Ateş Savaşı 1981 tr-TR

Ateş Savaşı (1981)

(Dram - Tarihi)
1981
IMDB
7.4
11
1
İZLEDİM
SONRA İZLE
2 Yorum
IMDB
7.4
BU FİLM
15b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
23 Temmuz 2019
1981 yapımı, evet yanlış okumadınız yani günümüzden 40 yıl önce çekilmiş olan bu filmi aranızdan "Semih Fidan" izlemem için bana göndermiş. Yanına da avukat olduğunu ve yıllar önce hukuk okurken öğretmenleri tarafından bu filmin kendilerine izletildiğini ve çok etkilendiğini not düşmüş. Kendisine teşekkürler ediyor ve filme geçiyorum. Filmimiz, günümüzden 80 bin yıl önce, insanların ateşi bulmak ve onu korumak için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Mağaralarda yaşayıp, mızraklar ile avlanmaya çalışan bu insanlar, ateşin varlığı karşısında büyüleniyor ve onu aramaya koyuluyorlar... Öncelikle bu filmin 80'lerde çekilmiş olduğuna inanamadım. Film, zamanının çok ötesinde. Görüntüler, oyunculuklar, sahneler hepsi muazzam. Filmde bir konuşma bulunmuyor. Binlerce yıl öncesindeki ilkel insanları konu aldığı için "üreme" konusunu da işliyor ve bu da ortaya +18 sahneler çıkarıyor, uyarayım. O zamanlarda insanlar nasıldı? Ne yiyorlar, nasıl yiyorlardı? Nasıl üreyip, nerelerde yaşıyorlardı? İşte bu nefis film, tüm bu soruları cevaplıyor. 40 yıl önce bu nefis film nasıl çekilmiş, Fransızları gerçekten alkışlamak gerek. Üzerinden yıllar da geçse aklımdan çıkmayacak bir filmdi bu. Umarım siz de beğenirsiniz. Yorumunuzu aşağıya mutlaka bırakın. Hadi tadını çıkarın!

Ateş Savaşı - La Guerre du Feu

filmine yorum yap!
Serkan B.
14 Ağustos 2021
Usta Yorumcu
Bu imdb puanının nasıl almış bilemedim. Film değil, belgesel desen hiç değil. Kurgu bile olsa dar bir mantık üzerine kurgulanmış.1,5 saatinize yazık.
Tayfun
05 Nisan 2020
Çaylak
Çekildiği dönemine ve anlattığı döneme göre başarılı buldum.
la guerre du feu konusula guerre du feu izleateş savaşı konusuateş savaşı izleateş savaşı filmi izleeski çağ filmleriilk insanları konu alan filmler

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.