Şikago Yedilisi'nin Yargılanması 2020 tr-TR

Şikago Yedilisi'nin Yargılanması (2020)

(Tarihi - Politik)
2020
IMDB
7.8
(9) 4 28 0 5
27
1
İZLEDİM
SONRA İZLE
9 Yorum
25 Ekim 2020

2020 yapımı Netflix imzalı bu tavsiyeyi aranızdan "Aşkın Küçükşehir" göndermiş. Kendisine teşekkür ediyor ve filmimize geçiyorum... Yıl 1968. Amerika'dayız. Asker gönderilen Vietnam Savaşı nedeniyle her gün şehit haberi almak istemediklerini söyleyen birçok farklı grup, Chicago'da toplanıp tepkilerini göstermeye çalışıyor. İşte filmimiz de bu protestolarda yer alan birbirinden farklı 7 kişinin 'isyana teşvik' suçundan yargılanmasını konu alıyor... Konusu gerçek hayata daynan filmlere kendimi hep yakın hissetmişimdir. İzlediğim şeyin bir zamanlar gerçekten bir yerlerde yaşandığını bilmek gerçekten beni çok etkiliyor. Bu filmde de olayların gerçek yüzünü görüyoruz. Halkları kimler kışkırtıyor, kimler, hangi büyük güçler insanların arasına fitne sokuyor, işte bunları izliyoruz.  Eğer siz de benim gibi Mahkeme-Hukuk filmlerini sevenlerdenseniz bu filme mutlaka bir şans verin derim. "Ya Kaan bunu izledim, başka yok mu şöyle iyi bir mahkeme filmi tavsiyen?" diyorsanız da şu liste işinizi görecektir... Hadi tadını çıkarın! 

Şikago Yedilisi'nin Yargılanması - The Trial of the Chicago 7

filmine yorum yap!
eowyn
08 Haziran 2021
Usta Yorumcu
Çok büyük hevesle ve beğeneceğimi düşünerek izledim ama çok beğenmedim. Beklentiyi çok yüksek tutmayın sadece izleyin.
Alpay E.
01 Mayıs 2021
Sıkı Üye
Konuyu bilmeyenleri bile çabucak içerisine dahil edebilen bir film.
Gizem T.
28 Mart 2021
Çaylak
Çok beğendim. Özellikle Sasha Baron Cohe'in oyunculuğu beni şaşırttı. Çok ön yargılıymışım adama karşı. Konusu da cezbedici.
matmazel
27 Mart 2021
Çok iyiydi, Oscar'a aday olmasına şaşmamalı. Özellikle dava sahneleri oldukça başarılıydı.
Ayşegül A.
24 Kasım 2020
Sıkı Üye
Gerçek olaylardan uyarlanan filmleri seviyorsanız mutlaka izlemelisiniz. Tüyleri diken diken eden bir film. Eğer bir filmi sevdiysem film hakkında araştırma, yorum kısmına geçer tarihine kadar inerim. Bu da öyle bir filmdi.
Semih
20 Kasım 2020
Çaylak
Bir olayın çok başarılı bir işlenişi. Yargılamanın, adaletin işleyişinin nasıl kötü bir şekilde yapılabileceğini biraz esprili şekilde izlemiş olduk. Başarılı, güzel bir filmdi.
Sude B.
29 Ekim 2020
Çaylak
Bizdeki "gezi parkı" olaylarını düşünerek izlerseniz bazı taşları yerine koyması sizin için daha kolay olabilir.
mustafacifci
27 Ekim 2020
Filmi çok beğeneceğimi düşünerek izlemedim ama beğendim, öneri için teşekkürler.
Aşkın K.
25 Ekim 2020
Usta Yorumcu
Tarihe ışık tutan haklı mücadele veren hikayeleri seviyorum. Bu film de onlardan biri. Vietnam Savaşı’nı protesto eden grup liderleri ile hükümet arasındaki hukuk ! mücadelesi anlatılmış. Çoğu, mahkemede geçen, gerçek görüntülerle desteklenmiş gerçek bir hikaye. Oyunculuklar iyi ve akıcı bir anlatım var. Notunu hak etmiş izleyin derim... "All world is watching"
the trial of the chicago 7 konusuthe trial of the chicago 7 izlethe trial of the chicago 7 yorumthe trial of the chicago 7 filmi konusuthe trial of the chicago 7 filmi yorumthe trial of the chicago 7 gerçek hikayesişikago yedilisinin yargılanması filmi konusu

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.