Koma 2019 tr-TR

Koma (2019)

(Fantastik - Bilim Kurgu)
2019
IMDB
6.6
(9) 4 43 0 5
40
3
İZLEDİM
SONRA İZLE
9 Yorum
14 Mart 2020

Uzun zamandır izlemek için sabırsızlandığım bu filmi aranızdan "Kenan Buğdaycı" bana tavsiye olarak göndermişti. Nihayet az önce bitirdim ve hemen bir koşu size geldim... Peşin peşin söylemek istiyorum ki bolca fantastik, biraz sanatsal, yoğun bir miktar da Rusça bulunan filmler size pek çekici gelmiyorsa hemen diğer tavsiyelere geçin derim. Şimdi filmimiz, bir kaza sonrası gözünü çok farklı bir dünyada açan genç bir mimarın yaşadıklarına odaklanıyor. Adamımız kendini birden gerçek ve rüya karışımı bir dünyada buluyor ve daha "Burası nasıl bir yer?" bile diyemeden bir kargaşanın ortasında hayatta kalmaya çalışıyor... Öncelikle çok uçuk bir senaryo ve düşünürken beyin yakan sağlam bir temele dayanan bir Rus filmi izleyeceğinizi söylemek istiyorum. Şahsen ben bu güne kadar "Koma" halini konu alan bir film izlememiştim. O yüzden bazı detaylar gerçekten çok hoşuma gitti. Hatta yer yer "Acaba böyle bir şey olabilir mi?" diye bile düşünürken buldum kendimi. Siz yine de beklentinizi çok yüksek tutmayın ve kulağınız Rusça film izlemeye alışkın değil ise bunun filmi beğenmenizin önüne geçmesine de izin vermeyin. Kafa karıştırıcı bir dünya, fantastik olaylar ve ilerledikçe parçaların yavaş yavaş birleştiği bir film izleyeceksiniz. Yorumunuzu aşağıya mutlaka bırakın. Farklı bir şeyler arayıp, keşfetmeyi sevenlerdenseniz bu filme şans verin derim. Bu arada diğer beyin yakan tavsiyelerime şuradan ulaşabilirsiniz. Hadi tadını çıkarın!

Koma - Coma

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
Resul A.
1 yıl önce
Usta Yorumcu
Tek kelime ile özetlemeyi yani "Muazzam!" deyip geçmeyi, çok isterdim ancak böyle güzel bir platform, bu kadar basit bir yorumu hak etmez :) Film, tam anlamıyla görsel bir şölen. Anlaşılan, yapımcılar hiçbir masraftan kaçınmamış ve tonla uçuk kaçık sahne için her türlü emeği ve maddi imkanları kullanmış ve yetmezmiş gibi, "Sahnelere o kadar uğraştık, senaryo zayıf olsa ne olur?" demek yerine; tam kıvamında, tutarlı, yeri gelince meraklandıran, yeri gelince geren ve yaratmak istedikleri evreni güzelce yansıtan bir senaryo hazırlamış. Oyuncular, karakterler ile gayet örtüşüyor, oyunculukları da bir o kadar güzel. Bahsettiğim gibi senaryo tutarlı, en azından izlerken çelişen bir şey denk gelmedi bana. Bir de türleri arasında, gizem geçiyor mu; bakmadım ama hafiften de bir gizem filmi tadı veriyor. Yer yer kişiler ve olaylar hakkındaki fikirlerinizi tamamen yıkıp başka yerlere bağlayabiliyor. Bu arada, film sonlara doğru selam verdi, ikincisini merakla bekliyorum. Umarım, en az bunun kadar güzel olur.
ayten Y.
13 Mart 2021
Usta Yorumcu
Filmi ikinci kez izledim, ilkinde 25.ci dakikada kapatmıştım. Buradaki yorumları okuyup tekrar bir şans vermek istedim. Eğer başlarında kopmazsanız devamı çok akıcı bir şekilde geliyor ve konu gerçekten ilginç. Sadece garip mimariler ve yaratıklardan ziyade filmin anlatmaya çalıştığı sağlam bir mesajı da var.
serkan ö.
22 Şubat 2021
Çaylak
Inception ile karşılaştırma yapılmamalı. Birisi rüyalarda sahtekarlık, birisi koma. İkisi de farklı konuyu işliyor. Filmi bulması çok zor olsa da sonunda izleyebildim. Kesinlikle izleyin derim.
Ayşe
24 Ocak 2021
Çaylak
Daha önce izlediğim Leonardo DiCaprio'nun Inception filminin konusu ile benzer geldi hatta karakterlerin meslek seçimleri arasında bile benzerlikler vardı, fakat film çok fazla etkilemedi açıkçası beni.
nur D.
10 Haziran 2020
Çaylak
Konu çok özgündü ve senaryoyu da genel olarak beğendim. Oyunculuklar daha iyi olabilirdi ama onun dışında bilim kurgu sevenlerin izlemesi gereken bir film.
Murat C.
31 Mart 2020
Harika bir filmdi. İzlemeye değer...
FATİH Z.
24 Mart 2020
Bence mükemmel bir filmdi. Kesinlikle izleyin.
Mustafa
23 Mart 2020
Usta Yorumcu
Çok uçuk bir senaryoyu bocalamadan bu şekilde anlatabilmeleri ayrıca muhteşem. Farklı senaryo arayanlar için ideal bir film
FuaT
15 Mart 2020
Sıkı Üye
Film tek kelimeyle harika. Çılgın ve sıra dışı bir senaryo olmuş. İzlemenizi tavsiye ederim.
coma film izlekoma film izlekoma film konusucoma film konusukoma film 2020koma film 2019beyin yakan filmlerinception benzeri filmbilim kurgu filmlerirus filmlerifantastik film önerileri2020 film önerileribilim kurgu filmi önerileri 2020koma filmi yorum

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.