Tüp 2020 tr-TR

Tüp (2020)

(Gerilim - Gizem)
2020
IMDB
5.7
12
3
İZLEDİM
SONRA İZLE
8 Yorum
19 Nisan 2022

Öncelikle çok etkileyici bir filmden ziyade, tatmanız gereken iyi bir deneyim olduğunu düşündüğüm için tavsiye etmek istedim bu filmi size... Filmimiz, gözünü açtığında kendisini karanlık ve fazlasıyla dar bir alanda bulan genç bir kadının verdiği hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Bir yandan bir çıkış yolu bulabilmek için ilerlemeye çalışan genç kadın, bir yandan da çeşitli tuzaklarla karşılaşıyor ve film de böylece "Acaba şimdi ne çıkacak?" dedirterek izleyicisini sonuna kadar sürüklüyor... Müthiş bir senaryo, aşırı iyi oyunculuk veya yıllarca aklınızdan çıkmayacak sahneler görmeyeceksiniz bu filmde, "Ee Kaan o zaman neden tavsiye ediyorsun?" derseniz de sadece 1 oyuncu ve uçuk bir fikir ile sonuna kadar merak ettirerek izletmeyi başaran bir film nasıl yapılır, işte onu görün istiyorum. Fikir çok iyi işlenememiş olabilir fakat film beni hem merak ettirdi hem de yer yer gerçekten gerdi. Özellikle kapalı alan fobisi olanlar uzak dursun derim... Konusuyla biraz Cube filmini andıran bu filmin ne anlatmak istediğini de yoruma spoiler olarak bırakıyorum, izledikten sonra göz atmayı unutmayın, hadi tadını çıkarın!

Tüp - Meander

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
kaanintavsiyesi.com
1 ay önce
Çaylak
Aslında film, ölüm sonrasında yaşananları konu alıyor.

Kadın bindiği araçta öldürülüyor ve sonrasında beyaz bir ışık görüyor. Bu, dünyamızdan ayrılışı simgeliyor. Hemen sonrasında gözlerini açtığı 'dar' ve tuzaklar ile dolu olan yer ise tüm kutsal kitaplarda bahsedilen 'araf'.. Kadın burada birçok engel ile karşılaşıyor. Çok acı çekiyor. Fakat tıpkı yine çoğu dini inanışta bahsedildiği gibi, kanı akıyor fakat tekrar tedavi edilip hemen sonrasında yine canı yanıyor. Bu, işlediği günahların cezasını çekmesini betimliyor. Kadın araf'ta pişmanlık duyduğu şeyler ile de yüzleşiyor.

Ve sonrasında araf bitiyor. Genç kadının kızından da duyduğumuz 'Yaşa' kelimesinden artık burasının sonsuz bir yaşam olduğunu yani cennet'i betimlediğini anlıyoruz.
SPOILER [GÖSTER]
Betül Ö.
01 Mayıs 2022
Sıkı Üye
Ben filmi sevdim. Kendimi kaç kez kadının yerine koydum sayamadım. Ben olsam oturur ağlardım resmen.
Mert A.
28 Nisan 2022
Sıkı Üye
İçim daraldı izlerken ama sürükledi de bir yandan. Gerilim filmi arıyorsanız izleyin derim. Benim puanım 6,5 bu filme.
Berk Ö.
25 Nisan 2022
Çaylak
Beğenmeyenler olacaktır ki biraz haklılar da senaryo çok daha güzel olabilirdi ama ben filmi yeterli buldum. Böyle farklı filmlere açız resmen.
Nihat Ü.
21 Nisan 2022
Sıkı Üye
İlginç. İyi bi film mi bence hayır? Ama geriyo mu geriyo, insan izlerken daralıyo mu daralıyo yani etkiliyo da. Bence izleyip karar verilmesi gereken bi film bu. Özellikle su olan kısımda nefes alamadım fikir güzel.
Bedia
21 Nisan 2022
Sıkı Üye
Bir gerilim tutkunu olarak Kaan'a çok teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir filmi onun sayesinde erkenden izleyebildim. Ha izlerdim ama belki 2 yıl belki 5 sene sonra... Hiç pişman değilim şiddetle tavsiye ediyorum. Bedia neden bu filmi bu kadar abarttın ki! derseniz ki haklısınız; film, o günümüz kalıp filmler gibi değil. Sonunu tahmin edemeyceğiniz, bittiğinde ise tavana bakıp vay be bu neydi böyle dedirten bir film. İyi ki izledim şimdiden iyi seyirler.
Refinery
20 Nisan 2022
İşte gerçek gerilim buna denir, izlerken nefesinizi tutacağınız bir film. Konusu ve verdiği mesajlar gayet güzel. Tavsiye ederim, iyi seyirler.
Mustafa
20 Nisan 2022
Usta Yorumcu
Film, başlangıçtan itibaren gizemini koruyarak ilerliyor fakat bir yerde kopukluk ve mantık hatası olduğunu, konunun havada kaldığını düşünüyorsunuz. Kaan'ın spoiler içeren yorumunu okumasaydım beğenmezdim ne yalan söyleyeyim... Bu yorumla birlikte film bir tık pozitif oldu gözümde. Birçok kişi filmi beğenmeyecek ama filmi izledikten sonra Kaan'ın yorumuna da bir göz atın.
meander konusumeander film konusumeander filmimeander filmi yorumtüp filmi konusugerilim filmi önerileriküp benzeri filmlercube benzeri filmler

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.