An Inspector Calls 2015 tr-TR

An Inspector Calls (2015)

(Gerilim - Dram)
2015
IMDB
7.7
(19) 4 81 0 5
75
6
İZLEDİM
SONRA İZLE
19 Yorum
IMDB
7.7
BU FİLM
18b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
28 Ocak 2018
Filmimiz bir kitaptan uyarlama. Hatta konu bakımından o kadar sağlam ki, yıllarca radyo ve normal tiyatrolarda milyonlarca kişinin gözüne ve kulağına ulaşmış. Tabi sonraları çok da güzel bu filmi çekilmiş. Bir müfettişimiz var, bir de zengin mi zengin, varlıklı mı varlıklı bir ailemiz. Bir gece yarısı müfettişimiz bu ailenin evine konuk oluyor ve aile bireylerine sorduğu sorular ile tüm dengeler değişiyor. Tek mekanlı bir film desem hiç de yanlış söylemiş olmam. Çünkü her ne kadar farklı sahneleri olsa da filmin büyük kısmı bir masa etrafındaki diyaloglar ile geçiyor. Diyaloglar ise hiç sıkmayan cinsten. İçindeki mesajı kendinden büyük olan, etkisinin üzerinizde bir müddet süreceği nefis bir film izleyeceksiniz. İzleyip gelin ve yorumunuzu aşağıya bırakın. Hadi tadını çıkarın!

An Inspector Calls - An Inspector Calls

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
Resul A.
1 yıl önce
Usta Yorumcu
Filmi gerçeklik çerçevesinde yorumladığımda bir türlü "Müfettiş" denilen kişinin aslında kim olduğunu bulamadım. Zaten film de kız ve Müfettiş arasında bir bağlantıya değinmiyor. Daha sonradan öğrendim ki Müfettiş, aslında o şahısların cezalarını, vicdanları ile vermek isteyen Tanrı'ymış.
SPOILER [GÖSTER]
drsecil
24 Temmuz 2021
Çaylak
Sakin tempoda ilerlemesine rağmen akıp giden etkileyici bir film. Tavsiye ederim :)
Serkan B.
01 Mayıs 2021
Sıkı Üye
Etkileyici bir senaryo, oyunculuklar işin hakkını vermiş. Zamanı olanlar bu BBC yapımını mutlaka bir araya sıkıştırsın. Pişman olmayacaksınız. Ancak mümkünse orijinal dilinde ve pür dikkat izlenmeli.
Sd B.
14 Nisan 2021
Bu filmin Türk versiyonu da var; "Yüzleşme 1996". İzlemenizi tavsiye ederim.
Ozan K.
27 Mart 2021
Sıkı Üye
Tanrı adaletini her zaman öbür dünyaya bırakmaz :) Çok güzel filmdi. Tek mekan filmlere ayrı bi ilgim vardır, bu film de beni çok etkiledi. Kötü denilen yorumlara uymayın, kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
Hayri S.
11 Mart 2021
Sıkı Üye
Oha diyecek, bu kadar beğenilecek ne vardı bu filmde anlamadım. Yorumlara bakıp aldandım ve izlemek hatasına düştüm. Hüsran.
Yasin A.
12 Şubat 2021
Sadece birkaç mekan ile gerçekleştirilmiş güzel bir filmdi. Bu filmin "Gerilim" etiketini çok fazla anlayamadım ancak beklenmedik hikayesi ile güzel ve izlenebilir bir filmdi.
Serhat
07 Şubat 2021
Sıkı Üye
Güzel bir film, aksiyon ve macera yok ama roman okur gibi izleniyor. Adım adım ilerliyor ve film bittiğinde 'müfettiş acaba kim?' diye bir araştırma yapmak gerekiyor.
Sinan Ü.
26 Ocak 2021
Çaylak
Gerçekten bir tiyatro oyunu izlemişsiniz hissi uyandırıyor. Az çok sahne tecrübem olduğu için, hangi karakteri nasıl oynardım diye düşündüm. Film inanılmaz etkileyici. Sessiz bir çığlık. Öyle vurdu kırdı, bağırış çağırış yok ama sizi çok feci içine çekiyor.
ilknur K.
08 Ocak 2021
Çaylak
Film sakin bir tempoda ama sıkmadan devam ediyor. Çünkü devam ettikçe yeni bir sır ortaya çıkıyor. Filmin sonu ise çok vurucu. Tüm bu yavaş temponun bir sebebi olduğunu anlıyorsunuz.
Kaan A.
05 Kasım 2020
Sıkı Üye
Dünya savaşları ve Sanayi Devrimiyle iyice küçülmüş bir dünyada küçük insanlardan birinin başından geçenleri anlatan roman uyarlaması harika bir film. En vurucu kısmıysa Eva Smith, john Smithlerle ilgili olan o sözün olduğu bölümdü. Tam olarak söz nasıldı derseniz izleyin ve o ambiyans içerisinde o sözu sindirip özümseyin. Bu devirde artık pek küçük insan kalmadı çünkü!
Daha fazla yorum8
an ınspector calls konusuan ınspector calls yorumlaran ınspector calls izlemüfettişin ziyareti filmidüşündüren filmlerşaşırtan film önerilerigizem filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.