El Hoyo 2020 tr-TR
El Hoyo (2020)
(Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
IMDB
7.1
(88) 4 285 0 5
271
14
İZLEDİM
SONRA İZLE
88 Yorum
IMDB
7.1
BU FİLM
49b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
El Hoyo (2020)
Beynimi Yaksın - Farklı Bir Dünya - Netflix Filmleri - 2020 Filmleri
( Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!

Bu nefis filmi aranızdan Aşkın Küçükşehir, Tansu Sağır, Almila Öz ve Kenan Buğdaycı izlemem için dün tavsiye olarak göndermişler. İlk gönderenin profilini yukarıya sabitliyor, diğer 3 üyemize de teşekkürler ediyor ve bu çok uçuk filme geçiyorum... Filmimiz, dikey bir şekle sahip olan bir hapishanenin içinde yaşananları konu alıyor. Her hücrede 2 kişi kalıyor ve "Yemek", her gün düzenli olarak en üst kattan başlayarak en alt kata doğru kademeli olarak dağıtılıyor. Fakat işte tam da burada, insanoğlunun bazı özellikleri devreye giriyor ve tam anlamıyla bir yemek savaşı başlıyor. İşte böyle bir ortamda, hem hayatta kalma savaşı verip hem de sistemi çözmeye çalışan bir adamın yaşadıklarını izleyeceksiniz... Uzun zamandır böyle nefis bir senaryo, böyle nefis bir film izlememiştim. Hiç bitmesin istedim desem abartmış da olmam. İnsanın beynini zorlayan senaryosu, yer yer artan gerilimi ve içindeki gizemi ile nefis bir İspanyol sineması izleyeceksiniz. Bu arada filmimizde +18 sahneler de bulunuyor, uyarayım da sonra yemek yerken izleyenler kulağımı çınlatmasın... Filmi izledikten sonra da şuraya tıklayarak filmin analizini okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı aşağıya mutlaka ama mutlaka bekliyorum. Hadi tadını çıkarın!

(Bizi Instagram'da da Bulun!)

El Hoyo - The Platform

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
Ayşegül A.
4 ay önce
Çaylak
Harika bir filmdi. Mantık hataları aramak yerine psikolojik çözümlemeler ararsanız anlatılmak isteneni kavrayabiliyorsunuz. 2 kez izlediğinizde kaçırdığınız diyaloglarla anlatılmak isteneni daha iyi anlıyorsunuz zaten. Kaan'dan yine 10 numara tavsiye olmuş teşekkür ediyoruz.
katilcivciv
10 Eylül 2020
Sıkı Üye
Ufak bir uyarı, yemek yerken izlenecek bir film değil. Ruh emikleyen filmleri seviyorsanız sevebileceğiniz bir film.
Yigittheripper
24 Ağustos 2020
Usta Yorumcu
Anlatmak istediği mesajla değerlenen bir film. Orta düzeyde iğrençlik sahneleri içeren bir dizi mantık hatasını da barındıran İspanyol sinemasının son ürünü, izlenebilir.
kedilibiri D.
14 Ağustos 2020
İzlemeye değer, izle düşün, sorgula ve hakkında okumalar yap. illa ki teknik kusurları, eleştirilecek yönleri vardır ama güzel bir seçenek. İzleyin.
Esin G.
11 Ağustos 2020
Gereksiz mesaj verme derdi, fazlaca bir distopik olay...
Azerbaijan B.
10 Ağustos 2020
Çaylak
Çok beğendim. Filmde birçok sosyal mesajlar var mesela 1. Tok açın halinden anlamaz. 2. Tanrı her şeyi mükemmel yarattı, her şeyi insanlar mahvetti (hapishane rehberliği tanrı gibi farz edilmiş) 3. Gerçek hayattaki sosyal tabakalar arasındaki farklar anlatılıyor. 4. Fakirlerin (alt kattakilerin) fakir olma sebebi zenginler.
_ecemio_
10 Ağustos 2020
Çaylak
Film güzel ama sonu kesinlikle çok daha iyi olmalıydı. Ama bu Netflix filmlerinin birçoğunda görülebilen bir şey artık. Biraz uçuk bırakıp izleyicinin düşünmesini kafa yormasını istiyorlar bir nevi. İzlemek isteyenlere tavsiye ederim ama eğer Netflix filmlerine yeni yeni başladıysanız bir sürü güzel film de var elbette bunu biraz aşağıda tutmanızı tavsiye ediyorum listenizde.
destalyad
09 Ağustos 2020
Sıkı Üye
Yok psikanaliz yok teoloji yok sol perspektif... tamam derin anlamlar var genele bakmak lazım da anlamak isteyene yani. Felsefeyi filmlerle deli gibi savunacağınıza kitaplarla vurmanızı tavsiye ederim. "Nasıl beğenmezsin git çocuk filmi izle sen" diyenlere ithafen...
Emre Ulukaya
08 Ağustos 2020
Çaylak
Tam bir başyapıt! Filmi izledikten sonra "bu ne ya", "böyle saçmalık mı olur?", "tam bir vahşet bir şey anlamadım" gibi yorum yazan arkadaşlara rica edeceğim ki filmin incelemelerini okusunlar. İyi seyirler!
Betül A.
03 Ağustos 2020
Çocuk tamamen mesajdı, hücredekilere gelecek neslin ihtiyacının olduğuna işaretti fakat bencillik o kadar ağır basmıştı ki insanlar birbirlerini öldürüyorlardı artık. Denildiği gibi zengin yoksul akla geliyor ama ilahi tarafını hiç düşünmemiştim çok çok mantıklı geldi. Her neyse izlemek isteyen hiç durmasın ben izlememe rağmen yine izlicem aşırı güzeldi.
Alper U.
27 Temmuz 2020
Çaylak
Çok güzel film, her bir platform farklı bir dünyaya açılıyor. Sonu biraz daha iyi yapılabilirmiş tabi.
nec(k)rolesS
13 Temmuz 2020
Benim düşüncem; sonu daha iyi yapılmalıydı. Güzel ama...
Tuana
03 Temmuz 2020
Mesajlarıyla ve oyunculuklarıyla kendini izlettiriyor, etkileyici.
Mertcan Y.
18 Haziran 2020
Yahu ne mantığı ne draması ne psikolojisi. İğrençlik abidesi, bu ne? Hoşaf ağzımdan döküldü.
Abdulhamit T.
12 Haziran 2020
Çaylak
Daha çok belgesel niteliğinde psikoloji üzerinde çok durulmuş ama uzun zaman sonra ilk defa severek izlediğim bir film oldu.
Gökçen Y.
03 Haziran 2020
Sıkı Üye
Bu kadar beğenilmesine anlam veremediğim, sonunu zor getirdiğim bi film oldu. Umarım benim gibi düşünen başkaları da vardır, yoksa sorunun bende olduğunu düşüneceğim. Üzgünüm sevemedim.
Sksjsjsjs
25 Mayıs 2020
Sıkı Üye
Bu film beni çok sarmasada, mantık hataları da olsa, izlenesi bir film. Çok pişman olacağınızı sanmıyorum. İyi seyirler.
Taner Ü.
24 Mayıs 2020
Yorumlara baktığımda bir çok kişinin filmi anlamadığını fark ettim. Ben de filmi ilk izlediğimde anlamamıştım. Bakınız film sonu hiç de zannedildiği gibi bitmiyor.
Üstlere mesaj pasta ile gitti. Film başlarında farkındaysanız şef aşçılarına bağırıyordu. Sebebi üzerindeki kıl. Verilen ince mesaj ise devlet büyükleri o kadar boş ki bunu bile anlamadıklarının göstergesiydi. Aşağıya inerken adam zaten yaralıydı ve orada öldü. En alta inip bir karanlığa bir yere gitmedi. Küçük kız yoktu tamamen kafasında canlandırdığıydı. Birde böyle düşünün. Film oldukça kaliteliydi. Enlerim arasında kesinlikle! Hiç de hafife alınacak bir film değildi.
SPOILER [GÖSTER]
Gökhan Özkol
24 Mayıs 2020
Usta Yorumcu
Filmi izlerken hiç sıkılmadım, gerçekten çok güzel bir film. Bu filmi izlemeden geçmeyin, etkili bir film bence.
kubilay ü.
19 Mayıs 2020
Çaylak
Yer yer sıktığı oluyor. Ama genele bakarsak anlamlı bir film. Açıkçası izlerken çok şey beklememek lazım ama yine de can sıkıntısında, izlenecek bir şey bulunmadığında izlenebilir.
Derya S.
13 Mayıs 2020
Çaylak
Sonu bir başka bitseydi çok daha iyi olurdu. Kötü bir film olduğunu düşünmüyorum 5 üzeri 2.5 gibi bir puanı hak ediyor bence.
Zümra K.
26 Nisan 2020
Çaylak
Olay akışı değil de ruhsal çözümlemeleri görmek için izlenmesi gereken bir film. İnsan psikolojisi ve fizyolojisi bir modelleme yapılarak anlatılmış. Tabi ki toplumumuzun bir aynası olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Genelde filmlerin sonlarına odaklanan biri olarak filmin sonundan değil de, filmin tümünden zevk almanızı öneririm.
Umut Ö.
26 Nisan 2020
Sıkı Üye
Tam anlamıyla çarpıcı bir film. Teşekkürler Kaan ve burada yorumda bulunan tüm arkadaşlar.
Fehmi D.
26 Nisan 2020
Harika bir filmdi, soluksuz izledim, teşekkür ederim :)
FARTİNGFİNNGERS
25 Nisan 2020
Baya baya ama baya iyi.
Ozan K.
23 Nisan 2020
Çaylak
Filmi ilk duyduğum zaman "Böyle film mi olur bu nasıl final, 1 buçuk saatim çöpe gitti" ve "Mükemmel, yok böyle bir film, muazzam" gibi farklı yorumları okuyunca dedim ki bu nasıl bir film cidden... İzlediğim her saniyeye değer alt metne sahip olan filmlere bayılırım. Film hakkında genel bir boşluğa düşen varsa film analizine göz atsın.
Ali H.
22 Nisan 2020
Özgün bir senaryosu olan akıcı bir filmdi. Kaan'ın analizini okursanız, yahut izlerken alt metni fark edebilirseniz gözünüzde daha da değerlenecek bir film diyebilirim.
krmzcn
19 Nisan 2020
Çaylak
Tam tavsiye edilecek film!
Feride S.
17 Nisan 2020
Çaylak
'Belli ki' mesajı olan çok iyi bir film. Puanım 8/10
KayısıKentli
12 Nisan 2020
Çok farklı, çok akıcıydı. Tavsiyemdir.
Rebbin H.
11 Nisan 2020
Efsaneydi, mutlaka tavsiye ederim.
Serhat
09 Nisan 2020
Sıkı Üye
Çok güzel ve düşündüren bir film, diyaloglar ve anlatım harika.
Yavuz K.
06 Nisan 2020
Yemek platformu aşağı yavaş iniyor. Yukarı son sürat çıkıyorsa çocuğun annesi çocuğa yemek taşıyamaz. Yani çocuk adamın zihninin bir oyunu... Kaçıncı sınıf insan olursan ol, sorumsuzca yaşamayı sürdürürsen hem kendini hemde insanlığı yok edeceksin. Düşmez, kalkmaz bir Allah var. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bu atasözleri filmin mesajı olmalı.
SPOILER [GÖSTER]
Şule S.
05 Nisan 2020
Çaylak
Kaan analizini okuyunca kafamdaki taşlar yerine oturdu eline sağlık. Filmin alt metni, kendisinden çok daha büyük. Keşke hep böyle üzerine konuşulacak iyi filmler izleyebilsek keşke. Çok beğendim.
alperekener
04 Nisan 2020
Çaylak
Film analizlerini okursanız da zaten görürsünüz genelde iki tip yorum var: Siyasi mesaj ve dini mesaj. Platformun hiçbir bağlantısı olmadan gökten inmesi gerçekçi değil bu yüzden daha çok dini mesaj olduğunu düşünüyorum ben de. Kahramanımız mesajı üsttekilere iletmek uğruna insanların karnını doyururken bir yandan da buna engel olmak isteyenleri öldürüyor. Yani mesajı uğruna insanları öldürüyor, tıpkı cihatlar gibi. Bir çok göndermenin olduğu filmde sonunu yerinde buldum. Kesinlikle böyle bitmeliydi. En alt kata (yani mezara) ulaştığında yolculuk bitiyor ve mesajları yöneticilere (tanrıya) doğru yola çıkıyor. Ulaşıp ulaşmadığı belirsiz. İşte asıl mesele de bu. Mesajların ulaştığını savunanlar da var, aksini savunanlar da... Tıpkı hayat gibi.
SPOILER [GÖSTER]
cihad T.
02 Nisan 2020
Çaylak
Son derece ilginç ve özgün senaryosuyla, ayrıca verdiği mesaj bakımından çok güzel bir film olmasına karşın, filmde işlenen bazı konular havada kalmış, ayrıca sonunu hiç güzel yapamamışlar.
Miraç I.
02 Nisan 2020
Usta Yorumcu
O kadar güzel dersler veriyor ki film ama sadece fark ettiğim bi şey var iyi insan yine iyi insandır. Bazı şeyler yaşadı, yapması gerekeni yaptı, daha kötüsünü değil. İzleyin.
OverDose
31 Mart 2020
Sonu bi tık sönüktü ama iz bırakan tarzda bir film...
Subutay B.
31 Mart 2020
Çaylak
Yani bilemiyorum sanırım Netflix filmleri, filmin sonunu getirme konusunda biraz sıkıntılı. İzlediğim hiçbir Netflix filminin sonu beni tatmin etmedi.
Merve A.
30 Mart 2020
Uzun saatler süren filmleri izleyemeyen biri olarak buradaki öneriler sayesinde izledim. Açıkçası sarsıcıydı ve çok etkilendim. Kaç gündür beynimin içinde bu filmle yaşıyorum.
Fatih Y.
30 Mart 2020
Film çok iyi işlenmiş herkesin izlemesini isterim. Ancak yemekten kıl çıkması, salyangoz detaylarının neden verildiğini hala çözemedim. Sonunun ucu açık bırakılması herkesin farklı bir sonuç çıkarması için yapılmış olabilir. Belki de sistem çarklarının asla bozulamayacağını anlatmak istemiş olabilirler.
SPOILER [GÖSTER]
Sümeyye A.
29 Mart 2020
Çaylak
Filmi izledikten sonra biraz araştırma yaptım. Çocuğun en katta hala hayatta olma sebebi Asyalı kadının her kat değişiminde yemeklerle beraber aşağı inerek çocuğa yemek götürmesine bağladım. Sanırım çocuğu olası saldırılardan korumak için 333. katta sakladı bütün süreç boyunca. Bir de bu sisteme girmeden önce herkese inatla en sevdiği yemek soruldu her seferinde sevilen yemek de o masaya ekleneceği için. Belki de herkes kendi sevdiği yemeği yese böyle bir kaos ortamı oluşmazdı. Ama yine anlamadığım şey kahramanımız ilk 50 kata yemek vermemesine rağmen son katlara ulaştığında masada hiç yemek kalmamıştı. Her halükarda yeterli yemek yoktu belli ki. Kafalar karışık :D Sonunu çoğu kişi beğenmemiş ama bence gayet güzel bir sondu. Açıkçası mesaj yerine ulaşsa bile umurlarında olmayacağını düşünüyorum. Bu düzende açlıktan ölen çocukları düşününce kim bu mesaja kulak verdi ki tiz seslerden başka?
SPOILER [GÖSTER]
Tamer Y.
29 Mart 2020
Filmin verdiği mesaj güzel ama anlatım dili biraz mide bulandırıcıydı. Bol kanlı, idrar ve dışkı içeren sahneler var.
SPOILER [GÖSTER]
ayşe K.
29 Mart 2020
Selam, film bende de çok havada kaldı bilemiyorum köpekli kadının çocuk hakkında neden yalan söylediğini merak ediyorum. Çocuğun neden mesaj olarak görüldüğünü merak ediyorum. Çocuğun annesinin hemen ölmesi de hayal kırıklığına uğrattı bir tutam gerçekten onun çocuğu mu bilemiyoruz ama bunca zaman hayatta kaldığına göre, o yönde düşünmeme yol açıyor...
SPOILER [GÖSTER]
gökhan A.
29 Mart 2020
Çaylak
Bencilliği ve adaletsizliği, kısaca insanı anlatan bir başyapıt, izleyin derim.
lemans
28 Mart 2020
Kendinize dersler çıkarabileceğiniz bir film. Önerilir.
Kemal T.
28 Mart 2020
Yoğun iş temposundan geriye kalan zaman çok değerli ama bu filme harcanabilir. İki saat başka yerlere götürdü beni, güzel filmdi iyi seyirler.
zuzuu
27 Mart 2020
Çaylak
Film çok güzel, izlerken insanı sıkmıyor ama sanki sonu yarım kaldı gibi aklımdaki sorulara pek cevap vermedi.
SPOILER [GÖSTER]
mavi L.
27 Mart 2020
Uzun zamandır böyle mesaj dolu film izlememiştim, görüşlerinize tamamen katılıyorum. sistem yaşamsa; yaşama gönüllü giriş yapanları, yaşamın cesur olanlarca keşfedilmesini, çocuğun en son katlarda olmasının mesajının cennete gireceklerin çocuklar gibi olmasına, en son sahnenin de sistemden çıkmak için sistemin en dibine de görülmesi olarak yorumladım. Malum ağacın gökyüzüne ulaşması için köklerinin derinlerde olması gerek.
SPOILER [GÖSTER]
Özcan U.
27 Mart 2020
Çaylak
Tek nefeste izleyebilecek bir film ancak sonu ben merakta bıraktı. Tamamen değil ama yine de biraz merak içinde kalmadım değil. Düşünmeden izlenilebilecek filmlerden.
Burak T.
27 Mart 2020
Çaylak
İspanyol sineması yine şaşırtmadı! Dikey bir hapishane ve güzel bir sistem eleştirisi, kesinlikle izleyin.
elffi17
27 Mart 2020
Çaylak
İspanyol filmlerinin bu kadar iyi olabileceği aklıma gelmezdi.
yagmur
27 Mart 2020
Verdiği mesaj, oyunculuklar ve senaryo tek kelimeyle enfes bi' film olmuş. Yine İspanyol sineması şaşırtmadı.
rıdvan K.
26 Mart 2020
Sıkı Üye
Şiddetle tavsiye etmeniz üzerine hemen izledim ama tam bir hayal kırıklığı evet üzerinde durduğu konular, ima ettiği hususlar güzel ama bir yere varmıyor. Evet kızın bir amacı var çocuğuna yemek götürüyor. Ki bence çocuğa insan eti götürüyor. Çocuğun varlığı noktasında köpekli kadın niye yalan söyledi? Bir şeyler eksik yada bana göre değil.
SPOILER [GÖSTER]
Waedia J.
26 Mart 2020
Filmin konusu, oyunculuk vs. gerçekten güzeldi. Ancak filmin sonu beni tatmin etmedi açıkçası...
Gül D.
25 Mart 2020
Mutlaka izlenmeli. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Mehmet C.
25 Mart 2020
Filmin konusunu, akışını çok beğendim. Uzun zamandır böyle bir film izlemiştim. Yabancı bir blogta okuduğum analizde; küçük kızın mesaj olmasını; sistemin aslında bozuk olduğunu üsttekilere göstermek için olduğu şeklinde açıklamışlar. Çünkü daha önce çukurda çalışan kadın, 16 yaşından küçüklerin çukurda bulunamayacağını söylüyordu. Oysa küçük kız 16 yaşın çok altında.
SPOILER [GÖSTER]
Safiye P.
25 Mart 2020
Tavsiyenle izledim, güzeldi cidden.
Engin A.
25 Mart 2020
Olaylara ilahi gözden bakarsak önemin vahiyden daha çok yaradılışta, yani insanda olduğunu anlıyorum asıl mesajın kız olduğuna bakarsak.
SPOILER [GÖSTER]
Naime S.
25 Mart 2020
Gerçekten film analizini okuyunca taşlar yerine oturabildi. Sadece kızın msj olmasını anlayamadım maalesef.
SPOILER [GÖSTER]
Cansu Y.
24 Mart 2020
Acaba neden filmin sonunda kıza mesaj gözüyle bakılıyor?
SPOILER [GÖSTER]
İsmail O.
24 Mart 2020
Hayatımda izleyip iz bırakan filmlerden en başta gelir... Müthiş senaryo... Kimlerin nasıl aklına gelir bu senaryolar... Harika yav! İzledikten sonra analizi okuyun taşlar yerine oturuyor.
Tayfun G.
24 Mart 2020
Filmi izledikten sonra film hakkında yazılan analizini okudum, en az film kadar güzel. Film ve analiz teşekkürler.
ayten Y.
24 Mart 2020
Usta Yorumcu
Hem sistemi eleştiren hem de akıcılığı bu kadar fazla olan çok az film vardır. İspanyol sinemasının genel olarak sadece twist’lerden oluşmadığını en iyi gösteren yapım olmuş. Analizindeki her iki ihtimali gerçekten çok iyi ve doğru anlatsan da, ben seçimimi ikinciden yana kullanıyorum. Ve aslında bunu tarih olarak bile düşünebiliriz. Bizden sonraki nesillere yaşanacak dünya, su bırakmadığımız söylense bile kimse empati yapmıyor. Film hakkında söylenecek çok, düşünülecek daha çok şey var. Tavsiye ettiğin için teşekkür ederim.
ekin B.
23 Mart 2020
Bence doğduğumuz aileler, filmde gözümüzü açtığımız katlar gibi. Sonra hayat bizi aşağı ya da yukarı kata indirip çıkarabilir. Bunu yaşarken yaptığımız her şeyden biz sorumluyuz. İyi olmak koşullara göre değişmemelidir. Ya iyisindir ya kötü. (burada yaşlı adam, kahramanımızı bağlamış etini keserken geçen diyalogda kahramanımızın yaşlı adama "seni sorumlu tutuyorum, ne yukarıdakileri, ne yöneticileri, ne de şu an yaşanan durumu; sen sorumlusun" demesi, bana nazilerin soykırım sonrası, hep emri veren bir üstü sorumlu tutması gibi ya da din adına yapılan savaşlarda allah'ın sorumlu tutulması gibi... işlediğin suçu hep kendinden üsttekine yüklemenin günümüze bir gönderme olduğunu düşünüyorum) laftan anlamayıp sopayla yola devam etmenin ya da aşağıdakilere lafını geçirmek için "bütün yemeklere pisleyeceğim" tehdidinin, maalesef kararında olacak şekilde diktatörlüğün, baskının, korkunun vs insanları dizginlemek için şart olduğunu gösterdiğini görüyorum... mesaj olarak yukarı gönderilen çocuğun en son katta olmasını da, günümüz de tüm bunlar yaşanırken hala açlıktan ölen yüzlerce masum çocuğu artık görmesi için tanrının ya da baştakilerin gözüne sokmak olduğunu düşünüyorum. film benim için çok etkileyiciydi.. Aşağıda mimar v'nin de dediği gibi metaforik yönden incelenmeli, baştan sona fark edilmeyi bekleyen alt metinleri varken platform nasıl hareket ediyora takılınmamalıdır. 
SPOILER [GÖSTER]
Mimar V.
23 Mart 2020
Film kurgusunu sadece metaforik bir yönden incelemek gerekir. Mantıksal açıdan birçok eksik var en basitinden o platformun herhangi bir pistona ya da sarkaç sistemine bağlı olmadan çalışması gibi.

Kaan'ın da dediği gibi Tanrı insan ve yaşam döngüsü kişiselleştirilmiş ve eğer görebiliyorsa insan, en içine geçiyor bu göndermeler. Filmin bitişinin vurucu olmamasına değinmiş birçok arkadaşımız fakat amaçlanan da budur bence. Madem evrenin bir metafor kurgusu var, sonucunu bilmediğimiz döngünün metaforik bitişi nasıl kesinlik kazandırılabilir ki? Verilmek istenen mesajları kişiye özel bırakan bir dilde bunu vurgulamasını beklememek lazım.

Örneğin çocuk nasıl orada yaşadı annesi her gün mü indi yanına yoksa bir ay boyunca yırtınarak çocuğuna mı ulaşmaya çalıştı? bunlar netlik kazanmaması gereken kurgular. Çünkü insan her gün aynı yolu bile yürüse aynı şekilde eve varamaz illa bir noktası diğerinde farklıdır. Hayat karşımıza çıkanların yaşanış biçimiyse o kadın her ay farklı katlarda beklemediği tepkileri görecektir. Bir ay 11. katta yüzüne bakmayan insan diğer ay 253. katta canıyla kadını tehdit edecektir.

Filmin son çeyreğindeki blurluk bence hayatın ta kendisi.

Bir grubun vermeye çalıştığı plansız bir mesaj acaba tanrıya ulaşacak mıdır? Ya da haybeye verilen çabalar bütünü müdür?
SPOILER [GÖSTER]
Ase ramin dede
23 Mart 2020
Bence hayatım boyunca izlediğim her türde filmden daha özel bir film fakat bir daha izlemek ister miyim bilemiyorum, konusu ilahi ve insanlık için çok düşündürücü ve sorgulayıcı. Aslında çok şeyler söylemek gerekli ama filmde de değiştirİlemediği için burda da ne kadar yazsan o kadar boşmuş gibi ama şunu anlıyorum; insanda düşünce vicdan merhamet ve paylaşmak olmayınca o kadar çukura o kadar karanlığa düşürüyor kendini... Sonuç olarak en baştakilerden en aşağılara herkesin izlemesi gerekiyor!
SPOILER [GÖSTER]
Filiz Y.
23 Mart 2020
Çaylak
Film başından sonuna kadar oldukça hızlı akıyor, işleyişi sürükleyici ve ilginç bir senaryosu var. İspanyollar yine yapmış yapacağını :)
Mehmet G.
23 Mart 2020
Kaan o değerli analizin için canı gönülden teşekkür ediyorum.
Nazire U.
23 Mart 2020
Öyle ki dünya düzenini anlama ve kavrama adına özellikle seyredilmeli. Kapitalizm ve bencillik ağır bastığında amaçlar ve hedeflerden şaşıyor insan. Çocuk ile verilen mesaj filmin bam teliydi. İspanyollar yapmışlar yine.
Kesinlikle seyredilmeli. 8/10
Melike d.
22 Mart 2020
Çaylak
Etkileyici bir senaryo. Fakat sonu biraz olsun açıklığa kavuşturulmalıydı. Anne her zaman son kata ulaşamıyor olabilir. Bunu film içinde gördük. Bir kere ulaşınca bir aylık süreçte orada mı kalıyor? Öyle olmalı yoksa platform her indiğinde anneyi görmeliydik. İllaki bir yerde sıfır katına ulaşması gerekiyor. Sıfır katına ulaşana ne oluyor? Vs. gibi açıklar var ama oyunculuklar ve konu etkileyici.
SPOILER [GÖSTER]
Bilal K.
22 Mart 2020
Evet insanın empati yapmasına neden oluyor ancak burada empati yetmez yaşamak için insan neler yapar bu düşündürüyor, ilk bakışta asla yapmam dersiniz ama demek yetiyor mu acaba? Adil olmak yemeğini bölüşmek insan doğasında ne kadar var? Bencillik, güç sende iken egolarına karşı gelebilmek? İnsan doğası nasıl bir şey acaba? Bence empati ötesi bi şey bu. Mutlaka izleyin.
Sude B.
22 Mart 2020
Çaylak
Gerçekten çok güzel bir film. Sanırım devamı gelecek ucunu açık bırakmışlar çünkü.
SPOILER [GÖSTER]
Bihter B.
22 Mart 2020
Uzun zamandır izlediğim en iyi film diyebilirim. Psikolojik gerilim olarak özellikle böyle bir dönemden geçmeye çalışırken insanı derin düşünmeye ve empati yapmaya itiyor diyebilirim.

Filmin senaryosu o kadar iyi ki sonunu kendi ruh halimize, inancımıza, düşüncelerimize ve hayalimize göre şekillendirebilme imkanı sunmuş bize.

Filmin ilk dakikaları bir merak oluştu bende acaba bir sonraki sahne nasıl olacak? Derken sahneler geçtikçe ilahi ya da dünyevi gerçeklikler ile karşılaştırma yapmaya başladığımı farkettim.

Sonunu daha bir merakla beklerken sonunun net bir şekilde bitmemesi de aslında filmi izlediğim yaklaşık 1 buçuk saatin hediyesiydi. O kadar bilinmezlik içinde kafamda her bir sahnesini 2 farklı açıdan konumlandırdığım filme senarist bir son biçseydi işte o zaman benim için bir yıkım olurdu.

Şimdi bu filmi izleyenlerin kafasında nasıl sorular var ve bu film neleri görmemize vesile oldu çok merak ediyorum.

Keşke "empati" kelimesinin anlamını sadece teoride biliyor olmasak ve gerçekten empati kurabilmeye çalışsak.

Bu filmi çok içselleştirdiğimi farkettim çünkü bir türlü son noktayı koyamıyorum.

Filme layık bir şekilde bitirmek isterim.

Sadece düşünün....
SPOILER [GÖSTER]
Osman U.
22 Mart 2020
Son kısmını anlamakta zorluk çektim, hatta anlamadım. Eğer anne kızını doyurabilmek için her gün aşağı iniyorsa neden onunla beraber en üst kata yana 0'a çıkmıyor? 0'a çıkarsa ne olur? Buna benzer sorular kafamı karıştırdı.

Filmin verdiği mesajlar ve sitenin filmi 2 farklı biçimde yorumlaması çok hoşuma gitti ve film üzerine yeniden düşünmemi sağladı.

Evden çıkamadığımız şu son günlerde İspanyollar güzel bir film ziyafeti çekmemi sağladı.
SPOILER [GÖSTER]
Mustafa
22 Mart 2020
Çaylak
Film içinde çok fazla gönderme varmış filmi izledikten sonra detaylı analizi okuyunca da tüm taşlar oturdu. Ayrıca İbrahimoviç'e benzeyen abinin oyunculuğunu da beğendim.
Furkan A.
22 Mart 2020
Filme vasat diyen filmden anlamıyordur öncelikle. 15 yıllık profesyonel film izleyicisiyim. Yapım gereği filmleri çok fazla eleştirel izlerim. Film basit ve işlevsel mantığıyla kesinlikle çok hoş. Birçok şeyi sorgulatması açısından çok iyi. Filmde takıldığım birkaç nokta var tabi ki ancak ney kusursuz ki. Platformun yukarıya çıkış mantığı. Yukarıya çıktığı ve kızın üzerinde olduğu sahnede fiziksel bir mantık hatası var mı diye merak ediyorum. Fizikselden öte katlarda kalanların yemeklerin hazırlandığı yere çıkmaları muhabbeti akıllara geliyor. Tabi 333. katın da aşağısı olması muhabbeti olayı farklı noktalara taşıyor. Orada bir gizem mi var yoksa yine felsefi bir düşünmeye mi sevk ediyor bilmiyorum ama hiç rahatsız etmiyor. Sonuç olarak mükemmel bir film, çok beğendim. İyi seyirler :)
Caner A.
22 Mart 2020
Gerçekten kapitalist dünyanın akışının etkilendiği, hayatımız için evde kalmak zorunda olan bizlerinse basitçe yaşamanın bile ne kadar değerli, ne kadar güzel olduğunu tekrar anladığımız şu günlerde, dünya düzenine üzüldüğüm, insanlığın gelmiş olduğu bu içinden çıkılmaz döngüyü kırmak için sadece mükemmel olma amacı gütmeden temel ihtiyaçları karşılayabilmenin bile mutlu etmesi gerektirdiğini beyne kazırken umut yeşerttiğim bir filmdi. Tavsiye için teşekkürler. 8/10
Fatih O.
22 Mart 2020
Analizinizi o kadar sevdim ki siteye üye olup, sizi takibe karar verdim. Film bu açılardan bakınca anlam kazanıyor, sonu ise gerçekten soru işaretleri bırakıyor. Tahmin ediyorum konuyu o kadar çok sevdiler ki sonunu bağlayamasalar da çekmeye karar verdiler. Fakat bu bile filme gölge düşürmüyor.
SPOILER [GÖSTER]
Emre A.
22 Mart 2020
Kız 333'te hayatta kaldığına göre ve filmde anne her gün en yukarıdan aşağıya indiğine göre sıfırıncı kata ulaşıyor demek ki. O halde oradakilere durumu neden anlatmıyor ya da kızını neden en yukarıya çıkarmıyor. Acaba sıfırıncı kata ulaşmanın cezası 333. katta sabitlenmek mi? Öyleyse yine de kızını sıfırıncı kata gönderse bir nevi mutfaktakilerin dikkatini çekip bilge kişinin de dediği gibi dışarıdakileri neden durumdan haberdar etmiyor? Sıfırıncı kata çıkanın cezası 333. katta sabitlenmekse ilk çıkış maksadı kızını bulmaktı ve o yüzden kızı 333 sabitleyip bir dahakine öldürmekle mi tehdit ettiler veya bu wuhanlı kadın hiç sıfıra çıkmadı da sürekli döngü olana kadar aşağıya inip kızını mı bulmaya çalışıyor? Öyleyse çocuk nasıl yaşamayı başarıyor. Sistem tarafından yemek verildiğini düşünsek kız aç olmazdı.
SPOILER [GÖSTER]
Ahmet B.
22 Mart 2020
Film efsane de sonu için bir açıklama arıyorum. Kız mesaj derken ne ima edilmeye çalışılmış?

● CEVAP: Ahmet selam. Yukarıdaki tavsiye metninde bulunan kırmızı "Şuraya tıklayarak" yazısı seni filmin analizine götürecek. Aradığın tüm cevapları orada bulabilirsin. Sevgiler.
ibj İ.
22 Mart 2020
analizi okudum son noktaya kadar her şey mantıklıydı. Ancak çocuğun hayatta kalması için anne her gün mücadele edip son kata kadar yemek taşıdığı varsayımı ile anne ertesi gün yeniden yemeğin olduğu kata nasıl çıkıyordu?
SPOILER [GÖSTER]
Kenan T.
22 Mart 2020
Filmi anlamak için bu açıklamayı okumam gerekti. Tebrik ederim. Şimdi izlediğime değdi.
Salih K.
22 Mart 2020
Film konu güzel ancak vasatı geçemeyen ilerleme ve ne olduğu belirsiz bir son. Abartılacak bi tarafı yok 5 puan .
SPOILER [GÖSTER]
Ipek A.
22 Mart 2020
Yine muhteşem bir İspanyol filmi olmuş.
Enes K.
22 Mart 2020
Film giriş gelişme çok iyiydi lakin sonu oturmamış, boşluk hissettirdi bende
SPOILER [GÖSTER]
Esin Ş.
21 Mart 2020
Evet bende şimdi bitirdim ne gibi yorum almış diye bakıyordum. Bence de çok iyi bir film. Etkileyiciydi...
Aşkın K.
21 Mart 2020
Usta Yorumcu
Beğenmene çok sevindim. Kaan'ın dediği gibi harika senaryo. Hayatta kalma savaşını mükemmel anlatmışlar. Zaten son 20 seneye Kore, son 10'a da İspanyollar damga vuruyor. Bu İspanyol filmi de harikaydı. Notu 7.5
the platform filmi konusuthe platform izlethe platform filmi analizthe platform filmi incelemethe platform konusuthe platform yorumlarel hoyo film konusuthe platform fragmanen iyi ispanyol filmlerien iyi bilim kurgu filmleri2020 film önerileri
Yayınlanan ilk Fragmanı ile Birlikte: Pokemon Detective Pikachu Filmi Geliyor!
Yayınlanan ilk Fragmanı ile Birlikte: Pokemon Detective Pikachu Filmi Geliyor!
Şüphesiz ki "Pokemon", hepimizin hayatının bir köşesinde güzel bir yere sahip. Çocukluk yıllarımızda yüzümüzde tebessüm ile izlediğimiz bu animenin "Pokemon Detective Pikachu" isminde bir filminin çıkacağı duyurulmuştu. Fakat Pokemon Detective Pikachu fragmanı yayınlanmamıştı. İşte o çok beklenen fragman geldi. Film hakkında bilgilere geçmeden önce gelin 1 gün içinde 15 milyon kişinin izlediği o Pokemon Detective Pikachu fragmanına bir göz atalım:  [VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=1roy4o4tqQM[/VIDEO] Pokemon konulu ilk "Live-Action" filmi![RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/45/7/yayinlanan-ilk-fragmani-ile-birlikte-pokemon-detective-pikachu-filmi-geliyor-780x439.jpeg[/RESIM] Film, 20 yılı aşkındır dünyayı bir şekilde kasıp kavuran Pokemon dünyasının, "Ayı Teddy" filmi gibi gerçek oyuncular ile çekilen ilk canlı aksiyon filmi olacak.[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/45/14/yayinlanan-ilk-fragmani-ile-birlikte-pokemon-detective-pikachu-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] "Pika Pika!" deyişi ile hatırladığımız sevimli Pikachu'yu "Ryan Reynolds" seslendiriyor![RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/45/10/yayinlanan-ilk-fragmani-ile-birlikte-pokemon-detective-pikachu-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] Fragmanda izlediğimiz kadarıyla tiz sesi ile tanıdığımız Pikachu, Ryan Reynolds seslendirmesi ile daha kalın bir sese ve biraz da mizaha sahip. Peki nedir bu Pokemon Detective Pikachu filminin konusu?[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/45/94/yayinlanan-ilk-fragmani-ile-birlikte-pokemon-detective-pikachu-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM] Film, bir dedektifin gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasını konu alıyor. Dedektifimizin 21 yaşındaki oğlu ise bu gizemi çözmek için kolları sıvıyor. Tabi yanında da detektif Pikachu ona eşlik ediyor...  Pokemon Detective Pikachu filminin oyuncu kadrosunda ise "Justice Smith", "Ken Watanabe" ve "Kathryn Newton" gibi isimler yer alıyor...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/45/81/yayinlanan-ilk-fragmani-ile-birlikte-pokemon-detective-pikachu-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM][RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/45/3/yayinlanan-ilk-fragmani-ile-birlikte-pokemon-detective-pikachu-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM][RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/45/44/yayinlanan-ilk-fragmani-ile-birlikte-pokemon-detective-pikachu-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]  Peki "Pokemon Detective Pikachu filmi ne zaman vizyona girecek?" derseniz de film 10 Mayıs 2019'da ilk gösterimini yapacak...[RESIM]http://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/45/70/yayinlanan-ilk-fragmani-ile-birlikte-pokemon-detective-pikachu-filmi-geliyor-780x439.jpg[/RESIM]  Film hakkında şimdilik bizi üzen tek şey o ince, tiz sesi ile hatırladığımız Pikachu'nun kalın bir sese sahip olması. Fakat filmde sadece 1 kişi Pikachu'nun o sesini duyabildiği için de aslında yine bol bol sevimli Pika Pika! çığlıkları duyacak gibiyiz... İçinde bir yerlerde Pokemon sevgisi hiç bitmeyenler olarak bu film bize ilaç gibi gelecek. Hatta belki de çocuklar ile birlikte izlemek zorunda kalacağız fakat dev perdede Pokemon izleyecek olmak insanı yıllar sonra gerçekten heyecanlandırıyor... Göreceğiz :) ● Bu arada tam da buraya tıklayarak modunuza göre film tavsiyesi bulabilirsiniz! 
1.9b
1 yıl
Yeni Yılda Evde Olacaklara Her Kategoriden Nefis Yılbaşı Filmi Önerileri!
Yeni Yılda Evde Olacaklara Her Kategoriden Nefis Yılbaşı Filmi Önerileri!
Yeni yıla, yani takvimlerde 2020'yi görmeye sadece 1 ay kaldı. Peki siz bu yeni yılı nerede kutluyorsunuz? "Ev tabi ki..." dediğinizi duyar gibiyim... O zaman sıkı durun çünkü size şahane yılbaşı filmleri önermeye geldim. Fakat birazdan göreceğiniz yılbaşı filmi önerileri arasında konusu "yeni yıl" olan çok film göremeyeceksiniz. Çünkü google'a "Yılbaşı Filmleri" yazdığınızda zaten konu bakımından yeni yılı işleyen birçok film bulabilirsiniz. Ben burada sizlere, yılbaşı akşamı izleyebileceğiniz ve her biri farklı kategorilerde olan birbirinden nefis filmler tavsiye edeceğim.  Hadi gelin şimdi yeni yıl akşamı tek başınıza ya da arkadaş veya aile ortamında izlenebilecek o nefis yılbaşı filmlerine göz atalım!  (Filmlerin konusuna, IMDB puanlarına, fragmanlarına ve izleyenlerin yorumlarına göz atmak için FİLMİN İSMİNE tıklayın) Tek başınayken izlenecekler;   "Anna"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/44/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Felon"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/40/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Kursk"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/29/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "OtherLife"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/25/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Arctic"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/19/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Polar"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/59/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.png[/RESIM]   Arkadaş ortamıyla izlenecekler; "Escape Room"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/54/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Project Almanac"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/90/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Chronicle"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/76/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "21"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/12/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Project X"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/5/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Nerve"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/84/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Ben gerilmek istiyorum" diyenlere;  "The Autopsy Of Jane Doe"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/48/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "The Shallows"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/24/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "The Descent"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/94/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Don't Breathe"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/37/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   Romantik arayanlara; "Notting Hill"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/35/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "The Spectacular Now"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/9/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Serendipity"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/55/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Wicker Park"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/21/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   Macera dolu bir yılbaşı gecesi geçirmek isteyenlere; "Alpha"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/79/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Kon-Tiki"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/82/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Jungle"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/39/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Kafayı yormasın, keyifli olsun" diyenlere; "Seventeen"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/85/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "A Dog's Way Home"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/58/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Instant Family"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/53/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "A Dog's Purpose"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/45/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "The Terminal"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/57/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpeg[/RESIM]   "The Intern"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/75/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   Son olarak; Ailecek izlenecekler; "The Blind Side"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/22/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Cinderella Man"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/89/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Wonder"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/15/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   "Storm Boy"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/139/72/yeni-yilda-evde-olacaklara-her-kategoriden-nefis-yilbasi-filmi-onerileri-780x439.jpg[/RESIM]   ● Bunlar kesmedi mi? O zaman Aşağıdaki butona tıklayarak hemen modunuza göre film tavsiyesi seçebilirsiniz![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/28/58/simdiye-kadar-nasil-izlememisim-diyeceginiz-7-film-tavsiyesi-780x439.png[/RESIM] Modunu Seç ►
2.2b
10 ay
"Ne İzlesem?" Diye Düşünenlere 5 İyi 2019 Film Tavsiyesi!
"Ne İzlesem?" Diye Düşünenlere 5 İyi 2019 Film Tavsiyesi!
2019 filmleri... Şu sıcak yaz gün ve gecelerinde binlerce kişi "2019 film önerileri" bulabilmek için yanıp tutuşuyor. 2019 yılını bitirmemize sadece 4 ay kaldı. Peki bu yıl, yani 2019'da çıkan filmlerden hangilerini izlediniz? Bana soracak olursanız bu yıl birçok iyi film vizyona girdi. Bunların içinden beğendiklerimi de burada sizlere tavsiye ettim. İşte şimdi de onların arasından seçtiklerim ile sizler için nefis bir 2019 filmleri listesi hazırladım. Hadi gelin şimdi o "Ne izlesem?" diye düşünenlerin mutlaka izlemesi gereken o birbirinden iyi 2019 film tavsiyeleri nelermiş birlikte görelim. (Beyin yakan film tavsiyeleri için buraya tıklayabilirsiniz) 1. İzlemeniz gereken ilk 2019 film tavsiyem "Avengement"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/103/61/-ne-izlesem-diye-dusunenlere-5-iyi-2019-film-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Pek çok kişinin es geçtiği, fakat yakalayanın da "Güzel filmmiş" dediği bu filmi siz kaçırmayın. "Kaan konusu ne? İzleyenlerin yorumları, IMDB puanı nasıl?" derseniz de aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.  Filme Git ► 2. Listemizdeki ilk Kore filmi tavsiyesi ise "Innocent Witness"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/103/93/-ne-izlesem-diye-dusunenlere-5-iyi-2019-film-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Güney Kore yapımı bu filme ön yargınız varsa onu hemen yıkın derim. Engelli bir kızı ve bir cinayet davasını konu alan bu film izlemeye değer bir 2019 filmi. Filme Git ► 3. Bir diğer Kore imzası taşıyan 2019 filmimiz ise "The Gangster, The Cop, The Devil"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/103/57/-ne-izlesem-diye-dusunenlere-5-iyi-2019-film-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Bir seri katil, bir polis ve bir mafya babasını konu alan bu film de mutlaka izlenmesi gereken en yeni filmlerden.  Filme Git ► 4. "The Professor and the Madman" filmi ise bir başka 2019 film tavsiyem[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/103/45/-ne-izlesem-diye-dusunenlere-5-iyi-2019-film-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Dev Oxford İngilizce Sözlüğü'nün ortaya çıkış hikayesini konu alan bu film de 2019 filmleri arasında izlenmesi gerekenlerden.  Filme Git ► 5. Pek huyum değildir ama en iyiyi en sona bıraktım; "Apollo 11"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/103/78/-ne-izlesem-diye-dusunenlere-5-iyi-2019-film-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM]Yıllar önce Ay'a gitmek için yapılan Apollo 11 görevini konu alan bu belgesel filmin tamamında yıllar önce çekilen kaliteli görüntüleri izleyeceksiniz. 60'lı yıllarda çekilmelerine rağmen izleyeceğiniz görüntülerin hepsi de HD. Eğer uzay konularına ilginiz varsa bu belgesel filmi mutlaka ama mutlaka izlemelisiniz.  Filme Git ► ● "Ee Kaan bunlar beni kesmedi, var mı başka?" diyenler aşağıdaki butona tıklayarak hazırlamış olduğum bir önceki 2019 film tavsiyeleri listeme göz atabilir.[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/74/94/-ne-izlesek-diyenlere-her-biri-basarili-5-iyi-2019-film-tavsiyesi-780x439.jpg[/RESIM] Listeye Git ►
10b
1 yıl
Beyin Yakan Filmler! İzlerken Beyninizin Yanacağı 17 İyi Film Önerisi!
Beyin Yakan Filmler! İzlerken Beyninizin Yanacağı 17 İyi Film Önerisi!
Çoğumuz, izlediğimiz filmin ters köşeler ve hiç tahmin edemeyeceğimiz hamleler ile bizi şaşırtmasını bekliyoruz. Çünkü bunu seviyoruz. Bir şeyleri tahmin etmeye çalışmak, bulmacalar çözmek ve şaşırmak, bir film izlerken en çok karşılaşmak istediğimiz şeyler. İşte beyin yakan filmler de bize tam olarak bunu veriyor. Bazı filmlerin senaryoları o kadar zekice hazırlanıyor ki, film izleyen herkesin beynini yakmayı başarıyor. Ben de bugün sizlere, "Beynimi Yaksın" kategorimden seçtiğim en iyi beyin yakan film önerileri ile nefis bir liste hazırlamak istedim.  Bittiğinde "Oha!" Diyeceğiniz Filmler İçin Tıklayın! ► Beyin yakan film önerileri deyince aklınıza hemen "Inception" veya "Predestination" filmi gelmiş olabilir fakat bu beyin yakan film önerileri listemizde, bu tarz çok bilindiğini düşündüğüm beyin yakan filmlere yer vermek istemedim. Birazdan göreceğiniz beyin yakan film tavsiyelerinin her biri de senaryoları ve kurguları ile beyninizi gerçekten yakmaya aday... Hadi gelin şimdi o tavsiyelere birlikte göz atalım!  1. İlk filmimiz "Frequency"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/98/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]"Peki Kaan bu filmin konusu ne? IMDb puanı, izleyenlerin yorumları nasıl?" diyenler hemen aşağıdaki butona tıklayabilir.  Filme Git ►  2. "Room"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/53/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]2019'un son aylarında çıkan bu film, benden tam puan almayı başardı. Beyin yakan çılgın konusuyla bu listede olmayı hak etti... Kaçırmayın. Filme Git ►  3. "Durante la Tormenta"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/36/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Netflix yapımı bu beyin yakan tavsiyem ise fırtınalı bir gecede yaşanan kafa karıştırıcı olayları konu alıyor. Filme Git ►  4. "Mindscape"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/31/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Bir bellek dedektifinin yaşadığı beyin yakan olayları izleyeceksiniz.  Filme Git ►   5. "Enter Nowhere"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/93/66/8-tavsiye-ile-zekice-yazilan-senaryolariyla-beyin-yakan-en-iyi-filmler-780x439.png[/RESIM]Bütçesi çok düşük olmasına rağmen etkisi epey büyük olan bu filme mutlaka bir şans verin derim. Filme Git ►   6. "Open Grave"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/52/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Bu tavsiyemde ise aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz... Mutlaka izleyin!  Filme Git ►   7. "Time Lapse"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/35/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Çok ilginç bir fotoğraf makinesi ve birkaç genç... Bu filmi izleyin!  Filme Git ►   8. "Moon"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/66/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Ay'ın yüzeyinde görev yapan bir astronotun yaşadıklarına şahit olacaksınız... İzlemediyseniz, mutlaka listenize alın derim. Filme Git ►  9. "Cube"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/22/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Şöyle beyin yakan bilmecelere ne dersiniz? Eğer bu sizi de heyecanlandırdıysa bu film tam sizlik! Filme Git ►  10. "Los Cronocrimenes"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/93/99/8-tavsiye-ile-zekice-yazilan-senaryolariyla-beyin-yakan-en-iyi-filmler-780x439.png[/RESIM]İspanyol filmleri ile aranız nasıl? Ben hastasıyım. Ve bu filmi şiddetle tavsiye ediyorum. Filme Git ►  11. "The Invisible Guest"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/45/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Yine bir İspanyol sineması ve yine muhteşem bir senaryo... İzlediğiniz en iyi filmler listesine girecek... "Kaan demişti" dersiniz. Filme Git ►  12. "Coherence"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/58/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Paralel evrenler konusuna ilginiz var mı? Eğer bir tutam bir şeyler biliyorsunuz, bu film sizi çok heycanlandıracak! Filme Git ►  13. "The Thirteenth Floor"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/72/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Bu filmden Matrix tadı alacaksınız... Mutlaka izleyin. Filme Git ►  14. "Cui Mian da Shi"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/42/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]İlk 10 dakikasında film sizi çekecek ve peşinden sürükleyecek... Koşun! Filme Git ►  15. "Exam"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/1/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Bir oda, birkaç insan ve bazı bilmeceler... Mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan. Filme Git ►  16. "Triangle"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/93/35/8-tavsiye-ile-zekice-yazilan-senaryolariyla-beyin-yakan-en-iyi-filmler-780x439.jpg[/RESIM]Beyninizden alevler çıksın istiyorsanız bu filme bir şans verin derim. Başaracaktır... Filme Git ►  17. "Marrowbone"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/83/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Ve karşınızda kaanintavsiyesi.com'un en çok tıklanan filmi! İlk yarısı biraz durgun olabilir fakat mutlaka ama mutlaka bu filmi sonuna kadar izleyin derim. İzlediğim günden beri aklımdan hiç çıkmayan bir film bu... Tadını çıkarın!  Filme Git ►  Bonus: "K-PAX"[RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/161/3/beyin-yakan-filmler-izlerken-beyninizin-yanacagi-17-iyi-film-onerisi-780x439.jpg[/RESIM]Uzaylı olduğunu söyleyen tuhaf görünümlü bir adam... Peki ya sizce? İzleyin ve karar verin; Bu adam uzaylı mı, yoksa bir insan mı... Kafanız çok karışacak! Filme Git ►  ● E bunlar da kesmediyse, hemen aşağıdaki butona tıklayarak modunuza göre film tavsiyesi seçebilirsiniz![RESIM]https://www.kaanintavsiyesi.com/pictures/kesfet/28/58/simdiye-kadar-nasil-izlememisim-diyeceginiz-7-film-tavsiyesi-780x439.png[/RESIM] Modunu Seç ►
27b
8 ay

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.