K-Pax 2001 tr-TR

K-Pax (2001)

(Dram - Bilim Kurgu)
2001
IMDB
7.4
(26) 4 104 0 5
98
6
İZLEDİM
SONRA İZLE
26 Yorum
IMDB
7.4
BU FİLM
22b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
14 Ocak 2020

Nefis nefis nefis! Yıllar yıllar önce birazını izlemiş olduğum için, yine yıllardır oturup tam olarak izlemiyordum bu filmi. Fakat aranızdan "Fırat Hizol" izlemem için gönderince, kuruldum karşısına ve şimdi diyorum ki; İyi ki izlemişim! Fırat'a da teşekkürler edip konumuza geçiyorum... Filmimiz, K-PAX isimli bir gezegenden geldiğini söyleyen, tuhaf davranışlara sahip bir adamı ve onun bu halini çözmeye çalışan bir doktoru konu alıyor. Doktorumuz bir süre sonra bu tuhaf adamın, söyledikleri ile başka insanları da etkilediğini görüyor ve iş müthiş bir gizeme dönüşüyor... Öncelikle çok uzun zamandır gördüğüm en zekice senaryoyu bu filmde izledim diyebilirim. Film tek başına "Efekt olaylarına hiç girmeden muazzam bir bilim kurgu filmi nasıl yapılır?" sorusunun da cevabı... Film size, başrolümüzün bir uzaylı mı, yoksa bir insan mı olduğunu sorgulatıyor. Üstelik bunu da öyle nefis diyaloglar ile yapıyor ki, 2 saatlik filmde bir an olsun sıkılmıyorsunuz... "Bunca yıldır nasıl gözden kaçırmışım!" dediğim listeme ilk sıralardan girmeyi başardı bu film. Yorumunuzu çok merak ediyorum, mutlaka aşağıya bırakın... Hadi tadını çıkarın!

K-Pax - K-PAX

filmine yorum yap!
ayten Y.
27 Haziran 2021
Usta Yorumcu
Sıkılmadan izlediğim bir film oldu ama ben biraz overrated olduğunu düşünüyorum.
Kaan A.
30 Mayıs 2021
Sıkı Üye
Dikkatli gözlerle izlenmesi gereken kült bir eser. Bitirdikten sonra resmen filmini tadını aldım. Verdiği ufak yaşam tüyoları da cabası!
Serkan B.
29 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Gecikmeli olsa da nihayet izleme fırsatım oldu. Başroldeki ikiliden zaten zayıf bir film beklemek haksızlık olur. Vakti olan izlesin.
Martell
25 Nisan 2021
Çaylak
Kevin Spacey oyunculuğu haricinde izlenecek pek bir şeyi olduğunu düşünmüyorum. Filmin son sahnesi bir nebze olsun filmi kurtarmış ama onun dışında çok durağan ve akıcılığı olmayan bir yapım. Film gurmeleri izlesin ama az ve öz izliyorsanız size göre değil.
uykusarhosu
27 Mart 2021
Sıkı Üye
Bu kadar sadeliği, böyle etkileyicilikle birleştirmek... Gerçekten harika bir filmdi.
ilknur K.
08 Ocak 2021
Çaylak
Film bence bilim kurgu değil psikolojik bir film, "dissosiyatif füg" denen psikiyatrik olguyu içeriyor. Bence sıkıcı görünümlü harika bir film. Bilim kurgu ve psikolojik filmleri sevenlere tavsiye edilir.
Melike d.
24 Aralık 2020
Çaylak
Sonuna kadar merakla izledik. Durağan kısımlar olsa da sıkılmadık. Sonunu güzel bağlamışlar. Somut olarak göstermemişler ama bir türlüsü daha ağır basıyor fikrimce. Kitaplara konu olan ütopya topluluğunu K-Pax'lilerle anlatmışlar sanki :)
SPOILER [GÖSTER]
NevermoreDotA M.
26 Kasım 2020
Sıkı Üye
Muazzam oyunculuk muazzam hikaye güzel son. Tam 9/10'luk film.
Özlem Ç.
24 Kasım 2020
Sıkı Üye
Kevin'ın oyunculuğu müthiş bir senaryoyla birleşince izlemeye doyamadığım bir şey çıkmış ortaya. Hem keyifli hem etkileyici.
Ahmet A.
27 Haziran 2020
Beklenmedik güzel bir filmdi. Bunca zaman nasıl bulamadım izlememişim?...
Daha fazla yorum16
kpax konusuk pax konusukpax izlekpax yorumlark pax yorumlarbilim kurgu filmleribeyin yakan filmleretkileyici film önerileribeyin yakan film önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.