El Hoyo 2020 tr-TR

El Hoyo (2020)

(Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
IMDB
7.1
(121) 4 491 0 5
455
36
İZLEDİM
SONRA İZLE
121 Yorum
IMDB
7.1
BU FİLM
68b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
21 Mart 2020

Bu nefis filmi aranızdan Aşkın Küçükşehir, Tansu Sağır, Almila Öz ve Kenan Buğdaycı izlemem için dün tavsiye olarak göndermişler. İlk gönderenin profilini yukarıya sabitliyor, diğer 3 üyemize de teşekkürler ediyor ve bu çok uçuk filme geçiyorum... Filmimiz, dikey bir şekle sahip olan bir hapishanenin içinde yaşananları konu alıyor. Her hücrede 2 kişi kalıyor ve "Yemek", her gün düzenli olarak en üst kattan başlayarak en alt kata doğru kademeli olarak dağıtılıyor. Fakat işte tam da burada, insanoğlunun bazı özellikleri devreye giriyor ve tam anlamıyla bir yemek savaşı başlıyor. İşte böyle bir ortamda, hem hayatta kalma savaşı verip hem de sistemi çözmeye çalışan bir adamın yaşadıklarını izleyeceksiniz... Uzun zamandır böyle nefis bir senaryo, böyle nefis bir film izlememiştim. Hiç bitmesin istedim desem abartmış da olmam. İnsanın beynini zorlayan senaryosu, yer yer artan gerilimi ve içindeki gizemi ile nefis bir İspanyol sineması izleyeceksiniz. Bu arada filmimizde +18 sahneler de bulunuyor, uyarayım da sonra yemek yerken izleyenler kulağımı çınlatmasın... Film hakkında yazdığım ve 100 binden fazla kişinin göz attığı analizi de şuraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı aşağıya mutlaka ama mutlaka bekliyorum. Hadi tadını çıkarın!

El Hoyo - The Platform

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
Ayşegül A.
1 yıl önce
Sıkı Üye
Harika bir filmdi. Mantık hataları aramak yerine psikolojik çözümlemeler ararsanız anlatılmak isteneni kavrayabiliyorsunuz. 2 kez izlediğinizde kaçırdığınız diyaloglarla anlatılmak isteneni daha iyi anlıyorsunuz zaten. Kaan'dan yine 10 numara tavsiye olmuş teşekkür ediyoruz.
Enes E.
21 Kasım 2021
Sıkı Üye
Başarılı bir film hatta filmden öte felsefi bir görüş gibi. Başlarda sürükleyici geliyor ama sonlara doğru heyecanı bir tık düşürmüşler, yine de şiddetle tavsiye ederim.
Semy
18 Kasım 2021
Çaylak
İzlenir. Sonu daha farklı bitebilirdi. Mesaj güzel, her ne kadar anlatmakta güçlük çekseler de. Fakat her şeye rağmen beğendim.
E.N.A.
08 Kasım 2021
Usta Yorumcu
Harika bir başkaldırı filmi, her ne kadar mesaj verilemese de...
leyla A.
05 Kasım 2021
Çaylak
Pandemide tek kalırken izleyip, gerilip kendime eziyet ettiğim film. Mesajı güzel. Sağlam bir ruh hali ile izlenir.
GULCAN Ç.
19 Ekim 2021
Çaylak
Film aşırı iyi bir de ispanyol filmi seven biri olarak keyifle izledim. Aslında alttan alttan hayatımızdaki toplumsal sınıflandırılmayı anlatıyo.
beraat Y.
18 Ekim 2021
Çaylak
Filmin anlatmak istediği şey çok güzel izledikten sonra incelemesine de göz atarsanız bal kaymak olur izleyiniz izlettiriniz beğenmeyenlerden de koşarak uzaklaşınız.
merve B.
13 Ekim 2021
Son derece berbattı keşke izlemeseydim çok fazla mide bulandırıcı sahne vardı.
Pablo.Escobar
29 Eylül 2021
Sıkı Üye
Herkes de olmuş film eleştirmeni.. Valla zor dayandım.. Çok sıkıldım.
Said F.
21 Eylül 2021
Sıkı Üye
Gıcık bir film. İnsanların bir çoğu kafasını kaldırıp dünyayı ve devinimini düşünmediği için bu filmden inanılmaz şekilde etkilenip "sadece düşünenler için anlamlı" ifadesi gibi bir kafaya giriyorlar. Bu film sayesinde ufku açılıyor bir çoğunun... İlginç.
Yeşim G.
14 Eylül 2021
Çaylak
Günümüz dünya sorunlarını, aç gözlülüğü, sınıf farklılıklarını gözler önüne serip alttan mesajlar vererek bunun eleştirisini yapan bir film. İzlerken midem bulanmadı diyemem ama film baya etkileyiciydi.
Daha fazla yorum110
the platform filmi konusuthe platform izlethe platform filmi analizthe platform filmi incelemethe platform konusuthe platform yorumlarel hoyo film konusuthe platform fragmanen iyi ispanyol filmlerien iyi bilim kurgu filmleri2020 film önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.