Ada 2005 tr-TR

Ada (2005)

(Dram - Bilim Kurgu)
2005
IMDB
6.9
(14) 4 91 0 5
88
3
İZLEDİM
SONRA İZLE
14 Yorum
IMDB
6.9
BU FİLM
5.5b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
07 Ocak 2018

Neresinden tutarsam spoiler olacak bir film ile daha karşınızdayım ama size bu filmi size izletmekte de kararlıyım. Çoğu bilim kurgu filminde görmüşsünüzdür, gelecekte insanlar genetik mühendisliği ile yaşlanan derilerini ve hastalanan organlarını tamir edebilecek. Ölümsüzlüğe kadar gitmese de bu en azından insanların yaşama sürelerini uzatacak. Heh işte, filmimiz tam da buradan yola çıkıyor. Scarlett Johansson ve Ewan McGregor gibi iki taş oyuncunun omuzlarında taşıdığı bu film, ufkunuzu biraz olsun açacak. Hatta filmin tam ana konuyu size verip şaşırttığı sahnelerde inceden bir ''yok artık'' çekebilirsiniz. Senaryo, mekanlar dönen olaylar, hepsi nefis. Hatta birkaç sahnesinde çoğu bilim kurgu filmine de dokunup geçmiş. Klonlamanın, genetik teknolojisinin, e biraz da beyin yakan konuların harman olduğu nefis bi film izleyeceksiniz. Imdb puanına pek takılmadan, şu kısa ömrünüze nefis bir film katın. Hadi tadını çıkarın!

Ada - The Island

filmine yorum yap!
ayten Y.
31 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Filmin konusu iyi ve sürükleyiciydi ama çekimler yılına rağmen daha kaliteli, daha iyi olabilirdi.
Serkan B.
30 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Sanırım bilim-kurgu alanında akıllara kazınacak bir film daha bu olmuştu yayınladığı zaman diliminde. Bu kadar zaman geçmesine rağmen seyirci bulabiliyor. Tavsiye ederim.
uykusarhosu
05 Mayıs 2021
Sıkı Üye
Bilim kurgu olarak başlayıp, aksiyon filmi olarak devam eden bir film diyebiliriz. Aksiyon kısmına bu kadar değinmektense konunun daha derinine inilebilseydi eğer hem sonu bu kadar havada kalmaz hem de çok daha hoş bir bilim kurgu filmi ortaya çıkabilirdi diye düşünüyorum.
Azat T.
10 Ocak 2021
Çaylak
Güzel ve başarılı bir film, en beğendiğim bilim kurgu filmlerinden biri, izlemenizi tavsiye ederim.
Ownercan
31 Ekim 2020
Sıkı Üye
Güzel film, oyunculuk senaryo başarılı izlenebilir.
Akif Feyzioğlu
25 Ekim 2020
Sıkı Üye
Yıllar önce izlediğim ve hala aklımda kalan bir yapım. Çok iyi denemez ama izlenebilir.
eowyn
21 Haziran 2020
Usta Yorumcu
Yıllar önce izlemiştim. Şimdi tekrar izledim hâlâ çok güzel 2. izleyişte bile sıkmıyor. Bilim kurgu, aksiyon ne ararsan var. Mantık hataları da bol bol var ama olsun güzel film sonuçta. Filmi izlemeden sakın spoiler almayın!
Burak T.
12 Nisan 2020
Çaylak
Bilim kurgu filmleri arasında en özgün mantıksal filmlerden birisi. Klonlarımız kendi bilinçlerine ulaşırsa ne olur? Klonların da ayrı bir benlikleri mi var? kesinlikle izleyin arkadaşlar.
SPOILER [GÖSTER]
Arşivci
11 Nisan 2020
Sıkı Üye
İnsan eliyle klon üretimi yapılıyor. Amaç ihtiyaç halinde yedek parça olarak kullanmak. Başta ürün gözüyle bakılıyor bu klonlara ama sonradan onlar da bilinçleniyor sorgulamaya başlıyor ve ortalık karışıyor. Konusu farklı ve güzel beğendim.
SPOILER [GÖSTER]
Miraç I.
28 Mart 2020
Usta Yorumcu
Çok beğendiğim bilim kurgu filmlerinden. Gayet de heyecanla izleyeceğiniz bir film.
Daha fazla yorum4
the ısland konusuthe ısland oyuncularthe ısland yorumlarbilim kurgu filmleribilim kurgu filmi önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.