Müfreze 1986 tr-TR

Müfreze (1986)

(Dram - Savaş)
1986
IMDB
8.1
(3) 5 26 0 5
26
0
İZLEDİM
SONRA İZLE
3 Yorum
IMDB
8.1
BU FİLM
7.3b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
02 Aralık 2017

İzlediğiniz diğer savaş filmlerinin yanında izleyeceğiniz bu film sizi daha çok etkileyecek. Hüznün, dramın kol gezdiği ormanlarda savaşın acı dolu yüzünü net bir şekilde göreceksiniz. 1986 yılında çıkmış, taş gibi bir film. Savaş, üzüntü, çaresizlik ve öfke. Bir hafta sonunuzu komple kurtarır..

Müfreze - Platoon

filmine yorum yap!
Mahmut K.
21 Mayıs 2024
Usta Yorumcu
Çocukluğumun en güzel, en etkileyici filmlerinden biriydi bu. Özellikle afişindeki sahne hiç bir zaman aklımdan çıkmaz. Savaş filmi denince yaşı yetenler için belki de ilk sırada gelir. Sonradan da çok başarılı filmler çekildi ama çekildiği senenin imkanları ile yaşattığı duygular emsalsizdir. 1989 yapımı Casualties of War filmi de çok etkilendiğim filmlerden biridir.

(Şunu da söylemek isterim, o yıllarda sadece sinemada filmleri seyrettiğimiz için bıraktığı etki TV'de seyrettiğimiz etkiden çok daha etkili oluyordu. Şimdi bütün kıvırdığımız filmleri bile beyaz ekranda seyretmek çok farklı etki bırakır. Bunu da göz ardı etmeyin. Şimdiki imkanlarla o kadar çok seçeneğimiz var ki çok çabuk tüketip burun kıvırıyoruz.)
Ayhan B.
05 Nisan 2022
Usta Yorumcu
Efsane kült bi film, bunun gibisi gelmez bi daha izleyin derim.
Aşkın K.
06 Ağustos 2020
Usta Yorumcu
Vietnam'a dair yapılan bütün filmlerin babasıdır. Hatta "Hacksaw" ve "er ryan"la birlikte tüm savaş filmlerinin unutulmazları. Savaşı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Oyuncu kadrosu muazzam. Filmin künyesine Tom Berenger ve Charlie Sheen eklenmeli. Mutlaka izlenmeli sınıfında.

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.