Joker 2019 tr-TR

Joker (2019)

(Dram - Suç - Psikolojik)
2019
IMDB
8.4
(18) 4 228 0 5
210
18
İZLEDİM
SONRA İZLE
18 Yorum
IMDB
8.4
BU FİLM
6.4b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
24 Ekim 2019
Peşin peşin söylüyorum; Bu filmi, zihninizdeki o kaosçu, sağı solu patlatan ve zeki numaralar çeken "Joker" ile karıştırmayın. O başka bir Joker, bu film ise ondan ve diğer tüm Joker varyasyonlarından apayrı, bakın tekrar söylüyorum APAYRI... Filmimiz, toplum tarafından dışlanan ve pek de başarılı olamayan bir komedyeni konu alıyor. Geçimini sağlamak için palyaçoluk yapan adamımız, çeşitli sorunlar ile karşı karşıya geliyor ve zaman içinde giderek topluma aykırı bir hale gelmeye başlıyor. İşte tüm film de bu süreci işliyor... Öncelikle sakın "Oo Joker ya, aksiyon, patlama falan..." yanılgısına düşmeyin çünkü bu film durağan, aksiyonsuz ve psikolojik olarak ağır bir film. Eğer toplum tarafından dışlanan bir insanın yaşadığı psikolojik evreleri izlemek isterseniz buyrun, fakat ben gerilmek, vurdulu kırdılı sahneler görmek istiyorum diyorsanız üzgünüm, çünkü yanlış yerdesiniz. Başrolümüz "Joaquin Phoenix" şahane bir oyunculuk sergilemiş. Filmin kasvetli ve her yerinden hüzün akan atmosferini çok beğendim. Mutlu insanı mutsuz eder yani onu da ekleyeyim... Psiko dram filmi izleyeceğimi biliyordum ve o yüzden hayal kırıklığına uğramadım diyebilirim. Yorumunuzu çok merak ediyorum, olumlu-olumsuz düşüncelerinizi lütfen aşağıya bırakın. Hadi tadını çıkarın!

Joker - Joker

filmine yorum yap!
Melisa G.
26 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Bir kötü nasıl kötü oluyor temalı. Bilim kurguluk bir sahne yoktu, batman'le savaşmıyor, daha çok kendi içinde savaşan joker'in ortaya çıkışını görüyoruz.
Ferhat A.
21 Mayıs 2021
Çaylak
Batman filmlerindeki Joker suçlu mu? Suçu nedir? Gotham şehrinin suç şehri olmasını hazırlayan etkenler neler? Batman nasıl ortaya çıktı? Bütün bu soruların cevapları bu filmde... Ağır bir psikolojik dram izleyeceksiniz. Bol miktarda da kötü şaka var. Karakterimiz her ne kadar "şakacı" olsa da ona yapılanlar sizi üzecek...
serkan ö.
25 Ocak 2021
Çaylak
Joker'in doğuşu ve müthiş oyunculuk. Bence de seyretmeniz gereken iyi filmlerden.
Hypatia
10 Ocak 2021
Sıkı Üye
Kesinlikle fazla uzun ve çok yavaş ilerleyen bir filmdi.
ongun B.
27 Aralık 2020
Çaylak
Öncelikle; bu filmi fantastik-bilim kurgu olan Joker ile karıştırmayın! Bu, Joker'in nasıl ortaya çıktığını, kendi iç dünyasındaki karmaşadan sonra neler yaptığını ele alıyor. Ben sevdim.
NevermoreDotA M.
07 Aralık 2020
Sıkı Üye
İzlemezseniz bir şey kaybetmezsiniz fakat olağanüstü sinematografi var filmde. Görüntü yönetmeni ne yazık ki Oscar'ı 1917 isimli savaş filmine kaptırdı (bence Joker'in hakkıydı) Phoenix de çok iyi performans sergilemiş, sırf bunlar için dahi izlenebilir. 6/10
Jennifer F.
16 Ekim 2020
Usta Yorumcu
Şimdi filmin ağır ilerlediğiyle ilgili eleştiriler var bunu söyleyen arkadaşlar aksiyon macera tutkunları olabilir, hala anlamadılarsa ben söyleyeyim; filmin amacı aksiyon ve macera değil. Filmin amacını anlamak için yüzeysel değil daha derinlemesine bakmalısınız... Film; Joker'in doğuşunu anlatıyor. Unutmayın, mutlu ya da her şeyin olağan akışı içinde aktığı bir hayattan kahramanlar doğmaz. "Trajedi" kahramanlığın mayasıdır ve böyle bir trajedi olmasaydı Joker olmazdı. Biliyoruz ki Joker de Batman de birer metafor ve gerçek yaşamda temsil ettikleri kavramlar ve felsefi alt yapılar var. Film boyunca Joker'in iç dünyasına hayata bakışına onu JOKER olmaya iten sebeplere eşlik edeceksiniz ve filmin sonunda tekrar düşüneceksiniz; Kötü olan kim?
kemal K.
10 Eylül 2020
Ne konu, ne de oyunculuk, bana göre ikisi de yok. Burda sırf millet çok güzelmiş dedi diye izledim atlaya atlaya sonunu zor getirdim. Bana göre çok sıkıcı, zamanınız azsa başka filmlere yelken açın derim.
ayten Y.
21 Temmuz 2020
Usta Yorumcu
Konudan ziyade içindeki oyunculuğa hayran kalacağınız bir film.
Yigittheripper
26 Haziran 2020
Usta Yorumcu
Heath Ledger'dan sonra jokeri oynamak gerçekten yürek isteyen bir durum. Phoenix abimiz psikolojik yönünü gayet iyi anlatmış ama yine de akıllara her zaman Heath geliyor.
Daha fazla yorum8
joker 2019 izlejoker 2019 oyuncularjoker 2019 altyazılıjoker filmi 2019joker filmi konusu2019 filmleri2019 film tavsiyeleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.