Nefesini Tut 2016 tr-TR

Nefesini Tut (2016)

(Gerilim - Suç)
2016
IMDB
7.1
(72) 4 344 0 5
332
12
İZLEDİM
SONRA İZLE
72 Yorum
1s 28dk
IMDB
7.1
BU FİLM
48b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
08 Aralık 2017

Sıradan bir hırsızlık ne kadar farklı anlatılabilir? Ya da senarist kafasıyla düşünün. Bir hırsızın bir eve gizlice girmesini nasıl farklı bir şekilde seyirciye izletebilirsiniz? Ben bir sürü farklı senaryo düşündüm filmi izlemeden, fakat izlediğim bu şey, yazdığım tüm senaryolardan 3-4 kat yukarıda. Tek bir olay nasıl bu kadar akıcı ve bu kadar farklı anlatılabilir hala şaşkınım. Kör bir ev sahibimiz ve evdeki parayı çalmaya çalışan genç bir hırsız grubumuz var. Fakat işte o işler öyle olmuyor.. Her sahnesinde ayrı gerileceksiniz. Hatta film bittikten sonra bile bir süre etkisini üzerinizden atamayacaksınız. Hani izlerken ''kaç kızım kaç'', ''işte o kapıyı açma ya..'' diye oturduğumuz yerden karaktere yön vermeye çalıştığımız filmler var ya, heh işte o filmlere bir yenisini ekleyin. Kahvenizi de kapın ve gerilim dolu bu nefis filmin tadını çıkarın!

Nefesini Tut - Don't Breathe

filmine yorum yap!
UĞUR D.
19 Mayıs 2022
Çaylak
Baya gerilimli bir filmdi, resmen nefesimi tutarak izledim... Tavsiyemdir.
Ayhan B.
31 Mart 2022
Usta Yorumcu
Gerçekten çok çok iyiydi, nefes aldırtmayan bi film gerçekten de, 2.'si de çok iyi, peş peşe izleyin derim.
Ayfer Y.
09 Mart 2022
Çaylak
Tek kelimeyle Kaan'ın yukarıdaki yorumunun üstüne diyecek kelime bulamayıp izlediğim, şahane bir filmdi.
Said F.
09 Mart 2022
Sıkı Üye
Ne iğrenç bir senaryo. O kadar aşağılık bir bakış açısında ki karakterler; kendi canları inanılmaz kıymetliyken başkasının ne yaşadığını zerre umursamıyorlar, hırsızlık yaparak insanların hayatlarını alt üst etmelerini zerre önemsemezlerken, kendi hayatları uğruna her kahpeliği mubah gören zihniyetin daniskası, kısacası adi amerikan karakteri. Masum insanları bırak dostum dedikleri veya sevdikleri insanları para uğruna önemsemeden harcayacak kadar hakları olmayan paraya tapan aşağılık karakterlerin hikayesi. Kurgu yönünden de eksiklerle dolu bir yapım, adam karşısındaki üç kişiye dört el ateş ederken mermiden hızlı kaçıp ne hikmetse dört merminin tümü tek bir kişiye giriyor, ulan çok komik. Tabancanın da bitmeyen bir şarjörü var ayrıca. Bitmek için en iyi an kafaya dayanıp sıkılacak olduğu an, klişeler klişesi.. Kürekle dövüp haşat ettikten sonra makası elinin altındakine değil de bir metre ötedeki cesede saplaması mı dersin, her haltı yiyip, çatıdan düşüp ölmeyi bırak yaralanmayan, suratına defalarca yumruk yiyip sadece gözü şişen ciddiyetsiz bir kurgu. Yolda metrelerce sürüklerken yere kanıyla çizgi çekilmesine rağmen sonrasında hiç bir şey olmamış gibi kanamasının durması mı? Köpekle araba sahnesi ise çokça saçmaydı, köpek üstüne atılırken saniselerle kanca bulup köpeğin tasmasına geçirmek mi dersin? Fikir olarak anlamı olmayan, kurgusuyla da beş para etmez dandik bir amerikan filmi.. Hakkı olmayan parayla huzur bulmayı hayal eden amerika..
SPOILER [GÖSTER]
Almila Ö.
01 Mart 2022
Sıkı Üye
2. filmi izlemeden önce bunu izledim. Bu güzel ama 2. film olmamış. Bence sadece bunu izleyin ki aklınızda iyi kalsın :)
Aslı T.
20 Ocak 2022
Çaylak
İzlerken o kadar çok gerilmişim ki, filmi kapattığımda boynumdaki gerginlikten bir süre hareket edemedim! Konusunu okuduğumda çok bir şey beklemedim aslında ama "Kaan tavsiye ettiyse vardır bunda bir keramet dedim", iyi ki de izlemişim.
Enes E.
26 Kasım 2021
Sıkı Üye
Adam görme özürlü ama her yerinde sensör var maşallah... İzleyin.
Ece G.
17 Kasım 2021
Hani bazen filmde sualtı sahnesi geldiğinde sen de kendini kaptırıp nefesini tutarsın ya, heh işte bu filmde nefesini tutmak için su altı sahnesine ihtiyaç yok.
MerveŞerife
30 Ağustos 2021
Çaylak
Gerilim filmi denilince aklıma gelen ilk filmlerden, her sahnesi ayrı bir heyecan...
fulya A.
27 Temmuz 2021
Çaylak
İsminin hakkını veren bu yapımda nefesinizi gerçekten tutuyorsunuz. Mutlaka izlenmeli!
Daha fazla yorum62
dont breathe konusudont breathe izledont breathe yorumlarnefesini tut izlenefesini tut imdbnefesini tut oyunculargerilim filmlerigerilim filmi önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.