Dejavu 2006 tr-TR

Dejavu (2006)

(Aksiyon - Gerilim)
2006
IMDB
7
(12) 4 170 0 5
165
5
İZLEDİM
SONRA İZLE
12 Yorum
IMDB
7
BU FİLM
10b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
29 Aralık 2017
FBI'ın elinde olan müthiş bir teknoloji ile insanların geçmişine gidilebilen bir dünyayı konu alan bu beyin yakan filmde, feribotta yaşanan bir patlamanın çözülme mücadelesi göz önüne seriliyor. Denzel Washington abimizin göz doldurduğu bu nefis filmi izlemeden "Ben yaşadım" demeyin... Bu arada Dejavu, hani bazen ''Ben bu anı sanki daha önce yaşadım ya'' diye anlık panikler yaşıyoruz ya, heh işte o. Hadi tadını çıkarın!

Dejavu - Déjà Vu

filmine yorum yap!
Yasel
23 Ekim 2022
Çaylak
MUAZZAM bir film, her detaya dikkat edildiği zaman tadına daha iyi varılan muazzam bir film. En sevdiğim filmlerden biri kendisi..
Bülent K.
06 Ekim 2022
Sıkı Üye
Yaşadığım dejavulara farklı bir gözle bakmamı sağlayan bir film oldu. Geçmişe gitmek mümkün olmasa da insan bazen "daha önce bunları yaşadım mı acaba" diye düşünmekten kendini alamıyor. Harika bir film...
Boogeyman
25 Mayıs 2022
İzlemekten asla bıkmayacağım bir film. Beyninizin yanmasını istiyorsanız ve hala izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz.
Ecem1953
16 Ocak 2022
Çaylak
Sonu çok güzel bağlanmış çok beğendim gerçekten. Ama böyle biteceğini de tahmin etmezdim.
Said F.
22 Eylül 2021
Sıkı Üye
Kendi içerisinde çelişiyor, aşağıda Ayten Y. isimli izleyicinin dediklerine katılıyorum.
Kendi düşüncem ise geçmişi değiştiremezsin, geçmişe dönüp her dokunuşun aslında olan olaylara neden olman veya etki edememen olması gerekiyordu, yazgı denilen buydu ve filmde suçlu tarafından bu dile getirilince sevinmiştim, mantığımla aynı doğrultuda işleyen bir film olacak sanmıştım. Gel gör ki saçma sapan şekilde geçmişteki müdahalesi ile kaderi değiştirmiş oldu, bu saçmalık.
Senaryoyu bırakıp oyunculuklara bakıyorum o da yok, Denzel W. ve kötü karakter çok iyi oyunculuk sergilediler onlar dışındaki oyunculuk başarılı değildi özellikle şu geçmişi seyretme ekibi. Karakterler çok boş ve kendi fikri prensibi olmayan d*nyoların tekiydi, Denzel'i ekibine alıyor durup dururken dandik bir nedenle, sonra bir iki itiraz ediyor ancak Denzel ne isterse yapıyorlar, sanki ekip lideriymiş gibi davranıyorlar, güya çok gizli teknoloji kullanıyorlar ve yoldan geçen Denzel'i alıp ekibe ondan gizlemeye çalışıp sonra ıh mıh edip zoraki "bu aslında bir zaman makinesi, zamanı büküyoz biz knk" diyorlar bu ne ulan !? Madem gizli bir teknoloji denzeli niye alıyorsun mekana, madem alıyorsun niye mırın kırın ediyorsun !? Güya biz izleyiciye empati yaptırıp Denzel'in yerine kendimizi koyup "vay anasını olaya bak hele" dememizi istiyorlar salak yerine koyup.
Daha da komiği işler ellerinden alınıyor, makineyi kapatın suçlu artık burada deniliyor, "knk beni bi dört güncük geri ateşlesene" "-olur knk ama soyun makine kağıdı zor gönderdi senide tişörtünü çıkarmazsan gönderemez, bak hem hamster sivrisinek hepsi öldü" BU NE ULAN !! İnsanın aklıyla alay ediliyor, askeriyede emre itaatsizlik ? Hem de keyfe keder ? Dahası yeni tanıştığın biri için ?
Demek istediğim karakterlerin ne denli yapmacık olduğu içi boş herhangi bir fikri, düşüncesi yer yer prensip ve egosu olmayan figürandan ibaret olduklarıdır. Daha da komiği aşağıda göreceğiniz diğer beğenen yorumlar.. Da gidin ula !
Geçmişin değiştirilemeyeceği kanununu ne mantıkla yıkıyorlar hiç bir sebep veya izah yok, Tenet sıkıcıydı uzundu vs ama kesinlikle geçmişe gidilerek veya zamanı geri sararak bir olayı değiştirmiyorlardı, her şey yaşanması gerektiği gibi yaşanıyordu. Eleştirmem biraz dağınık oldu ama neresinden tutsan dökülüyor, Denzel ile kızın aşkına ne demeli ? Ne ara aşık oldun daha az önce katil sanıyordun veya ne ara bombayı durdurma kararı aldın ? Karakter gelişimi falan hiç yok..
Kötü karakterin oyunculuğu gayet iyi lakin derdin ne ulan !? Vatansevermiş, ne alaka lan !
Banane ulan; ama çok takılıyorum böyle kalitesiz filmlere, "ama sonuçta bu bir film bu kadar irdelersen" diyenlere ise cevabı Training Day, Shutter Island, 12 Angry Man, Kvinden I Buret, El Cuerpo, Schandung gibi karakter gelişimlerinin ne denli güzel, üst düzey kalitede ve ayakları yere basan bir şekilde işlenebileceğini gözümüze sokan yapıtları gösteriyorum.
Kaan başta önermenden dolayı sana ufak ancak sıcakkanlılıkla sitem ediyor, devamında ise beğenip MÜKEMMEL FİLM NİYE DAHA ÖNCE İZLEMEMİŞİM diye kendinden geçenlere de yazıklar olsun diyorum.. :((( -Bunları derken dostca sıcakkanlılıkla diyorum ama he :)
SPOILER [GÖSTER]
mamicillo
15 Eylül 2021
Sıkı Üye
Bu film mükemmel ötesi bir film nasıl oluyor da böyle düşük imdb'si oluyor... Film mük kardeşim mük! İzlemek için aşırı geç kalmışım. İyi ki de izlemişim.
Axinel
22 Ağustos 2021
Sıkı Üye
Tam moduna layık beyin yakacak bir film. İzlemeyen arkadaşlar için özellikle belirteyim ki; KESİNLİKLE İZLEMELİSİNİZ.
Serkan B.
09 Temmuz 2021
Usta Yorumcu
Denzel Washington oyunculuğu ile hızla koşan bir film izleyeceksiniz. Akılda kalan oldukça fazla sahne olacak. Yer yer gerilim, ancak hızı bazen baş dönmesine neden olabilir. İzleyiniz.
ayten Y.
12 Haziran 2021
Usta Yorumcu
Film aslında düşündüğümden çok farklı çıktı. Adı sebebiyle daha farklı bir film olacağını düşünmüştüm. İyi bir filmdi ve kafa yormadan ilerliyor. Ben geçmişe gidildiğini değil, paralel bir gerçeklikle iletişim kurulduğunu düşünüyorum. Eğer geçmişe gidilseydi mesela doug'ın ortağı öldüğünde, bizim doug'ın hafızasında da olaylar değişirdi. Mesela arabaya polis saldırdı ve yeni araç aradığı için kızı öldürdü, kendi geçmişlerini manipule ettiklerini ima ettiler. Eğer bu doğruysa filmde büyük bir mantık hatası olur, bu yüzden araba zaten öyle ya da böyle bir sebeple bozulacaktı ve yeni araca ihtiyacı olacaktı diye düşünüyorum.
SPOILER [GÖSTER]
Mathilda9
03 Nisan 2021
Sıkı Üye
Denzel abim efsanesin sen ya :) Aşırı iyi düşünülmüş bir film. Kesinlikle 'izlesem mi' diye uzun uzun diye düşünmeyin, konusu sarıyor.
Daha fazla yorum2

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.