İlk Korku 1996 tr-TR

İlk Korku (1996)

(Gerilim - Dram)
1996
IMDB
7.7
(14) 4 67 0 5
66
1
İZLEDİM
SONRA İZLE
14 Yorum
IMDB
7.7
BU FİLM
11b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
10 Mart 2018
Filmimiz, vahşice öldürülen bir rahip, olay yerinden kaçarken yakalanan bir zanlı ve bu olayın çok ses getirip kariyerinde iyi bir etki bırakacağını düşünen bir avukatı konu alıyor. Avukatımız olaya "şöyle bir bakıp çıkar yoluma bakarım" diye giriyor fakat altını kazıdıkça dava çok farklı bir hal almaya başlıyor. Sonrası ise sürprizler ile dolu bir mücadele... Bu arada uyarayım; filmimiz biraz uzun ve genellikle diyaloglara dayalı. Edward Norton bu filmde ilk oyunculuk performansını gösteriyor. Yıllar önce Matt Damon ve kendisi bu rol için elemelere gitmişler ve rolü Norton kapmış. Zaten daha ilk performansından nasıl bir oyuncu olduğunu da net bir şekilde göreceksiniz filmde. Ben etkilendim, sıra sizde. Hadi tadını çıkarın!

İlk Korku - Primal Fear

filmine yorum yap!
Aslı B.
06 Haziran 2023
Sıkı Üye
Bu film tavsiyelerinde karşıma çıkan bir filmdi epey bir beklettim ama sonunda izledim. "İlk Korku" deyince daha değişik bir konu beliriyor insanın zihninde. Tamamen farklı bir konu çıktı karşıma tamam oyuncular iyi fakat ben o kadar da mükemmel bulmadım.
Ayhan B.
12 Nisan 2023
Usta Yorumcu
Muazzamdı. Dönemine göre çok iyi bi film bu. İzleyin derim. Edward Norton oyunculuğu Fight Club havası katmış.
Mustafa
16 Haziran 2022
Usta Yorumcu
Gizem unsuru çok yüksek olduğu için filmin durağanlığı beni hiç rahatsız etmedi. Bir tarafta vahşi bir cinayetin sorumlusu olduğu düşünülen masum yüzlü bir insan diğer tarafta da girdiği davaları ne pahasına olursa olsun kazanmaya çalışan bir avukat… Film bittiğinde de bazı sorularla başbaşa kalıyorsunuz.
Umur E.
31 Mayıs 2022
Usta Yorumcu
Ağır tempolu, durağan ve dikkatli izlenmesi gerektiği için biraz izlemesi zor bir film. Buna hazırlanıp öyle izlediğinizde finalde çok iyi filmdi diyeceksiniz. Filmde hoşuma gitmeyen şey de mahkeme salonundaki avukatların aşırı rahat ve gevşek olması klişesi.
SPOILER [GÖSTER]
Bedia
05 Nisan 2021
Sıkı Üye
Aşırı kaliteli film. Son saniyeye kadar hiç sıkılmadan pür dikkat izlettiriyor kendisini.
eray
11 Mart 2021
Usta Yorumcu
Çok sağlam bir film, mahkeme konulu filmler arasında en iyilerinden birisi diyebilirim.
nur D.
11 Ağustos 2020
Çaylak
Edward Norton daha oynadığı ilk filmden nasıl başarılı biri olacağını gösteriyor ama ne var ki Richard Gere için aynısı söyleyemeyeceğim. "Gere" yer yer olmamış dedirtiyordu. Bunun dışında genel olarak iyi bir film, izlenir.
Tolga E.
14 Temmuz 2020
Çaylak
Mahkeme-hukuk filmlerini sevenler için muazzam bir film, hiç sıkıcı değil. 8/10
cahit Y.
30 Mart 2020
Çaylak
Film çok sıkıcı ilerliyor, hatta bi ara kapatasım da geldi. Normalde böyle sıkıcı ilerleyip de filmin sonlarına doğru sırf ters köşe yapmak için yapılmış filmleri sevmem ama bu film yaptığı hem ters köşeyle hem de oyuncuların başarılı performanslarıyla beni etkilemeyi başardı.
enes E.
13 Kasım 2019
film gayet izletici ki bu tarz filmleri seven bir insanım. Ama benzer türde filmler daha önce izlemiş biri olarak çok da şaşırmadım. Film ile ilgili söylenebilecek en iyi şey Edward Norton'un oyunculuğu olur. Daha genç yaşta olmasına rağmen muazzam bir performans sergileyip filme güzellik katmış. Son olarak; şaşırtıcı bitiş olarak orta düzeyde izlenebilecek bir film.
SPOILER [GÖSTER]
Daha fazla yorum4
primal fear 1996ilk korku filmi 1996primal fear filmi konusuprimal fear filmi oyuncularıprimal fear filmi izlerichard gere filmleriedward norton filmlerietkileyici filmlerunutulmaz filmlerhukuk filmlerifilm önerilerifilm tavsiyeleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.