Yeşil Rehber 2018 tr-TR

Yeşil Rehber (2018)

(Dram - Komedi)
2018
IMDB
8.3
(26) 4 127 0 5
126
1
İZLEDİM
SONRA İZLE
26 Yorum
2s 10dk
IMDB
8.3
BU FİLM
22b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
20 Ocak 2019

Bu şahane film tavsiyesini aranızdan "Serdar Yurttaş" izlemem için bana göndermiş. Bu filmi keşfetmemi sağladığı için kendisine tekrar tekrar teşekkürler ediyorum. Hemen söyleyeyim; Konu aldığı kişi ve olayları gerçek hayata dayanan bir film izleyeceksiniz. Filmimiz, 60'lı yıllarda "Sen siyahsın, bu tuvalet beyazlar için!" gibi ırkçı söylemlerin bolca kullanıldığı zamanlarda geçiyor. İş arayan adamımız, kendisine turnesi için eşlik edecek bir şoför arayan siyahi bir piyanist ile karşılaşıyor ve bu ikili, insanı hem gülümsetip hem de hüzne boğan bir yolculuğa çıkıyorlar. Bu yolculuk sırasında yaşadıkları olaylar ise bu ikilinin bazı şeyleri açık ve net bir şekilde görmesine neden oluyor... Irkçılığı anlatan pek çok film izledim, fakat hiçbiri bu filmdeki kadar gülümseterek sarsmamıştı beni. Gerçekten bazı sahnelerde yüzümde koca bir gülümseme varken yutkundum. Ayrıca Yüzüklerin Efendisi serisinde "Aragorn" olarak izlediğimiz Viggo Mortensen'in sergilediği müthiş oyunculuğa da değinmeden geçemeyeceğim. Hem gülümseyip hem hüzne boğulacağınız, gerçek hayata dayanan etkileyici bir yol filmi izleyeceksiniz. 2 saatinizi bu film için harcayın derim. Hadi tadını çıkarın!

Yeşil Rehber - Green Book

filmine yorum yap!
Büşra Ö.
23 Ocak 2022
Çaylak
Irkçılığı konu alan en iyi filmlerden biri.. Boşuna Oscar almamış hafta sonu sakin kafayla izleyin :)
Hüseyin B.
03 Kasım 2021
Gerçekten güzel bir film, izlemeye değer, tabi filmin başında sıkılıp kapatmazsanız :)
Daisy Y.
01 Ekim 2021
Çaylak
Çok anlamlı bir film olmuş gerçekten. İçinizdeki hümanizmi ortaya çıkartıyor.
mamicillo
10 Eylül 2021
Sıkı Üye
İçinizi ısıtacak on numara bir film. Anlatılan döneme göre hiç arkadaşlık yapamayacak iki insanın enfes yol arkadaşlığı filmde karşımıza çıkıyor.
Serkan B.
15 Ağustos 2021
Usta Yorumcu
Sıcacık bir film, dram türüne imza gibi bir örnek. İyi vakit geçirip, arada yapılanlara ağzınızı bozacağınız, başından sonun tatlı bir tempoda ilerleyen bir akış ve iyi oyunculuklar izleyeceksiniz.
Tuğba K.
09 Mayıs 2021
Gecemi güzelleştiren film oldu, teşekkürler. Olumsuz yorumlara takılmayın derim, onların sıkıcı dediği şeyler ne yazık ki geçmişte yaşanan ve halen de yaşanmakta olan gerçekler.
Bakmapleaseee
17 Nisan 2021
Sıkı Üye
Mükemmel bir filmdi. Ödevim için izledim. Konusu ırkçılıktı ödevin ve gerçekten çok başarılı bir film izlemiş oldum. Bence insanların gerçekleri görmesini sağlayan bir film bu. Ben çok etkilendim.
Ayşegül A.
08 Mart 2021
Sıkı Üye
Sürekli karşıma çıkıp izlemek için ertelediğim filmdi, sonunda izledim. Şöyle Pazar günü sakin modda izlenebilecek bir film. Ahım şahım bir konu yok ama gülümsetiyor. Mektup sahnesinde eşimin gözleri yaşardı :) Zaman kaybı asla değil çok fazla da beklenti olmadan izlenebilir.
Ozan K.
07 Mart 2021
Sıkı Üye
Tadından yenilmeyecek bir film. Verdiği mesajlar, akıp giden sahneler... İzlemeyen çok şey kaybeder.
silentnotes
23 Ocak 2021
Sıkı Üye
Zekice kurgulanmış mizahı, keyifli müzikleri, dostluk dolu hikayesi ile sıcacık bir yol filmi. 1960'ların başlarındaki toplumsal kısıtlamaları aşan gerçek bir arkadaşlığı konu alıyor. Gerçek hayattan esinlenen filmler her zaman güzel olur. Herkesin izlemesi gereken bi film.. Lütfen izleyin.
Daha fazla yorum16
green book filmigreen book filmi konusuyeşil rehber filmiyeşil rehber 20182018 filmleriviggo mortensen filmlerifilm önerilerietkileyici filmlerdram filmi önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.