El Hoyo 2020 tr-TR

El Hoyo (2020)

(Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
IMDB
7.1
(129) 4 551 0 5
511
40
İZLEDİM
SONRA İZLE
129 Yorum
IMDB
7.1
BU FİLM
73b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
21 Mart 2020

Bu nefis filmi aranızdan Aşkın Küçükşehir, Tansu Sağır, Almila Öz ve Kenan Buğdaycı izlemem için dün tavsiye olarak göndermişler. İlk gönderenin profilini yukarıya sabitliyor, diğer 3 üyemize de teşekkürler ediyor ve bu çok uçuk filme geçiyorum... Filmimiz, dikey bir şekle sahip olan bir hapishanenin içinde yaşananları konu alıyor. Her hücrede 2 kişi kalıyor ve "Yemek", her gün düzenli olarak en üst kattan başlayarak en alt kata doğru kademeli olarak dağıtılıyor. Fakat işte tam da burada, insanoğlunun bazı özellikleri devreye giriyor ve tam anlamıyla bir yemek savaşı başlıyor. İşte böyle bir ortamda, hem hayatta kalma savaşı verip hem de sistemi çözmeye çalışan bir adamın yaşadıklarını izleyeceksiniz... Uzun zamandır böyle nefis bir senaryo, böyle nefis bir film izlememiştim. Hiç bitmesin istedim desem abartmış da olmam. İnsanın beynini zorlayan senaryosu, yer yer artan gerilimi ve içindeki gizemi ile nefis bir İspanyol sineması izleyeceksiniz. Bu arada filmimizde +18 sahneler de bulunuyor, uyarayım da sonra yemek yerken izleyenler kulağımı çınlatmasın... Film hakkında yazdığım ve 100 binden fazla kişinin göz attığı analizi de şuraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı aşağıya mutlaka ama mutlaka bekliyorum. Hadi tadını çıkarın!

El Hoyo - The Platform

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
Ayşegül A.
2 yıl önce
Sıkı Üye
Harika bir filmdi. Mantık hataları aramak yerine psikolojik çözümlemeler ararsanız anlatılmak isteneni kavrayabiliyorsunuz. 2 kez izlediğinizde kaçırdığınız diyaloglarla anlatılmak isteneni daha iyi anlıyorsunuz zaten. Kaan'dan yine 10 numara tavsiye olmuş teşekkür ediyoruz.
yağız şimşek
04 Mayıs 2022
Sıkı Üye
Mükemmel bir filmdi. Mükemmel senaryo, mükemmel oyunculuklar, mükemmel sinematografi ve işte... Ortaya bir baş yapıt çıkıyor. Filmin sonu dışında her şey o kadar güzeldi ki ağzım açık izledim resmen. Mesajlar harikaydı. Sonuysa tamamen Netflix'in saçmalığı. Netflix bunu hep yapıyor. Diğer netflix filmlerine de bakarsanız sonu hep bir boşlukta bırakılıyor. Bana göre bunun iki sebebi var. Birincisi izleyiciyi film üzerine düşündürmek. İkincisi ise tutarsa yenisini yaparız meselesi. Dediğim gibi filmde ki tek talihsizlik Netflix'in orjinal yapımı olması. Bu arada analiz ile film daha çok anlam kazandı. Filmin analizini de site üzerinden mutlaka okuyun.
Helinn
03 Mayıs 2022
Sıkı Üye
Dünyanın işleyişini sert bir biçimde ele almış bir film. Senaristinin de dediği gibi ucu açık bir film, izlemeye kesinlikle değer.
Ayhan B.
31 Mart 2022
Usta Yorumcu
Çok mükemmel işlenmiş, dünya düzenini en sert şekilde eleştiren filmlerden biri.
Ayfer Y.
09 Mart 2022
Çaylak
Film gerçekten mesajlarıyla, sorgulatan ve ders çıkartan bir filmdi. Kesinlikle izlenir.
ayıboğan
01 Şubat 2022
Çaylak
Abartıldığı kadar değilmiş be.. Tamam film güzel, mesajlar iyi, akıcılık da var ama hepsi orta düzeyde, ayrıca filmin sonunu hiç beğenmedim daha iyi bitebilirdi sonu hiç etkilemedi boş bitti sanki eh işte'lik bir film 6.5/10
Beyza Y.
01 Ocak 2022
Sıkı Üye
Herkesin kaldırabileceği bir film değil, değişik ama güzel de, izlenir.
Genel İzleyici
18 Aralık 2021
Çaylak
Parasını idare edebilen zengindir. Bu arada mesaj: Aylan bebek...
SPOILER [GÖSTER]
Sedef K.
09 Aralık 2021
Çaylak
İzlenmesi gereken filmlerden bir tanesi, felsefi yaklaşırsanız çok keyif alacağınız kesin.
Enes E.
21 Kasım 2021
Sıkı Üye
Başarılı bir film hatta filmden öte felsefi bir görüş gibi. Başlarda sürükleyici geliyor ama sonlara doğru heyecanı bir tık düşürmüşler, yine de şiddetle tavsiye ederim.
Semy
18 Kasım 2021
Çaylak
İzlenir. Sonu daha farklı bitebilirdi. Mesaj güzel, her ne kadar anlatmakta güçlük çekseler de. Fakat her şeye rağmen beğendim.
Daha fazla yorum118
the platform filmi konusuthe platform izlethe platform filmi analizthe platform filmi incelemethe platform konusuthe platform yorumlarel hoyo film konusuthe platform fragmanen iyi ispanyol filmlerien iyi bilim kurgu filmleri2020 film önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.