Spectral 2016 tr-TR

Spectral (2016)

(Gerilim - Bilim Kurgu)
2016
IMDB
6.3
(13) 4 70 0 5
59
11
İZLEDİM
SONRA İZLE
13 Yorum
IMDB
6.3
BU FİLM
17b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
08 Ocak 2018

Ne ımdb puanına bakın, ne de ''Biz çok gördük böyle bilim kurgulu, vurdulu kırdılı filmleri...'' diye söylenen arkadaşlarınıza. Savaşlar için kimyasal ya da farklı türdeki silahları gördük filmlerde, peki ya bu seferki silah görünmeyen ve dokunduğunu anında öldürebilen hayaletler olsaydı? Kaç kurşun gerekirdi? Ya da kaç tabur asker bu düşmanı alt etmek için? İşte tüm bu soruları filmimiz size ilk yarısında sordurup, ikinci yarısındaysa cevabını verdiriyor. Filmimiz bir bilim kurgu-gerilim, fakat gizem ve fantastik yönü de oldukça ağır basıyor. Birkaç sahne haricinde soluksuz izledim diyebilirim. Çekim açıları, film içinde verilen fotoğraflar şahane, hatta beklediğimden daha kaliteliydi. Biraz orta beklentiyle izlenildiğinde nefis bir haz alınacak nefis bir film. Hadi tadını çıkarın!

Spectral - Spectral

filmine yorum yap!
Barış T.
13 Ekim 2022
Filmi çok beğendim, zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadım.
Ayhan B.
31 Mart 2022
Çaylak
Dijital platform için gayet iyi bi film olmuş. Sondaki çıkan hayalet için TRT'de saatlerce tartışıldı bu RTE mi diye, bu kadar da s*lak bi ülkeyiz.
SPOILER [GÖSTER]
widight
03 Kasım 2021
Sıkı Üye
Beni pek de sarmadı ya :( Efektler falan 2016 yılı bu ya.. 5/10
Genel İzleyici
06 Eylül 2021
Çaylak
Hayalete benzeyen şeyi gördüğümde çok ön yargılı yaklaşmıştım ama fantastik, bilim kurgu, aksiyon ve askeri filmleri seven biri olarak beni tatmin etmeyi başardı. Konusu da güzel, işleyişi de güzel. Hayaletler; ne yerden çıkıyorlar, ne uzaydan geliyorlar ne de boyutlar arası kapıdan geçiyorlar. Belli bir kurama oturtmaya çalışmışlar. Bol yeşil perdeli bir film ama sizi içine çekmeyi başarıyor. Ben 10/10 veriyorum...
ayten Y.
18 Haziran 2021
Usta Yorumcu
Bir kaç kez izlemeye çalıştım ve hep yarısında sıkıldım. Konusu ilginç ama bence işleyişi merak uyandırmıyor.
Serkan B.
16 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Farklılığı konusunda aşağıdaki yorumcularla aynı kanaatteyim. Ancak belirtmeliyim ki, tipik bir abd propagandasının modern hali olmaktan da geri değil. Az buçuk teknoloji takipçilerinin, az buçuk anlayabileceği birçok enteresan detay var. Keyifle izlenebilir :)
Mustafa
10 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Farklı film arayanlar için ideal. Hiç sıkmadan akıp gidiyor :)
Miraç I.
13 Mayıs 2020
Usta Yorumcu
Bilim kurgu olarak çok farklı bir filmdi bence konusu, konuyu işleme şekli gayet güzeldi.
Resul A.
09 Nisan 2020
Usta Yorumcu
Daha önceden de birkaç kez yaşadığım bir durumu, tekrar yaşadım. Filmin fotoğraflarına ve türüne bakarak "Bu film, kesin şunu anlatıyordur." şeklinde bir ön yargı benimseyip geçtim ki bu film buna çok açık. Tekrar karşıma çıktığında ise açıklamayı okuma zahmetinde bulunup filme bir şans verdim. Sonuç olarak "Neden daha önce izlemedim?" dedim.
Lazer silahları, plazma topu atan tanklar, manyetik kuvvetlerle uçan motorlar, insanların fiziksel özelliklerini katlayan dış iskeletler, hologram teknolojisi ile çalışan bilgisayarlar... Saydığım bunca şey ''Biz çok gördük böyle bilim kurgulu, vurdulu kırdılı filmleri...'' ifadesinde geçen filmlerde bulunan onca "havalı" şeylerden birkaçı. Üstelik bu filmde, o saydıklarım kadarı da yok. Peki buna rağmen, bu filmi diğerlerinden ayıran şey ne? Cevabı çok basit; bu sefer de o filmlerde zayıf olan şey: Kurgu. Sağlam bir kurgu. Güzel tasarlanmış, işlenmiş ve bir de bilim kurguya, gizemi katan bir kurgu eklenmiş. İşte bu nedenle; olağanüstü şeyler görmek veya manzaralar seyretmek dışında bir de "film" izlemek isteyenler, doğru yerdesiniz :)
Serhat
09 Nisan 2020
Sıkı Üye
Çok başarılı bulmadım, yeterince merak uyandırmıyor, sürpriz ögesi yok bence.
Daha fazla yorum3
spectral filmi konususpectral izlespectral yorumlarnetflix filmlerien iyi netflix filmlerinetflix bilim kurgu filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.