Çarpık Çizgiler 2022 tr-TR

Çarpık Çizgiler (2022)

(Gizem)
2022
IMDB
7
(31) 4 90 0 5
88
2
İZLEDİM
SONRA İZLE
31 Yorum
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
12 Aralık 2022

Filmimiz; kasvetli gri atmosferi ve beyin yakan senaryolarıyla benim de size burada yıllardır her fırsatta tavsiye ettiğim İspanyol sinemasına ait... Özel bir dedektifimiz, üzerinde çalıştığı bir dava ile ilgili kanıt toplamak için bir Psikiyatri hastanesine yatıyor. İşte film de, bu süreçten itibaren gerçekleşen bazı gizemli olayları bize sunuyor... Film, 2 buçuk saat olmasına rağmen bir an bile sıkmıyor. Çoğu İspanyol filminde olduğu gibi bu film de bana defalarca senaryo yazdırdı. Taş gibi oyunculuklar, kendini sürekli geliştiren bir hikaye ve gizem dolu mekanlar... İspanyollar bu işi gerçekten çok iyi kıvırıyor. Film boyunca sürekli olarak 'Acaba..' diye düşünüp duruyorsunuz. Ben, beni düşündürmeyi başaran, zihnimi sürekli tetikte tutan, bu tür senaryosuyla izleyenin kafasını karıştırıp beyin yakan filmleri gerçekten çok seviyorum. Size şurada tavsiye ettiğim diğer 4 filmde de imzası olan yönetmen Oriol Paulo, bu filmde de sanatını konuşturmuş... Şöyle sakin, dingin bir kafayla, telefon bildirimlerinden uzakta, kitap okur gibi izleyin derim bu filmi. Yorumlarınızı da aşağıya bırakmayı unutmayın, hadi tadını çıkarın!

Çarpık Çizgiler - Los Renglones Torcidos de Dios

filmine yorum yap!
Bekir Z.
31 Ekim 2023
Çaylak
Kaan'dan bu filmin analizi için özel video bekliyorum, zira filmi beraber izlediğim arkadaşlarla sonunu tartışacağız derken birbirimize girdik :)
abdullah K.
15 Ekim 2023
Beynim yandı ya çok ters köşe yaptı, Zindan Adası'nı anımsattı bana.
SPOILER [GÖSTER]
Büşra D.
08 Ekim 2023
Sıkı Üye
Sürükleyici ve etkileyici bir film. Yan karakterlerin oyunculukları da iyiydi. Sonuna kadar merak uyandırdı.
Saliha E.
11 Eylül 2023
Sıkı Üye
Açıkçası ben çok beğendim, gerçekten hikaye ilmek ilmek işlenmiş evet mantık hataları var onları görmezden gelirsek efsane bir ispanyol sineması filmi olmuş.
Zeynep
07 Eylül 2023
Sıkı Üye
İspanyol gizem filmlerini çok seviyorum, gerçekten de bu türde başarılılar. Bu filmin gelişme kısmı biraz uzun geldi ama beğendim. Sonu biraz Fractured filmi gibiydi.
SPOILER [GÖSTER]
Recep Ç.
29 Ağustos 2023
Sıkı Üye
Filmin senaryosu, uzunluğu, akışı gayet iyiydi ama sonu bana göre seyirciye bırakmaktan ziyade, mantık hatası yapılmış. Halbuki kadın her tuzağı açığa vurmuştu. Yine de güzeldi.
SPOILER [GÖSTER]
beren K.
10 Temmuz 2023
Çaylak
Yorumlarda herkes sonunun bize bırakıldığını söylemiş ama bence gayet açıktı. Gerçekten Zindan Adası filmine çok benzemiş, son dakikasına kadar ters köşeler vardı. Tek sıkıntı bana biraz uzun geldi ama o da çok önemli değil.
Elçin M.
23 Mayıs 2023
Zindan Adası filminin çakması gibi olmuş. Zaman kaybı bir film. Filmin sonunda da kadının doğru ya söylediğini izleyiciye bırakıyor. Zindan Adası'nı izleyin. Çok boş bir film.
SPOILER [GÖSTER]
Ayfer Y.
08 Mayıs 2023
Sıkı Üye
İspanyol sinemasını Kaan sayesinde izlemeye başladım ve bu film de yine ispanyol sinemasının iyi işlerinden biri olmuş. Filmin sonunda acaba diye soru işareti koyarak bitirmesi bi tık üzdü beni. Bu tarz filmlerin sonu soru bırakarak bitmesi sinir bozucu :) Film gayet güzeldi.
SPOILER [GÖSTER]
411
10 Nisan 2023
Sıkı Üye
Senaristin diğer filmleri gibi izleyiciyi bir an dahi sıkmayan, şahane bir film olmuş ama biraz izleyicinin beynini yakacağız diye zorlamışlar gibi geldi sanki. Gizem-gerilim üstüne polisiye soslu bu filmin son saniyesine kadar sonu hakkında fikir değiştiriyorsunuz. Kesinlikle bu tarzı sevenlerin kaçırmaması gereken bir Oriol Paulo eseri. Kendisi henüz 47 yaşında, umarım uzun ve üretken bir hayat sürer.
Daha fazla yorum21
çarpık çizgiler filmi konusuçarpık çizgiler konusuçarpık çizgiler filmiispanyol filmleriispanyol filmi önerilerioriol paulo filmlerilos renglones torcidos de dios konusulos renglones torcidos de dios filmi netflixnetflix ispanyol filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.