Nefesini Tut 2016 tr-TR

Nefesini Tut (2016)

(Gerilim - Suç)
2016
IMDB
7.1
(78) 4 367 0 5
355
12
İZLEDİM
SONRA İZLE
78 Yorum
1s 28dk
IMDB
7.1
BU FİLM
50b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
08 Aralık 2017

Sıradan bir hırsızlık ne kadar farklı anlatılabilir? Ya da senarist kafasıyla düşünün. Bir hırsızın bir eve gizlice girmesini nasıl farklı bir şekilde seyirciye izletebilirsiniz? Ben bir sürü farklı senaryo düşündüm filmi izlemeden, fakat izlediğim bu şey, yazdığım tüm senaryolardan 3-4 kat yukarıda. Tek bir olay nasıl bu kadar akıcı ve bu kadar farklı anlatılabilir hala şaşkınım. Kör bir ev sahibimiz ve evdeki parayı çalmaya çalışan genç bir hırsız grubumuz var. Fakat işte o işler öyle olmuyor.. Her sahnesinde ayrı gerileceksiniz. Hatta film bittikten sonra bile bir süre etkisini üzerinizden atamayacaksınız. Hani izlerken ''kaç kızım kaç'', ''işte o kapıyı açma ya..'' diye oturduğumuz yerden karaktere yön vermeye çalıştığımız filmler var ya, heh işte o filmlere bir yenisini ekleyin. Kahvenizi de kapın ve gerilim dolu bu nefis filmin tadını çıkarın!

Nefesini Tut - Don't Breathe

filmine yorum yap!
Bülent K.
04 Ekim 2022
Sıkı Üye
Bu kadar basit bir konu ile seyirciyi nasıl hep tetikte ve gerilimde tutmayı başarıyorlar anlayamadım. İster istemez sahnelerde oyuncuların yerine kendinizi koyuyorsunuz ve istemsizce heyecanlanıyorsunuz. Zamanın nasıl geçtiğini anlamak istemeyeceğiniz bir zaman dilimine sahipseniz izleyin bence. Tavsiyedir.
Emetullah A.
02 Ağustos 2022
Gerçekten izlerken nefesimi tuttuğum harika bir filmdi.
Ayşegül A.
22 Temmuz 2022
Sıkı Üye
Arkadaş ortamında izlenebilecek, güzel bir gerilim filmi.
Weadex
03 Temmuz 2022
Çaylak
Tek kelimeyle mükemmel bi film hatta HARİKA. 2. filmi de var o da bu heyecanı ve gerilimi devam ettiriyor 2. filmi de çok çok harika. İkinci filmi beğenmeyenler olmuş ama onları inanın hiç anlamadım, önce bunu sonra diğerini hiç vakit kaybetmeyen izleyin derim. Her anında gerileceğiniz efsane bir yapım!
Weadex
03 Temmuz 2022
Çaylak
Gerçekten baya gerilimli, diken üstünde izlediğim bir yapım oldu, yorumlara bakmayın, gidin ve izleyin çok başarılı ve ayrıca İLGİNÇ'ti de.
Umur E.
01 Temmuz 2022
Usta Yorumcu
Boş vakitte izlenebilecek, gerilim seviyesi iyi olan ve fena da olmayan bir film.
UĞUR D.
19 Mayıs 2022
Çaylak
Baya gerilimli bir filmdi, resmen nefesimi tutarak izledim... Tavsiyemdir.
Ayhan B.
31 Mart 2022
Usta Yorumcu
Gerçekten çok çok iyiydi, nefes aldırtmayan bi film gerçekten de, 2.'si de çok iyi, peş peşe izleyin derim.
Ayfer Y.
09 Mart 2022
Çaylak
Tek kelimeyle Kaan'ın yukarıdaki yorumunun üstüne diyecek kelime bulamayıp izlediğim, şahane bir filmdi.
Said F.
09 Mart 2022
Sıkı Üye
Ne iğrenç bir senaryo. O kadar aşağılık bir bakış açısında ki karakterler; kendi canları inanılmaz kıymetliyken başkasının ne yaşadığını zerre umursamıyorlar, hırsızlık yaparak insanların hayatlarını alt üst etmelerini zerre önemsemezlerken, kendi hayatları uğruna her kahpeliği mubah gören zihniyetin daniskası, kısacası adi amerikan karakteri. Masum insanları bırak dostum dedikleri veya sevdikleri insanları para uğruna önemsemeden harcayacak kadar hakları olmayan paraya tapan aşağılık karakterlerin hikayesi. Kurgu yönünden de eksiklerle dolu bir yapım, adam karşısındaki üç kişiye dört el ateş ederken mermiden hızlı kaçıp ne hikmetse dört merminin tümü tek bir kişiye giriyor, ulan çok komik. Tabancanın da bitmeyen bir şarjörü var ayrıca. Bitmek için en iyi an kafaya dayanıp sıkılacak olduğu an, klişeler klişesi.. Kürekle dövüp haşat ettikten sonra makası elinin altındakine değil de bir metre ötedeki cesede saplaması mı dersin, her haltı yiyip, çatıdan düşüp ölmeyi bırak yaralanmayan, suratına defalarca yumruk yiyip sadece gözü şişen ciddiyetsiz bir kurgu. Yolda metrelerce sürüklerken yere kanıyla çizgi çekilmesine rağmen sonrasında hiç bir şey olmamış gibi kanamasının durması mı? Köpekle araba sahnesi ise çokça saçmaydı, köpek üstüne atılırken saniselerle kanca bulup köpeğin tasmasına geçirmek mi dersin? Fikir olarak anlamı olmayan, kurgusuyla da beş para etmez dandik bir amerikan filmi.. Hakkı olmayan parayla huzur bulmayı hayal eden amerika..
SPOILER [GÖSTER]
Daha fazla yorum68
dont breathe konusudont breathe izledont breathe yorumlarnefesini tut izlenefesini tut imdbnefesini tut oyunculargerilim filmlerigerilim filmi önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.