127 Saat 2010 tr-TR

127 Saat (2010)

(Gerilim - Dram)
2010
IMDB
7.6
(19) 4 198 0 5
184
14
İZLEDİM
SONRA İZLE
19 Yorum
IMDB
7.6
BU FİLM
11b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
29 Aralık 2017
Size, izlerken ''Bu gerçekten birinin başına gelmiş'' diye düşünmekten kendimi alamadığım, senaryosu gerçek hayata dayalı taş gibi nefis bir film getirdim. Filmde çılgın, hayattan zevk alan genç bir dağcımız var. Üstelik bu dağcımız bir çılgınlık daha yapıp büyük kanyona kimseye haber vermeden gidiyor. Tabi bu çılgınlık sonraları bir pişmanlığa dönüşse de yola çıkılıyor bir kez.. Dağcımız bir yarıktan düşüyor ve büyük bir kaya kolunu başka bir kaya ile arasına sıkıştırıyor. Hepsi anlık gerçekleşiyor ve bir anda olup bitiyor. İşte dağcımızın burada verdiği hayat mücadelesini konu alıyor filmimiz. Hayatta kalma güdüsünü bize açık bir şekilde gösterirken, ince ince taktikler de vermiyor değil. Çok çarpıcı, yer yer şaşırtıcı nefis bir film izleyeceksiniz. Sonlarına doğru yaşayacağınız duygunun ise tarifi yok. Ben bir süre ellerim başımda bekledikten sonra filmin gerçek hikayesini oturup araştırdım. Şimdiden ağzınızın sulanmış olması gerek. Ya da bunları okumuyorsunuz bile çünkü birkaç cümle önce dayanamayıp filme gittiniz bile... Hadi tadını çıkarın!

127 Saat - 127 Hours

filmine yorum yap!
chansbabystay T.
21 Haziran 2021
Sıkı Üye
Film güzel ama biraz sıktı beni açıkçası yani sıkıldım, ne olacaksa olsun artık dedim.
Nazlı Ç.
29 Mayıs 2021
Sıkı Üye
Bir daraltı gelmedi desem yalan olur. Ama kötü manada değil, ben olsam asla yaşama bu kadar bağlı kalamazdım belki de düşüncesiyle ve sonunu bilmesem bekleyemezdim de, o içimin ürpertisiyle.
Mustafa K.
05 Mayıs 2021
Çaylak
Hayatı sorgulatan güzel filmlerden biri. Yaşadığınız her günün kıymetini bilin temalı.
bendamla
30 Ocak 2021
Sıkı Üye
Film gerçekten çok başarılıydı. Çok etkilendim. Filmin türünün biyografi olması çok daha etkileyici bir durum bence. Böyle bir durumda kalma düşüncesi bile insanın içini ürpertiyor. Bu tarz filmleri seviyorsanız mutlaka beğeneceksiniz. Tavsiye ederim.
Mustafa
19 Ocak 2021
Usta Yorumcu
Tek mekan filmlerinde senaryo ve oyunculuk iyiyse gayet keyifli bir film oluyor. Film boyunca acaba ben olsam ne yapardım diye soruyor insan. Sondaki duygu patlaması ise insanı mahvediyor. Bir buçuk saatlik tek mekan hayatta kalma filmi izlemek isterseniz, kaçırmayın.
Bekir Z.
04 Aralık 2020
Çok güzel bir hayata tutunma mücadelesi içeriyor fakat benim yüreğim sonunu getirmeme izin vermedi. Belki sonra.
Ayşegül A.
24 Kasım 2020
Sıkı Üye
Kas ağrısı diyorum. Bizzat biliyorum. Beynim çınladı o sahneleri izlerken aynı anda. Nasıl gerçek bir sestir, nasıl bulmuşlar o acının sesini hayretler içinde kaldım izlerken. Tekrar tekrar izlesem sıkılmam ama daha fazla da dayanamam.
Abdulkadir Y.
02 Kasım 2020
Bir sağlıkçı olarak hayret ve hayranlıkla izledim.
Eray
19 Ekim 2020
Sıkı Üye
Yaşanmış bir olay olduğu için gerçekten beni etkiledi, çok iyiydi.
Jennifer F.
13 Ekim 2020
Usta Yorumcu
Filmin beni şahsen bağlayan yeri 50.'dakikadan sonra mükemmel senaryo oyunculuk zaten hissettiriyor, ben olsam ne yapardım diye düşündüm valla.
Daha fazla yorum9

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.