Baba 2020 tr-TR

Baba (2020)

(Dram)
2020
IMDB
8.3
(11) 4 21 0 5
1s 37dk
IMDB
8.3
BU FİLM
13b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
06 Nisan 2021

Bu 1 buçuk saatlik şahane filmi aranızdan Aşkın Küçükşehir ve Selin Karakaç "Tavsiyeni Gönder" köşemizden göndermiş. İkisine de teşekkür edip konumuza geçiyorum... Filmimiz, yaşlılığı ile mücadele eden bir adamın yaşadıklarını konu alıyor. Adamımız, yaşının da getirdiği zorluklarla başa çıkmaya çalışırken yanında olmak isteyen kızıyla da "Yaşlı değilim ben!" evresinde tartışmalara girince kendini zor durumlarda buluyor. İşte film de bize bu süreçte yaşananları gösteriyor... Öncelikle filmin kafa karıştıran müthiş kurgusu nedeniyle bu filmi "Beynimi Yaksın" kategorimizde size tavsiye etmek istedim. 83 yaşındaki Hopkins amcamız filmde o kadar iyi rol kesiyor, öyle iyi oynuyor ki istemsizce ayakta alkışlamak istiyorsunuz. Senaryosu, anlatmak istediği bir yana, sadece Hopkins'in oyunculuğu için bile bu filmi hemen izleyin derim... Bu arada film sakin ve dingin bir şekilde ilerliyor. Fakat süresi ve kurgusu izleyenini sıkmamayı başarıyor... "Ee Kaan neyi anlatmak istedi bu film şimdi?" diyenler filmi izledikten sonra hemen buraya tıklayarak film hakkında yazdığım kısa incelemeye göz atabilir. Yorumunuzu aşağıya mutlaka bekliyorum, hadi tadını çıkarın! 

Baba - The Father

filmine yorum yap!
Melisa G.
19 Ekim 2021
Usta Yorumcu
Hopkins'in oyunculuğu harika. Kendinizi onun yerine koyabiliyorsunuz. Ayrıca ingilizcenizi geliştirmek isterseniz de anlaşılır bir dil kullanıldığı için bu film size faydalı olacaktır.
Serkan B.
15 Ekim 2021
Usta Yorumcu
O kafanın içinden yansıyanlar izleyenin başını döndürüyor. Etkileyici oyunculuklara şapka çıkarılır.
mamicillo
06 Ekim 2021
Sıkı Üye
Demans hastası bir adam ve o yaşadıkları... Filmi demans hastası bir adamın gözünden izliyor ve izlerken kafanız birçok kez karışıyor olacaktır.... Olivia ve Anthony'nin mükemmel oyunculuğu ile izlenebilecek mükemmel bir film.
Ayhan K.
06 Eylül 2021
Antohny Hopkins’in oyunculuğunu bir kere daha döktürdüğü bir dram filmi olmuş. Filmin en büyük özelliği olayları yaşlı adamın gözünden aktarıyor olması; böylece izleyiciye ister istemez empati yapma imkanı doğuyor ve bu da etkileyiciliği artırıyor.. Dram türünün başarılı örneklerinden…
pinkdreams
30 Ağustos 2021
Çaylak
Antony Hopkins yerine başka bir oyuncu olsa senaryosu beni bu kadar etkilemezdi sanırım.
Nis M.
29 Temmuz 2021
Çaylak
İç burkan, sıkıcı bir şaheser.... Başka ne denebilir bilmiyorum.
silentnotes
23 Temmuz 2021
Sıkı Üye
Yaşlandıkça çocuklaşır insan derler ya, son sahnede Hopkins'in "annemi istiyorum" diyerek ağlayışı da bunun birebir kanıtıydı.
SPOILER [GÖSTER]
Süleyman T.
26 Haziran 2021
Çaylak
Adam yaşamış resmen. Film harika, konu güzel, e bir de Hopkins usta varsa daha ne olsun.
Alpay E.
01 Mayıs 2021
Sıkı Üye
Anthony Hopkins oynamıyor, adeta yaşıyor. Ders niteliğinde bir performans sergiliyor. Filmin bir kısmında sıkılmaya başlasam da tam o anda yeniden beni kendine çekmeyi başardı. Etkileyici ve düşündürücü bir filmdi.
sıla ö.
14 Nisan 2021
Sıkı Üye
Film baya uzun bir süre belirsizliğini koruyor ve kesinlikle beyin yakan kategorisine girmeyi başarıyor. Filmin ilerleyen saatlerinde bazı şeyler yerine oturmaya başlıyor daha sonra karakteri yaşamaya başlıyorsunuz. Karakterin içinde kayboluyorsunuz tabi ki bu da büyük usta Anthony Hopkins sayesinde oluyor. Filmin sonunda 'ben yaşasam n'apardım?' diye düşünmekten kendimi alıkoyamadım. Tam anlamıyla duygu dolu, mükemmel bi filmdi, kesinlikle izlenmesi gerekir.
Daha fazla yorum1
the father konusuthe father filmi konusuthe father yorumthe father filmi analizthe father filmi neyi anlatıyor2021 filmleribeyin yakan film önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.