Forgotten 2017 tr-TR

Forgotten (2017)

(Gerilim - Gizem)
2017
IMDB
7.3
(43) 4 159 0 5
152
7
İZLEDİM
SONRA İZLE
43 Yorum
IMDB
7.3
BU FİLM
34b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
20 Ağustos 2018

Biliyorsunuz, senaryoları ile kafa karıştıran filmleri burada sizlere "Beynimi Yaksın" kategorimde tavsiye ediyorum. İşte bu film de tam da bu kategoriye layık. Filmimiz, yeni bir eve taşınan sevimli bir çekirdek ailedeki 2 erkek gençten küçük olanın yaşadıklarını konu alıyor. Gencimiz, gerek okulunda gerek ise sosyal hayatında başarılara koşan abisine tam anlamıyla hayran. Fakat abisi bir gün birileri tarafından kaçırılıyor. Haftalar süren bekleyişten sonra da çıkıp geliyor fakat gencimiz, abisinin biraz değiştiğini düşünüyor. İşte film de bundan sonra sizi de içine alarak öyle bir ilerliyor ki, yer yer beyninizden dumanlar bile çıkıyor... Bu arada film Netflix yapımı bir Güney Kore filmi. Filmin ilk yarısındaki gizem ve gerilim o kadar fazla ki bir an olsun filmden kendimi alamadım. Fakat filmin ikinci yarısı, ilk yarısına göre biraz farklı bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Ha fakat kötü mü? Tabi ki de değil. Aksine, şaşırtıcı ve izleyenini sürekli olarak yoklayan bir film. E hadi tadını çıkarın!

Forgotten - Forgotten

filmine yorum yap!
Thalia
27 Mart 2023
Çaylak
Sanırım bu filmi beğenmeyen nadir insanlardanım. Shutter Island, Primal Fear gibi başyapıt diyebileceğimiz filmlerden sonra bu film benim için hayal kırıklığı yaşatan bir film oldu. Evet, ters köşe oluyoruz filmin ilerleyen dakikalarında, ancak mantıksızlık içeriyor sanki. Garip ve gereksiz bir senaryo. Film bittiğinde "Bu neydi şimdi?" diye düşündüm. Şahsi fikrim elbet, beğeneni de çok ancak bana göre kaliteden uzaktı.
Im Negan
14 Mart 2023
Sıkı Üye
Sizi her dakika ters köşeye yatıran, zaman zaman gerip, zaman zaman gizemli atmosferine çekerek sürükleyip götüren bir film. Burda ne söylesem spoiler olacak o yüzden sadece mutlaka izlemeniz gerektiğini söyleyeceğim. Dipnot: Kore film sektörü gerçekten son yıllarda kendini çok geliştirdi. Kore filmlerine olan önyargım izlediğim birkaç filmden sonra bu filmle de birlikte tamamen yıkıldı.
Hilal T.
27 Şubat 2023
Çaylak
Kore yapımlarına karşı gereksiz bir önyargım vardı ama bu film beni çok fazla etkiledi. Çözmeye çalıştıkça olayların içinde daha fazla kayboluyor insan. İzleyin mutlaka :)
Yasel
23 Ekim 2022
Çaylak
Beklemiyordum, kesinlikle böyle bir şey beklemiyordum, aslında baya baya dram filmiymiş :(
Ayhan B.
14 Temmuz 2022
Usta Yorumcu
Müthiş bi filmdi, hiç düşünmeden izleyin, hikayeyi çözmek imkansız o yüzden akışına bırakın, tadını çıkarın ve unutmayın; kader ağlarını ağır ağır örer..
Mustafa
10 Haziran 2022
Usta Yorumcu
Film boyunca gelişen olaylara anlam vermeye çalışıyorsunuz ama nafile. Çok zekice yazılmış bir senaryoydu. Gerilim gibi başlayıp gizeme döndü sonrası ise ağır dram. Film bittikten sonra birkaç dakika boş boş baktım.
Gizem O.
25 Mayıs 2022
Sıkı Üye
Filmi izlerken ne oluyor, ne olacak soruları kafanızda dönüp duruyor. Sürükleyici ve izlenmeyi hak ediyor.
Mel
11 Şubat 2022
Usta Yorumcu
İzlemeye değer. Kafanızda kurduğunuz senaryo pek tutmuyor. Tek sevmediğim şey sonuç kısmını çok uzun tutmuşlar, onun haricinde filmin ilk ve ikinci yarısı tamamen farklı. İzlenilebilir fakat zindan adası'ndan daha iyiysi diyenlere de katılmıyorum o kadar değil.
Enes E.
24 Kasım 2021
Sıkı Üye
Finale kadar tüm tahminlerinizi boşa çıkaran bir film, iyi seyirler.
oguzben
24 Ekim 2021
Çaylak
İzlemek için çok geç kaldım hep erteliyordum sonunda izleme fırsatı buldum. Şöyle finalleriyle insanı boşlukta bırakan filmler vardır ya izledikten sonra belli bir süre aklınızdan çıkmayan, işte tam da öyle bir senaryo olmuş işte gerilim - gizem ve beyin yakma üçlüsünün bir senaryoda toplanmış hali bu üçlüyü sevip de izlemeyen varsa çok şanslı keşke hafızam silinse de ben de bir daha izlesem :)
Daha fazla yorum33
2017 filmleriforgotten 2017forgotten filmi konusubeyin yakan filmlerfilm önerilerifilm tavsiyelerikore filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.