El Hoyo (2020)
(Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
IMDB
7.1
( 81)
254
12
İZLEDİM
SONRA İZLE
81 Yorum
IMDB
7.1
BU FİLM
46b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
El Hoyo (2020)
Beynimi Yaksın - Farklı Bir Dünya - Netflix Filmleri - 2020 Filmleri
( Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!

Bu nefis filmi aranızdan Aşkın Küçükşehir, Tansu Sağır, Almila Öz ve Kenan Buğdaycı izlemem için dün tavsiye olarak göndermişler. İlk gönderenin profilini yukarıya sabitliyor, diğer 3 üyemize de teşekkürler ediyor ve bu çok uçuk filme geçiyorum... Filmimiz, dikey bir şekle sahip olan bir hapishanenin içinde yaşananları konu alıyor. Her hücrede 2 kişi kalıyor ve "Yemek", her gün düzenli olarak en üst kattan başlayarak en alt kata doğru kademeli olarak dağıtılıyor. Fakat işte tam da burada, insanoğlunun bazı özellikleri devreye giriyor ve tam anlamıyla bir yemek savaşı başlıyor. İşte böyle bir ortamda, hem hayatta kalma savaşı verip hem de sistemi çözmeye çalışan bir adamın yaşadıklarını izleyeceksiniz... Uzun zamandır böyle nefis bir senaryo, böyle nefis bir film izlememiştim. Hiç bitmesin istedim desem abartmış da olmam. İnsanın beynini zorlayan senaryosu, yer yer artan gerilimi ve içindeki gizemi ile nefis bir İspanyol sineması izleyeceksiniz. Bu arada filmimizde +18 sahneler de bulunuyor, uyarayım da sonra yemek yerken izleyenler kulağımı çınlatmasın... Filmi izledikten sonra da şuraya tıklayarak filmin analizini okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı aşağıya mutlaka ama mutlaka bekliyorum. Hadi tadını çıkarın!

(Bizi Instagram'da da Bulun!)

El Hoyo - The Platform

filmine yorum yap!
Emre Ulukaya
08 Ağustos 2020
Tam bir başyapıt! Filmi izledikten sonra "bu ne ya", "böyle saçmalık mı olur?", "tam bir vahşet bir şey anlamadım" gibi yorum yazan arkadaşlara rica edeceğim ki filmin incelemelerini okusunlar. İyi seyirler!
Betül A.
03 Ağustos 2020
Çocuk tamamen mesajdı, hücredekilere gelecek neslin ihtiyacının olduğuna işaretti fakat bencillik o kadar ağır basmıştı ki insanlar birbirlerini öldürüyorlardı artık. Denildiği gibi zengin yoksul akla geliyor ama ilahi tarafını hiç düşünmemiştim çok çok mantıklı geldi. Her neyse izlemek isteyen hiç durmasın ben izlememe rağmen yine izlicem aşırı güzeldi.
Alper U.
27 Temmuz 2020
Çaylak
Çok güzel film, her bir platform farklı bir dünyaya açılıyor. Sonu biraz daha iyi yapılabilirmiş tabi.
nec(k)rolesS
13 Temmuz 2020
Benim düşüncem; sonu daha iyi yapılmalıydı. Güzel ama...
Tuana
03 Temmuz 2020
Mesajlarıyla ve oyunculuklarıyla kendini izlettiriyor, etkileyici.
Mertcan Y.
18 Haziran 2020
Yahu ne mantığı ne draması ne psikolojisi. İğrençlik abidesi, bu ne? Hoşaf ağzımdan döküldü.
Abdulhamit T.
12 Haziran 2020
Çaylak
Daha çok belgesel niteliğinde psikoloji üzerinde çok durulmuş ama uzun zaman sonra ilk defa severek izlediğim bir film oldu.
Gökçen Y.
03 Haziran 2020
Çaylak
Bu kadar beğenilmesine anlam veremediğim, sonunu zor getirdiğim bi film oldu. Umarım benim gibi düşünen başkaları da vardır, yoksa sorunun bende olduğunu düşüneceğim. Üzgünüm sevemedim.
Ayşegül A.
27 Mayıs 2020
Çaylak
Harika bir filmdi. Mantık hataları aramak yerine psikolojik çözümlemeler ararsanız anlatılmak isteneni kavrayabiliyorsunuz. 2 kez izlediğinizde kaçırdığınız diyaloglarla anlatılmak isteneni daha iyi anlıyorsunuz zaten. Kaan'dan yine 10 numara tavsiye olmuş teşekkür ediyoruz.
Sksjsjsjs
25 Mayıs 2020
Sıkı Üye
Bu film beni çok sarmasada, mantık hataları da olsa, izlenesi bir film. Çok pişman olacağınızı sanmıyorum. İyi seyirler.
Taner Ü.
24 Mayıs 2020
Yorumlara baktığımda bir çok kişinin filmi anlamadığını fark ettim. Ben de filmi ilk izlediğimde anlamamıştım. Bakınız film sonu hiç de zannedildiği gibi bitmiyor.
Üstlere mesaj pasta ile gitti. Film başlarında farkındaysanız şef aşçılarına bağırıyordu. Sebebi üzerindeki kıl. Verilen ince mesaj ise devlet büyükleri o kadar boş ki bunu bile anlamadıklarının göstergesiydi. Aşağıya inerken adam zaten yaralıydı ve orada öldü. En alta inip bir karanlığa bir yere gitmedi. Küçük kız yoktu tamamen kafasında canlandırdığıydı. Birde böyle düşünün. Film oldukça kaliteliydi. Enlerim arasında kesinlikle! Hiç de hafife alınacak bir film değildi.
SPOILER [GÖSTER]
Gökhan Özkol
24 Mayıs 2020
Sıkı Üye
Filmi izlerken hiç sıkılmadım, gerçekten çok güzel bir film. Bu filmi izlemeden geçmeyin, etkili bir film bence.
kubilay ü.
19 Mayıs 2020
Çaylak
Yer yer sıktığı oluyor. Ama genele bakarsak anlamlı bir film. Açıkçası izlerken çok şey beklememek lazım ama yine de can sıkıntısında, izlenecek bir şey bulunmadığında izlenebilir.
Derya S.
13 Mayıs 2020
Çaylak
Sonu bir başka bitseydi çok daha iyi olurdu. Kötü bir film olduğunu düşünmüyorum 5 üzeri 2.5 gibi bir puanı hak ediyor bence.
Zümra K.
26 Nisan 2020
Çaylak
Olay akışı değil de ruhsal çözümlemeleri görmek için izlenmesi gereken bir film. İnsan psikolojisi ve fizyolojisi bir modelleme yapılarak anlatılmış. Tabi ki toplumumuzun bir aynası olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Genelde filmlerin sonlarına odaklanan biri olarak filmin sonundan değil de, filmin tümünden zevk almanızı öneririm.
Umut Ö.
26 Nisan 2020
Sıkı Üye
Tam anlamıyla çarpıcı bir film. Teşekkürler Kaan ve burada yorumda bulunan tüm arkadaşlar.
Fehmi D.
26 Nisan 2020
Harika bir filmdi, soluksuz izledim, teşekkür ederim :)
FARTİNGFİNNGERS
25 Nisan 2020
Baya baya ama baya iyi.
Ozan K.
23 Nisan 2020
Çaylak
Filmi ilk duyduğum zaman "Böyle film mi olur bu nasıl final, 1 buçuk saatim çöpe gitti" ve "Mükemmel, yok böyle bir film, muazzam" gibi farklı yorumları okuyunca dedim ki bu nasıl bir film cidden... İzlediğim her saniyeye değer alt metne sahip olan filmlere bayılırım. Film hakkında genel bir boşluğa düşen varsa film analizine göz atsın.
Ali H.
22 Nisan 2020
Özgün bir senaryosu olan akıcı bir filmdi. Kaan'ın analizini okursanız, yahut izlerken alt metni fark edebilirseniz gözünüzde daha da değerlenecek bir film diyebilirim.
krmzcn
19 Nisan 2020
Çaylak
Tam tavsiye edilecek film!
Feride S.
17 Nisan 2020
Çaylak
'Belli ki' mesajı olan çok iyi bir film. Puanım 8/10
KayısıKentli
12 Nisan 2020
Çok farklı, çok akıcıydı. Tavsiyemdir.
Rebbin H.
11 Nisan 2020
Efsaneydi, mutlaka tavsiye ederim.
Serhat
09 Nisan 2020
Sıkı Üye
Çok güzel ve düşündüren bir film, diyaloglar ve anlatım harika.
Yavuz K.
06 Nisan 2020
Yemek platformu aşağı yavaş iniyor. Yukarı son sürat çıkıyorsa çocuğun annesi çocuğa yemek taşıyamaz. Yani çocuk adamın zihninin bir oyunu... Kaçıncı sınıf insan olursan ol, sorumsuzca yaşamayı sürdürürsen hem kendini hemde insanlığı yok edeceksin. Düşmez, kalkmaz bir Allah var. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bu atasözleri filmin mesajı olmalı.
SPOILER [GÖSTER]
Şule S.
05 Nisan 2020
Çaylak
Kaan analizini okuyunca kafamdaki taşlar yerine oturdu eline sağlık. Filmin alt metni, kendisinden çok daha büyük. Keşke hep böyle üzerine konuşulacak iyi filmler izleyebilsek keşke. Çok beğendim.
alperekener
04 Nisan 2020
Çaylak
Film analizlerini okursanız da zaten görürsünüz genelde iki tip yorum var: Siyasi mesaj ve dini mesaj. Platformun hiçbir bağlantısı olmadan gökten inmesi gerçekçi değil bu yüzden daha çok dini mesaj olduğunu düşünüyorum ben de. Kahramanımız mesajı üsttekilere iletmek uğruna insanların karnını doyururken bir yandan da buna engel olmak isteyenleri öldürüyor. Yani mesajı uğruna insanları öldürüyor, tıpkı cihatlar gibi. Bir çok göndermenin olduğu filmde sonunu yerinde buldum. Kesinlikle böyle bitmeliydi. En alt kata (yani mezara) ulaştığında yolculuk bitiyor ve mesajları yöneticilere (tanrıya) doğru yola çıkıyor. Ulaşıp ulaşmadığı belirsiz. İşte asıl mesele de bu. Mesajların ulaştığını savunanlar da var, aksini savunanlar da... Tıpkı hayat gibi.
SPOILER [GÖSTER]
cihad T.
02 Nisan 2020
Çaylak
Son derece ilginç ve özgün senaryosuyla, ayrıca verdiği mesaj bakımından çok güzel bir film olmasına karşın, filmde işlenen bazı konular havada kalmış, ayrıca sonunu hiç güzel yapamamışlar.
Miraç I.
02 Nisan 2020
Sıkı Üye
O kadar güzel dersler veriyor ki film ama sadece fark ettiğim bi şey var iyi insan yine iyi insandır. Bazı şeyler yaşadı, yapması gerekeni yaptı, daha kötüsünü değil. İzleyin.
OverDose
31 Mart 2020
Sonu bi tık sönüktü ama iz bırakan tarzda bir film...
Subutay B.
31 Mart 2020
Çaylak
Yani bilemiyorum sanırım Netflix filmleri, filmin sonunu getirme konusunda biraz sıkıntılı. İzlediğim hiçbir Netflix filminin sonu beni tatmin etmedi.
Merve A.
30 Mart 2020
Uzun saatler süren filmleri izleyemeyen biri olarak buradaki öneriler sayesinde izledim. Açıkçası sarsıcıydı ve çok etkilendim. Kaç gündür beynimin içinde bu filmle yaşıyorum.
Fatih Y.
30 Mart 2020
Film çok iyi işlenmiş herkesin izlemesini isterim. Ancak yemekten kıl çıkması, salyangoz detaylarının neden verildiğini hala çözemedim. Sonunun ucu açık bırakılması herkesin farklı bir sonuç çıkarması için yapılmış olabilir. Belki de sistem çarklarının asla bozulamayacağını anlatmak istemiş olabilirler.
SPOILER [GÖSTER]
Sümeyye A.
29 Mart 2020
Çaylak
Filmi izledikten sonra biraz araştırma yaptım. Çocuğun en katta hala hayatta olma sebebi Asyalı kadının her kat değişiminde yemeklerle beraber aşağı inerek çocuğa yemek götürmesine bağladım. Sanırım çocuğu olası saldırılardan korumak için 333. katta sakladı bütün süreç boyunca. Bir de bu sisteme girmeden önce herkese inatla en sevdiği yemek soruldu her seferinde sevilen yemek de o masaya ekleneceği için. Belki de herkes kendi sevdiği yemeği yese böyle bir kaos ortamı oluşmazdı. Ama yine anlamadığım şey kahramanımız ilk 50 kata yemek vermemesine rağmen son katlara ulaştığında masada hiç yemek kalmamıştı. Her halükarda yeterli yemek yoktu belli ki. Kafalar karışık :D Sonunu çoğu kişi beğenmemiş ama bence gayet güzel bir sondu. Açıkçası mesaj yerine ulaşsa bile umurlarında olmayacağını düşünüyorum. Bu düzende açlıktan ölen çocukları düşününce kim bu mesaja kulak verdi ki tiz seslerden başka?
SPOILER [GÖSTER]
Tamer Y.
29 Mart 2020
Filmin verdiği mesaj güzel ama anlatım dili biraz mide bulandırıcıydı. Bol kanlı, idrar ve dışkı içeren sahneler var.
SPOILER [GÖSTER]
ayşe K.
29 Mart 2020
Selam, film bende de çok havada kaldı bilemiyorum köpekli kadının çocuk hakkında neden yalan söylediğini merak ediyorum. Çocuğun neden mesaj olarak görüldüğünü merak ediyorum. Çocuğun annesinin hemen ölmesi de hayal kırıklığına uğrattı bir tutam gerçekten onun çocuğu mu bilemiyoruz ama bunca zaman hayatta kaldığına göre, o yönde düşünmeme yol açıyor...
SPOILER [GÖSTER]
gökhan A.
29 Mart 2020
Çaylak
Bencilliği ve adaletsizliği, kısaca insanı anlatan bir başyapıt, izleyin derim.
lemans
28 Mart 2020
Kendinize dersler çıkarabileceğiniz bir film. Önerilir.
Kemal T.
28 Mart 2020
Yoğun iş temposundan geriye kalan zaman çok değerli ama bu filme harcanabilir. İki saat başka yerlere götürdü beni, güzel filmdi iyi seyirler.
zuzuu
27 Mart 2020
Çaylak
Film çok güzel, izlerken insanı sıkmıyor ama sanki sonu yarım kaldı gibi aklımdaki sorulara pek cevap vermedi.
SPOILER [GÖSTER]
mavi L.
27 Mart 2020
Uzun zamandır böyle mesaj dolu film izlememiştim, görüşlerinize tamamen katılıyorum. sistem yaşamsa; yaşama gönüllü giriş yapanları, yaşamın cesur olanlarca keşfedilmesini, çocuğun en son katlarda olmasının mesajının cennete gireceklerin çocuklar gibi olmasına, en son sahnenin de sistemden çıkmak için sistemin en dibine de görülmesi olarak yorumladım. Malum ağacın gökyüzüne ulaşması için köklerinin derinlerde olması gerek.
SPOILER [GÖSTER]
Özcan U.
27 Mart 2020
Çaylak
Tek nefeste izleyebilecek bir film ancak sonu ben merakta bıraktı. Tamamen değil ama yine de biraz merak içinde kalmadım değil. Düşünmeden izlenilebilecek filmlerden.
Burak T.
27 Mart 2020
Çaylak
İspanyol sineması yine şaşırtmadı! Dikey bir hapishane ve güzel bir sistem eleştirisi, kesinlikle izleyin.
elffi17
27 Mart 2020
Çaylak
İspanyol filmlerinin bu kadar iyi olabileceği aklıma gelmezdi.
yagmur
27 Mart 2020
Verdiği mesaj, oyunculuklar ve senaryo tek kelimeyle enfes bi' film olmuş. Yine İspanyol sineması şaşırtmadı.
rıdvan K.
26 Mart 2020
Sıkı Üye
Şiddetle tavsiye etmeniz üzerine hemen izledim ama tam bir hayal kırıklığı evet üzerinde durduğu konular, ima ettiği hususlar güzel ama bir yere varmıyor. Evet kızın bir amacı var çocuğuna yemek götürüyor. Ki bence çocuğa insan eti götürüyor. Çocuğun varlığı noktasında köpekli kadın niye yalan söyledi? Bir şeyler eksik yada bana göre değil.
SPOILER [GÖSTER]
Waedia J.
26 Mart 2020
Filmin konusu, oyunculuk vs. gerçekten güzeldi. Ancak filmin sonu beni tatmin etmedi açıkçası...
Gül D.
25 Mart 2020
Mutlaka izlenmeli. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Mehmet C.
25 Mart 2020
Filmin konusunu, akışını çok beğendim. Uzun zamandır böyle bir film izlemiştim. Yabancı bir blogta okuduğum analizde; küçük kızın mesaj olmasını; sistemin aslında bozuk olduğunu üsttekilere göstermek için olduğu şeklinde açıklamışlar. Çünkü daha önce çukurda çalışan kadın, 16 yaşından küçüklerin çukurda bulunamayacağını söylüyordu. Oysa küçük kız 16 yaşın çok altında.
SPOILER [GÖSTER]
Safiye P.
25 Mart 2020
Tavsiyenle izledim, güzeldi cidden.
Engin A.
25 Mart 2020
Olaylara ilahi gözden bakarsak önemin vahiyden daha çok yaradılışta, yani insanda olduğunu anlıyorum asıl mesajın kız olduğuna bakarsak.
SPOILER [GÖSTER]
Naime S.
25 Mart 2020
Gerçekten film analizini okuyunca taşlar yerine oturabildi. Sadece kızın msj olmasını anlayamadım maalesef.
SPOILER [GÖSTER]
Cansu Y.
24 Mart 2020
Acaba neden filmin sonunda kıza mesaj gözüyle bakılıyor?
SPOILER [GÖSTER]
İsmail O.
24 Mart 2020
Hayatımda izleyip iz bırakan filmlerden en başta gelir... Müthiş senaryo... Kimlerin nasıl aklına gelir bu senaryolar... Harika yav! İzledikten sonra analizi okuyun taşlar yerine oturuyor.
Tayfun G.
24 Mart 2020
Filmi izledikten sonra film hakkında yazılan analizini okudum, en az film kadar güzel. Film ve analiz teşekkürler.
ayten Y.
24 Mart 2020
Usta Yorumcu
Hem sistemi eleştiren hem de akıcılığı bu kadar fazla olan çok az film vardır. İspanyol sinemasının genel olarak sadece twist’lerden oluşmadığını en iyi gösteren yapım olmuş. Analizindeki her iki ihtimali gerçekten çok iyi ve doğru anlatsan da, ben seçimimi ikinciden yana kullanıyorum. Ve aslında bunu tarih olarak bile düşünebiliriz. Bizden sonraki nesillere yaşanacak dünya, su bırakmadığımız söylense bile kimse empati yapmıyor. Film hakkında söylenecek çok, düşünülecek daha çok şey var. Tavsiye ettiğin için teşekkür ederim.
ekin B.
23 Mart 2020
Bence doğduğumuz aileler, filmde gözümüzü açtığımız katlar gibi. Sonra hayat bizi aşağı ya da yukarı kata indirip çıkarabilir. Bunu yaşarken yaptığımız her şeyden biz sorumluyuz. İyi olmak koşullara göre değişmemelidir. Ya iyisindir ya kötü. (burada yaşlı adam, kahramanımızı bağlamış etini keserken geçen diyalogda kahramanımızın yaşlı adama "seni sorumlu tutuyorum, ne yukarıdakileri, ne yöneticileri, ne de şu an yaşanan durumu; sen sorumlusun" demesi, bana nazilerin soykırım sonrası, hep emri veren bir üstü sorumlu tutması gibi ya da din adına yapılan savaşlarda allah'ın sorumlu tutulması gibi... işlediğin suçu hep kendinden üsttekine yüklemenin günümüze bir gönderme olduğunu düşünüyorum) laftan anlamayıp sopayla yola devam etmenin ya da aşağıdakilere lafını geçirmek için "bütün yemeklere pisleyeceğim" tehdidinin, maalesef kararında olacak şekilde diktatörlüğün, baskının, korkunun vs insanları dizginlemek için şart olduğunu gösterdiğini görüyorum... mesaj olarak yukarı gönderilen çocuğun en son katta olmasını da, günümüz de tüm bunlar yaşanırken hala açlıktan ölen yüzlerce masum çocuğu artık görmesi için tanrının ya da baştakilerin gözüne sokmak olduğunu düşünüyorum. film benim için çok etkileyiciydi.. Aşağıda mimar v'nin de dediği gibi metaforik yönden incelenmeli, baştan sona fark edilmeyi bekleyen alt metinleri varken platform nasıl hareket ediyora takılınmamalıdır. 
SPOILER [GÖSTER]
Mimar V.
23 Mart 2020
Film kurgusunu sadece metaforik bir yönden incelemek gerekir. Mantıksal açıdan birçok eksik var en basitinden o platformun herhangi bir pistona ya da sarkaç sistemine bağlı olmadan çalışması gibi.

Kaan'ın da dediği gibi Tanrı insan ve yaşam döngüsü kişiselleştirilmiş ve eğer görebiliyorsa insan, en içine geçiyor bu göndermeler. Filmin bitişinin vurucu olmamasına değinmiş birçok arkadaşımız fakat amaçlanan da budur bence. Madem evrenin bir metafor kurgusu var, sonucunu bilmediğimiz döngünün metaforik bitişi nasıl kesinlik kazandırılabilir ki? Verilmek istenen mesajları kişiye özel bırakan bir dilde bunu vurgulamasını beklememek lazım.

Örneğin çocuk nasıl orada yaşadı annesi her gün mü indi yanına yoksa bir ay boyunca yırtınarak çocuğuna mı ulaşmaya çalıştı? bunlar netlik kazanmaması gereken kurgular. Çünkü insan her gün aynı yolu bile yürüse aynı şekilde eve varamaz illa bir noktası diğerinde farklıdır. Hayat karşımıza çıkanların yaşanış biçimiyse o kadın her ay farklı katlarda beklemediği tepkileri görecektir. Bir ay 11. katta yüzüne bakmayan insan diğer ay 253. katta canıyla kadını tehdit edecektir.

Filmin son çeyreğindeki blurluk bence hayatın ta kendisi.

Bir grubun vermeye çalıştığı plansız bir mesaj acaba tanrıya ulaşacak mıdır? Ya da haybeye verilen çabalar bütünü müdür?
SPOILER [GÖSTER]
Ase ramin dede
23 Mart 2020
Bence hayatım boyunca izlediğim her türde filmden daha özel bir film fakat bir daha izlemek ister miyim bilemiyorum, konusu ilahi ve insanlık için çok düşündürücü ve sorgulayıcı. Aslında çok şeyler söylemek gerekli ama filmde de değiştirİlemediği için burda da ne kadar yazsan o kadar boşmuş gibi ama şunu anlıyorum; insanda düşünce vicdan merhamet ve paylaşmak olmayınca o kadar çukura o kadar karanlığa düşürüyor kendini... Sonuç olarak en baştakilerden en aşağılara herkesin izlemesi gerekiyor!
SPOILER [GÖSTER]
Filiz Y.
23 Mart 2020
Çaylak
Film başından sonuna kadar oldukça hızlı akıyor, işleyişi sürükleyici ve ilginç bir senaryosu var. İspanyollar yine yapmış yapacağını :)
Mehmet G.
23 Mart 2020
Kaan o değerli analizin için canı gönülden teşekkür ediyorum.
Nazire U.
23 Mart 2020
Öyle ki dünya düzenini anlama ve kavrama adına özellikle seyredilmeli. Kapitalizm ve bencillik ağır bastığında amaçlar ve hedeflerden şaşıyor insan. Çocuk ile verilen mesaj filmin bam teliydi. İspanyollar yapmışlar yine.
Kesinlikle seyredilmeli. 8/10
Melike d.
22 Mart 2020
Çaylak
Etkileyici bir senaryo. Fakat sonu biraz olsun açıklığa kavuşturulmalıydı. Anne her zaman son kata ulaşamıyor olabilir. Bunu film içinde gördük. Bir kere ulaşınca bir aylık süreçte orada mı kalıyor? Öyle olmalı yoksa platform her indiğinde anneyi görmeliydik. İllaki bir yerde sıfır katına ulaşması gerekiyor. Sıfır katına ulaşana ne oluyor? Vs. gibi açıklar var ama oyunculuklar ve konu etkileyici.
SPOILER [GÖSTER]
Bilal K.
22 Mart 2020
Evet insanın empati yapmasına neden oluyor ancak burada empati yetmez yaşamak için insan neler yapar bu düşündürüyor, ilk bakışta asla yapmam dersiniz ama demek yetiyor mu acaba? Adil olmak yemeğini bölüşmek insan doğasında ne kadar var? Bencillik, güç sende iken egolarına karşı gelebilmek? İnsan doğası nasıl bir şey acaba? Bence empati ötesi bi şey bu. Mutlaka izleyin.
Sude B.
22 Mart 2020
Çaylak
Gerçekten çok güzel bir film. Sanırım devamı gelecek ucunu açık bırakmışlar çünkü.
SPOILER [GÖSTER]
Bihter B.
22 Mart 2020
Uzun zamandır izlediğim en iyi film diyebilirim. Psikolojik gerilim olarak özellikle böyle bir dönemden geçmeye çalışırken insanı derin düşünmeye ve empati yapmaya itiyor diyebilirim.

Filmin senaryosu o kadar iyi ki sonunu kendi ruh halimize, inancımıza, düşüncelerimize ve hayalimize göre şekillendirebilme imkanı sunmuş bize.

Filmin ilk dakikaları bir merak oluştu bende acaba bir sonraki sahne nasıl olacak? Derken sahneler geçtikçe ilahi ya da dünyevi gerçeklikler ile karşılaştırma yapmaya başladığımı farkettim.

Sonunu daha bir merakla beklerken sonunun net bir şekilde bitmemesi de aslında filmi izlediğim yaklaşık 1 buçuk saatin hediyesiydi. O kadar bilinmezlik içinde kafamda her bir sahnesini 2 farklı açıdan konumlandırdığım filme senarist bir son biçseydi işte o zaman benim için bir yıkım olurdu.

Şimdi bu filmi izleyenlerin kafasında nasıl sorular var ve bu film neleri görmemize vesile oldu çok merak ediyorum.

Keşke "empati" kelimesinin anlamını sadece teoride biliyor olmasak ve gerçekten empati kurabilmeye çalışsak.

Bu filmi çok içselleştirdiğimi farkettim çünkü bir türlü son noktayı koyamıyorum.

Filme layık bir şekilde bitirmek isterim.

Sadece düşünün....
SPOILER [GÖSTER]
Osman U.
22 Mart 2020
Son kısmını anlamakta zorluk çektim, hatta anlamadım. Eğer anne kızını doyurabilmek için her gün aşağı iniyorsa neden onunla beraber en üst kata yana 0'a çıkmıyor? 0'a çıkarsa ne olur? Buna benzer sorular kafamı karıştırdı.

Filmin verdiği mesajlar ve sitenin filmi 2 farklı biçimde yorumlaması çok hoşuma gitti ve film üzerine yeniden düşünmemi sağladı.

Evden çıkamadığımız şu son günlerde İspanyollar güzel bir film ziyafeti çekmemi sağladı.
SPOILER [GÖSTER]
Mustafa
22 Mart 2020
Çaylak
Film içinde çok fazla gönderme varmış filmi izledikten sonra detaylı analizi okuyunca da tüm taşlar oturdu. Ayrıca İbrahimoviç'e benzeyen abinin oyunculuğunu da beğendim.
Furkan A.
22 Mart 2020
Filme vasat diyen filmden anlamıyordur öncelikle. 15 yıllık profesyonel film izleyicisiyim. Yapım gereği filmleri çok fazla eleştirel izlerim. Film basit ve işlevsel mantığıyla kesinlikle çok hoş. Birçok şeyi sorgulatması açısından çok iyi. Filmde takıldığım birkaç nokta var tabi ki ancak ney kusursuz ki. Platformun yukarıya çıkış mantığı. Yukarıya çıktığı ve kızın üzerinde olduğu sahnede fiziksel bir mantık hatası var mı diye merak ediyorum. Fizikselden öte katlarda kalanların yemeklerin hazırlandığı yere çıkmaları muhabbeti akıllara geliyor. Tabi 333. katın da aşağısı olması muhabbeti olayı farklı noktalara taşıyor. Orada bir gizem mi var yoksa yine felsefi bir düşünmeye mi sevk ediyor bilmiyorum ama hiç rahatsız etmiyor. Sonuç olarak mükemmel bir film, çok beğendim. İyi seyirler :)
Caner A.
22 Mart 2020
Gerçekten kapitalist dünyanın akışının etkilendiği, hayatımız için evde kalmak zorunda olan bizlerinse basitçe yaşamanın bile ne kadar değerli, ne kadar güzel olduğunu tekrar anladığımız şu günlerde, dünya düzenine üzüldüğüm, insanlığın gelmiş olduğu bu içinden çıkılmaz döngüyü kırmak için sadece mükemmel olma amacı gütmeden temel ihtiyaçları karşılayabilmenin bile mutlu etmesi gerektirdiğini beyne kazırken umut yeşerttiğim bir filmdi. Tavsiye için teşekkürler. 8/10
Fatih O.
22 Mart 2020
Analizinizi o kadar sevdim ki siteye üye olup, sizi takibe karar verdim. Film bu açılardan bakınca anlam kazanıyor, sonu ise gerçekten soru işaretleri bırakıyor. Tahmin ediyorum konuyu o kadar çok sevdiler ki sonunu bağlayamasalar da çekmeye karar verdiler. Fakat bu bile filme gölge düşürmüyor.
SPOILER [GÖSTER]
Emre A.
22 Mart 2020
Kız 333'te hayatta kaldığına göre ve filmde anne her gün en yukarıdan aşağıya indiğine göre sıfırıncı kata ulaşıyor demek ki. O halde oradakilere durumu neden anlatmıyor ya da kızını neden en yukarıya çıkarmıyor. Acaba sıfırıncı kata ulaşmanın cezası 333. katta sabitlenmek mi? Öyleyse yine de kızını sıfırıncı kata gönderse bir nevi mutfaktakilerin dikkatini çekip bilge kişinin de dediği gibi dışarıdakileri neden durumdan haberdar etmiyor? Sıfırıncı kata çıkanın cezası 333. katta sabitlenmekse ilk çıkış maksadı kızını bulmaktı ve o yüzden kızı 333 sabitleyip bir dahakine öldürmekle mi tehdit ettiler veya bu wuhanlı kadın hiç sıfıra çıkmadı da sürekli döngü olana kadar aşağıya inip kızını mı bulmaya çalışıyor? Öyleyse çocuk nasıl yaşamayı başarıyor. Sistem tarafından yemek verildiğini düşünsek kız aç olmazdı.
SPOILER [GÖSTER]
Ahmet B.
22 Mart 2020
Film efsane de sonu için bir açıklama arıyorum. Kız mesaj derken ne ima edilmeye çalışılmış?

● CEVAP: Ahmet selam. Yukarıdaki tavsiye metninde bulunan kırmızı "Şuraya tıklayarak" yazısı seni filmin analizine götürecek. Aradığın tüm cevapları orada bulabilirsin. Sevgiler.
ibj İ.
22 Mart 2020
analizi okudum son noktaya kadar her şey mantıklıydı. Ancak çocuğun hayatta kalması için anne her gün mücadele edip son kata kadar yemek taşıdığı varsayımı ile anne ertesi gün yeniden yemeğin olduğu kata nasıl çıkıyordu?
SPOILER [GÖSTER]
Kenan T.
22 Mart 2020
Filmi anlamak için bu açıklamayı okumam gerekti. Tebrik ederim. Şimdi izlediğime değdi.
Salih K.
22 Mart 2020
Film konu güzel ancak vasatı geçemeyen ilerleme ve ne olduğu belirsiz bir son. Abartılacak bi tarafı yok 5 puan .
SPOILER [GÖSTER]
Ipek A.
22 Mart 2020
Yine muhteşem bir İspanyol filmi olmuş.
Enes K.
22 Mart 2020
Film giriş gelişme çok iyiydi lakin sonu oturmamış, boşluk hissettirdi bende
SPOILER [GÖSTER]
Esin Ş.
21 Mart 2020
Evet bende şimdi bitirdim ne gibi yorum almış diye bakıyordum. Bence de çok iyi bir film. Etkileyiciydi...
Aşkın K.
21 Mart 2020
Sıkı Üye
Beğenmene çok sevindim. Kaan'ın dediği gibi harika senaryo. Hayatta kalma savaşını mükemmel anlatmışlar. Zaten son 20 seneye Kore, son 10'a da İspanyollar damga vuruyor. Bu İspanyol filmi de harikaydı. Notu 7.5
the platform filmi konusuthe platform izlethe platform filmi analizthe platform filmi incelemethe platform konusuthe platform yorumlarel hoyo film konusuthe platform fragmanen iyi ispanyol filmlerien iyi bilim kurgu filmleri2020 film önerileri
Efsanevi Türk Kadın Hükümdar "Tomris Hatun" Filmi Geliyor!
Efsanevi Türk Kadın Hükümdar "Tomris Hatun" Filmi Geliyor!
Sizlere şu yazımda daha önce "Dağ" ve "Börü" gibi yapımlarla tanıdığımız başarılı Türk yönetmen Alper Çağlar'ın "Göktürk Üçlemesi" film serisinin yolda olduğundan bahsetmiştim. İşte biz "Türk" vurgusunun yapıldığı bu nefis seriyi beklerken, Kazakistan'dan gelen bir haber, bu tarz filmleri izlemeyi bekleyen herkesi heyecanlandırdı. Efsanevi Türk kadın hükümdar Tomris Hatun filmi haberi hızla yayıldı ve birçok kişi bu filmi beklemeye başladı. Peki Tomris Hatun filmi konusu nedir? Tomris Hatun filmi ne zaman vizyona girecek? Nasıl izlenebilecek? Gelin şimdi tüm bu sorulara yazımızda cevap verelim.  Zamanda Yolculuk Konulu Film Tavsiyeleri İçin Tıkla ► İşte Türk kadın hükümdar Tomris Hatun filmi detayları!  Film, Kazakistan eski devlet başkanı Nursultan Nazarbayev'in özel isteği ile çekildi[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/97/29/efsanevi-turk-kadin-hukumdar-tomris-hatun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]Çok yakın bir tarihte istafa eden, Kazakistan'ın 80 yaşındaki eski devlet başkanı, dünya tarihine damga vuran Türk kadın hükümdar Tomris Hatun'un bir filmi olması gerektiğini ve bunun da Kazakistan tarafından çekilmesinin doğru olacağını ifade etti. Filmin çekilmesi için gerekli kişilere görevi veren Nazarbayev, film için gerekli yardımda da bulundu.  "Peki Tomris Hatun filminin konusu ne?"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/97/15/efsanevi-turk-kadin-hukumdar-tomris-hatun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]Film, M. Ö 6. yüzyılda yaşayan efsanevi Türk kadın hükümdar Tomris Hatun'un hayatını, yaşadıklarını ve büyüme evresini konu alıyor. Türk tarihinin en büyük, en güçlü kadın savaşçısı olaran bilinen Tomris Hatun, İskit Türkleri'nin de başbuğu idi. Pers kralı 2. Kyros'un kanını bir fıçıya doldurmuş ve "Sen insanların kanını içmeye doymazdın, al şimdi kendi kanında boğul" diyerek kellesini de o fıçıya atmıştı. Bu ve daha birçok hareketi ile düşmanlarına korku dolu bir nam salmış ve Türk dünya tarihinde büyük ve önemli bir konum edinmişti. İşte film de bu büyük ve korkusuz hükümdarın hayatını konu alıyor.  2017'de başlanan çekimler nihayet bitti![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/97/1/efsanevi-turk-kadin-hukumdar-tomris-hatun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]Filmin çekimlerine 2017 yılında başlanmıştı. Sosyal medyadan duyurulmuş ve daha çekimlerine yeni başlanmışken bile büyük merak uyandırmıştı. Geride bıraktığımız yıl 2018'in sonunda filmin çekimleri tamamlandı. Fakat vizyona girmesi konusunda bazı pürüzler çıktı.  Tomris Hatun'u oynayacak oyuncu 15 bin kişinin arasından seçildi![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/97/43/efsanevi-turk-kadin-hukumdar-tomris-hatun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]Evet, muhtemelen bu bilgi sizi de şaşırttı fakat doğru. Tomris'i oynayacak oyuncu, tam 15 bin başvuru arasından seçildi. Üstelik, Tomris Hatun'u oynamaya hak kazanan "Almira Tursın" ismindeki bu kişi, bir oyuncu bile değildi. Kişisel gelişim uzmanı ve Psikolog olan "Almira Tursın" oyuncu seçmelerine başvuru yaptı ve yüz şekli, sert bakışları ve Tomris Hatun'un karakter özelliklerini taşıdığı sebebiyle rolün sahibi oldu.  Yönetmen koltuğunda ise "Akan Satayev" oturuyor[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/97/22/efsanevi-turk-kadin-hukumdar-tomris-hatun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]Kazakistanlı yönetmen Akan Satayev, eski devlet başkanından gelen film teklifini değerlendiren yönetmen oldu ve Tomris Hatun filmi yönetmen koltuğunda oturmayı başardı. Filmin senaryosunda, tüm eski kaynaklardan yararlanıldı. Kazakistan düzlüklerinde çekilen film için birçok dekor kuruldu. Oyuncular ise en çok sıcak havada, rol icabı giydikleri kalın giysilerden şikayetçi oldu. Tabi bir de eski Türk diline dillerinin dönmemesinden... "Peki Tomris filmi ne zaman vizyona girecek?"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/97/93/efsanevi-turk-kadin-hukumdar-tomris-hatun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]Film, Kazakistan'da SATAI film tarafından gösterime girmeye hazırlandı. Yakın bir süre içinde film, Kazakistan'da ve ardından farklı ülkelerde vizyonda olacak. Maalesef Türkiye için ise bir plan görünmüyor. Sosyal medyada birçok kişi, Türk sinemacılardan bu filmin Türkiye'de vizyona girmesi için talepte bulunuyor. Eğer Tomris Hatun filmi Türkiye'de vizyona girecek olursa, bu bilgiyi de buradan güncel olarak takip edebilirsiniz.  GÜNCELLEME: "Tomris" filminin Türkiye yayın hakları sahibi "Siyah Beyaz Film" yapımdan Ahmet Kara, tarafımıza ulaşarak filmin Türkiye'de 2020 yılında vizyona gireceğini, fakat net bir gün belirlemek için çalıştıklarını söyledi. Bu önemli bilgiyi de ilk ağızdan sizlere aktarmak istedik.  İşte Tomris Hatun filmi fragmanı;[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=UIxUNcqV0wo[/VIDEO] ♦ Ayrıca aşağıdaki butona da tıklayarak modunuza göre film önerisi bulabilirsiniz![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/101/61/burcunuza-gore-size-en-uygun-2-nokta-atisi-film-onerisi-780x439.png[/RESIM] Modunu Seç ►
19b
1 yıl
Sinemada Hüzün Dolu Gerçek Bir Hikaye Var: "Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun" Filmi Geliyor!
Sinemada Hüzün Dolu Gerçek Bir Hikaye Var: "Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun" Filmi Geliyor!
Ülkemiz, tarihinde çok fazla acı dolu olay yaşayan ve bu uğurda en çok kayıp veren ülkeler arasında. İşte tarihimizdeki en büyük acı olaylardan biri de, 67 yıl önce Çanakkale boğazında yaşanan Dumlupınar denizaltısı faciası... Çanakkale açıklarında, İsveç bandıralı bir şileple çarpışan denizaltımız batmış ve onlarca askerimiz bu kazada şehit olmuştu. İşte Dumlupınar: Vatan Sağolsun filmi de bu acı olayı sinemaya aktarıyor. Hadi gelin Dumlupınar: Vatan Sağolsun filmi detaylarına, konusuna, oyuncu kadrosuna ve hüzün dolu geçmişine birlikte bakalım.  "Konuşmayın, türkü söylemeyin ve sigara içmeyin..."[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/59/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]Evet, kaza olduktan sonra denizaltındaki askerler yüzeye bir şamandra göndererek yukarıdakiler ile temas kurmayı başarabilmişlerdi. Hattın su üstündeki ucundan ise, oksijenlerini tüketmemeleri için aşağıdakilere şunlar söyleniyordu; "Konuşmayın, türkü söylemeyin ve bir müddet sigara içmeden bizden gelecek yönergeleri bekleyin".. Tabi bu uyarılar bir süre sonra durumun imkansızlığı netleşince anlamlarını değiştirecekti. Yine aynı telsizin ucundan aşağıdakilere, "Artık konuşabilirsiniz, türkü söyleyebilir ve cigara içebilirsiniz" dendiği an tüm Türkiye'de acı bir feryat kopmuştu. Orada, aşağıdaydılar fakat milyonlarca kişi onları kurtararamıyorduk. Ve öyle de oldu. Oracıkta şehit oldular, hem de öyle çaresizce... İşte Dumlupınar: Vatan Sağolsun filmi, o şehitlerimize, ailelerine ve tüm Türk milletine armağan edilen bir eser olmak için yola çıkıyor. Filmin teknik kısımları için, Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz'den danışmanlık alındı[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/66/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]Dumlupınar: Vatan Sağolsun filmi, gerçek ve etkileyici bir olayı konu aldığı için filmin tüm detayları ile gerçeğe en yakın şekilde olması gerekliydi. Bu yüzden film boyunca, Türkiye'de "Deniz" deyince akla ilk gelen isim olan, hatta "Mavi Vatan" tanımının da isim babası olan Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, bu film için tüm bilgilerini paylaştı ve danışmanlık verdi.  Filmin yönetmen koltuğunda Ayla, Müslüm ve Sarıkamış Çocukları filminin de yönetmeni olan "Can Ulkay" var[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/35/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]Filmin senaryosunu ise Mert Dikmen kaleme aldı.  Filmin oyuncu kadrosunda ise şu isimler bulunuyor; Farah Zeynep Abdullah[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/30/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] Ali Atay[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/60/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] Uğur Güneş[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/31/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] İsmail Hacıoğlu[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/43/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] Murat Yıldırım[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/1/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] Taner Ölmez[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/37/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] Filmin müzikleri ise Muhteşem Yüzyıl ve Ayla gibi yapımlarda da imzası olan Fahir Atakoğlu'na emanet[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/12/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.png[/RESIM] Tüm çalışmalar sonucunda kurtarılamayan aziz şehitlerimizin anısına hazırlanan Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filmi 17 Ocak 2020'de sinemalarda olacak![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/40/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminin yayınlanan ilk kısa fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=qURELuI1i_M[/VIDEO] Dipnot: Mustafa Uslu, son zamanlarda, Türkiye seyircisinin nabzını tutmayı iyi başarıyor. Ayla, Müslüm, Naim ve şimdi de Dumlupınar: Vatan Sağolsun filminin yapımcılığını üstlenerek, birçok kişinin eleştirdiği fakat benim desteklediğim bir şeyi yapıyor. Ülkemizin tam da içinde barındırdığı, birçoğumuzun bildiği o konuların sinemaya taşınmasına destek oluyor. E dolayısıyla insanlar da bu harekete tepki veriyor ve sinemaya gidiyor. Bu durum bir "prim" bile olsa, bu sayede milyonlarca kişi gerçekten iyi filmler izliyor. Hatta hiç sinemanın yolunu bilmeyenler bile film izliyor, aileler sosyal hayata karışıyor. O yüzden filmde emeği geçenleri kutluyorum. Ha bir de unutmadan, aslında filmin adının doğru yazılışı "Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun" fakat birçok resmi platformda "Sağolsun" şeklinde lanse edildiği için ben de ikisini birden kullanmak istedim.  Bu arada 2000 yılında gerçekten yaşanan bir patlama nedeniyle dibe çöken Rus denizaltısının içindeki askerleri konu alan bir Rus filmi tavsiyem de var, bu filmi de mutlaka izleyin derim; "Kursk"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/146/56/sinemada-huzun-dolu-gercek-bir-hikaye-var-dumlupinar-vatan-sag-olsun-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] Filme Git ► ● Hemen aşağıdaki butona tıklayarak modunuza göre film tavsiyesi seçebilirsiniz![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/28/58/simdiye-kadar-nasil-izlememisim-diyeceginiz-7-film-tavsiyesi-780x439.png[/RESIM] Modunu Seç ►
1.5b
7 ay
Acun'un, YouTuber'lar ile Çektiği Yarışma "Exatlon" Netflix'te İzlenecek!
Acun'un, YouTuber'lar ile Çektiği Yarışma "Exatlon" Netflix'te İzlenecek!
Gündemi ve dünyayı sürekli takip eden, reytingi koklayan ve neyin hit olacağını ön görebilen Acun Ilıcalı, 2019'un sonunda başladığı "Exatlon Challenge" yarışmasını hangi kanal veya platformda yayınlayacağına dair bir açıklama yapmamıştı. 18 Türk YouTuber'ın yarışmacı olarak katıldığı "Exatlon Challenge" programının nerede yayınlanacağı nihayet açıklandı. Acun Medya imzası ile hazırlanan Exatlon yarışması Netflix'te izlenebilecek.   YouTuber Barış Özcan'ın Tavsiye Ettiği 6 İyi Film İçin Tıkla ► Hadi gelin şimdi Netflix'te yayınlanacak olan Exatlon Challenge hakkında detaylara bir bakalım.  Acun YouTuber'ları yarıştırarak tamamen "Gençlik" odaklı bir program yaptı, ne yani bunu TV'de mi yayınlayacaktı?[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/81/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Exatlon, insanların dayanıklılık, güç, korku ve irade testlerinden geçtiği bir yarışma. Bu yarışmada zeka, çeviklik, dayanıklılık, cesaret ve psikoloji çok önemli. İşte bunların hali hazırda olduğu yer ise YouTube. "Ormanda 1 gece hayatta kalmak", "Aslanlarla dolu kafese girdim" gibi pek çok cesaret ve dayanıklılık isteyen video, şu an hali hazırda zaten YouTube'ta mevcut. Acun da bir çığ gibi büyüyen bu YouTube dünyasına ayak uydurmak istedi ve elindeki gücü de doğru kullanarak 18 Türk YouTuber'ı Dominik'e götürüp Exatlon Challenge'ı çekti. Gençlerin en çok olduğu yer ise YouTube'tan sonra Netflix'ti, bu yüzden Netflix ile anlaşıldı ve yarışma Netflix'in takvimine girdi.  Exatlon Challenge'ı 3 Temmuz 2020'de Netflix'te izleyeceğiz![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/39/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Netflix Türkiye'nin genç kitlesi oldukça fazla. Bunun da bilincinde olan Ilıcalı, zekice bir hamle yaparak Exatlon'u Netflix'te yayınlamayı başardı. Hem YouTuber'lar var, hem de Netflix'te... Benim düşüncem, bu yarışmanın çok izleneceği yönünde.  Peki yarışmada hangi YouTuber'lar var? Abone sayıları ile birlikte size göstermek istiyorum. "Orkun Işıtmak" ile başlayalım![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/87/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Abone Sayısı: 7 Milyon Elanur[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/13/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Twitch yayıncısı olan Elanur'un YouTube üzerinde 220 bin abonesi bulunuyor.  Oğuzhan Uğur[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/83/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Sunucu olarak adaya giden Uğur'un da 2 Milyon abonesi bulunuyor. Dilara Aydın[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/29/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Instagrammer olan Aydın'ın YouTube üzerinde sadece 4 bin abonesi bulunuyor. Furkan Yaman[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/93/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Furkan ise YouTube'ta 3.3 Milyon aboneye sahip. Ağır Sağlam[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/58/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Furkan Kaya'nın ise 500 bin abonesi bulunuyor. Öykü Berkan[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/50/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Öykü ise 200 bin aboneye sahip. Mendebur Lemur[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/47/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]1.3 Milyon aboneye sahip olan Lemur ise YouTube üzerinde hızla yükselenlerden.  Hayrettin[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/84/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Yıllar televizyoncusu, sunucusu ve günümüzün YouTuber'ı Hayrettin'in ise 2 Milyon abonesi var.  MiaFitz[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/79/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Gözde Demiral ise iyi bir Twitch yayıncısı. YouTube üzerinde ise 40 bin aboneye sahip. Buğra Kazancı[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/38/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]2 Milyon aboneye sahip olan Kazancı ise oyun videoları ile tanınıyor.  Dilan Ay[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/44/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]40 bin abonesi bulunan Ay ise kendi kitlesi tarafından oldukça seviliyor. Zeynep Aleyna Şen[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/99/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Şen'in ise 30 bin abonesi var.  Yağmur Karabal[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/41/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Yağmur ise YouTube üzerinde sadece 4 bin aboneye sahip. Doğan Kabak[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/92/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Otomobil denince YouTube üzerinde akla gelen ilk isimlerden olan Doğan Kabak ise 1.3 Milyon aboneye sahip.  Beyin Yakan Film Tavsiyeleri İçin Tıkla ► Uras Benlioğlu[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/97/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]2.7 Milyon aboneye sahip Benlioğlu'nun geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken aracı yanmış, kendisi ise son anda canını kurtarmıştı. Bu da size küçük bir bilgi.  Barış Erdoğan[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/65/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Sportif bir YouTuber olan Barış'ın ise 250 Bin abonesi var. Buse Plan[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/172/9/acun-un-youtuber-lar-ile-cektigi-yarisma-exatlon-netflix-te-izlenecek-780x439.png[/RESIM]Çeşitli çılgınlıkları ile sürekli gündemde olmayı başaran Plan ise 80 Bin aboneye sahip.  VLOG: Çekim için adaya giden YouTuber'ları, kaldıkları yerleri, yaşadıkları duyguları daha yakından görmek, anlamak isterseniz Orkun Işıtmak'ın paylaştığı aşağıdaki Vlog'u da izleyebilirsiniz.[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=00oVXV9Y8D4[/VIDEO] NOT: 3 Temmuz'da Netflix üzerinden izlenebilecek olan yarışma, şimdiden sosyal medyada sürekli gündeme tutunmayı başarıyor. Bu da, yarışmanın çok beklendiğini ve çok izleneceğini gösteriyor.  ● Aşağıdaki butona tıklayarak hemen modunuza göre film tavsiyesi seçebilirsiniz![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/28/58/simdiye-kadar-nasil-izlememisim-diyeceginiz-7-film-tavsiyesi-780x439.png[/RESIM] Modunu Seç ►
5.3b
4 ay
2000 Yılı Sonrası Çekilmiş 8 ve Üzeri IMDB Puanına Sahip 8 İyi Film Önerisi
2000 Yılı Sonrası Çekilmiş 8 ve Üzeri IMDB Puanına Sahip 8 İyi Film Önerisi
Her gün, her saat, hatta her an binlerce kişi internette film önerisi arıyor. Kimisi Google'a "En iyi film önerileri" yazıyor, kimisi ise eşine dostuna "İyi bir film tavsiyesi var mı?" yazıp, gelen "Fight Club izle" cevabı ile yıkılıyor. Ya da film önerisi istendiğinde 1970-80'lerden filmler tavsiye ediliyor fakat onlar da herkese ne yazık ki uymuyor... Günümüz genç izleyicilerinin çoğu, 2000 yılından sonra çekilen iyi filmleri arıyor. İşte birazdan göreceğiniz liste de, tam bu yaraya derman oluyor ve 2000 yılından sonra çekilen en iyi filmleri içeriyor. Sizin için listelediğim bu IMDB 8 ve üzeri filmler listemi çok seveceksiniz. (kaanintavsiyesi.com üyeleri tarafından en çok beğenilen filmler listemize de buraya tıklayarak göz atabilirsiniz) Hadi gelin şimdi IMDB puanı 8 ve üzeri olan 2000 yılı sonrası çekilen filmler nelermiş hadi gelin şimdi birlikte bakalım! 1. 2000 yılı sonrasında çekilip IMDB puanı 8 ve üzeri olan ilk filmimiz 2014 yapımı "Whiplash"...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/11/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpeg[/RESIM]"Kaan bu filmin konusu ne? İzleyenlerin yorumları nasıl?" diyenler hemen aşağıdaki butona tıklayabilir. Filme Git ► 2. Bir diğer film önerisi ise 2011 yapımı "Warrior"...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/23/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Alkol batağından kurtulmaya çalışan bir baba ve onun birbirinden farklı 2 oğlu... Bu filmi kaçırmayın. Filme Git ► 3. Sıradaki film tavsiyesi ise 2016 yılında çıkan "Contratiempo" oluyor...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/27/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Muhteşem bir İspanyol filmi izleyeceksiniz. Kaan demişti dersiniz... Filme Git ► 4. IMDB 8 ve üzeri filmler listemizdeki bir diğer tavsiye ise 2016 yapımı "Pink"...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/59/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Bu filmimiz ise, erkekler tarafından saldırıya uğrayan 3 genç kızı ve onları savunan avukatın yaşadıklarını konu alıyor. Filme Git ► 5. Listemizdeki bir diğer film önerisi ise 2016 yılında çekilen "Lion"...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/40/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Kaybolan bir çocuk ve yıllar sonra gelen "Ailemi bulmalıyım" hissi... Bu film gözünüzden birkaç damla yaş düşürecek. Filme Git ► Zaman Yolculuğu Konulu Film Tavsiyeleri İçin Tıkla ► 6. Sıradaki öneri ise yine 2016 yapımı "Hacksaw Ridge"...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/55/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Öldürmeyen bir asker ne yapar? Tetiği çekemeyen bir asker neler yaşar? İşte bu film de tam olarak bunu konu alıyor. Filme Git ► 7. Listemizin sonuna yaklaşırken bir diğer önerimiz ise 2017 yapımı "Wonder"...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/51/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Yüzünde görünüş olarak bir farklılık olan küçük bir çocuğu ve onun hayatını izleyeceksiniz. İyi bir aile filmi sizi bekliyor. Filme Git ► 8. Listemizin son sırasında ise 2013 yapımı "Miracle in Cell No:7" yani "Hücre 7 Mucizesi" yer alıyor...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/48/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Zihinsel engelli bir baba ve küçük kızının yaşadıkları sizi de çeşitli duygulara sürükleyecek. Mutlaka izlemelisiniz!  Filme Git ► BONUS: Her ne kadar IMDB puanları 7,9'da kalmış olsa da bu 2 film önerisi de izlemeye değer: "Nightcrawler"[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/84/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Bir insan ne kadar hırslı olabilir? İzlediğimiz haberlerin arka planında neler yaşanıyor? Bu filmi kaçırmayın. Filme Git ► - Diğeri de "Moon"[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/5/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Ay üzerinde çalışmalar yapmak için görevlendirilen bir adam ve onun yaşadıklarını izleyeceksiniz... Beyniniz yanabilir!  Filme Git ► Ve tabi 8,6 IMDB puanı ile bu hafta vizyona giren nefis filmimizi de bu listeye eklememek olmaz: "Müslüm"[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/44/4/2000-yili-sonrasi-cekilmis-8-ve-uzeri-imdb-puanina-sahip-8-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]"Bizden neden böyle filmler çıkmıyor ya" diye isyan etmek yerine çıkanlara ilgi gösterelim. Bu filmden başlayabilirsiniz... Eğer hala izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz. Filme Git ► ♦ Ne oldu? Bunlar kesmedi mi? O zaman hemen aşağıdaki butona tıklayarak modunuza göre film tavsiyesi seçebilirsiniz![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/28/58/simdiye-kadar-nasil-izlememisim-diyeceginiz-7-film-tavsiyesi-780x439.png[/RESIM] Modunu Seç ►
25b
1 yıl

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.