Çizgili Pijamalı Çocuk 2008 tr-TR

Çizgili Pijamalı Çocuk (2008)

(Dram)
2008
IMDB
7.8
(36) 4 226 0 5
223
3
İZLEDİM
SONRA İZLE
36 Yorum
IMDB
7.8
BU FİLM
17b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
03 Şubat 2018
2. dünya savaşını işleyen pek çok film tavsiye ettim size burada, fakat her biri de 2. dünya savaşının farklı bir köşesinde savaşın farklı bir yüzünü işliyordu. Fakat daha önce savaşın bu köşesini bu kadar etkili anlatan başka bir filme rastlamamıştım. Bu arada adamlar 2. dünya savaşının her köşesinden ayrı bir film çıkarırken bizim bu destanlar yazılmış Anadolu topraklarımızdan neden böyle şeyler çıkmıyor, bu da tartışılır tabi... Şimdi, koca bir filmi bir çocuğun gözünden izleyeceksiniz. Fakat öyle bizim bazı yapımlardaki zeki, yaşından büyük cümleler kurması söylenen çocuklardan değil, burada tam anlamıyla bir çocuk izleyeceksiniz. Saflığı, dünyaya bakışı ve tavırları ile doğal olarak bir çocuk. Fakat çocuğumuzun babası bir Nazi komutanı ve belli sorumlulukları var. Bu sorumluluklardan biri de Yahudi kamplarını yönetmek için kampa yakın bir yere taşınmak ve görevini burada devam ettirmek... Fakat babası görevine bakadursun bu süre içinde çocuğumuzu sıkıcı ve arkadaşsız günler bekliyor. Tabi kendisine bir arkadaş bulması ile de bu evre de son buluyor. Fakat ya bu arkadaşı babasının türlü işkencelere maruz bıraktığı bir Yahudi çocuğu ise? İşte film tam da bunun üzerinden ilerliyor ve size savaşın en acı yüzünü yüzünüze tokat gibi çarpıyor.. Bana çarptı ve kendime gelemedim. Sonlarına doğru sizi daha fazla içine alacak, dramı harbi harbi yaşatacak ve etkisinden uzun bir süre çıkamayacağınız bir film. Tadını çıkarın.

Çizgili Pijamalı Çocuk - The Boy in the Striped Pyjamas

filmine yorum yap!
GULCAN Ç.
20 Ekim 2021
Çaylak
İzlerken ağlamamak için kendimi zor tuttum, kesinlikle izlemelisiniz.
Daphne
01 Eylül 2021
Sıkı Üye
Savaşın korkunçluğunu farklı bi açıdan yansıtarak yüzümüze tokat gibi çarpan bi film.
Buket D.
30 Ağustos 2021
Çaylak
Kitabını okuduysanız izleyebilirsiniz ama aynı tadı bulabilir misiniz bilmem..
Boşahsiyet
29 Mayıs 2021
Çaylak
İzleyin, izlettirin. Müthiş bir filmdi. Kitabı da var o da harikaydı. Filme dönecek olursak da; beklemeden izleyin..
Melisa G.
26 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Anlamlıydı, kendisini merak ettiren ve sıkılmadan izlettiren güzel bir drama.
Alpay E.
01 Mayıs 2021
Sıkı Üye
Konusunun çok etkileyici olmasına ve birçok kişinin beğenmesine rağmen bir türlü ısınamadım.
Ozan K.
24 Mart 2021
Sıkı Üye
Kitabı da iyiydi. Aşırı duygusallaştığım bir film oldu. Çocuklarımıza insanlığı aşılayalım, din, dil, ırk bunların hiçbir önemi yok. Başrolümüz Asa Butterfield için de ayrı parantez açmak lazım sanırım. Kendisi halen takip ettiğim bir oyuncudur. The Road, Hugo, Sex Education projelerindeki performansları da çok güzeldi. Geleceğin aranan isimi olacak.
sıla ö.
12 Ocak 2021
Sıkı Üye
Kesinlikle kitabını alın okuyun, yetmedi bu filmi izleyin. Çok etkileyici, çok dramatik bir filmdi.
elmira K.
27 Aralık 2020
Gerçekten beni çok etkileyen bir film oldu. Savaşın bambaşka bir yüzünü gösteren çok anlamlı bir filmdi. Öneriniz için teşekkürler, takibinizdeyim.
pınar ş.
20 Aralık 2020
Kalbimi bıraktığım bir film... Mutlaka izleyin ve izlettirin.
Daha fazla yorum26
the boy in the striped pyjamas filmi konusuthe boy in the striped pyjamas filmi yorumlarthe boy in the striped pyjamas filmi fragmanıthe boy in the striped pyjamas filmi izleçizgili pijamalı çocuk filmi konusunazi filmlerietkileyici filmler

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.