An Inspector Calls 2015 tr-TR

An Inspector Calls (2015)

(Gerilim - Dram)
2015
IMDB
7.7
(23) 4 99 0 5
93
6
İZLEDİM
SONRA İZLE
23 Yorum
IMDB
7.7
BU FİLM
25b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
28 Ocak 2018
Filmimiz bir kitaptan uyarlama. Hatta konu bakımından o kadar sağlam ki, yıllarca radyo ve normal tiyatrolarda milyonlarca kişinin gözüne ve kulağına ulaşmış. Tabi sonraları çok da güzel bu filmi çekilmiş. Bir müfettişimiz var, bir de zengin mi zengin, varlıklı mı varlıklı bir ailemiz. Bir gece yarısı müfettişimiz bu ailenin evine konuk oluyor ve aile bireylerine sorduğu sorular ile tüm dengeler değişiyor. Tek mekanlı bir film desem hiç de yanlış söylemiş olmam. Çünkü her ne kadar farklı sahneleri olsa da filmin büyük kısmı bir masa etrafındaki diyaloglar ile geçiyor. Diyaloglar ise hiç sıkmayan cinsten. İçindeki mesajı kendinden büyük olan, etkisinin üzerinizde bir müddet süreceği nefis bir film izleyeceksiniz. İzleyip gelin ve yorumunuzu aşağıya bırakın. Hadi tadını çıkarın!

An Inspector Calls - An Inspector Calls

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
Resul A.
3 yıl önce
Usta Yorumcu
Filmi gerçeklik çerçevesinde yorumladığımda bir türlü "Müfettiş" denilen kişinin aslında kim olduğunu bulamadım. Zaten film de kız ve Müfettiş arasında bir bağlantıya değinmiyor. Daha sonradan öğrendim ki Müfettiş, aslında o şahısların cezalarını, vicdanları ile vermek isteyen Tanrı'ymış.
SPOILER [GÖSTER]
B
28 Nisan 2022
Sıkı Üye
Seyrettiğm en güzel drama filmlerinin başında diyebilirim. Drama sevenler için kesinlikle tavsiyemdir.
bülent Y.
06 Aralık 2021
Mükemmel senaryo. Ders olarak okutulması lazım. Tabi ki tavsiye ederim.
Said F.
02 Ekim 2021
Sıkı Üye
- Hakikaten kurgusu kaliteli, mantıksal hataların bulunmadığı lakin enteresan tesadüflerle dolu bir yapım.
- İzlerken hiç sıkılmayacağınız dikkatinizi her daim diken üstünde tutmayı başaracak kadar kaliteli bir film, ki benim için en önemli durumlardan biri budur.
- Senaryo çok eskilere ait, bu senaryo yanılmıyorsam bir tiyatro ürünü.
- Beğenmediğim unsur ise aşırı olanaksız tesadüfler, bu kadar da olmaz dedirtiyor, bu yüzden dedektifin dürüst olmadığını düşünerek bahsettiği kişinin bir kişi olmadığı düşüncesi aklımdaydı, son dakikalara doğru damat da tam olarak benim bu düşüncemi benimsedi ki o noktada aşırı vurdu beni yapım.. Lakin gel gelelim dedektif dürüstmüş ve gerçekten yaşanması çok zor olan bu tesadüfler yaşanmış.. bu durum can sıkıcı ve inandırıcı değil..
- Ben "Görünmeyen Misafir" filmindeki yaşananların bir benzeri gibi dedektifin onlara suçlarını itiraf ettirip onlara karşı koz oluşturup kullanacağını düşünmüştüm, yani onlara anlattıkları ile manipüle edip suçlarını itiraf ettirmeleri gibi bir senaryo isterdim.
- Son olarak dedektif gerçekte olmayan bir kişilik, melek gibi ilahi bir varlık, bu filmin yıllar önce çekilmiş Türk versiyonunda ak saçlı, ak bıyıklı olan dedektifin yüzüne beyaz parlak bir ışık yansıtarak nur efekti vermeye çalışmışlar :))
SPOILER [GÖSTER]
Cansu A.
09 Ağustos 2021
Film oldukça etkileyiciydi. Sonu saçma geldi derken müfettişin karakterini öğrenince her şey yerine oturdu. İzlenebilecek bir film.
SPOILER [GÖSTER]
drsecil
24 Temmuz 2021
Çaylak
Sakin tempoda ilerlemesine rağmen akıp giden etkileyici bir film. Tavsiye ederim :)
Serkan B.
01 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Etkileyici bir senaryo, oyunculuklar işin hakkını vermiş. Zamanı olanlar bu BBC yapımını mutlaka bir araya sıkıştırsın. Pişman olmayacaksınız. Ancak mümkünse orijinal dilinde ve pür dikkat izlenmeli.
Sd B.
14 Nisan 2021
Bu filmin Türk versiyonu da var; "Yüzleşme 1996". İzlemenizi tavsiye ederim.
Ozan K.
27 Mart 2021
Sıkı Üye
Tanrı adaletini her zaman öbür dünyaya bırakmaz :) Çok güzel filmdi. Tek mekan filmlere ayrı bi ilgim vardır, bu film de beni çok etkiledi. Kötü denilen yorumlara uymayın, kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
Hayri S.
11 Mart 2021
Sıkı Üye
Oha diyecek, bu kadar beğenilecek ne vardı bu filmde anlamadım. Yorumlara bakıp aldandım ve izlemek hatasına düştüm. Hüsran.
Yasin A.
12 Şubat 2021
Sadece birkaç mekan ile gerçekleştirilmiş güzel bir filmdi. Bu filmin "Gerilim" etiketini çok fazla anlayamadım ancak beklenmedik hikayesi ile güzel ve izlenebilir bir filmdi.
Daha fazla yorum12
an ınspector calls konusuan ınspector calls yorumlaran ınspector calls izlemüfettişin ziyareti filmidüşündüren filmlerşaşırtan film önerilerigizem filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.