Geliş 2016 tr-TR

Geliş (2016)

(Bilim Kurgu - Gizem)
2016
IMDB
8
(28) 4 227 0 5
196
31
İZLEDİM
SONRA İZLE
28 Yorum
IMDB
8
BU FİLM
7.1b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
03 Ocak 2018
Bıraksanız buraya bu film için paragraflar yazarım fakat biliyorsunuz kısa ve öz cümleler ile sıkmadan sizi filmi izlemeniz için ikna etmeye çalışıyorum. Filmimiz, yılların konusu "Ya uzaylılar dünyamıza gelse?"yi konu alıyor. Geliyorlar, fakat iletişim sorunumuz var. Bu yüzden iletişim kurmak için seçilen 1 dil bilimci ve 1 bilim adamımız turiste öğretir gibi uzaylılara dil öğretiyorlar ki, neden geldiklerini öğrenebilelim. Tabi bunlar olurken dünyada da bir kaos almış başını gidiyor "Neden geldiler? amaçları ne? ölecek miyiz?" gibi sorular herkesin kafasında... Fakat, tüm bunlarla beraber bir bilim kurgu olarak başlayan filmimiz ikinci yarısında dil bilimcimize odaklanarak bir drama dönüşüyor. Aksiyonlu, vurdulu kırdılı sahneler aramasın gözleriniz. Klasik uzaylı filmi beklentiniz de olmasın. Ağır ağır işleyen fakat ''zaman'' kavramı ile ilerledikçe beyninizi zorlayan bir "farklı bir dünya" filmi izleyeceksiniz. Ayrıca bu filmden yeterli tadı almanız için tamamen ona odaklanmalısınız. Yani telefonu elinizden bırakın, uykusu gelen arkadaşı da yatağına postalayın ve sadece filme odaklanın. Diğer filmlerin aksine, derin anlamlar içeren, biraz da mesaj kaygılı, izleyenini düşünmeye iten nefis bir yapım ile karşılaşacaksınız. Tadını çıkarın!

Geliş - Arrival

filmine yorum yap!
E.N.A.
07 Kasım 2021
Usta Yorumcu
Yavaş akan ama konusu itibari ile ilgi çekici, sonunu getirmek isteyeceğiniz bir film.
mamicillo
10 Eylül 2021
Sıkı Üye
Film, çok hızlı giden bir film değil fakat bu onu hiç de kötü yapmıyor. Film gayet güzel ve keyifli bir film. Diğer bilim kurgu filmlerinden daha farklı bir konu işlenmiş.
Eastos
31 Temmuz 2021
Son yıllarda izlediklerim arasında kendi türünde en beğendiğim filmdi bu.
Melisa G.
26 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Bilim kurgu sever olarak bu filmi beğenmedim. Gizem var ama anlam yoktu...
Serkan B.
11 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Bende geç seyredenlerden oldum. Konu, anlatım mükemmel. Amy Adams rolün hakkını vermiş. Tavsiye tam yerinde olmuş, teşekkürler.
Ozan K.
25 Mart 2021
Sıkı Üye
Çok geç izlediğim bir film oldu. İnsanı insan yapan temel unsurlardan biri olan dilin önemini bir kere daha gözden geçirmemi sağladı. İşlenişi ile sade, verdiği mesaj olarak yoğun bir film. Puanını hak ediyor.
Axinel
15 Mart 2021
Sıkı Üye
Dil sadece bir organ ya da insanlar arasında iletişim kurulmasını sağlayan sesler topluluğu değildir. Dil aynen bu filmde de ele alındığı gibi hayatın ta kendisidir. İzleyin.
bendamla
31 Ocak 2021
Sıkı Üye
Sizi düşündüren ve anlamaya yönlendiren çok iyi bir filmdi. Ayrıca kurgusu da fevkalade. Son zamanlarda izlediğim en kaliteli bilim kurgulardan biri, resmen sahnelerden kalite akıyor. İzlemenizi tavsiye ederim.
İsa U.
13 Ocak 2021
Çaylak
Dilin önemini anlatan gerçekten güzel bir filmdi. Sıradan, saçma uzay bilim kurgu filmleri gibi asla değil.
ilknur K.
12 Ocak 2021
Çaylak
Yok artık dediğim, hatta amerikan film endüstrisinin neler yapabildiğine şahit olarak ülkemizin film anlayışına üzülmeme sebep olan, içten içe milli hasetlik hissettiren film. Konusu kadar fantastik olan müzikleri, ses efektleri bunun bir bilim kurgu filmi mi yoksa gerilim mi olduğu ayrımını zorlaştırıyor. Enfes.
Daha fazla yorum18

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.