Düşman 2013 tr-TR

Düşman (2013)

(Gizem - Psikolojik)
2013
IMDB
6.9
(18) 3 64 0 5
49
15
İZLEDİM
SONRA İZLE
18 Yorum
IMDB
6.9
BU FİLM
13b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
08 Aralık 2018
Öncelikle baştan söyleyeyim; Biraz "Karışık" bir film izleyeceksiniz. Şimdi, Tarih dersleri veren, monoton, kendi halinde bir adamımız var. Bir gün adamımıza iş arkadaşı gelip "Sana bir film tavsiye edeyim" diyor ve bir tavsiyede bulunuyor. Fakat adamımız eve gidip filmi izlerken fark ediyor ki, kendisine tıpatıp benzeyen biri filmde oynuyor! "Aha diyor, ikizimi buldum!". İşte filmimizin bir miktar beyin yakan kısımları da ondan sonra başlayıp gidiyor... Şahsen dürüst olayım. Yıllar önce bu filmi yarıda bırakmıştım. Muhtemelen aranızdan bazıları da bunu yapacaktır çünkü filmimizin aşşırı kasvetli bir havası var. Hem de insanı boğan cinsten... "Ee Kaan hani tavsiye ediyordun? Bu ne şimdi?" dediğinizi duyar gibiyim fakat filmin atmosferi kasvetli falan ama konu gayet ilginç, keza beni çeken de o. Bu arada filmde birçok +18 sahne de var uyarayım... Filmi bitirdikten sonra (tabi bir şekilde bitirebilirseniz) aklınızda soru işaretleri kalacaktır. Yoruma, karalama tahtamıza ya da sosyal medya hesaplarımızdan bana yazabilirseniz soru işaretlerini gidermeye çalışırız... E hadi tadını çıkarın!

Düşman - Enemy

filmine yorum yap!
Melisa G.
17 Ekim 2021
Usta Yorumcu
Film boyunca anlamaya çalışıyorsunuz. Birçok alt metin ve sembolleştirme var. Bittikten sonra ne oldu şimdi diyorsunuz çünkü sonu epey garip. Tam olarak anlayabilmek için birkaç açıklama okudum. Keyifli vakit geçirmek isterseniz pek tavsiye etmem; çünkü sürekli bir şeylerin olmasını bekliyorsunuz, bütün film kasvetli.
MuratS
16 Ekim 2021
Çaylak
Nerede ise her karede gizli ayrıntılarla dolu bir film. Film 90 dk ama sonrasında çok daha fazlasını film incelemeleri için harcatıyor.
Filmmath
14 Ekim 2021
Çaylak
Film değişik bir şekilde kendini izlettiriyor. Jake gerçekten muhteşem bir oyuncu.
Serkan B.
04 Ağustos 2021
Usta Yorumcu
Beyin yakan kategorisine en çok yakışan filmlerden. Jake oyunculuğu ile övgüye layık.
sıla ö.
27 Temmuz 2021
Sıkı Üye
Film mükemmel işçilik dolu, resmen her sahnede bir ayrıntı gizlenmiş, açıkçası çoğu ayrıntıyı fark bile etmedim izledikten sonra film açıklamasını da okuyun bence okuduktan sonra bu ne filmmiş be dedim, izlenmeli mutlaka.
chansbabystay T.
07 Temmuz 2021
Sıkı Üye
Asla hak ettiği değeri görmeyen bir film. Öncelikle akıp gidiyor ve nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Anlaşılması gereken çok fazla ayrıntı var. Eğer ne anlatmak istendiğini anlamazsanız film çöp gibi gelir. Biraz karışık geldi cidden beynim yandı. Sonra incelemesine göz attığımda kafayı yedim, imdb puanı az kalmış kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Mutlaka ama mutlaka izleyin <3
amywR
16 Mayıs 2021
En başından konu anlaşılıyor klasik bir Dr Jekyll and Mr Hyde vakası. Bence hiç karışık değil. Ben bitiremedim bile gereksiz bir sürü sahne var ileri atla atla yaparak gittim yine de bitmiyordu. Tavsiye etmem.
Korhan ?
12 Şubat 2021
Film yoğun, hem de baya, ben daha önce izlemiştim ve gerçekten bence tek oturuşta bitirilmez. Ne bileyim; Açlık Oyunları filminde her şey çok boştu mesela ya hani, burada da acayip yoğun, bazen boğuyor biraz ama filme kapılırsanız sizi alıp götürüyor, o konuda kaan'a da katılıyorum.
NevermoreDotA M.
27 Kasım 2020
Sıkı Üye
Bu tür filmleri epey seven biri olarak ben pek beğenemedim bi kere fazla basit geldi bana, hikaye beni içine çekemedi nedense. Jake'in filmlerini severim ama bu sefer beğenmedim. 4/10
Yigittheripper
08 Ağustos 2020
Usta Yorumcu
Jake abimizi severim, Source Code ve Southpaw gibi filmlerde kendini kanıtlamış. Bu filmde ise oyunculuk yönünden eksiklik olmasa da kurgu yönünden eksikler olduğu bir gerçek. Ben izledim ve zevk aldım ama herkese hitap edecek bir film değil.
Daha fazla yorum8
düşman filmidüşman filmi konusuenemy filmienemy filmi konusujake gyllenhaal filmlerifilm önerilerifilm önerisifilm tavsiyesigizem filmleripsikolojik filmler

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.