El Hoyo (2020)
(Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
IMDB
7.1
( 74)
208
11
İZLEDİM
SONRA İZLE
74 Yorum
IMDB
7.1
BU FİLM
42b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
El Hoyo (2020)
Beynimi Yaksın - Farklı Bir Dünya - Netflix Filmleri - 2020 Filmleri
( Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!

Bu nefis filmi aranızdan Aşkın Küçükşehir, Tansu Sağır, Almila Öz ve Kenan Buğdaycı izlemem için dün tavsiye olarak göndermişler. İlk gönderenin profilini yukarıya sabitliyor, diğer 3 üyemize de teşekkürler ediyor ve bu çok uçuk filme geçiyorum... Filmimiz, dikey bir şekle sahip olan bir hapishanenin içinde yaşananları konu alıyor. Her hücrede 2 kişi kalıyor ve "Yemek", her gün düzenli olarak en üst kattan başlayarak en alt kata doğru kademeli olarak dağıtılıyor. Fakat işte tam da burada, insanoğlunun bazı özellikleri devreye giriyor ve tam anlamıyla bir yemek savaşı başlıyor. İşte böyle bir ortamda, hem hayatta kalma savaşı verip hem de sistemi çözmeye çalışan bir adamın yaşadıklarını izleyeceksiniz... Uzun zamandır böyle nefis bir senaryo, böyle nefis bir film izlememiştim. Hiç bitmesin istedim desem abartmış da olmam. İnsanın beynini zorlayan senaryosu, yer yer artan gerilimi ve içindeki gizemi ile nefis bir İspanyol sineması izleyeceksiniz. Bu arada filmimizde +18 sahneler de bulunuyor, uyarayım da sonra yemek yerken izleyenler kulağımı çınlatmasın... Filmi izledikten sonra da şuraya tıklayarak filmin analizini okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı aşağıya mutlaka ama mutlaka bekliyorum. Hadi tadını çıkarın!

(Bizi Instagram'da da Bulun!)

El Hoyo - The Platform

filmine yorum yap!
Gökçen Y.
03 Haziran 2020
Bu kadar beğenilmesine anlam veremediğim, sonunu zor getirdiğim bi film oldu. Umarım benim gibi düşünen başkaları da vardır, yoksa sorunun bende olduğunu düşüneceğim. Üzgünüm sevemedim.
Ayşegül A.
27 Mayıs 2020
Harika bir filmdi. Mantık hataları aramak yerine psikolojik çözümlemeler ararsanız anlatılmak isteneni kavrayabiliyorsunuz. 2 kez izlediğinizde kaçırdığınız diyaloglarla anlatılmak isteneni daha iyi anlıyorsunuz zaten. Kaan'dan yine 10 numara tavsiye olmuş teşekkür ediyoruz.
Sksjsjsjs
25 Mayıs 2020
Bu film beni çok sarmasada, mantık hataları da olsa, izlenesi bir film. Çok pişman olacağınızı sanmıyorum. İyi seyirler.
Taner Ü.
24 Mayıs 2020
Yorumlara baktığımda bir çok kişinin filmi anlamadığını fark ettim. Ben de filmi ilk izlediğimde anlamamıştım. Bakınız film sonu hiç de zannedildiği gibi bitmiyor.
Üstlere mesaj pasta ile gitti. Film başlarında farkındaysanız şef aşçılarına bağırıyordu. Sebebi üzerindeki kıl. Verilen ince mesaj ise devlet büyükleri o kadar boş ki bunu bile anlamadıklarının göstergesiydi. Aşağıya inerken adam zaten yaralıydı ve orada öldü. En alta inip bir karanlığa bir yere gitmedi. Küçük kız yoktu tamamen kafasında canlandırdığıydı. Birde böyle düşünün. Film oldukça kaliteliydi. Enlerim arasında kesinlikle! Hiç de hafife alınacak bir film değildi.
SPOILER [GÖSTER]
gokhanozkol
24 Mayıs 2020
Filmi izlerken hiç sıkılmadım, gerçekten çok güzel bir film. Bu filmi izlemeden geçmeyin, etkili bir film bence.
kubilay ü.
19 Mayıs 2020
Yer yer sıktığı oluyor. Ama genele bakarsak anlamlı bir film. Açıkçası izlerken çok şey beklememek lazım ama yine de can sıkıntısında, izlenecek bir şey bulunmadığında izlenebilir.
Derya S.
13 Mayıs 2020
Sonu bir başka bitseydi çok daha iyi olurdu. Kötü bir film olduğunu düşünmüyorum 5 üzeri 2.5 gibi bir puanı hak ediyor bence.
Zümra K.
26 Nisan 2020
Olay akışı değil de ruhsal çözümlemeleri görmek için izlenmesi gereken bir film. İnsan psikolojisi ve fizyolojisi bir modelleme yapılarak anlatılmış. Tabi ki toplumumuzun bir aynası olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Genelde filmlerin sonlarına odaklanan biri olarak filmin sonundan değil de, filmin tümünden zevk almanızı öneririm.
Umut Ö.
26 Nisan 2020
Tam anlamıyla çarpıcı bir film. Teşekkürler Kaan ve burada yorumda bulunan tüm arkadaşlar.
Fehmi D.
26 Nisan 2020
Harika bir filmdi, soluksuz izledim, teşekkür ederim :)
FARTİNGFİNNGERS
25 Nisan 2020
Baya baya ama baya iyi.
Ozan K.
23 Nisan 2020
Filmi ilk duyduğum zaman "Böyle film mi olur bu nasıl final, 1 buçuk saatim çöpe gitti" ve "Mükemmel, yok böyle bir film, muazzam" gibi farklı yorumları okuyunca dedim ki bu nasıl bir film cidden... İzlediğim her saniyeye değer alt metne sahip olan filmlere bayılırım. Film hakkında genel bir boşluğa düşen varsa film analizine göz atsın.
Ali H.
22 Nisan 2020
Özgün bir senaryosu olan akıcı bir filmdi. Kaan'ın analizini okursanız, yahut izlerken alt metni fark edebilirseniz gözünüzde daha da değerlenecek bir film diyebilirim.
krmzcn
19 Nisan 2020
Tam tavsiye edilecek film!
Feride S.
17 Nisan 2020
'Belli ki' mesajı olan çok iyi bir film. Puanım 8/10
KayısıKentli
12 Nisan 2020
Çok farklı, çok akıcıydı. Tavsiyemdir.
Rebbin H.
11 Nisan 2020
Efsaneydi, mutlaka tavsiye ederim.
Serhat
09 Nisan 2020
Çok güzel ve düşündüren bir film, diyaloglar ve anlatım harika.
Yavuz K.
06 Nisan 2020
Yemek platformu aşağı yavaş iniyor. Yukarı son sürat çıkıyorsa çocuğun annesi çocuğa yemek taşıyamaz. Yani çocuk adamın zihninin bir oyunu... Kaçıncı sınıf insan olursan ol, sorumsuzca yaşamayı sürdürürsen hem kendini hemde insanlığı yok edeceksin. Düşmez, kalkmaz bir Allah var. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bu atasözleri filmin mesajı olmalı.
SPOILER [GÖSTER]
Şule S.
05 Nisan 2020
Kaan analizini okuyunca kafamdaki taşlar yerine oturdu eline sağlık. Filmin alt metni, kendisinden çok daha büyük. Keşke hep böyle üzerine konuşulacak iyi filmler izleyebilsek keşke. Çok beğendim.
alperekener
04 Nisan 2020
Film analizlerini okursanız da zaten görürsünüz genelde iki tip yorum var: Siyasi mesaj ve dini mesaj. Platformun hiçbir bağlantısı olmadan gökten inmesi gerçekçi değil bu yüzden daha çok dini mesaj olduğunu düşünüyorum ben de. Kahramanımız mesajı üsttekilere iletmek uğruna insanların karnını doyururken bir yandan da buna engel olmak isteyenleri öldürüyor. Yani mesajı uğruna insanları öldürüyor, tıpkı cihatlar gibi. Bir çok göndermenin olduğu filmde sonunu yerinde buldum. Kesinlikle böyle bitmeliydi. En alt kata (yani mezara) ulaştığında yolculuk bitiyor ve mesajları yöneticilere (tanrıya) doğru yola çıkıyor. Ulaşıp ulaşmadığı belirsiz. İşte asıl mesele de bu. Mesajların ulaştığını savunanlar da var, aksini savunanlar da... Tıpkı hayat gibi.
SPOILER [GÖSTER]
cihad T.
02 Nisan 2020
Son derece ilginç ve özgün senaryosuyla, ayrıca verdiği mesaj bakımından çok güzel bir film olmasına karşın, filmde işlenen bazı konular havada kalmış, ayrıca sonunu hiç güzel yapamamışlar.
Miraç I.
02 Nisan 2020
O kadar güzel dersler veriyor ki film ama sadece fark ettiğim bi şey var iyi insan yine iyi insandır. Bazı şeyler yaşadı, yapması gerekeni yaptı, daha kötüsünü değil. İzleyin.
OverDose
31 Mart 2020
Sonu bi tık sönüktü ama iz bırakan tarzda bir film...
Subutay B.
31 Mart 2020
Yani bilemiyorum sanırım Netflix filmleri, filmin sonunu getirme konusunda biraz sıkıntılı. İzlediğim hiçbir Netflix filminin sonu beni tatmin etmedi.
Merve A.
30 Mart 2020
Uzun saatler süren filmleri izleyemeyen biri olarak buradaki öneriler sayesinde izledim. Açıkçası sarsıcıydı ve çok etkilendim. Kaç gündür beynimin içinde bu filmle yaşıyorum.
Fatih Y.
30 Mart 2020
Film çok iyi işlenmiş herkesin izlemesini isterim. Ancak yemekten kıl çıkması, salyangoz detaylarının neden verildiğini hala çözemedim. Sonunun ucu açık bırakılması herkesin farklı bir sonuç çıkarması için yapılmış olabilir. Belki de sistem çarklarının asla bozulamayacağını anlatmak istemiş olabilirler.
SPOILER [GÖSTER]
Sümeyye A.
29 Mart 2020
Filmi izledikten sonra biraz araştırma yaptım. Çocuğun en katta hala hayatta olma sebebi Asyalı kadının her kat değişiminde yemeklerle beraber aşağı inerek çocuğa yemek götürmesine bağladım. Sanırım çocuğu olası saldırılardan korumak için 333. katta sakladı bütün süreç boyunca. Bir de bu sisteme girmeden önce herkese inatla en sevdiği yemek soruldu her seferinde sevilen yemek de o masaya ekleneceği için. Belki de herkes kendi sevdiği yemeği yese böyle bir kaos ortamı oluşmazdı. Ama yine anlamadığım şey kahramanımız ilk 50 kata yemek vermemesine rağmen son katlara ulaştığında masada hiç yemek kalmamıştı. Her halükarda yeterli yemek yoktu belli ki. Kafalar karışık :D Sonunu çoğu kişi beğenmemiş ama bence gayet güzel bir sondu. Açıkçası mesaj yerine ulaşsa bile umurlarında olmayacağını düşünüyorum. Bu düzende açlıktan ölen çocukları düşününce kim bu mesaja kulak verdi ki tiz seslerden başka?
SPOILER [GÖSTER]
Tamer Y.
29 Mart 2020
Filmin verdiği mesaj güzel ama anlatım dili biraz mide bulandırıcıydı. Bol kanlı, idrar ve dışkı içeren sahneler var.
SPOILER [GÖSTER]
ayşe K.
29 Mart 2020
Selam, film bende de çok havada kaldı bilemiyorum köpekli kadının çocuk hakkında neden yalan söylediğini merak ediyorum. Çocuğun neden mesaj olarak görüldüğünü merak ediyorum. Çocuğun annesinin hemen ölmesi de hayal kırıklığına uğrattı bir tutam gerçekten onun çocuğu mu bilemiyoruz ama bunca zaman hayatta kaldığına göre, o yönde düşünmeme yol açıyor...
SPOILER [GÖSTER]
gökhan A.
29 Mart 2020
Bencilliği ve adaletsizliği, kısaca insanı anlatan bir başyapıt, izleyin derim.
lemans
28 Mart 2020
Kendinize dersler çıkarabileceğiniz bir film. Önerilir.
Kemal T.
28 Mart 2020
Yoğun iş temposundan geriye kalan zaman çok değerli ama bu filme harcanabilir. İki saat başka yerlere götürdü beni, güzel filmdi iyi seyirler.
zuzuu
27 Mart 2020
Film çok güzel, izlerken insanı sıkmıyor ama sanki sonu yarım kaldı gibi aklımdaki sorulara pek cevap vermedi.
SPOILER [GÖSTER]
mavi L.
27 Mart 2020
Uzun zamandır böyle mesaj dolu film izlememiştim, görüşlerinize tamamen katılıyorum. sistem yaşamsa; yaşama gönüllü giriş yapanları, yaşamın cesur olanlarca keşfedilmesini, çocuğun en son katlarda olmasının mesajının cennete gireceklerin çocuklar gibi olmasına, en son sahnenin de sistemden çıkmak için sistemin en dibine de görülmesi olarak yorumladım. Malum ağacın gökyüzüne ulaşması için köklerinin derinlerde olması gerek.
SPOILER [GÖSTER]
Özcan U.
27 Mart 2020
Tek nefeste izleyebilecek bir film ancak sonu ben merakta bıraktı. Tamamen değil ama yine de biraz merak içinde kalmadım değil. Düşünmeden izlenilebilecek filmlerden.
Burak T.
27 Mart 2020
İspanyol sineması yine şaşırtmadı! Dikey bir hapishane ve güzel bir sistem eleştirisi, kesinlikle izleyin.
elffi17
27 Mart 2020
İspanyol filmlerinin bu kadar iyi olabileceği aklıma gelmezdi.
yagmur
27 Mart 2020
Verdiği mesaj, oyunculuklar ve senaryo tek kelimeyle enfes bi' film olmuş. Yine İspanyol sineması şaşırtmadı.
rıdvan K.
26 Mart 2020
Şiddetle tavsiye etmeniz üzerine hemen izledim ama tam bir hayal kırıklığı evet üzerinde durduğu konular, ima ettiği hususlar güzel ama bir yere varmıyor. Evet kızın bir amacı var çocuğuna yemek götürüyor. Ki bence çocuğa insan eti götürüyor. Çocuğun varlığı noktasında köpekli kadın niye yalan söyledi? Bir şeyler eksik yada bana göre değil.
SPOILER [GÖSTER]
Waedia J.
26 Mart 2020
Filmin konusu, oyunculuk vs. gerçekten güzeldi. Ancak filmin sonu beni tatmin etmedi açıkçası...
Gül D.
25 Mart 2020
Mutlaka izlenmeli. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Mehmet C.
25 Mart 2020
Filmin konusunu, akışını çok beğendim. Uzun zamandır böyle bir film izlemiştim. Yabancı bir blogta okuduğum analizde; küçük kızın mesaj olmasını; sistemin aslında bozuk olduğunu üsttekilere göstermek için olduğu şeklinde açıklamışlar. Çünkü daha önce çukurda çalışan kadın, 16 yaşından küçüklerin çukurda bulunamayacağını söylüyordu. Oysa küçük kız 16 yaşın çok altında.
SPOILER [GÖSTER]
Safiye P.
25 Mart 2020
Tavsiyenle izledim, güzeldi cidden.
Engin A.
25 Mart 2020
Olaylara ilahi gözden bakarsak önemin vahiyden daha çok yaradılışta, yani insanda olduğunu anlıyorum asıl mesajın kız olduğuna bakarsak.
SPOILER [GÖSTER]
Naime S.
25 Mart 2020
Gerçekten film analizini okuyunca taşlar yerine oturabildi. Sadece kızın msj olmasını anlayamadım maalesef.
SPOILER [GÖSTER]
Cansu Y.
24 Mart 2020
Acaba neden filmin sonunda kıza mesaj gözüyle bakılıyor?
SPOILER [GÖSTER]
İsmail O.
24 Mart 2020
Hayatımda izleyip iz bırakan filmlerden en başta gelir... Müthiş senaryo... Kimlerin nasıl aklına gelir bu senaryolar... Harika yav! İzledikten sonra analizi okuyun taşlar yerine oturuyor.
Tayfun G.
24 Mart 2020
Filmi izledikten sonra film hakkında yazılan analizini okudum, en az film kadar güzel. Film ve analiz teşekkürler.
ayten Y.
24 Mart 2020
Hem sistemi eleştiren hem de akıcılığı bu kadar fazla olan çok az film vardır. İspanyol sinemasının genel olarak sadece twist’lerden oluşmadığını en iyi gösteren yapım olmuş. Analizindeki her iki ihtimali gerçekten çok iyi ve doğru anlatsan da, ben seçimimi ikinciden yana kullanıyorum. Ve aslında bunu tarih olarak bile düşünebiliriz. Bizden sonraki nesillere yaşanacak dünya, su bırakmadığımız söylense bile kimse empati yapmıyor. Film hakkında söylenecek çok, düşünülecek daha çok şey var. Tavsiye ettiğin için teşekkür ederim.
ekin B.
23 Mart 2020
Bence doğduğumuz aileler, filmde gözümüzü açtığımız katlar gibi. Sonra hayat bizi aşağı ya da yukarı kata indirip çıkarabilir. Bunu yaşarken yaptığımız her şeyden biz sorumluyuz. İyi olmak koşullara göre değişmemelidir. Ya iyisindir ya kötü. (burada yaşlı adam, kahramanımızı bağlamış etini keserken geçen diyalogda kahramanımızın yaşlı adama "seni sorumlu tutuyorum, ne yukarıdakileri, ne yöneticileri, ne de şu an yaşanan durumu; sen sorumlusun" demesi, bana nazilerin soykırım sonrası, hep emri veren bir üstü sorumlu tutması gibi ya da din adına yapılan savaşlarda allah'ın sorumlu tutulması gibi... işlediğin suçu hep kendinden üsttekine yüklemenin günümüze bir gönderme olduğunu düşünüyorum) laftan anlamayıp sopayla yola devam etmenin ya da aşağıdakilere lafını geçirmek için "bütün yemeklere pisleyeceğim" tehdidinin, maalesef kararında olacak şekilde diktatörlüğün, baskının, korkunun vs insanları dizginlemek için şart olduğunu gösterdiğini görüyorum... mesaj olarak yukarı gönderilen çocuğun en son katta olmasını da, günümüz de tüm bunlar yaşanırken hala açlıktan ölen yüzlerce masum çocuğu artık görmesi için tanrının ya da baştakilerin gözüne sokmak olduğunu düşünüyorum. film benim için çok etkileyiciydi.. Aşağıda mimar v'nin de dediği gibi metaforik yönden incelenmeli, baştan sona fark edilmeyi bekleyen alt metinleri varken platform nasıl hareket ediyora takılınmamalıdır. 
SPOILER [GÖSTER]
Mimar V.
23 Mart 2020
Film kurgusunu sadece metaforik bir yönden incelemek gerekir. Mantıksal açıdan birçok eksik var en basitinden o platformun herhangi bir pistona ya da sarkaç sistemine bağlı olmadan çalışması gibi.

Kaan'ın da dediği gibi Tanrı insan ve yaşam döngüsü kişiselleştirilmiş ve eğer görebiliyorsa insan, en içine geçiyor bu göndermeler. Filmin bitişinin vurucu olmamasına değinmiş birçok arkadaşımız fakat amaçlanan da budur bence. Madem evrenin bir metafor kurgusu var, sonucunu bilmediğimiz döngünün metaforik bitişi nasıl kesinlik kazandırılabilir ki? Verilmek istenen mesajları kişiye özel bırakan bir dilde bunu vurgulamasını beklememek lazım.

Örneğin çocuk nasıl orada yaşadı annesi her gün mü indi yanına yoksa bir ay boyunca yırtınarak çocuğuna mı ulaşmaya çalıştı? bunlar netlik kazanmaması gereken kurgular. Çünkü insan her gün aynı yolu bile yürüse aynı şekilde eve varamaz illa bir noktası diğerinde farklıdır. Hayat karşımıza çıkanların yaşanış biçimiyse o kadın her ay farklı katlarda beklemediği tepkileri görecektir. Bir ay 11. katta yüzüne bakmayan insan diğer ay 253. katta canıyla kadını tehdit edecektir.

Filmin son çeyreğindeki blurluk bence hayatın ta kendisi.

Bir grubun vermeye çalıştığı plansız bir mesaj acaba tanrıya ulaşacak mıdır? Ya da haybeye verilen çabalar bütünü müdür?
SPOILER [GÖSTER]
Ase ramin dede
23 Mart 2020
Bence hayatım boyunca izlediğim her türde filmden daha özel bir film fakat bir daha izlemek ister miyim bilemiyorum, konusu ilahi ve insanlık için çok düşündürücü ve sorgulayıcı. Aslında çok şeyler söylemek gerekli ama filmde de değiştirİlemediği için burda da ne kadar yazsan o kadar boşmuş gibi ama şunu anlıyorum; insanda düşünce vicdan merhamet ve paylaşmak olmayınca o kadar çukura o kadar karanlığa düşürüyor kendini... Sonuç olarak en baştakilerden en aşağılara herkesin izlemesi gerekiyor!
SPOILER [GÖSTER]
Filiz Y.
23 Mart 2020
Film başından sonuna kadar oldukça hızlı akıyor, işleyişi sürükleyici ve ilginç bir senaryosu var. İspanyollar yine yapmış yapacağını :)
Mehmet G.
23 Mart 2020
Kaan o değerli analizin için canı gönülden teşekkür ediyorum.
Nazire U.
23 Mart 2020
Öyle ki dünya düzenini anlama ve kavrama adına özellikle seyredilmeli. Kapitalizm ve bencillik ağır bastığında amaçlar ve hedeflerden şaşıyor insan. Çocuk ile verilen mesaj filmin bam teliydi. İspanyollar yapmışlar yine.
Kesinlikle seyredilmeli. 8/10
Melike d.
22 Mart 2020
Etkileyici bir senaryo. Fakat sonu biraz olsun açıklığa kavuşturulmalıydı. Anne her zaman son kata ulaşamıyor olabilir. Bunu film içinde gördük. Bir kere ulaşınca bir aylık süreçte orada mı kalıyor? Öyle olmalı yoksa platform her indiğinde anneyi görmeliydik. İllaki bir yerde sıfır katına ulaşması gerekiyor. Sıfır katına ulaşana ne oluyor? Vs. gibi açıklar var ama oyunculuklar ve konu etkileyici.
SPOILER [GÖSTER]
Bilal K.
22 Mart 2020
Evet insanın empati yapmasına neden oluyor ancak burada empati yetmez yaşamak için insan neler yapar bu düşündürüyor, ilk bakışta asla yapmam dersiniz ama demek yetiyor mu acaba? Adil olmak yemeğini bölüşmek insan doğasında ne kadar var? Bencillik, güç sende iken egolarına karşı gelebilmek? İnsan doğası nasıl bir şey acaba? Bence empati ötesi bi şey bu. Mutlaka izleyin.
Sude B.
22 Mart 2020
Gerçekten çok güzel bir film. Sanırım devamı gelecek ucunu açık bırakmışlar çünkü.
SPOILER [GÖSTER]
Bihter B.
22 Mart 2020
Uzun zamandır izlediğim en iyi film diyebilirim. Psikolojik gerilim olarak özellikle böyle bir dönemden geçmeye çalışırken insanı derin düşünmeye ve empati yapmaya itiyor diyebilirim.

Filmin senaryosu o kadar iyi ki sonunu kendi ruh halimize, inancımıza, düşüncelerimize ve hayalimize göre şekillendirebilme imkanı sunmuş bize.

Filmin ilk dakikaları bir merak oluştu bende acaba bir sonraki sahne nasıl olacak? Derken sahneler geçtikçe ilahi ya da dünyevi gerçeklikler ile karşılaştırma yapmaya başladığımı farkettim.

Sonunu daha bir merakla beklerken sonunun net bir şekilde bitmemesi de aslında filmi izlediğim yaklaşık 1 buçuk saatin hediyesiydi. O kadar bilinmezlik içinde kafamda her bir sahnesini 2 farklı açıdan konumlandırdığım filme senarist bir son biçseydi işte o zaman benim için bir yıkım olurdu.

Şimdi bu filmi izleyenlerin kafasında nasıl sorular var ve bu film neleri görmemize vesile oldu çok merak ediyorum.

Keşke "empati" kelimesinin anlamını sadece teoride biliyor olmasak ve gerçekten empati kurabilmeye çalışsak.

Bu filmi çok içselleştirdiğimi farkettim çünkü bir türlü son noktayı koyamıyorum.

Filme layık bir şekilde bitirmek isterim.

Sadece düşünün....
SPOILER [GÖSTER]
Osman U.
22 Mart 2020
Son kısmını anlamakta zorluk çektim, hatta anlamadım. Eğer anne kızını doyurabilmek için her gün aşağı iniyorsa neden onunla beraber en üst kata yana 0'a çıkmıyor? 0'a çıkarsa ne olur? Buna benzer sorular kafamı karıştırdı.

Filmin verdiği mesajlar ve sitenin filmi 2 farklı biçimde yorumlaması çok hoşuma gitti ve film üzerine yeniden düşünmemi sağladı.

Evden çıkamadığımız şu son günlerde İspanyollar güzel bir film ziyafeti çekmemi sağladı.
SPOILER [GÖSTER]
Mustafa
22 Mart 2020
Film içinde çok fazla gönderme varmış filmi izledikten sonra detaylı analizi okuyunca da tüm taşlar oturdu. Ayrıca İbrahimoviç'e benzeyen abinin oyunculuğunu da beğendim.
Furkan A.
22 Mart 2020
Filme vasat diyen filmden anlamıyordur öncelikle. 15 yıllık profesyonel film izleyicisiyim. Yapım gereği filmleri çok fazla eleştirel izlerim. Film basit ve işlevsel mantığıyla kesinlikle çok hoş. Birçok şeyi sorgulatması açısından çok iyi. Filmde takıldığım birkaç nokta var tabi ki ancak ney kusursuz ki. Platformun yukarıya çıkış mantığı. Yukarıya çıktığı ve kızın üzerinde olduğu sahnede fiziksel bir mantık hatası var mı diye merak ediyorum. Fizikselden öte katlarda kalanların yemeklerin hazırlandığı yere çıkmaları muhabbeti akıllara geliyor. Tabi 333. katın da aşağısı olması muhabbeti olayı farklı noktalara taşıyor. Orada bir gizem mi var yoksa yine felsefi bir düşünmeye mi sevk ediyor bilmiyorum ama hiç rahatsız etmiyor. Sonuç olarak mükemmel bir film, çok beğendim. İyi seyirler :)
Caner A.
22 Mart 2020
Gerçekten kapitalist dünyanın akışının etkilendiği, hayatımız için evde kalmak zorunda olan bizlerinse basitçe yaşamanın bile ne kadar değerli, ne kadar güzel olduğunu tekrar anladığımız şu günlerde, dünya düzenine üzüldüğüm, insanlığın gelmiş olduğu bu içinden çıkılmaz döngüyü kırmak için sadece mükemmel olma amacı gütmeden temel ihtiyaçları karşılayabilmenin bile mutlu etmesi gerektirdiğini beyne kazırken umut yeşerttiğim bir filmdi. Tavsiye için teşekkürler. 8/10
Fatih O.
22 Mart 2020
Analizinizi o kadar sevdim ki siteye üye olup, sizi takibe karar verdim. Film bu açılardan bakınca anlam kazanıyor, sonu ise gerçekten soru işaretleri bırakıyor. Tahmin ediyorum konuyu o kadar çok sevdiler ki sonunu bağlayamasalar da çekmeye karar verdiler. Fakat bu bile filme gölge düşürmüyor.
SPOILER [GÖSTER]
Emre A.
22 Mart 2020
Kız 333'te hayatta kaldığına göre ve filmde anne her gün en yukarıdan aşağıya indiğine göre sıfırıncı kata ulaşıyor demek ki. O halde oradakilere durumu neden anlatmıyor ya da kızını neden en yukarıya çıkarmıyor. Acaba sıfırıncı kata ulaşmanın cezası 333. katta sabitlenmek mi? Öyleyse yine de kızını sıfırıncı kata gönderse bir nevi mutfaktakilerin dikkatini çekip bilge kişinin de dediği gibi dışarıdakileri neden durumdan haberdar etmiyor? Sıfırıncı kata çıkanın cezası 333. katta sabitlenmekse ilk çıkış maksadı kızını bulmaktı ve o yüzden kızı 333 sabitleyip bir dahakine öldürmekle mi tehdit ettiler veya bu wuhanlı kadın hiç sıfıra çıkmadı da sürekli döngü olana kadar aşağıya inip kızını mı bulmaya çalışıyor? Öyleyse çocuk nasıl yaşamayı başarıyor. Sistem tarafından yemek verildiğini düşünsek kız aç olmazdı.
SPOILER [GÖSTER]
Ahmet B.
22 Mart 2020
Film efsane de sonu için bir açıklama arıyorum. Kız mesaj derken ne ima edilmeye çalışılmış?

● CEVAP: Ahmet selam. Yukarıdaki tavsiye metninde bulunan kırmızı "Şuraya tıklayarak" yazısı seni filmin analizine götürecek. Aradığın tüm cevapları orada bulabilirsin. Sevgiler.
ibj İ.
22 Mart 2020
analizi okudum son noktaya kadar her şey mantıklıydı. Ancak çocuğun hayatta kalması için anne her gün mücadele edip son kata kadar yemek taşıdığı varsayımı ile anne ertesi gün yeniden yemeğin olduğu kata nasıl çıkıyordu?
SPOILER [GÖSTER]
Kenan T.
22 Mart 2020
Filmi anlamak için bu açıklamayı okumam gerekti. Tebrik ederim. Şimdi izlediğime değdi.
Salih K.
22 Mart 2020
Film konu güzel ancak vasatı geçemeyen ilerleme ve ne olduğu belirsiz bir son. Abartılacak bi tarafı yok 5 puan .
SPOILER [GÖSTER]
Ipek A.
22 Mart 2020
Yine muhteşem bir İspanyol filmi olmuş.
Enes K.
22 Mart 2020
Film giriş gelişme çok iyiydi lakin sonu oturmamış, boşluk hissettirdi bende
SPOILER [GÖSTER]
Esin Ş.
21 Mart 2020
Evet bende şimdi bitirdim ne gibi yorum almış diye bakıyordum. Bence de çok iyi bir film. Etkileyiciydi...
Aşkın K.
21 Mart 2020
Beğenmene çok sevindim. Kaan'ın dediği gibi harika senaryo. Hayatta kalma savaşını mükemmel anlatmışlar. Zaten son 20 seneye Kore, son 10'a da İspanyollar damga vuruyor. Bu İspanyol filmi de harikaydı. Notu 7.5
the platform filmi konusuthe platform izlethe platform filmi analizthe platform filmi incelemethe platform konusuthe platform yorumlarel hoyo film konusuthe platform fragmanen iyi ispanyol filmlerien iyi bilim kurgu filmleri2020 film önerileri
İzlenir! Konusu ve Oyuncularıyla Nefis 2020 Dizisi: "Derapages - Karanlık Kadrolar"
İzlenir! Konusu ve Oyuncularıyla Nefis 2020 Dizisi: "Derapages - Karanlık Kadrolar"
Sizler için geçmiş günlerde hazırladığım şu 5 dizi önerisi içeriğinden sonra pek çok "Kaan bunları izledik, başka dizi tavsiyen var mı?" tarzında geri dönüşler geldi. E hal böyle olunca ben de yeni bir dizi keşfine çıktım ve bu keşfin sonucunda size iyi bir dizi getirdim; "Derapages", yani bizdeki adıyla "Karanlık Kadrolar"... Öncelikle bu içeriğe "Karanlık Kadrolar dizisi izle" gibi bir arama sonucu yolunuz düştüyse maalesef aradığınızı bulamayacaksınız. Fakat diziyi Netflix'ten izleyebilirsiniz. Beyin Yakan Film Tavsiyeleri İçin Tıkla! ► Fakat "Karanlık Kadrolar dizisi oyuncuları" ve "Karanlık Kadrolar konusu" gibi aramalar sonucu buradaysanız doğru yerdesiniz. Hadi gelin şimdi, 2020 yapımı bu Karanlık Kadrolar dizisine şöyle birlikte bir göz atalım ve konusunu inceleyip "Neden izlenir?" sorusuna cevap verelim!  Öncelikle nedir bu Karanlık Kadrolar - Derapages dizisinin konusu?[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/193/65/izlenir-konusu-ve-oyunculariyla-nefis-2020-dizi-tavsiyesi-derapages-karanlik-kadrolar-780x439.png[/RESIM]Dizimiz, yıllar boyunca İnsan Kaynakları pozisyonunda profesyonel bir şekilde çalışmış olan bir adamın yaşı nedeniyle işsiz kalmasından sonra yaşadıklarını konu alıyor. Adamımız kendini işsiz kalmanın psikolojik etkenleri ile boğuşurken buluyor ve küçük çaplı farklı ek işler yaparak geçinmeye çalışıyor. Bu süre zarfında da her yere iş başvurusu yapan adamımız, çok büyük bir şirketten olumlu bir geri dönüş alıyor ve kendini birden "karanlık" bir iş dünyasının içinde buluyor.  Neden izlenir?[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/193/89/izlenir-konusu-ve-oyunculariyla-nefis-2020-dizi-tavsiyesi-derapages-karanlik-kadrolar-780x439.jpg[/RESIM]Öncelikle ilk 3 bölümünü bir çırpıda, geri kalanını da 2 gün içinde sindire sindire izlediğim bir dizi oldu. Dizi önce işsiz kalan bir adamın yaşadığı buhranı, sonra iş bulma sürecini ve hemen arkasından da ekmeğin aslanın ağzında olduğu, mücadeleler ile dolu iş dünyasını konu alıyor. Bu yüzden izleyici olarak hiç sıkılmıyorsunuz, çünkü adım adım her evreye şahit oluyor, bir insanın içinde bulunduğu durumlara tek tek konuk oluyorsunuz. Diziyi Netflix'te keşfetmiştim ve gerçekten pek beklentim yoktu. Fakat hem temel aldığı konu, hem de akıllıca yazılan kurgusu beni şaşırtmayı ve burada size tavsiye edecek kadar yakalamayı başardı. Bir boşluk ayırın ve izleyin derim. İşsiz kalmanın, bir insanda yarattığı psikolojik etkileri tüm çıplaklığıyla görüyoruz...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/193/84/izlenir-konusu-ve-oyunculariyla-nefis-2020-dizi-tavsiyesi-derapages-karanlik-kadrolar-780x439.png[/RESIM]Yukarıda da söylediğim gibi, dizi bize işsiz kalan bir insanın yaşadıklarını, çevresinde olanları, içine düştüğü çaresiz durumları bir bir yaşatıyor. Aslında 7'den 70'e hepimizin bildiği bir konu bu "işsizlik" belki de tam olarak da bu yüzden, bu dizi, diğer ülkelerden daha çok bizim ülkemizde dikkatleri çekebilir. Çünkü konunun alıcısı gerçekten çok fazla... İşsizlik gerçekten çok ağır etkileri olan bir evre bu dizi bu evreyi gerçekten başarılı bir şekilde işliyor. Başrolde eski bir futbolcu, yönetmen ve yapımcı "Eric Cantona" tam anlamıyla döktürüyor![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/193/73/izlenir-konusu-ve-oyunculariyla-nefis-2020-dizi-tavsiyesi-derapages-karanlik-kadrolar-780x439.png[/RESIM]Dizimizin başrolünde izleyeceğiniz isim, karizması ve açık sözlülüğü ile bilinen ve 2002 yılında İngiliz Futbol Onur Listesi'nde açılış konuşması yapan eski futbolcu, yeni yönetmen-yapımcı "Eric Cantona"nın ta kendisi. Cantona, diziyi tam anlamıyla tek başına sırtlıyor. Bir bakıyorsunuz ailesini geçindirmeye çalışan babacan, mahçup bir adam, bir bakıyorsunuz tehlikeli planlar yapan zeki bir stratejist. Daha önce bir oyunculuğunu pek görmemiştim fakat bundan sonrasında yer alacağı yapımları ilgiyle takip edeceğim. Dizinin oyuncu kadrosuna ve fragmanına da aşağıdan göz atabilirsiniz...[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=8B7V3nIl8rs[/VIDEO] Dizinin oyuncu kadrosunda Eric Cantona, Suzanne Clément, Alex Lutz, Gustave Kervern ve Alice de Lencquesaing gibi isimler yer alıyor. Cantona'dan sonra, sarışın, kurnaz, akıllı ve umursamaz tavırlarıyla bir CEO'yu oynayan Alex Lutz'u da beğendiğimi söylemeden geçmeyeyim...  - - -  NOT: Dizinin başında "Gerçek Hikayeye Dayanmaktadır" gibi bir ibare göreceksiniz fakat diziyi izlerken "Yok artık bu da mı gerçek?" gibi tepkiler verebilirsiniz. İşte tam da bu yüzden sizi aydınlatmak isterim ki; Dizinin senaryosu tamamen gerçek değil. Yani bir bölümü gerçek fakat sonrası kurgu olarak baştan yaratılmış. Bu bilgiyi de vereyim ki tamamını gerçek havasında izlemeyin... E ben size daha ne yapayım... [RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/184/10/tek-tek-taniyalim-netflix-imzali-ask-101-dizisi-oyunculari-kimler-780x439.png[/RESIM] Modunu Seç ►
3.2b
11 gün
Netflix'in "Atiye" Dizisi Nasıl Olmuş? Detaylar | Karakter İncelemesi!
Netflix'in "Atiye" Dizisi Nasıl Olmuş? Detaylar | Karakter İncelemesi!
Biliyorsunuz, size buradaki şu kategorimizde, izleyip beğendiğim iyi Netflix filmlerini tavsiye ediyorum. Fakat Netflix, Hakan Muhafız ile birlikte artık orijinal Türk dizilerine de imza atmaya başladı ve aylar önceden, Beren Saat başrollü "Atiye" dizisini duyurdu. Geride bıraktığımız hafta ise Atiye dizisi Netflix'te yayınlandı ve dizi büyük bir atak yaparak sosyal platformlarda en çok konuşulan konu oldu. Yayınlandığı süre üzerinden günler geçmesine rağmen başlığı hala Ekşi Sözlük'te, hakkında en çok yazılanlar kısmında yer alıyor.  Atiye ve Dark Dizisi Arasındaki 7 Benzerlik İçin Tıkla ► Ben de sıvadım kolları ve 2 günde izleyip bitirdiğim Atiye dizisi hakkında sizlere bir inceleme yazmak ve Atiye dizi oyuncuları hakkında bazı detaylara değinmek istedim. Bugün bu içerikte, Atiye dizisinin olumlu ve olumsuz yönlerini ve Atiye dizisi karakterlerinin incelemesini okuyacaksınız. Hadi gelin şimdi hazırsanız Atiye dizisi nasıl olmuş? sorusunun cevabına bir bakalım.  İncelemeye Geçmeden Önce: "Ee Kaan yani ne diyorsun?" diyenler varsa bence bu dizi olmuş. O yüzden hala diziyi izlemediyseniz aşağıdakilere göz atmadan önce izleyip gelin derim.  Hazırsanız Atiye dizisi incelemesine, dizideki sevmediğim şeyler ile başlamak istiyorum[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/155/30/netflix-in-atiye-dizisi-nasil-olmus-detaylar-ve-karakter-incelemesi-780x439.jpeg[/RESIM]Görüntü kalitesi neden böyle? Sadece bana mı öyle geliyor yoksa dizinin görüntü kalitesinde ciddi bir teknik sorun mu var? Koca sezonu bitirdim fakat görüntü kalitesi hep kötüydü. Bunu "çok kötü sahneler vardı, sinematografi berbattı" olarak anlamayın, sadece görüntü teknik olarak parlak, net değildi. Dizinin atmosferi gereği "Şöyle görüntüyü biraz mat, bazı yerleri de flu yapalım gizemli olalım" mı dediler acaba? Ki böyle düşündülerse de bile, gerçekten uygulamaya geçirme konusunda sorun yaşamışlar çünkü sonuç ortada.  Neden her şeyi bize açıklıyorsunuz? Dizideki tüm sırları, farklı karakterler üzerinden bize neden anlatıyorsunuz? Bırakın biz çözelim, çözünce mutlu olalım. Her şeyi, her detayı, her sırrı farklı oyuncular, farklı sahnelerde sürekli konuşuyor ve bunu seyirciye açıklıyorlar. Bu olay bir süre sonra insanın canını gerçekten çok sıkıyor. Bırakın biz "Vay anasını bu öyleyse, o da öyle o zaman" diyerek olayı çözelim ve ufkumuzu açalım. Bizi salın. İstanbul'dan 5 dakikada nasıl Adıyaman'a, Urfa'ya gidiyorsunuz? Yahu ışınlanmayı buldunuz da o sahneyi kaçırdım mı acaba diye bile düşündüm. Kız Adıyaman'da kaybolmuş, e ne yapalım? Hadi hemen tam da bu şekilde hemen Adıyaman'a geçelim diyorlar ve bir bakıyoruz, birden Adıyaman'dalar. Tamam 15 dakika yolculuk izlemeyelim ama bari bir uçak kanadı, şehir manzarası falan gösterin de nasıl gittiğiniz anlayalım. Bu tip önemsenmeyen detaylar bizi çok üzüyor, bilesiniz.  Bazı replikler o kadar zorlama ki... Şimdi şunu hatırlayın. "Lanet olsun! Gidelim ve şu Nemrut'taki gizemi çözelim!"... Yahu bu ne? Bu nasıl bir replik? Kimse de "Aga biz ne yapıyoruz? Tamam İngilizce'den çeviriyoruz ama çok kötü olmadı mı bu?" demedi mi yahu? Böyle zilyon tane kötü, yersiz ve zorlama replik var. Tam mistik olaylar içindeyiz, böyle bir repliği bir duyuyorum, bütün o gizemli etkileyici hava uçup gidiyor sanki. [RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/155/39/netflix-in-atiye-dizisi-nasil-olmus-detaylar-ve-karakter-incelemesi-780x439.jpg[/RESIM] Hadi gelin şimdi bir de dizimizde beğendiğim şeylere şöyle bir bakalım[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/155/97/netflix-in-atiye-dizisi-nasil-olmus-detaylar-ve-karakter-incelemesi-780x439.jpeg[/RESIM]Dizinin atmosferi gayet başarılı Dizinin ilk 2 bölümü şahaneydi diyebilirim. Gerildim, merak ettim ve hatta yer yer ürktüm. İzlerken bir yandan da bir yabancı gözüyle izledim diziyi ve gerçekten ilk bölümlerde çok beğendim. Mistik, gizemli hava dizide çok iyi yansıtılmış.  Anadolu kültüründe zaten var olan mistik olayların ele alınması şahane!  Yıllardır hep söylenir dururdum. Yahu topraklarımızda o kadar çok esrarengiz hikaye var ki, neden bunları filmleştirmiyoruz? diye. Sağ olsun Netflix bu olaya el attı ve Anadolu'daki olayları ve geçmiş tarihi inceleyip ortaya böyle mistik, gizemli bir dizi çıkardı. Gerçekten bundan çok mutlu ve gururluyum.  Dizi sürüklemeyi başarıyor!  Böyle gizem-gerilim konulu yapımlar, izleyiciyi sürükleyemezse, bir sonraki adımı merak ettiremezse bir hiçtir. Fakat bu dizi yani Atiye, izleyeni peşinden sürüklemeyi başarıyor. Hakan Muhafız, bu konuda yer yer sıkıyordu. Fakat Netflix, Atiye dizisi ile bu açığı bence kapatmayı başarmış.  Turistik açıdan şahane sahneler!  Göbeklitepe'nin dünya tarihinde kapladığı yerin büyüklüğünü biz Türklerin hala kavrayamadığını düşünüyorum. Bakın arkadaşlar burası dünya üzerinde şimdiye kadar bulunmuş en ama en eski yapı. Mısır piramitlerini ya da diğer şeyleri bir kenara bırakın. Çünkü Göbeklitepe hepsinden daha eski ve bizim ülkemizde yer alıyor! Sadece bunu dünyaya göstermeyi başardığı için bile bu dizi alkışlanması gereken bir yapım. Bir de bunun üzerine daha Nemrut gibi pek çok şahane bölgemizi de ele alıyor Atiye dizisi. Bu yüzden bunun, ülkemiz ve tarih bilimi açısından da çok iyi bir adım olduğuna inanıyorum. Şimdi gelelim Atiye dizisi oyuncuları tarafından hayat verilen o karakterlere; Beren Saat ve Atiye ile başlamak istiyorum[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/155/55/netflix-in-atiye-dizisi-nasil-olmus-detaylar-ve-karakter-incelemesi-780x439.jpg[/RESIM]Allah aşkına, Beren Saat'i "Bihter" dışında bir rolde izleyen var mı? Atiye'yi izlerken neden hala Bihter'i izliyor gibi hissediyoruz? Bunun, Bihter karakterinin unutulmaz olduğuyla falan ilgisi yok, Beren Saat yıllardır oyunculuğunun üzerine hiçbir şey koymadan ilerlemeye çalışıyor. Atiye dizisi konusu beni çok şaşırtmıştı fakat onca mistik olayın içinde Beren Saat hala Bihter'i oynuyor. O yüzden dizimizin başrolü Beren Saat'in oyunculuğunu iyi bulmadığımı söyleyebilirim. Mehmet Günsür ve Erhan[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/155/46/netflix-in-atiye-dizisi-nasil-olmus-detaylar-ve-karakter-incelemesi-780x439.jpg[/RESIM]Fark ettiniz mi bilmiyorum ama Mehmet Günsür hala Fi dizisinde oynuyor gibi. Yahu gizem dolu bir dizidesin, neden hala son bıraktığımız gibisin? Aşk Tesadüfleri Sever'e bakın, ya da Muhteşem Yüzyıl'daki rolüne. Sonra da Atiye'yi izleyin. Aynı Günsür'ü izleyeceksiniz, çünkü Beren Saat gibi, Günsür de hala aynı... Erhan isminde bir Arkeolog rolünü oynuyorsun, tozun toprağın içindesin, biraz ortama uyum sağla, bu neyin kibarlığı... Metin Akdülger ve Ozan[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/155/47/netflix-in-atiye-dizisi-nasil-olmus-detaylar-ve-karakter-incelemesi-780x439.png[/RESIM]İşte bu! Oyunculuk, her yapımda kendine bir şeyler katma olayı bu. Yukarıda söylediğim her şey Akdülger'de mevcut. Bu adam gerçekten rollerini yaşıyor. Ağzından tükrükler saça saça oynuyor ve bu da gerçeklik açısından bize geçiyor. Ozan rolüne cuk oturmuş diyebilirim.  Melisa Şenolsun ve Cansu[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/155/56/netflix-in-atiye-dizisi-nasil-olmus-detaylar-ve-karakter-incelemesi-780x439.png[/RESIM]İşte bu diziyi dünyaya pazarlarken kullanmamız gereken yüz... Şenolsun, oyunculuğu çok üst düzey olmasa da dizide parlıyor. Hani bazı ünlüleri yolda görürsünüz de hiç ünlü değil gibidir ya, heh işte Melisa Şenolsun onlardan değil. Bu kız şu Hollywood'a da gitse, yine adından söz ettirebilir. Cüretkar sahneleri, yaşadığı duygu patlamaları ile Cansu rolüne cuk oturmuş diyebilirim.  Son olarak Tim Seyfi[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/155/49/netflix-in-atiye-dizisi-nasil-olmus-detaylar-ve-karakter-incelemesi-780x439.jpg[/RESIM]Ozan'ın babası rolünde karşımıza çıkan bu oyuncumuz ise yarı Alman yarı Türk bir oyuncuymuş. Mış diyorum çünkü kendisi hakkında bu diziye kadar pek bir bilgim yoktu. Hala da var sayılmaz tabi, fakat şunu söyleyebilirim ki; Bu abimiz, bu diziye gizemli bir hava katmaya çalışsa da bu olmuyor. Soğuk kanlı, acımasız ve gizli planları olan zengini oynuyor fakat onun olduğu sahnelerde nedense tadımın kaçtığını fark ettim. Belki daha otoriter, daha iri yapılı ve ağır bir oyuncu seçilebilirmiş. Tabi yine de çok kötü değil, fakat çok iyi de değil derim.  ● Aşağıdaki butona tıklayarak modunuza göre film tavsiyesi seçebilirsiniz![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/28/58/simdiye-kadar-nasil-izlememisim-diyeceginiz-7-film-tavsiyesi-780x439.png[/RESIM] Modunu Seç ►
1.7b
5 ay
Adamlar Yapmış: İzlemeniz Gereken 5 Başarılı "Kore" Filmi Tavsiyesi
Adamlar Yapmış: İzlemeniz Gereken 5 Başarılı "Kore" Filmi Tavsiyesi
Kore filmleri, son zamanlarda dikkatimi çekmeyi başardı. Yıllar önce ön yargı ile yaklaşıp çoğunu es geçtiğim bu filmler, şimdi severek izlediğim filmler haline geldi. Meğer Kore filmlerinin çok farklı bir tadı, çok başka bir atmosferi varmış. Tıpkı İspanyol filmleri gibi. İşte bu da beni kore filmi tavsiyeleri konulu bu listeyi hazırlamaya itti. Ben de kollarımı sıvadım ve izleyip beğendiğim başarılı kore filmlerinden birkaçını bu liste altında topladım.  Hadi gelin şimdi izlenmesi gereken başarılı kore filmi tavsiyeleri nelermiş, birlikte bakalım!  1. Kore filmleri listemizin ilk sırasında "Along With the Gods" bulunuyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/87/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Öldükten sonra yaşananları konu alan bu film, "fantastik" tarafıyla sizi etkilemeyi başaracak bir Güney Kore filmi. "Ee Kaan bu film nasıl bir şey? IMDB puanı kaç?" gibi sorularınız varsa da aşağıdaki butona tıklayarak cevaplarınızı bulabilirsiniz.  Filme Git ► 2. Listemizin ikinci sırasında ise "The Outlaws" bulunuyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/65/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Bu film de çeteler ve emniyet arasında yaşananları konu alıyor.  Filme Git ► 3. Bir sonraki Kore filmi tavsiyemiz ise "My Way" yani "Benim Yolum" oluyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/13/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Bu film ise tam 2 buçuk saat süren nefis bir savaş filmi.  Filme Git ► 4. "Hücre 7 Mucizesi" filmi ise bir başka Kore filmi tavsiyem...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/76/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Şöyle biraz dram, biraz gülümseten bir şeyler istiyorsanız bu filmi mutlaka izlemenizi öneriyorum, teşekkür'ü sonra edersiniz.  Filme Git ► 5. Ee listemizde bir de Zombi filmi olmasın mı? Kore imzalı bir başka nefis film ise "Zombi Ekspresi"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/61/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Yukarıdaki 4 filmden farklı olan bu yapım, tam sizlik olabilir.  Filme Git ► ☀ Lütfen izlediğiniz filmlere olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı bırakmayı unutmayın. Bu platform, insanların kendilerine en uygun filmi en kısa sürede seçmesini sağlıyor. Bunda benim yorumumun faydası olduğu kadar sizin yorumlarınızın da faydası büyük. Bu yüzden lütfen izlediğiniz her filme, birkaç cümlelik iyi ya da kötü yorumlarınızı, düşüncelerinizi yazmayı unutmayın. "Kaan başka nelerin var?" diyenler de aşağıdaki butona tıklayarak "Modunu Seç" sayfasına gidip, moduna göre film tavsiyesini ŞIP diye bulabilir.  Modunu Seç! ►
6.7b
11 ay
Game of Thrones 8. Sezon 4. Bölümde Neler Oldu? Detaylar | İnceleme
Game of Thrones 8. Sezon 4. Bölümde Neler Oldu? Detaylar | İnceleme
Öncelikle birazdan burada görecekleriniz "Game of Thrones 8. Sezon 4. Bölüm" için SPOİLER içerir. Sonra vay efendim ben görmedim, ben duymadım olmasın, üzülürüm. Eğer Game of Thrones 8. Sezon 4. Bölümü izlememişseniz hemen bir koşu gidip izleyin ve ardından hemen buraya gelin. Hadi gelin şimdi her ne kadar da 3. bölüm kadar malzeme bulunmasa da Game of Thrones 8. Sezon 4. Bölümde neler olmuş, kim ne yapmış, hangi ayrıntı gözlerden kaçmış birlikte bakalım.  (Geçen hafta Game of Thrones 8. sezon 3. bölümü incelemiştim, ona da buraya tıklayarak göz atabilirsiniz) Bu bölümde giderek yalnızlaşan bir kraliçe izledik...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/75/98/game-of-thrones-8-sezon-4-bolumde-neler-oldu-detaylar-inceleme-780x439.jpeg[/RESIM] Game of Thrones 8. sezon 4. bölümü benim için aksiyonu az, fakat etkisi çok olan bölümlerden biri oldu. Bölümdeki o kasvetli hava, entrikaların yavaş yavaş başlaması beni huzursuz etti. Fakat huzursuz edebiliyor olması güzel çünkü bu beni etkilediğini gösterir. Ha bir yandan da "Daha dün hayatınızın savaşını verdiniz, bugün hemen entrika hemen dedikodu..." şeklinde yakarışlarda da bulunmadım değil. Daenerys, zaten Jorah'ı kaybedince iyice yalnız kalmıştı, bu bölümde artık daha da yalnız kaldığına şahit olduk.  Önce Jorah, sonra Rhaegal, sonra da Missandei gitti...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/75/68/game-of-thrones-8-sezon-4-bolumde-neler-oldu-detaylar-inceleme-780x439.jpg[/RESIM] Yukarıda da bahsettiğim gibi kraliçemiz Dany giderek yalnızlaştı. Onu aldığı her fevri kararda frenleyen kişi Jorah, hayatını kaybetti. Ejderhası suların altına gömüldü ve son darbe de acı bir şekilde geldi. Missandei çok acı bir şekilde infaz edildi...  İhale Jon'a kaldı![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/75/23/game-of-thrones-8-sezon-4-bolumde-neler-oldu-detaylar-inceleme-780x439.jpeg[/RESIM]  Aslında bu bölüm Dany için fazlasıyla üzüdüm. Sen gel o kadar yoldan, onca asker getir üstüne bir de ejderhalarını peşine tak, mücadele et ama savaşın galibi duvar arkasında mavi doğalgazdan korunmaya çalışan Jon olsun... Biraz erkek egemenliği biraz da Kuzey Jon'un olduğu için halkı "Kral" diyerek Jon'u bu savaşın galibi ilan etti. Oysa hançeri saplayan Arya, kraliçeyi korurken hayatını kaybeden Jorah ve ejderhalarıyla birlikte askerlerini bu dava uğruna feda eden kişi Dany'di...  Gelelim Missandei’nin ölmeden önce söylediği "Dracarys" sözüne... Ne anlama geliyor?[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/75/69/game-of-thrones-8-sezon-4-bolumde-neler-oldu-detaylar-inceleme-780x439.jpg[/RESIM] Hemen söyleyeyim. Missandei'nin ölmeden birkaç saniye önce Dany'nin gözlerinin içine bakıp söylediği bu son sözü "İntikamımı al" anlamına geliyor. Yani diyor ki bu şehri yak, kimseye acıma, intikamımı al.  Rhaegal havada arbaletler ile vuruldu ve Dany çıldırdı![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/75/21/game-of-thrones-8-sezon-4-bolumde-neler-oldu-detaylar-inceleme-780x439.jpg[/RESIM] Ejderhası, çocuğu öldürülen Dany'nin nasıl çıldırıp düşman üzerine at sürer gibi ejderhasını gemilerin üzerine gözü kara şekilde sürdüğüne şahit olduk. İşte dizi burada bize artık Dany'nin tam anlamıyla çıldırdığını, doğru kararlar alamayacağını ve artık birçok hata yapacağını göstermiş oldu. Yani önümüzdeki bölümlerde çok büyük hatalar izleyebiliriz, Kaan demişti dersiniz. Gelelim Sansa sinsiliğine... Puh sana![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/75/70/game-of-thrones-8-sezon-4-bolumde-neler-oldu-detaylar-inceleme-780x439.jpg[/RESIM]  Jon ve Daenerys, aralarındaki hayati bilgiyi sır olarak tutacaklarına söz verdiler. Fakat Jon bir süre sonra bunu "Ailem" dediği kardeşleri ile paylaştı. Hemen sonrasında ise Sansa bu bilgiyi kullandı ve "İki kişinin bildiği sır değildir" diyerek bunu Tyrion'la da paylaştı. Çünkü bu bilginin bazı şeyleri değiştireceğini biliyordu. Dany "Kraliçeyim" diye dolaşsa da aslında tahtın bir varisi daha olduğu gerçeğini gizlemek yerine hemen yaydı. Sansa, Kuzey'i ve Jon'u elinde tutmak için her şeyi yapıyor ve yapmaya da hazır.  Ulu Kurt, Ghost'a kuru kuru veda...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/75/41/game-of-thrones-8-sezon-4-bolumde-neler-oldu-detaylar-inceleme-780x439.png[/RESIM] 3. bölümde ölülerin üzerine koşan Jon'un kurdu Ghost bir süre sonra gözden kaybolmuştu. O bölümün incelemesinde bu konuya da değinmiş ve Ghost gibi bir karaktere zaman ayrılmadığı için kızmıştım. Bu bölümde de aynısı oldu. Jon Ghost'a kuru kuru veda etti. Dokunmadı, yaklaşmadı bile... Bu kadar önemli ve hikayenin temelinde bulunan bir karakter nasıl böyle bir çırpıda silindi hayret ettim doğrusu. Senaristleri alkışlıyorum... Görsel efektlere ayrılan bütçenin sonuna geldik...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/75/94/game-of-thrones-8-sezon-4-bolumde-neler-oldu-detaylar-inceleme-780x439.png[/RESIM] Hem kurt Ghost, hem de ejderha Rhaegal diziden çıktı... Görsel efektleri ile ünlü, her bölümü bir film bütçesi ile çekilen bu denli büyük bir dizide, bütçe sıkıntısı olabilir mi? Yoksa bu ani çıkışların pek mantıklı açıklaması yok gibi... Şimdi sıkı durun! Dizide bir de Starbucks bardağı ayrıntısı vardı. Evet baya bildiğimiz Starbucks...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/75/28/game-of-thrones-8-sezon-4-bolumde-neler-oldu-detaylar-inceleme-780x439.jpeg[/RESIM] O detayı daha iyi görebilmeniz için de sizlere bir video hazırladım. Hemen aşağıdaki butona tıklayıp izleyebilirsiniz. Unutuldu mu, yoksa kötü bir reklam mıydı henüz bir bilgi yok. Bu yüzden videonun altına yorumunuzu yazmayı unutmayın!  Videoya Git! ► Game of Thrones 8. sezon 4. bölüm bu kadardı. 5. bölümde görüşmek üzere!  ● Ha bu arada aşağıdaki butona tıklayarak modunuza göre film tavsiyesi seçebilirsiniz!   Moduna Göre Film Seç! ►
5.5b
1 yıl
Kaan'ın Tavsiyesi
Kaanintavsiyesi.com © 2016-2020 Film tavsiyesi almanın en kolay yolu.
destek@kaanintavsiyesi.com