El Hoyo 2020 tr-TR

El Hoyo (2020)

(Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
IMDB
7.1
(140) 4 646 0 5
595
51
İZLEDİM
SONRA İZLE
140 Yorum
1s 34dk
IMDB
7.1
BU FİLM
84b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
21 Mart 2020

Bu nefis filmi aranızdan Aşkın, Tansu Sağır, Almila Öz ve Kenan Buğdaycı izlemem için dün tavsiye olarak göndermişler. İlk gönderenin profilini yukarıya sabitliyor, diğer 3 üyemize de teşekkürler ediyor ve bu çok uçuk filme geçiyorum... Filmimiz, dikey bir şekle sahip olan bir hapishanenin içinde yaşananları konu alıyor. Her hücrede 2 kişi kalıyor ve "Yemek", her gün düzenli olarak en üst kattan başlayarak en alt kata doğru kademeli olarak dağıtılıyor. Fakat işte tam da burada, insanoğlunun bazı özellikleri devreye giriyor ve tam anlamıyla bir yemek savaşı başlıyor. İşte böyle bir ortamda, hem hayatta kalma savaşı verip hem de sistemi çözmeye çalışan bir adamın yaşadıklarını izleyeceksiniz... Uzun zamandır böyle nefis bir senaryo, böyle nefis bir film izlememiştim. Hiç bitmesin istedim desem abartmış da olmam. İnsanın beynini zorlayan senaryosu, yer yer artan gerilimi ve içindeki gizemi ile nefis bir İspanyol sineması izleyeceksiniz. Bu arada filmimizde +18 sahneler de bulunuyor, uyarayım da sonra yemek yerken izleyenler kulağımı çınlatmasın... Film hakkında yazdığım ve 100 binden fazla kişinin göz attığı analizi de şuraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı aşağıya mutlaka ama mutlaka bekliyorum. Hadi tadını çıkarın!

El Hoyo - The Platform

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
Ayşegül A.
3 yıl önce
Sıkı Üye
Harika bir filmdi. Mantık hataları aramak yerine psikolojik çözümlemeler ararsanız anlatılmak isteneni kavrayabiliyorsunuz. 2 kez izlediğinizde kaçırdığınız diyaloglarla anlatılmak isteneni daha iyi anlıyorsunuz zaten. Kaan'dan yine 10 numara tavsiye olmuş teşekkür ediyoruz.
Ertuğrul U.
31 Ağustos 2023
Sıkı Üye
Pandemi zamanında karantinadayken izlemiştim yine izledim bayağı güzel bir filmdi, vakit kaybı olarak asla görmeyin filmi anlarsanız bıraktığı etki güzel, kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.
anyone
10 Temmuz 2023
Sıkı Üye
Bu film pek bana göre değildi. Bence vakit kaybıydı.
Mehmet U.
05 Nisan 2023
Zaman zaman herkesin içten içe düşündüğü, bazen başına gelen bir olayda arkadaşına "e olm zaten sen de onun yerinde olsan sen de öyle yapardın.." diye telkinde bulunduğu durumlardan bir tanesini bir senarist yazıp bir yönetmenin de çekmek istemesiyle bu güzel ve anlamlı film ortaya çıkmış... İzleyin 9/10
Birgül
02 Nisan 2023
Çaylak
Verilmek istenen mesajı anlasam da film bana bir keyif vermedi, bir mesaj vermek için bu kadar karmaşık bir yol izlenmemeliydi. Konu daha farklı ve güzel işlenebilirdi, bence yapım kötü olmuş yazık olmuş..
Yasel
23 Ekim 2022
Çaylak
Tamam anlatılmak istenen mesajı anladım, biraz felsefik, biraz psikolojik ama biraz da miğde bulandırıcı bir filmdi benim tarzıma girmiyor, midesi sağlam olup psikolojik çözümlemeler yapmayı sevenler seve seve izleyebilir 6,5/10
şerifenur K.
06 Ekim 2022
Senaryoda mantığa oturmayan çok fazla yer olduğunu düşünüyorum. İnsanoğlunun temel fizyolojik ihtiyaçlarını dahil karşılayamadığı bir durumda neler yapabileceğini, bunların inançlarıyla olan çelişkilerinde aradığı yarıkları nasıl parçaladığını izleyeceksiniz. Bir devam filmiyle olayları daha geniş bir çerçeveden almalarını beklerim. İyi seyirler.
Bülent K.
04 Ekim 2022
Usta Yorumcu
Dünümüzü, bugünümüzü ve yarınımızı anlatıyor aslında. İnsanın aç gözlülüğünü çok güzel anlatmış. Birebir hayatımızın senaryosu bence. Herkese yetebilecek kaynakların sadece en üst tabakadakilerin kullanması, aç gözlülükle kaynakların israfı, insanların statüsünün sürekli değişebileceği vs... Bence izleyin. Şunu istemsizce söyleyeceksiniz zaten "Aaa tıpkı yaşadığımız hayat gibi..."
kuzuur K.
15 Eylül 2022
Değişik senaryosu ve güzel kurgusuyla günümüzü anlatan bir film. Tavsiyen mükemmeldi, teşekkürler Kaan.
Umur E.
24 Haziran 2022
Usta Yorumcu
Toplumsal konuları iyi özetleyen finalde hayal kırıklığına uğratsa da genel olarak beğendiğim bir film.
Elif K.
16 Haziran 2022
İzledikten 3 ay sonra bi olayla bağdaştırıp filmin anlatmak istediğini anladım işte ben buna film derim.. Bir filim bittikten sonra zihinde başka film yaratıyosa, işte o filmdir.
Daha fazla yorum129
the platform filmi konusuthe platform izlethe platform filmi analizthe platform filmi incelemethe platform konusuthe platform yorumlarel hoyo film konusuthe platform fragmanen iyi ispanyol filmlerien iyi bilim kurgu filmleri2020 film önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.