Yaşam Şifresi 2011 tr-TR

Yaşam Şifresi (2011)

(Gerilim - Dram)
2011
IMDB
7.5
(37) 4 323 0 5
315
8
İZLEDİM
SONRA İZLE
37 Yorum
IMDB
7.5
BU FİLM
18b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
01 Şubat 2018
Filmimiz, bir bombacının kimlik tespiti için girilen çok farklı ve çok gizli bir operasyonu konu alıyor. Hani oyun oynarken en son kaldığınız yeri kaydedersiniz ve öldüğünüzde oradan başlayıp devam edersiniz ya? Heh işte bunun filmini düşünün... Fakat buradaki detay adamımızın sadece 8 dakikası olması... Yani 8 dakika içinde bombacıyı buldu buldu, yoksa biraz sıkıntı. Sizin de anladığınız üzere buralarda size de tavsiye ettiğim "Edge of Tomorrow" filmi ile kıyısından köşesinden benzer bir senaryoya sahip filmimiz. Paralel evren ve diğer konular ile beyninizi yakacakken, gerilimi ile de sizi hop oturtup hop kaldıracak bir film izleyeceksiniz. Hadi tadını çıkarın!

Yaşam Şifresi - Source Code

filmine yorum yap!
UĞUR D.
19 Mayıs 2022
Çaylak
Cidden beyin yakıcı, aşırı hoş bir film. İzlenmesi gereken bir yapım..
Gizem O.
06 Mayıs 2022
Sıkı Üye
Gerek oyuncular, gerekse kurgu olarak izlenmeyi kesinlikle hak eden bir filmdi, ayrıca süresi ile sizi sıkmıyor ve tadı damakta kalıyor. Sadece birkaç soru kalıyor akılda, bazı soruların cevapları havada kalmış.
Eren T.
05 Mayıs 2022
Çaylak
Çok başarılıydı, arkadaşlarıma da önerdim, içindeki ufak aşk da filmi çok iyi yönlendirmiş, konusu hem güzel hem iyi işlenmiş. İzlemek istiyorsanız kesinlikle izlemelisiniz. 8.5/10
Begüm D.
15 Ocak 2022
Çok güzeldi ya. Bilim kurgu türünde izlediğim en iyi filmlerden biriydi.
Beyza Y.
01 Ocak 2022
Sıkı Üye
Gerçekten beyin yakıcı, baya güzeldi, ben çok beğendim, kesinlikle izlenmeli.
Sedef K.
09 Aralık 2021
Çaylak
Yine izlerken çözümlenmesi gereken filmlerden bir tanesi... İzleyin.
Semy
18 Kasım 2021
Çaylak
Loop olayı gayet hoş işlenmiş. İzleyenin beynini yakar ve izlerken zevk verir... Güzel!
E.N.A.
07 Kasım 2021
Usta Yorumcu
Başta gerçekten beyin yakan, sonuna doğru tahmin edilebilir hale gelen, oldukça farklı bir konuya sahip muhteşem bir bilim kurgu filmi. Ben çok severek izledim. Hala izlemeyenlerin hatta adını duymayanların olması oldukça şaşırtıcı.
GULCAN Ç.
20 Ekim 2021
Çaylak
Film gayet iyi hafif kafa karıştırıcı. Sona doğru tahmin edebiliyosun.
Said F.
03 Ekim 2021
Sıkı Üye
Normalde bilim kurgu veya ayakları yere basmayan gerçekçilikten uzak yapımları sevmem lakin bu çok keyifliyfi, resmen izlerken keyif aldım. Bunun en başlıca sebebi oyunculukların çok iyi oluşu, fakat daha da önemli olanı karakterlerin içinin boş olmaması, her bir karakter gayet iyi yazılmış, örneğin önemli bir yeri olmasa da trende bulunan şişko adamın şahsiyet unsurlarına sahip olması, yani filmin içinde olduğunu bilen bir karakter değil, bunun gibi pek çok karakter yaşıyan biri izlenimini çok güzel veriyordu. Katil, kadın subay ve bu teknolojiyi icat eden doktor hariç bu karakterlerin içi çok boştu, hiçbirinde duygu veya karakteristik özellikler yoktu. Fakat özet olarak değerlendirirsem oyunculuklar ve yazılan karakterler çok kaliteliydi. Filmin başlarında başrol içinde bulunduğu kapsülde oksijenin gelmemesi ve arıza çıkmasının aslında yaşam değerlerini kaybettiğini; nabzının düştüğünü ifade etmesi ve kendisinin bunu onarmaya çalışması ise hayata tutunmasını temsil eden ufak detaylar gayet hoştu. Buna bir diğer örnek ise tepesindeki cam pencere. Lakin anlamadığım yerde bulunan ve açmaya çalıştığı vanaya benzeyen kol neyin nesiydi, tam açacak iken yine trene gönderdiler onu çözemedim.. Tekrar tekrar trene gönderilmesi ve her defasında yeni bir şeyler denemesi ise çok eğlenceliydi, izlerken gayet keyifliydi..
SPOILER [GÖSTER]
Daha fazla yorum27
source code filmi konususource code filmi oyuncularısource code filmi fragmanısource code filmi izleyaşam şifresi filmi konusuyaşam şifresi filmi oyuncularyaşam şifresi filmi yorumlarıbeyin yakan filmlerbeyin yakan film önerilerijake gyllenhaal filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.