Öldüren Sis 2007 tr-TR

Öldüren Sis (2007)

(Gerilim - Korku)
2007
IMDB
7.2
(15) 4 108 0 5
95
13
İZLEDİM
SONRA İZLE
15 Yorum
IMDB
7.2
BU FİLM
15b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
29 Aralık 2017
Bildiğiniz üzere çoğunluk tarafından izlenmiş olduğunu düşündüğüm filmleri buraya, size getirmeme gibi bir prensibim var fakat bazen bu prensibi pek de gözüm görmüyor. İşte ''The Mist'' de bana prensibimi ayaklar altına aldıran filmlerden. ''Sis olayı var iyi güzel de, ee?'' dediğinizi duyar gibiyim, hemen anlatayım. Askeri deneylerin, bilimsel projelerin yapıldığı bir yerleşim bölgesinde işler birden ters gidiyor ve etrafı bir sis bulutu kaplıyor. Film için yarı bir tek mekanlı film diyebilirim. Sise bir markette yakalanan kişiler etrafında dönen film sizi sürekli tetikte tutuyor. Filmin can alıcı noktalarından biri de markette kalan kalabalık bir insan topluluğunun zaman içinde korku ve çaresizlik ile neler yapabileceğini göstermesiydi benim için. Yani marketi dünya, içeridekileri de dünya üzerinde yaşayan tüm insanlık olarak düşünürseniz filmi daha farklı bir bakış açısı ile izleyebilirsiniz. Film sonunda hiç "Kaan bitirdin psikolojimi!" diye yakınmayın. Çünkü girdiğiniz ruh halinin sorumlusu ben değil, filme çevrilmiş romanımızın yazarı Stephen King.. E hadi tadını çıkarın!

Öldüren Sis - The Mist

filmine yorum yap!
Melisa G.
01 Temmuz 2021
Usta Yorumcu
Uçuk konusu olan uzun soluklu bir film. Sonunda mahvolduk. Konusundaki dehşeti sonuna kadar yansıtmış. Zor durumda kaldığında insanların neler yapabileceğine şahit olabiliyoruz. İnce bakıldığında birçok şey eleştirilmiş. Bayan Carmondy'e oldukça gıcık oldum, fakat bu karakterle de insanlara eleştiride bulunmuşlar. Biraz rahatsız edici ve akılda kalıcı olduğunu düşünüyorum.
Kaan A.
15 Mayıs 2021
Sıkı Üye
Güzel bir toplum eleştirisi. Sonu her ne kadar harika olsa da insan alternatifleri düşünmeden de edemiyor.
ayten Y.
15 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Tek başına sonuyla bile çok beğenmeye yeterli bir film olduğunu düşünüyorum. Mesajları fazlasıyla 'kör göze parmak', fakat işlenişi çok güzel olduğu için beni rahatsız etmedi. Mesajları açısından The Man from Earth filmini andırsa da, işlenişi çok farklı. Üstelik tek bir konu değil de insanlık tarihinin başından bu yana, insanları korkutan, rahatsız eden ve duygulandıran her şey hakkında kısa kısa mesajlar da barındırıyor. "Gerçek kahraman, bir dakika daha dayanabilendir"...
Serkan B.
03 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Sonu itibarı ile bir yerleri yumruklama ihtimaline karşı tedbir alın. King'in "Skeleton Crew" kitabından uyarlanmış bir film. İzlemeyenler zaman ayırmalı.
filmkolik D.
09 Şubat 2021
Çaylak
Sonu muhteşemdi... Kaçırılmayacak bir film.
Dark
09 Kasım 2020
Çaylak
Harika bir film kesinlikle ama o sonu yok mu sonu...
Gökhan Özkol
15 Eylül 2020
Usta Yorumcu
Bence idare eder bir film. Dizisi de varmış aynı isimle. Bence şans verin.
Yigittheripper
08 Ağustos 2020
Usta Yorumcu
Uzun yıllar önce izlediğim, çıktığı yıla göre gayet güzel olan bir yapım... ama dediğim gibi "çıktığı yıla göre"...
Büşra B.
26 Haziran 2020
Çaylak
Sırf sonu için bile izlenir, o kadar etkileyici bir sondu ki...
SPOILER [GÖSTER]
TA Ç.
01 Mayıs 2020
Güzel film. Bilim kurgucular izleyebilir. Düşük bütçeli sağlam bir filmdi, sonu da etkileyici ve güzel. Son dakikalarımızın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.
SPOILER [GÖSTER]
Daha fazla yorum5
the mist konusuthe mist yorumlarthe mist izleöldüren sis imdbetkileyici film önerileriuzaylı filmleriuzaylı konulu filmleristila filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.