Prometheus 2012 tr-TR

Prometheus (2012)

(Bilim Kurgu - Gizem)
2012
IMDB
7
(13) 4 82 0 5
72
10
İZLEDİM
SONRA İZLE
13 Yorum
IMDB
7
BU FİLM
6.8b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
23 Ocak 2018

Şimdi, bir grup mürettebatımız var. Bu araştırmacı grubumuz, insanlığın kökenini bulma ümidiyle uzaklardaki bir gezegene doğru yolculuk yapıyor. Amaçları, "mühendis" diye tabir ettikleri, insanoğlunu tasarlayan varlığı bulmak iken olaylar çok farklı ve gerilim dolu bir şekilde gelişmeye başlıyor ve ortaya da bu nefis film çıkıyor... Film de, sonuna kadar sizi neredeyse her sahnesinde germeyi ve etkilemeyi başarıyor. Vizyona girdiği ilk yıllarda fragmanı bile beni germeye yetmiş ve filmi iple çekmeye başlamıştım. Birçok kişi için "kafa karışıklığı" olsa da, film beni fazlasıyla tatmin etti diyebilirim. Şöyle sağlam bir bilim kurgu izlemek isterseniz ilacınız bu film olabilir. Hadi tadını çıkarın!

Prometheus - Prometheus

filmine yorum yap!
Genel İzleyici
22 Temmuz 2021
Çaylak
Bu film serisini anlamak için 1979 yapımı Alien (Yaratık) 1'i izlemeniz gerekecek. O zamanın teknolojisine göre biraz karanlık ama sıkılmadan tüm seriyi izleyebilirsiniz. Filmde kullanılan aletlere baktığınızda ve filmlerin çekim yıllarına baktığınızda; adamlar geleceği resmen öngörmüşler...
Tahaa K.
14 Temmuz 2021
Çaylak
Kaliteli bilim kurgu denilebilir. Fakat senaryo biraz sıkıntılı, çoğu yerde filmin etkisinden çıkardı beni. Bu arada bu filmin Alien ile daha doğrusu Xenomorph ile bağlantılı olduğunu bilmiyordum ! :D Neyse fazla uzatmadan; gayet izlenebilir, sürükleyici bir yapım olmuş.
Serkan B.
03 Haziran 2021
Usta Yorumcu
Bu kadar basit bir bilim kurgu filmine daha önce rastlamamışım diye düşündüm, tabi filmi beğenenlere de saygım var, sonuçta tercih. Bana iyi bir animasyon filmi tadı verdi doğrusu.
uykusarhosu
01 Mart 2021
Sıkı Üye
Bilim kurgu severlerin severek izleyeceği filmlerden. Bende merak uyandırmayı başardı ve zaman zaman gerdiğini de söyleyebilirim.
FuaT
27 Ekim 2020
Sıkı Üye
Gayet sürükleyici ve sürekli merakınızı taze tutan bir film... Atmosferi iyi yansıtılmış. Sonu daha güzel olabilirdi. Sanırım devamını bekleyeceğiz.
taner ö.
06 Ekim 2020
Çaylak
Bak her filme kötü bir eleştiri bulunabilir ancak bu film onlardan biri değil. Dini açıdan düşünme, sadece aç izle. Bilim kurgunun hakkını veren bir film.
Ownercan
09 Ağustos 2020
Sıkı Üye
Bu filmi izlemeden önce Alien filmlerini izlemekte fayda var. Hepsi birbirinden iyi.
Serhat
19 Temmuz 2020
Sıkı Üye
Gayet güzel filmdi. Her sahnesi görsel olarak iyi hazırlanmış. Çok abartılmadan kurgulanmış. Mantık olarak biraz daha ilerleseydi ve hikayesi devam etseydi daha güzel olabilirdi. Serinin 2. filmi Covenant şimdi onu da izleyeceğim.
Darth Movier
13 Temmuz 2020
Sıkı Üye
Alien serisinin modern başlangıcı olan bu filmi sevdiyseniz ikincisi olan Covenant'ı da tavsiye ederim. Başka bir Ridley Scott filmi. İlgi çekici. İzlenmelik bir bilim kurgu. Başı dışında bahsi geçmeyen Prometheus'u mitolojik olarak araştırınız.
Resul A.
09 Mayıs 2020
Usta Yorumcu
Uzun zamandır; şöyle buram buram bilim kurgu kokan ve bunu her bir sahnesinde, her bir detayında hissettiren bir film izlememiştim. "Yaratıcıyı aramak?", böylesine uçuk bir soruyu sormaları ve fantastik değil de bir bilim kurgu filminde işlemeleri beni fazlasıyla heyecanlandırdı ve tüm beklentilerimi de karşıladı. Ayrıca uzayı günümüz gerçekliğiyle değil de bu şekilde ele alan filmleri hep sevmişimdir. Yıllar süren uzay yolculukları, uyku kapsülleri, içerisine dünyaları sığdırdığın uzay gemileri... Bunlar beni hep heyecanlandırmıştır ve bu filmde de yer alması çok hoşuma gitti. Son olarak film ilk dakikadan son dakikaya görsel bir şölendi. Sahneler, efektler, mekanlar, kostümler, araçlar...
Daha fazla yorum3
prometheus izleprometheus konusuprometheus yorumlarprometheus yorumbilim kurgu filmi önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.