Dert Etme Sevgilim 2022 tr-TR

Dert Etme Sevgilim (2022)

(Gerilim - Gizem)
2022
IMDB
6.2
(10) 3 28 0 5
22
6
İZLEDİM
SONRA İZLE
10 Yorum
05 Kasım 2022

Black Mirror dizisini sevenlerden misiniz? O zaman hiç konusunu, yorumumu falan okumadan hemen şimdi bu filmi izlemeye gidin derim... "Yok Kaan yine de sen biraz bahset.." diyenler burada kaldıysa filme değineyim... Filmimiz, çölün ortasında, adeta bir vahayı andıran, cennet gibi bir kasabada yaşananları konu alıyor. Çiftimiz, tam anlamıyla mükemmel bir hayat yaşarken yavaş yavaş ortaya çıkan bazı gariplikler, herkesin mutlu olduğu bu hayatta biraz tatsızlıklara neden oluyor. İşte filmimizin "Vaay!" dedirten kısmı da tam burada başlıyor... Öncelikle izlemek için uzun bir süredir beklediğim bir filmdi bu. Fakat inanın ben bile, bu filmin bu kadar sağlam çıkacağını düşünmemiştim. Kafa karıştıran, izleyenini düşüncelere iten ve yer yer şaşırtıp ters köşe yapan filmleri ne kadar sevdiğimi, yıllardır "Beynimi Yaksın" kategorimde tavsiye ettiğim filmleri izleyenler bilir. İşte bence bu film de o listeye girmeye hak kazanıyor... Elinizden telefonu bırakın, uykusu gelen ya da kafası dolu arkadaşlarınızdan uzaklaşın ve 2 saatlik bu filmi, şöyle sakin kafayla oturup izleyin derim. Altında çok sağlam da bir mesajı olan bu film, beni etkilemeyi başardı. Darısı başınıza... Hadi tadını çıkarın!

Dert Etme Sevgilim - Don't Worry Darling

filmine yorum yap!
cuneytakus
24 Mart 2023
Çaylak
Mutluluk nedir, insan hangi koşullarda mutlu olur sorularını yöneltmemize neden olan bir bilim kurguydu... Sevmek, diğeri adına karar alma özgürlüğü müdür diye sordum istemsizce. 1950 sonları ve 1960 nostaljisi yaratan sanat tasarımı ekibi çok başarılı bir iş çıkarmış. Renk seçimleri ise öykünün karanlık arka planını daha da çarpıcı hale getiriyor bence. Severek izledim.
Aslı B.
23 Şubat 2023
Çaylak
Nasıl merak uyandırıyor anlamadım, ben mi çok film izledim de tahmin ettim neler olduğunu... Sanal bir yer olduğu çok belliydi zaten hiç şaşırmadım başı sonu çok belli bir film. Süresi gereksiz çok uzun. Sonuç olarak beğenmedim çarpıcı bir tarafı yok.
SPOILER [GÖSTER]
FuaT
30 Aralık 2022
Sıkı Üye
İzleyenleri uzun süre merakta bırakan, kategorisinin hakkını veren bir film. İzleyenlerin 'hiç sıkılmadık, merakla acaba bu mu çıkacak diye bekledik' diyeceği bir film. Ben biraz Wayward Pines dizisinden, biraz da Coma filminden tat aldım izlerken.
Jiyan K.
10 Aralık 2022
Çaylak
Çok beğendim filmi, bilim kurgu sevenler kesinlikle izlemeli.
JF.Kennedy17
11 Kasım 2022
Çaylak
Yorumlarda arkadaşlar sonunun havada kaldığından bahsetmiş fakat ben sonunun gayet olması gerektiği yerde bittiğini düşünüyorum, gayet sürükleyici, izletmeyi başaran, güzel bir filmdi, iyi seyirler.
Ayşegül A.
10 Kasım 2022
Sıkı Üye
Senaryoda havada kalan, soru işretleri ve boş bırakılan kısımlar çok fazla. Filmin sonu da çok tatmin etmedi, bir tık kısa ve daha açıklayıcı sahnelerle doldurulabilirdi. Ama yine de son zamanlarda izlediğim iyi filmlerden biriydi. Fragmanı izlemeden ve araştırma yapmadan izlediğinizde gerçekten keyifle soluksuz izliyorsunuz. Kaan yine spoiler olmaması için dikkat edip ser verip sır vermemiş. Ben birkaç tahmin yürütsem de hiçbiri tutmadı. Konu farklı ve en sevdiğim tür. Black Mirror ve Truman Show tarzı filmleri severler için bir tık aşağısı ama kesinlikle sıkılmadan merakla izlenir.
Gökçen Y.
09 Kasım 2022
Usta Yorumcu
Enteresan bir filmdi, hiç sıkılmadan izledim. Sonunun biraz havada kaldığını düşünüyorum ama yine de çok beğendim.
matmazel
05 Kasım 2022
Çaylak
İzledim güzeldi, en başında tahmin ettiğim gibi oldu, bence izlenir.
Mustafa
05 Kasım 2022
Usta Yorumcu
Filmin gizemi çok yüksek seviyedeydi ama Kaan’ın Black Mirror örneği biraz Spoiler oldu sanki. Genel olarak film kendisini merakla izletiyor. Tek eksi yanı şu; filmin süresi bir yarım saat daha az olabilirdi.
Mehmet C.
05 Kasım 2022
Sıkı Üye
Başarılı buldum hatta yine 2022 yapımı olan Nope filmindeki tadı aldım ben. İzlenir.
Daha fazla yorum0
dert etme sevgilim konusudert etme sevgilim filmi konusudert etme sevgilim filmidert etme sevgilim yorumlardert etme sevgilim film yorumlarıbeyin yakan film önerileridont worry darling konusudont worry darling yorum

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.