El Hoyo (2020)
(Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
IMDB
7.1
( 53)
IMDB
7.1
BU FİLM
29b
kez görüntülendi
El Hoyo (2020)
Beynimi Yaksın - Farklı Bir Dünya - Netflix Filmleri - 2020 Filmleri
( Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!

Bu nefis filmi aranızdan Aşkın Küçükşehir, Tansu Sağır, Almila Öz ve Kenan Buğdaycı izlemem için dün tavsiye olarak göndermişler. İlk gönderenin profilini yukarıya sabitliyor, diğer 3 üyemize de teşekkürler ediyor ve bu çok uçuk filme geçiyorum... Filmimiz, dikey bir şekle sahip olan bir hapishanenin içinde yaşananları konu alıyor. Her hücrede 2 kişi kalıyor ve "Yemek", her gün düzenli olarak en üst kattan başlayarak en alt kata doğru kademeli olarak dağıtılıyor. Fakat işte tam da burada, insanoğlunun bazı özellikleri devreye giriyor ve tam anlamıyla bir yemek savaşı başlıyor. İşte böyle bir ortamda, hem hayatta kalma savaşı verip hem de sistemi çözmeye çalışan bir adamın yaşadıklarını izleyeceksiniz... Uzun zamandır böyle nefis bir senaryo, böyle nefis bir film izlememiştim. Hiç bitmesin istedim desem abartmış da olmam. İnsanın beynini zorlayan senaryosu, yer yer artan gerilimi ve içindeki gizemi ile nefis bir İspanyol sineması izleyeceksiniz. Bu arada filmimizde +18 sahneler de bulunuyor, uyarayım da sonra yemek yerken izleyenler kulağımı çınlatmasın... Filmi izledikten sonra da şuraya tıklayarak filmin analizini okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı aşağıya mutlaka ama mutlaka bekliyorum. Hadi tadını çıkarın!

El Hoyo - The Platform

filmine yorum yap!
cihad T.
02 Nisan 2020
Son derece ilginç ve özgün senaryosuyla ,ayrıca verdiği mesaj bakımından çok güzel bir film olmasına karşın, filmde işlenen bazı konular havada kalmış, ayrıca sonunu hiç güzel yapamamışlar.
Miraç I.
02 Nisan 2020
O kadar guzel dersler veriyor ki film ama sadece fark ettigim bisey var iyi insan yine iyi insandir bazi seyler yasadi yapmasi gerekeni yapti daha kotusunu degill.
OverDose
31 Mart 2020
Sonu bi tık sönüktü ama iz bırakan tarzda bir film...
Subutay B.
31 Mart 2020
Yani bilemiyorum sanırım Netflix filmleri, filmin sonunu getirme konusunda biraz sıkıntılı. İzlediğim hiçbir Netflix filminin sonu beni tatmin etmedi.
Merve A.
30 Mart 2020
Uzun saatler süren filmleri izleyemeyen biri olarak buradaki öneriler sayesinde izledim. Açıkçası sarsıcıydı ve çok etkilendim. Kaç gündür beynimin içinde bu filmle yaşıyorum.
Fatih Y.
30 Mart 2020
Film çok iyi işlenmiş herkesin izlemesini isterim. Ancak yemekten kıl çıkması, salyangoz detaylarının neden verildiğini hala çözemedim. Sonunun ucu açık bırakılması herkesin farklı bir sonuç çıkarması için yapılmış olabilir. Belki de sistem çarklarının asla bozulamayacağını anlatmak istemiş olabilirler.
SPOILER [GÖSTER]
Sümeyye A.
29 Mart 2020
Filmi izledikten sonra biraz araştırma yaptım. Çocuğun en katta hala hayatta olma sebebi Asyalı kadının her kat değişiminde yemeklerle beraber aşağı inerek çocuğa yemek götürmesine bağladım. Sanırım çocuğu olası saldırılardan korumak için 333. katta sakladı bütün süreç boyunca. Bir de bu sisteme girmeden önce herkese inatla en sevdiği yemek soruldu her seferinde sevilen yemek de o masaya ekleneceği için. Belki de herkes kendi sevdiği yemeği yese böyle bir kaos ortamı oluşmazdı. Ama yine anlamadığım şey kahramanımız ilk 50 kata yemek vermemesine rağmen son katlara ulaştığında masada hiç yemek kalmamıştı. Her halükarda yeterli yemek yoktu belli ki. Kafalar karışık :D Sonunu çoğu kişi beğenmemiş ama bence gayet güzel bir sondu. Açıkçası mesaj yerine ulaşsa bile umurlarında olmayacağını düşünüyorum. Bu düzende açlıktan ölen çocukları düşününce kim bu mesaja kulak verdi ki tiz seslerden başka?
SPOILER [GÖSTER]
Tamer Y.
29 Mart 2020
Filmin verdiği mesaj güzel ama anlatım dili biraz mide bulandırıcıydı. Bol kanlı, idrar ve dışkı içeren sahneler var.
SPOILER [GÖSTER]
ayşe K.
29 Mart 2020
Selam, film bende de çok havada kaldı bilemiyorum köpekli kadının çocuk hakkında neden yalan söylediğini merak ediyorum. Çocuğun neden mesaj olarak görüldüğünü merak ediyorum. Çocuğun annesinin hemen ölmesi de hayal kırıklığına uğrattı bir tutam gerçekten onun çocuğu mu bilemiyoruz ama bunca zaman hayatta kaldığına göre, o yönde düşünmeme yol açıyor...
SPOILER [GÖSTER]
gökhan A.
29 Mart 2020
Bencilliği ve adaletsizliği, kısaca insanı anlatan bir başyapıt, izleyin derim.
lemans
28 Mart 2020
Kendinize dersler çıkarabileceğiniz bir film. Önerilir.
Kemal T.
28 Mart 2020
Yoğun iş temposundan geriye kalan zaman çok değerli ama bu filme harcanabilir. İki saat başka yerlere götürdü beni, güzel filmdi iyi seyirler.
arzuzuu
27 Mart 2020
Film çok güzel, izlerken insanı sıkmıyor ama sanki sonu yarım kaldı gibi aklımdaki sorulara pek cevap vermedi.
SPOILER [GÖSTER]
mavi L.
27 Mart 2020
Uzun zamandır böyle mesaj dolu film izlememiştim, görüşlerinize tamamen katılıyorum. sistem yaşamsa; yaşama gönüllü giriş yapanları, yaşamın cesur olanlarca keşfedilmesini, çocuğun en son katlarda olmasının mesajının cennete gireceklerin çocuklar gibi olmasına, en son sahnenin de sistemden çıkmak için sistemin en dibine de görülmesi olarak yorumladım. Malum ağacın gökyüzüne ulaşması için köklerinin derinlerde olması gerek.
SPOILER [GÖSTER]
Özcan U.
27 Mart 2020
Tek nefeste izleyebilecek bir film ancak sonu ben merakta bıraktı. Tamamen değil ama yine de biraz merak içinde kalmadım değil. Düşünmeden izlenilebilecek filmlerden.
Burak T.
27 Mart 2020
İspanyol sineması yine şaşırtmadı! Dikey bir hapishane ve güzel bir sistem eleştirisi, kesinlikle izleyin.
elffi17
27 Mart 2020
İspanyol filmlerinin bu kadar iyi olabileceği aklıma gelmezdi.
yagmur
27 Mart 2020
Verdiği mesaj, oyunculuklar ve senaryo tek kelimeyle enfes bi' film olmuş. Yine İspanyol sineması şaşırtmadı.
rıdvan K.
26 Mart 2020
Şiddetle tavsiye etmeniz üzerine hemen izledim ama tam bir hayal kırıklığı evet üzerinde durduğu konular, ima ettiği hususlar güzel ama bir yere varmıyor. Evet kızın bir amacı var çocuğuna yemek götürüyor. Ki bence çocuğa insan eti götürüyor. Çocuğun varlığı noktasında köpekli kadın niye yalan söyledi? Bir şeyler eksik yada bana göre değil.
SPOILER [GÖSTER]
Waedia J.
26 Mart 2020
Filmin konusu, oyunculuk vs. gerçekten güzeldi. Ancak filmin sonu beni tatmin etmedi açıkçası...
Gül D.
25 Mart 2020
Mutlaka izlenmeli. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Mehmet C.
25 Mart 2020
Filmin konusunu, akışını çok beğendim. Uzun zamandır böyle bir film izlemiştim. Yabancı bir blogta okuduğum analizde; küçük kızın mesaj olmasını; sistemin aslında bozuk olduğunu üsttekilere göstermek için olduğu şeklinde açıklamışlar. Çünkü daha önce çukurda çalışan kadın, 16 yaşından küçüklerin çukurda bulunamayacağını söylüyordu. Oysa küçük kız 16 yaşın çok altında.
SPOILER [GÖSTER]
Safiye P.
25 Mart 2020
Tavsiyenle izledim, güzeldi cidden.
Engin A.
25 Mart 2020
Olaylara ilahi gözden bakarsak önemin vahiyden daha çok yaradılışta, yani insanda olduğunu anlıyorum asıl mesajın kız olduğuna bakarsak.
SPOILER [GÖSTER]
Naime S.
25 Mart 2020
Gerçekten film analizini okuyunca taşlar yerine oturabildi. Sadece kızın msj olmasını anlayamadım maalesef.
SPOILER [GÖSTER]
Cansu Y.
24 Mart 2020
Acaba neden filmin sonunda kıza mesaj gözüyle bakılıyor?
SPOILER [GÖSTER]
İsmail O.
24 Mart 2020
Hayatımda izleyip iz bırakan filmlerden en başta gelir... Müthiş senaryo... Kimlerin nasıl aklına gelir bu senaryolar... Harika yav! İzledikten sonra analizi okuyun taşlar yerine oturuyor.
Tayfun G.
24 Mart 2020
Filmi izledikten sonra film hakkında yazılan analizini okudum, en az film kadar güzel. Film ve analiz teşekkürler.
ayten Y.
24 Mart 2020
Hem sistemi eleştiren hem de akıcılığı bu kadar fazla olan çok az film vardır. İspanyol sinemasının genel olarak sadece twist’lerden oluşmadığını en iyi gösteren yapım olmuş. Analizindeki her iki ihtimali gerçekten çok iyi ve doğru anlatsan da, ben seçimimi ikinciden yana kullanıyorum. Ve aslında bunu tarih olarak bile düşünebiliriz. Bizden sonraki nesillere yaşanacak dünya, su bırakmadığımız söylense bile kimse empati yapmıyor. Film hakkında söylenecek çok, düşünülecek daha çok şey var. Tavsiye ettiğin için teşekkür ederim.
ekin B.
23 Mart 2020
Bence doğduğumuz aileler, filmde gözümüzü açtığımız katlar gibi. Sonra hayat bizi aşağı ya da yukarı kata indirip çıkarabilir. Bunu yaşarken yaptığımız her şeyden biz sorumluyuz. İyi olmak koşullara göre değişmemelidir. Ya iyisindir ya kötü. (burada yaşlı adam, kahramanımızı bağlamış etini keserken geçen diyalogda kahramanımızın yaşlı adama "seni sorumlu tutuyorum, ne yukarıdakileri, ne yöneticileri, ne de şu an yaşanan durumu; sen sorumlusun" demesi, bana nazilerin soykırım sonrası, hep emri veren bir üstü sorumlu tutması gibi ya da din adına yapılan savaşlarda allah'ın sorumlu tutulması gibi... işlediğin suçu hep kendinden üsttekine yüklemenin günümüze bir gönderme olduğunu düşünüyorum) laftan anlamayıp sopayla yola devam etmenin ya da aşağıdakilere lafını geçirmek için "bütün yemeklere pisleyeceğim" tehdidinin, maalesef kararında olacak şekilde diktatörlüğün, baskının, korkunun vs insanları dizginlemek için şart olduğunu gösterdiğini görüyorum... mesaj olarak yukarı gönderilen çocuğun en son katta olmasını da, günümüz de tüm bunlar yaşanırken hala açlıktan ölen yüzlerce masum çocuğu artık görmesi için tanrının ya da baştakilerin gözüne sokmak olduğunu düşünüyorum. film benim için çok etkileyiciydi.. Aşağıda mimar v'nin de dediği gibi metaforik yönden incelenmeli, baştan sona fark edilmeyi bekleyen alt metinleri varken platform nasıl hareket ediyora takılınmamalıdır. 
SPOILER [GÖSTER]
Mimar V.
23 Mart 2020
Film kurgusunu sadece metaforik bir yönden incelemek gerekir. Mantıksal açıdan birçok eksik var en basitinden o platformun herhangi bir pistona ya da sarkaç sistemine bağlı olmadan çalışması gibi.

Kaan'ın da dediği gibi Tanrı insan ve yaşam döngüsü kişiselleştirilmiş ve eğer görebiliyorsa insan, en içine geçiyor bu göndermeler. Filmin bitişinin vurucu olmamasına değinmiş birçok arkadaşımız fakat amaçlanan da budur bence. Madem evrenin bir metafor kurgusu var, sonucunu bilmediğimiz döngünün metaforik bitişi nasıl kesinlik kazandırılabilir ki? Verilmek istenen mesajları kişiye özel bırakan bir dilde bunu vurgulamasını beklememek lazım.

Örneğin çocuk nasıl orada yaşadı annesi her gün mü indi yanına yoksa bir ay boyunca yırtınarak çocuğuna mı ulaşmaya çalıştı? bunlar netlik kazanmaması gereken kurgular. Çünkü insan her gün aynı yolu bile yürüse aynı şekilde eve varamaz illa bir noktası diğerinde farklıdır. Hayat karşımıza çıkanların yaşanış biçimiyse o kadın her ay farklı katlarda beklemediği tepkileri görecektir. Bir ay 11. katta yüzüne bakmayan insan diğer ay 253. katta canıyla kadını tehdit edecektir.

Filmin son çeyreğindeki blurluk bence hayatın ta kendisi.

Bir grubun vermeye çalıştığı plansız bir mesaj acaba tanrıya ulaşacak mıdır? Ya da haybeye verilen çabalar bütünü müdür?
SPOILER [GÖSTER]
Ase ramin dede
23 Mart 2020
Bence hayatım boyunca izlediğim her türde filmden daha özel bir film fakat bir daha izlemek ister miyim bilemiyorum, konusu ilahi ve insanlık için çok düşündürücü ve sorgulayıcı. Aslında çok şeyler söylemek gerekli ama filmde de değiştirİlemediği için burda da ne kadar yazsan o kadar boşmuş gibi ama şunu anlıyorum; insanda düşünce vicdan merhamet ve paylaşmak olmayınca o kadar çukura o kadar karanlığa düşürüyor kendini... Sonuç olarak en baştakilerden en aşağılara herkesin izlemesi gerekiyor!
SPOILER [GÖSTER]
Filiz Y.
23 Mart 2020
Film başından sonuna kadar oldukça hızlı akıyor, işleyişi sürükleyici ve ilginç bir senaryosu var. İspanyollar yine yapmış yapacağını :)
Mehmet G.
23 Mart 2020
Kaan o değerli analizin için canı gönülden teşekkür ediyorum.
Nazire U.
23 Mart 2020
Öyle ki dünya düzenini anlama ve kavrama adına özellikle seyredilmeli. Kapitalizm ve bencillik ağır bastığında amaçlar ve hedeflerden şaşıyor insan. Çocuk ile verilen mesaj filmin bam teliydi. İspanyollar yapmışlar yine.
Kesinlikle seyredilmeli. 8/10
Shibumi X
22 Mart 2020
Etkileyici bir senaryo. Fakat sonu biraz olsun açıklığa kavuşturulmalıydı. Anne her zaman son kata ulaşamıyor olabilir. Bunu film içinde gördük. Bir kere ulaşınca bir aylık süreçte orada mı kalıyor? Öyle olmalı yoksa platform her indiğinde anneyi görmeliydik. İllaki bir yerde sıfır katına ulaşması gerekiyor. Sıfır katına ulaşana ne oluyor? Vs. gibi açıklar var ama oyunculuklar ve konu etkileyici.
SPOILER [GÖSTER]
Bilal K.
22 Mart 2020
Evet insanın empati yapmasına neden oluyor ancak burada empati yetmez yaşamak için insan neler yapar bu düşündürüyor, ilk bakışta asla yapmam dersiniz ama demek yetiyor mu acaba? Adil olmak yemeğini bölüşmek insan doğasında ne kadar var? Bencillik, güç sende iken egolarına karşı gelebilmek? İnsan doğası nasıl bir şey acaba? Bence empati ötesi bi şey bu. Mutlaka izleyin.
Sude B.
22 Mart 2020
Gerçekten çok güzel bir film. Sanırım devamı gelecek ucunu açık bırakmışlar çünkü.
SPOILER [GÖSTER]
Bihter B.
22 Mart 2020
Uzun zamandır izlediğim en iyi film diyebilirim. Psikolojik gerilim olarak özellikle böyle bir dönemden geçmeye çalışırken insanı derin düşünmeye ve empati yapmaya itiyor diyebilirim.

Filmin senaryosu o kadar iyi ki sonunu kendi ruh halimize, inancımıza, düşüncelerimize ve hayalimize göre şekillendirebilme imkanı sunmuş bize.

Filmin ilk dakikaları bir merak oluştu bende acaba bir sonraki sahne nasıl olacak? Derken sahneler geçtikçe ilahi ya da dünyevi gerçeklikler ile karşılaştırma yapmaya başladığımı farkettim.

Sonunu daha bir merakla beklerken sonunun net bir şekilde bitmemesi de aslında filmi izlediğim yaklaşık 1 buçuk saatin hediyesiydi. O kadar bilinmezlik içinde kafamda her bir sahnesini 2 farklı açıdan konumlandırdığım filme senarist bir son biçseydi işte o zaman benim için bir yıkım olurdu.

Şimdi bu filmi izleyenlerin kafasında nasıl sorular var ve bu film neleri görmemize vesile oldu çok merak ediyorum.

Keşke "empati" kelimesinin anlamını sadece teoride biliyor olmasak ve gerçekten empati kurabilmeye çalışsak.

Bu filmi çok içselleştirdiğimi farkettim çünkü bir türlü son noktayı koyamıyorum.

Filme layık bir şekilde bitirmek isterim.

Sadece düşünün....
SPOILER [GÖSTER]
Osman U.
22 Mart 2020
Son kısmını anlamakta zorluk çektim, hatta anlamadım. Eğer anne kızını doyurabilmek için her gün aşağı iniyorsa neden onunla beraber en üst kata yana 0'a çıkmıyor? 0'a çıkarsa ne olur? Buna benzer sorular kafamı karıştırdı.

Filmin verdiği mesajlar ve sitenin filmi 2 farklı biçimde yorumlaması çok hoşuma gitti ve film üzerine yeniden düşünmemi sağladı.

Evden çıkamadığımız şu son günlerde İspanyollar güzel bir film ziyafeti çekmemi sağladı.
SPOILER [GÖSTER]
Mustafa
22 Mart 2020
Film içinde çok fazla gönderme varmış filmi izledikten sonra detaylı analizi okuyunca da tüm taşlar oturdu. Ayrıca İbrahimoviç'e benzeyen abinin oyunculuğunu da beğendim.
Furkan A.
22 Mart 2020
Filme vasat diyen filmden anlamıyordur öncelikle. 15 yıllık profesyonel film izleyicisiyim. Yapım gereği filmleri çok fazla eleştirel izlerim. Film basit ve işlevsel mantığıyla kesinlikle çok hoş. Birçok şeyi sorgulatması açısından çok iyi. Filmde takıldığım birkaç nokta var tabi ki ancak ney kusursuz ki. Platformun yukarıya çıkış mantığı. Yukarıya çıktığı ve kızın üzerinde olduğu sahnede fiziksel bir mantık hatası var mı diye merak ediyorum. Fizikselden öte katlarda kalanların yemeklerin hazırlandığı yere çıkmaları muhabbeti akıllara geliyor. Tabi 333. katın da aşağısı olması muhabbeti olayı farklı noktalara taşıyor. Orada bir gizem mi var yoksa yine felsefi bir düşünmeye mi sevk ediyor bilmiyorum ama hiç rahatsız etmiyor. Sonuç olarak mükemmel bir film, çok beğendim. İyi seyirler :)
Caner A.
22 Mart 2020
Gerçekten kapitalist dünyanın akışının etkilendiği, hayatımız için evde kalmak zorunda olan bizlerinse basitçe yaşamanın bile ne kadar değerli, ne kadar güzel olduğunu tekrar anladığımız şu günlerde, dünya düzenine üzüldüğüm, insanlığın gelmiş olduğu bu içinden çıkılmaz döngüyü kırmak için sadece mükemmel olma amacı gütmeden temel ihtiyaçları karşılayabilmenin bile mutlu etmesi gerektirdiğini beyne kazırken umut yeşerttiğim bir filmdi. Tavsiye için teşekkürler. 8/10
Fatih O.
22 Mart 2020
Analizinizi o kadar sevdim ki siteye üye olup, sizi takibe karar verdim. Film bu açılardan bakınca anlam kazanıyor, sonu ise gerçekten soru işaretleri bırakıyor. Tahmin ediyorum konuyu o kadar çok sevdiler ki sonunu bağlayamasalar da çekmeye karar verdiler. Fakat bu bile filme gölge düşürmüyor.
SPOILER [GÖSTER]
Emre A.
22 Mart 2020
Kız 333'te hayatta kaldığına göre ve filmde anne her gün en yukarıdan aşağıya indiğine göre sıfırıncı kata ulaşıyor demek ki. O halde oradakilere durumu neden anlatmıyor ya da kızını neden en yukarıya çıkarmıyor. Acaba sıfırıncı kata ulaşmanın cezası 333. katta sabitlenmek mi? Öyleyse yine de kızını sıfırıncı kata gönderse bir nevi mutfaktakilerin dikkatini çekip bilge kişinin de dediği gibi dışarıdakileri neden durumdan haberdar etmiyor? Sıfırıncı kata çıkanın cezası 333. katta sabitlenmekse ilk çıkış maksadı kızını bulmaktı ve o yüzden kızı 333 sabitleyip bir dahakine öldürmekle mi tehdit ettiler veya bu wuhanlı kadın hiç sıfıra çıkmadı da sürekli döngü olana kadar aşağıya inip kızını mı bulmaya çalışıyor? Öyleyse çocuk nasıl yaşamayı başarıyor. Sistem tarafından yemek verildiğini düşünsek kız aç olmazdı.
SPOILER [GÖSTER]
Ahmet B.
22 Mart 2020
Film efsane de sonu için bir açıklama arıyorum. Kız mesaj derken ne ima edilmeye çalışılmış?

● CEVAP: Ahmet selam. Yukarıdaki tavsiye metninde bulunan kırmızı "Şuraya tıklayarak" yazısı seni filmin analizine götürecek. Aradığın tüm cevapları orada bulabilirsin. Sevgiler.
ibj İ.
22 Mart 2020
analizi okudum son noktaya kadar her şey mantıklıydı. Ancak çocuğun hayatta kalması için anne her gün mücadele edip son kata kadar yemek taşıdığı varsayımı ile anne ertesi gün yeniden yemeğin olduğu kata nasıl çıkıyordu?
SPOILER [GÖSTER]
Kenan T.
22 Mart 2020
Filmi anlamak için bu açıklamayı okumam gerekti. Tebrik ederim. Şimdi izlediğime değdi.
Salih K.
22 Mart 2020
Film konu güzel ancak vasatı geçemeyen ilerleme ve ne olduğu belirsiz bir son. Abartılacak bi tarafı yok 5 puan .
SPOILER [GÖSTER]
Ipek A.
22 Mart 2020
Yine muhteşem bir İspanyol filmi olmuş.
Enes K.
22 Mart 2020
Film giriş gelişme çok iyiydi lakin sonu oturmamış, boşluk hissettirdi bende
SPOILER [GÖSTER]
Esin Ş.
21 Mart 2020
Evet bende şimdi bitirdim ne gibi yorum almış diye bakıyordum. Bence de çok iyi bir film. Etkileyiciydi...
Aşkın K.
21 Mart 2020
Beğenmene çok sevindim. Kaan'ın dediği gibi harika senaryo. Hayatta kalma savaşını mükemmel anlatmışlar. Zaten son 20 seneye Kore, son 10'a da İspanyollar damga vuruyor. Bu İspanyol filmi de harikaydı. Notu 7.5
the platform filmi konusuthe platform izlethe platform filmi analizthe platform filmi incelemethe platform konusuthe platform yorumlarel hoyo film konusuthe platform fragmanen iyi ispanyol filmlerien iyi bilim kurgu filmleri2020 film önerileri
Adamlar Yapmış: İzlemeniz Gereken 5 Başarılı "Kore" Filmi Tavsiyesi
Adamlar Yapmış: İzlemeniz Gereken 5 Başarılı "Kore" Filmi Tavsiyesi
Kore filmleri, son zamanlarda dikkatimi çekmeyi başardı. Yıllar önce ön yargı ile yaklaşıp çoğunu es geçtiğim bu filmler, şimdi severek izlediğim filmler haline geldi. Meğer Kore filmlerinin çok farklı bir tadı, çok başka bir atmosferi varmış. Tıpkı İspanyol filmleri gibi. İşte bu da beni kore filmi tavsiyeleri konulu bu listeyi hazırlamaya itti. Ben de kollarımı sıvadım ve izleyip beğendiğim başarılı kore filmlerinden birkaçını bu liste altında topladım.  Hadi gelin şimdi izlenmesi gereken başarılı kore filmi tavsiyeleri nelermiş, birlikte bakalım!  1. Kore filmleri listemizin ilk sırasında "Along With the Gods" bulunuyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/87/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Öldükten sonra yaşananları konu alan bu film, "fantastik" tarafıyla sizi etkilemeyi başaracak bir Güney Kore filmi. "Ee Kaan bu film nasıl bir şey? IMDB puanı kaç?" gibi sorularınız varsa da aşağıdaki butona tıklayarak cevaplarınızı bulabilirsiniz.  Filme Git ► 2. Listemizin ikinci sırasında ise "The Outlaws" bulunuyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/65/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Bu film de çeteler ve emniyet arasında yaşananları konu alıyor.  Filme Git ► 3. Bir sonraki Kore filmi tavsiyemiz ise "My Way" yani "Benim Yolum" oluyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/13/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Bu film ise tam 2 buçuk saat süren nefis bir savaş filmi.  Filme Git ► 4. "Hücre 7 Mucizesi" filmi ise bir başka Kore filmi tavsiyem...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/76/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Şöyle biraz dram, biraz gülümseten bir şeyler istiyorsanız bu filmi mutlaka izlemenizi öneriyorum, teşekkür'ü sonra edersiniz.  Filme Git ► 5. Ee listemizde bir de Zombi filmi olmasın mı? Kore imzalı bir başka nefis film ise "Zombi Ekspresi"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/85/61/adamlar-yapmis-izlemeniz-gereken-5-basarili-kore-filmi-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Yukarıdaki 4 filmden farklı olan bu yapım, tam sizlik olabilir.  Filme Git ► ☀ Lütfen izlediğiniz filmlere olumlu ya da olumsuz yorumlarınızı bırakmayı unutmayın. Bu platform, insanların kendilerine en uygun filmi en kısa sürede seçmesini sağlıyor. Bunda benim yorumumun faydası olduğu kadar sizin yorumlarınızın da faydası büyük. Bu yüzden lütfen izlediğiniz her filme, birkaç cümlelik iyi ya da kötü yorumlarınızı, düşüncelerinizi yazmayı unutmayın. "Kaan başka nelerin var?" diyenler de aşağıdaki butona tıklayarak "Modunu Seç" sayfasına gidip, moduna göre film tavsiyesini ŞIP diye bulabilir.  Modunu Seç! ►
5.6b
9 ay
Beyin Yakan Netflix Dizisi "Dark" Hakkında 6 İlginç Detay!
Beyin Yakan Netflix Dizisi "Dark" Hakkında 6 İlginç Detay!
Son zamanlarda önce Game of Thrones'u, sonra da Chernobyl'i konuştuk. Fakat 2017 yılının Aralık ayında başlayan nefis Netflix dizisi "Dark", bu 2 büyük diziyi de tam anlamıyla katlayıp kenara koydu. Dark dizisi, 2. sezonu ile birlikte IMDB listelerini alt üst etti. Hakkında milyonlarca tweet atıldı ve binlerce haber yapıldı. Hem de çok kısa bir sürede... Ben de, 2. sezonu ile de kalbimi kazanan bu dizi hakkında biraz bilinmeyenlere bakmak istedim. Dark dizisinin pek bilinmeyen detayları var mıydı? Bu kadar sağlam beyin yakan bir dizi, gerçekten şaşırtıcı özelliklere sahip miydi?  Hadi gelin şimdi neler bulmuşum, Dark dizisi hakkında bilinmeyenler nelermiş, o birkaç dikkat çekici bilgiye birlikte bakalım.  1. Öncelikle dizimizin yönetmeni, pek çoğunuzun da bildiği, benim de burada size keyifle tavsiye ettiğim film "Who Am I" filminin de yönetmeni "Baran bo Odar"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/88/57/beyin-yakan-netflix-dizisi-dark-hakkinda-6-ilginc-detay-780x439.jpg[/RESIM]Yeni öğrendiğim bu basit ama etkili bilgi beni şaşırttı. Uzun zaman önce burada "Beynimi Yaksın" kategorimde size de tavsiye ettiğim nefis "Who Am I" filminin yönetmeni ile Dark dizimizin yönetmeni aynı kişiymiş meğer. Aslında "Ben Kimim" filmindeki detaylara bakınca anlamalıydık... Tabi Dark'ın yaratıcısı sadece Baran bo Odar değil, yapımcı "Jantje Friese" de Dark'ın ortaya çıkmasında büyük rol oynuyor onu da ekleyeyim.  Filme Git ► 2. Dark dizisindeki o büyüleyici orman sahnelerinin hepsi, Berlin yakınlarındaki "Kallinchen" isimli bölgede çekilmiş[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/88/34/beyin-yakan-netflix-dizisi-dark-hakkinda-6-ilginc-detay-780x439.png[/RESIM]Bu bölgenin büyük bir kısmı askeri bir bölge. Dizi için çeşitli izinler ve büyük bir sorumluluk alınmış.  3. Dizideki ormanlarla çevrili kasaba "Winden" da gerçekten Almanya'daymış![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/88/43/beyin-yakan-netflix-dizisi-dark-hakkinda-6-ilginc-detay-780x439.jpg[/RESIM]Kasaba, Almanya'nın Emmendingen şehrinde bulunuyor. Tam adı "Winden im Elztal" olarak geçiyor. Yukarıdaki fotoğraf da bu şahane kasabaya ait.  4. Dizide bol bol gördüğümüz "Raider" markalı çikolata da gerçekten varmış[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/88/74/beyin-yakan-netflix-dizisi-dark-hakkinda-6-ilginc-detay-780x439.jpg[/RESIM][RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/88/59/beyin-yakan-netflix-dizisi-dark-hakkinda-6-ilginc-detay-780x439.jpeg[/RESIM]"Raider" ingilizcede kötü anlamlara geldiği için firma çikolatanın adını değiştirip "Twix" yapmış. Evet o meşhur "İkisini de dene, tarafını seç" mottosuyla bildiğimiz çikolata eskiden Raider'mış. Bu bilgi nerede işinize yarar bilmiyorum ama hazır araştırmışken bunu da ekleyeyim dedim.   5. Fotoğraflarda, Mads'in üzerinde birçok kez gördüğümüz şu sarı sweatshirt'e dikkat[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/88/67/beyin-yakan-netflix-dizisi-dark-hakkinda-6-ilginc-detay-780x439.png[/RESIM][RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/88/90/beyin-yakan-netflix-dizisi-dark-hakkinda-6-ilginc-detay-780x439.jpg[/RESIM]Giysinin üzerindeki "Atomenergie Nein Danke" yazısı, 1980'lerde Alman Nükleer karşıtı örgütünün sloganıymış. Binlerce insan üzerinde bu giysiler ile Nükleer enerjiye karşı durmuş.  6. Dark'ın 2. sezonundaki her bölümü, IMDB'de 9 üzerinde puan alarak rekor kırdı![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/88/92/beyin-yakan-netflix-dizisi-dark-hakkinda-6-ilginc-detay-780x439.png[/RESIM]En son Chernobyl dizisi, en iyi diziler listesinde ilk sıraya geçtiğinde bu kadar şaşırmıştık. Daha ne olabilir diye düşünürken Dark bize golü attı. Dark'ın her bölümü de 9 üzerinde puan aldı! İnanılmaz!  ✹ Bu nefis dizinin oyuncu kadrosuna da şu içeriğe göz atarak bakabilirsiniz[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/89/38/-dark-dizisi-oyunculari-aslinda-kimler-kim-kac-yasinda-780x439.jpg[/RESIM] Dark Oyuncuları Kimler? ► ✹ "Kaan var mı konusu Dark'a benzeyen şöyle zaman yolculuklu, paradokslu, beyin yakan film tavsiyelerin?" diyenler hemen aşağıdaki butona tıklayarak ilgili içeriğe ışınlanabilir[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/88/80/beyin-yakan-netflix-dizisi-dark-hakkinda-6-ilginc-detay-780x439.jpg[/RESIM] Zaman Yolculuğu Filmleri ►  
4.2b
9 ay
IMDB Puanına Göre En İyi 9 Türk Dizisi!
IMDB Puanına Göre En İyi 9 Türk Dizisi!
Günümüz dünyasında, internette "Film" deyince akla ilk gelen dev platform IMDb yani "İnternet Film Veri Tabanı" sitesinin puanları birer referans olarak alınıyor. Kimileri bu puanları gerçekçi bulmasa da çoğunluk, bir filmi ya da diziyi izlemeden önce IMDb puanına muhakkak bakıyor. Hatta günümüzde film önerisi isteyen kişilerin çoğu aldıkları cevaplarda IMDb puanı yüksek filmleri seçmeye özen gösteriyor. Biz de bugün sizler için IMDb puanı en yüksek olan 9 Türk dizisini araştırdık. Hadi gelin şimdi o başarılı Türk dizilerine birlikte bakalım.  1. IMDB puanına göre en iyi Türk dizileri listemizin ilk sırasında 9,1'lik puanı ile "Şahsiyet" bulunuyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/67/65/imdb-puanina-gore-en-iyi-9-turk-dizisi-780x439.jpg[/RESIM] Bu diziyi IMDb'de an itibari ile 12.600 kişi oylamış.  2. "Leyla ile Mecnun" ise hemen onu takip ediyor ve IMDB'de 9 puan alıyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/67/24/imdb-puanina-gore-en-iyi-9-turk-dizisi-780x439.jpg[/RESIM] 82.000 kişi oylamış.  3. "Masum" dizisi ise 8,7'lik puanı ile listemizin 3. sırasında yer alıyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/67/77/imdb-puanina-gore-en-iyi-9-turk-dizisi-780x439.jpeg[/RESIM] 7.800 kişi oylamış. 4. "İkinci Bahar" ise 8,6 IMDb puanı ile bir sonraki sırada yer alıyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/67/95/imdb-puanina-gore-en-iyi-9-turk-dizisi-780x439.jpg[/RESIM] 4.500 kişi oylamış. 5. Yıllar önce gülümseyerek izlediğimiz nefis dizi "7 Numara" da 8,6 IMDb puanına sahip[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/67/90/imdb-puanina-gore-en-iyi-9-turk-dizisi-780x439.jpg[/RESIM] 3.200 kişi oylamış. 6. Hala Twitter'da kulağı sık sık çınlatılan nefis dizi "Ezel" ise 8,5 IMDb puanına sahip...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/67/80/imdb-puanina-gore-en-iyi-9-turk-dizisi-780x439.jpg[/RESIM] 20.400 kişi oylamış 7. Listemizin yedinci sırasında ise 8,4 IMDb puanı ile "Behzat Ç" bulunuyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/67/97/imdb-puanina-gore-en-iyi-9-turk-dizisi-780x439.png[/RESIM] 23.000 kişi oylamış. 8. Nefis bir mini dizi olan "Börü" ise 8,4 IMDb puanı ile listemizde sondan bir önceki sırada[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/67/18/imdb-puanina-gore-en-iyi-9-turk-dizisi-780x439.jpg[/RESIM] 4.300 kişi oylamış. 9. Komedi dizisi "Kardeş Payı" ise 8,3 IMDb puanıyla listemizin sonuncu iyi dizisi oluyor...[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/67/89/imdb-puanina-gore-en-iyi-9-turk-dizisi-780x439.jpg[/RESIM] Listemizdeki son dizimizi ise 13.000 kişi oylamış. Burada gördüğünüz tüm diziler, IMDb üye ve ziyaretçileri tarafından oylanarak gördüğünüz bu puanları elde etmişler. Bu puanlar, dünya genelinde, dizilerimizin imajı için oldukça önem taşıyor. Bu yüzden gerçekten başarılı bulduğunuz, severek izlediğiniz dizi ve filmlerimizi IMDb gibi global platformlarda mutlaka desteklemeyi unutmayın.  Moduna Göre Film Seç! ►      
1.7b
11 ay
Kaan'ın Tavsiyesi
Kaanintavsiyesi.com © 2016-2020 Film tavsiyesi almanın en kolay yolu.
destek@kaanintavsiyesi.com