Aç Gözünü 1997 tr-TR

Aç Gözünü (1997)

(Gerilim - Bilim Kurgu)
1997
IMDB
7.8
(15) 4 36 0 5
18 Nisan 2020

Bu filmi izlemem için bana gönderen "Ceyda Ergül" ve "Alper Ekener"e teşekkürler ediyor ve hemen akabinde konumuza geçmek istiyorum... Öncelikle peşin peşin söylüyorum ki; bu film herkesin harcı değil. Bazı filmler insan bünyesinde "sarhoşluk" etkisi yapar ve bu film kesilikle onlardan biri. Tekrar ve abartısız olarak söylüyorum ki bu film, her bünyenin kaldırabileceği bir film değil. Yani 2 saat boyunca filmi çözmeye çalışmak, karmaşık kurgusunu takip etmek ve yer yer de "N'oluyor lan?" şeklinde şaşırmak istemiyorsanız hemen başka tavsiyelere geçin derim. Çünkü belli ki bu film sizlik değil. Ayrıca bu film, "Tom Cruise" başrollü "Vanilla Sky" filminin de orijinal versiyonu. Yani Hollywood bu filmi o kadar sevmiş ki, "Bir de biz çekelim" demiş. Bu bilgiyi de vermek istedim... Şimdi filmimiz, genç ve zengin bir iş adamının bir kaza sonucunda yüzünün şeklinin bozulmasını ve bir partide tanışıp aşık olduğu kız ile yaşadıklarını konu alıyor. Fakat film tam anlamıyla arap saçı gibi bir kurguyla işlendiği için izlerken yer yer kendimi içinden çıkılmaz bir labirentte buldum diyebilirim. Başta da söylediğim gibi, bu film herkesin harcı değil. Fakat gerçekten sonuna kadar izleyebilen için de gerçekten unutulmaz bir yapım olacaktır, o kadar da iddialı konuşuyorum. Eğer bu filmden sağ çıkarsanız bir de şu tavsiyeme göz atın derim. Fakat bu iki filmi üst üste izlemeyin, çünkü ciddi anlamda sorunlar yaşayabilirsiniz sonra benim kulağımı çınlatmayın... Yorumunuzu aşağıya mutlaka bırakın, e hadi tadını çıkarın! 

Aç Gözünü - Abre Los Ojos

filmine yorum yap!
Serkan B.
07 Ağustos 2021
Usta Yorumcu
İspanyol filmleri arasında iyi bir yer tutar. Akılda kalıcı, ancak içindeki o karmaşanın içinden çıkmanız gerekiyor.
drsecil
24 Temmuz 2021
Çaylak
İspanyol filmi ararken karşılaştığım, iyi ki izlemişim dediğim, konusu, kurgusu, sonu ve oyunculuklarıyla çok çok beğendiğim bir film oldu. Teşekkür ederim Kaan :)
chansbabystay T.
21 Haziran 2021
Sıkı Üye
Gerçekten de yukarı da söylendiği gibi bu filmi izlemek herkesin harcı değil.. :)
Melisa G.
26 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Güzel filmdi. Yorumları okuyup izledim, yorumların aksine benim için beklenmedik bir son değildi tam tahmin ettiğim gibiydi. Filmin atmosferini sevdim, oyunculuklar yerindeydi.
Mustafa
05 Şubat 2021
Usta Yorumcu
Filmi biraz önce izledim. Böyle orijinal bir filmi 1997’de nasıl yapmışlar anlayamıyorum. Filmin ortalarında bir sarmalın içinde kayboluyorsunuz ve film sizi birkaç ihtimale zekice yönlendiriyor ama beyninizi boşa yormayın çünkü neyin ne olduğunu tahmin edemiyorsunuz :) The Game filminden bile çok çok önde bence. Ayrıca bu filmin burada bu kadar az beğeni ve yorum almasına da şaşırdım. Bu platforma son zamanlarda çok fazla kişi katıldı. Bence Kaan böyle köşede kalmış filmleri tekrardan hatırlatmalı.
Tuanna C.
30 Ocak 2021
Sıkı Üye
Çok garip ve güzel bir filmdi. Ayrıca sonunu hiç böyle beklemiyordum. Çok iyi bağlamışlar. Ben çok sevdim. Kesinlikle izleyin bence.
ongun B.
27 Aralık 2020
Çaylak
Düşündürücü film arıyorsanız, ve sonunda da 'yok artık' demek istiyorsanız tam da o türden bir film.
NevermoreDotA M.
26 Kasım 2020
Sıkı Üye
Bilim Kurgu severler kaçırmasın özellikle. Kadrosunda Eduardo Noriega ve Najwa Nimri gibi ispanyol sinemasının iyi isimlerini barındırıyor. Sonu çok iyi.
Mustafa Ç.
23 Temmuz 2020
Gayet güzel filmdi, mutlaka izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu arada Kaan, önerilerini yakından takip ediyorum :)
ayten Y.
21 Temmuz 2020
Usta Yorumcu
Vanilla Sky filminin orijinali. Diğerini sevdiyseniz bunu da izleyin.
Daha fazla yorum5
abre los ojos konusuabre los ojos izleabre los ojos yorumabre los ojos analizbeyin yakan filmlerbeyin yakan film önerilerikafa karıştıran filmleraç gözünü filmi yorumaç gözünü konusu

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.