Yaşam Şifresi 2011 tr-TR

Yaşam Şifresi (2011)

(Gerilim - Dram)
2011
IMDB
7.5
(29) 4 287 0 5
280
7
İZLEDİM
SONRA İZLE
29 Yorum
IMDB
7.5
BU FİLM
15b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
01 Şubat 2018
Filmimiz, bir bombacının kimlik tespiti için girilen çok farklı ve çok gizli bir operasyonu konu alıyor. Hani oyun oynarken en son kaldığınız yeri kaydedersiniz ve öldüğünüzde oradan başlayıp devam edersiniz ya? Heh işte bunun filmini düşünün... Fakat buradaki detay adamımızın sadece 8 dakikası olması... Yani 8 dakika içinde bombacıyı buldu buldu, yoksa biraz sıkıntı. Sizin de anladığınız üzere buralarda size de tavsiye ettiğim "Edge of Tomorrow" filmi ile kıyısından köşesinden benzer bir senaryoya sahip filmimiz. Paralel evren ve diğer konular ile beyninizi yakacakken, gerilimi ile de sizi hop oturtup hop kaldıracak bir film izleyeceksiniz. Hadi tadını çıkarın!

Yaşam Şifresi - Source Code

filmine yorum yap!
GULCAN Ç.
20 Ekim 2021
Çaylak
Film gayet iyi hafif kafa karıştırıcı. Sona doğru tahmin edebiliyosun.
Said F.
03 Ekim 2021
Sıkı Üye
Normalde bilim kurgu veya ayakları yere basmayan gerçekçilikten uzak yapımları sevmem lakin bu çok keyifliyfi, resmen izlerken keyif aldım. Bunun en başlıca sebebi oyunculukların çok iyi oluşu, fakat daha da önemli olanı karakterlerin içinin boş olmaması, her bir karakter gayet iyi yazılmış, örneğin önemli bir yeri olmasa da trende bulunan şişko adamın şahsiyet unsurlarına sahip olması, yani filmin içinde olduğunu bilen bir karakter değil, bunun gibi pek çok karakter yaşıyan biri izlenimini çok güzel veriyordu. Katil, kadın subay ve bu teknolojiyi icat eden doktor hariç bu karakterlerin içi çok boştu, hiçbirinde duygu veya karakteristik özellikler yoktu. Fakat özet olarak değerlendirirsem oyunculuklar ve yazılan karakterler çok kaliteliydi. Filmin başlarında başrol içinde bulunduğu kapsülde oksijenin gelmemesi ve arıza çıkmasının aslında yaşam değerlerini kaybettiğini; nabzının düştüğünü ifade etmesi ve kendisinin bunu onarmaya çalışması ise hayata tutunmasını temsil eden ufak detaylar gayet hoştu. Buna bir diğer örnek ise tepesindeki cam pencere. Lakin anlamadığım yerde bulunan ve açmaya çalıştığı vanaya benzeyen kol neyin nesiydi, tam açacak iken yine trene gönderdiler onu çözemedim.. Tekrar tekrar trene gönderilmesi ve her defasında yeni bir şeyler denemesi ise çok eğlenceliydi, izlerken gayet keyifliydi..
SPOILER [GÖSTER]
Serkan B.
10 Eylül 2021
Usta Yorumcu
Hala seyretmediyseniz hatırlatayım; beynimi yaksın diyenlere en iyi geleceklerden biri. Bir de; adam gerçekten oynuyor.
alone D.
20 Ağustos 2021
Çaylak
Konu gayet güzeldi, farklı işlenmişti. Oyunculuk da iyiydi zaten sonu nasıl olacak diye diye filmi bitirdim ama sanki bir şeyler eksik gibiydi.. Gerilim daha mı fazla olmalıydı bilmiyorum ama hayatı da sorgulattı, izlenmeli.
Ferhat A.
06 Haziran 2021
Çaylak
Hani bazı filmler vardır ya; izlersiniz; bitince böylesine güzel bir konuyu, böylesi güzel bir işleyişi olan benzer filmlerle karşılaşmak istersiniz... İşte Source Code bu filmlerden bir tanesi.
Melisa G.
26 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Bu filmi sevdim. Bilim kurgu türünde konusu farklı ve ilgi çekici. İzleyeni pişman etmez.
Mustafa
10 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Sürükleyiciliği iyi, senaryo farklı, konunun işlenişi de gayet başarılı.
ilknur K.
06 Şubat 2021
Çaylak
Temposu yüksek ve merak uyandırıcı bir film. 2 kere izledim.
Safa K.
05 Şubat 2021
Çaylak
Ne çok iyi, ne de çok kötü, bence ortalama bi film. Beyin yakacak bi tarafı da pek yok.
bendamla
20 Ocak 2021
Sıkı Üye
Gerçekten güzel ve izlemeye değer bir filmdi. Konusu itibariyle dikkat çekici ve merak uyandırıcı, sonuyla da şaşırtmayı başardı.
Daha fazla yorum19
source code filmi konususource code filmi oyuncularısource code filmi fragmanısource code filmi izleyaşam şifresi filmi konusuyaşam şifresi filmi oyuncularyaşam şifresi filmi yorumlarıbeyin yakan filmlerbeyin yakan film önerilerijake gyllenhaal filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.