Mesaj 1997 tr-TR

Mesaj (1997)

(Fantastik - Dram)
1997
IMDB
7.4
(11) 4 72 0 5
70
2
İZLEDİM
SONRA İZLE
11 Yorum
IMDB
7.4
BU FİLM
6.2b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
07 Ocak 2018
Size, izleyeceğiniz en uzun soluklu bilim kurgu filmi olmaya aday bir yapım getirdim. Tam, eğlenceli, çılgın cumartesi gecelerini elinin tersiyle itip evde dört duvar arasında kendi dünyasını oluşturan kişilere ilaç gibi gelecek olan ufuk açıcı bir film. Öncelikle filmimiz, yıllarca dış dünyadan gelecek bir sinyali merak eden bir kadın ve uzaklardan gelen bir mesaj etrafında dönüyor. Mesajın nasıl geldiği ise başlı başına bir sürpriz, o yüzden değinmeden geçiyorum. İzlediğimde ufkumu aşırı derecede açan filmler var, işte o listenin ilk 5'inde "İnterstellar" ile birlikte bu film tüm ihtişamıyla kendini gösteriyor. Nefis bir kurgu, ufuk açan bir senaryo ve tam anlamıyla nefis bir baş yapıt. Doya doya, odaklana odaklana, anlaya anlaya izleyin ve tadını çıkarın!

Mesaj - Contact

filmine yorum yap!
Pablo.Escobar
21 Nisan 2022
Sıkı Üye
Çok iyiydi bu film ya mükemmeldi, tavsiye ederim.
Melisa
28 Haziran 2021
Usta Yorumcu
"Kainatta yalnızca biz varsak bu büyük bir yer israfı"... Tutkusunun peşinden giden bir kadının, vazgeçmeyişinin öyküsü. Başyapıt bir bilim kurgu. Süresi oldukça uzun ama sonunda ne olacağının merakı ile izletti. Bilim kurgu filmlerinin atası olabilecek nitelikteydi. En baştaki animasyonlar sanki günümüzde yapılmış gibiydi. Bazı filmler bittikten sonra başlar...
Oğuz Ö.
27 Haziran 2021
İnanılmaz sağlam, kaliteli, 1997 yılında şu çekilen filme bak. Zamanına göre çok çok çok iyi, 2021'de bile böyle film yok. Düşünme bile aç izle.
ayten Y.
27 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Zamanına göre mükemmel. Özellikle o uzay aracının mimarisi çok etkileyici. insanı düşündüren bir filmdi.
Axinel
15 Mart 2021
Sıkı Üye
Filmin çıkış tarihini göz önünde bulundurursak söylenecek tek şeyin bu filmin bir baş yapıt olduğudur.
Hayri S.
12 Mart 2021
Sıkı Üye
90'lı yılların en başarılı bilim kurgu filmlerinden. Tekrar tekrar izlenebiliyor. 2020 yılında bile aynı tadı verebilecek çekim kalitesi ve kurguya sahip. Tavsiye edilir.
serkan ö.
20 Ocak 2021
Çaylak
Fevkaladenin fevkinde bir yapım. Kesinlikle izlemelisiniz.
Yigittheripper
02 Ocak 2021
Usta Yorumcu
Matthew abimizin rol aldığı, bilim kurgu alanında zamanının en iyi filmlerinden biri; izledikten sonra gerçekten hafızanızda güzel izler bırakacak bir film.
NevermoreDotA M.
26 Kasım 2020
Sıkı Üye
Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi bilim-kurgu filmi. Uzay, dünya dışı yaşam gibi konulara meraklıysanız unutamayacağınız bir film sizi bekliyor. İzlemeyen çok şey kaçırır 10/10.
Aytek S.
29 Temmuz 2019
Usta Yorumcu
bu filmi ilk çıktığında seyretmiştim ama taaa uçmak için kurulan inşaatı görünce hatırladım (neredeyse sonu) o zamanlar saçma gelmişti hala da öyle geldi. ''Uzay yolu'' Türkiye'de gösterilmeye başlandığında ben çocuktum, birisi geldiğinde kendi kendine açılıp kapanan kapılar, koldaki saat ile yapılan konuşmalar (kaldı ki o zamanlar sadece karşı komşumuzda telefon vardı yurt dışı ile konuşmak için saatlerce sıra bekleniyordu malum kablolu idi) aklımızı başımızdan almıştı, hele hele ışınlanma hala olanaksız olduğu için söylemiyorum bile... filmde inanç konusu üstüne basa basa işlendiği için ben kızın gittiği yerin başka bir gezegen değil ahiret olduğu zannına kapıldım. İnançlardaki zaman kavramının farklı olduğunu bir kaç yerde vurguladığı için (1 saniyede 18 saat kamera kaydı) ahiret olduğuna inanmak, kızın en sonunda bir yaratıcının varlığını kabul edip bir parçasıyız demesi ben de bu inancı oluşturdu. Güzeldi.
SPOILER [GÖSTER]
Daha fazla yorum1
contact konusucontact izlecontact oyuncularjodie foster filmleriuzay filmleribeyin yakan uzay filmleriuzaylı filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.