El Hoyo 2020 tr-TR

El Hoyo (2020)

(Gerilim - Bilim Kurgu)
2020
IMDB
7.1
(107) 4 457 0 5
425
32
İZLEDİM
SONRA İZLE
107 Yorum
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
21 Mart 2020

Bu nefis filmi aranızdan Aşkın Küçükşehir, Tansu Sağır, Almila Öz ve Kenan Buğdaycı izlemem için dün tavsiye olarak göndermişler. İlk gönderenin profilini yukarıya sabitliyor, diğer 3 üyemize de teşekkürler ediyor ve bu çok uçuk filme geçiyorum... Filmimiz, dikey bir şekle sahip olan bir hapishanenin içinde yaşananları konu alıyor. Her hücrede 2 kişi kalıyor ve "Yemek", her gün düzenli olarak en üst kattan başlayarak en alt kata doğru kademeli olarak dağıtılıyor. Fakat işte tam da burada, insanoğlunun bazı özellikleri devreye giriyor ve tam anlamıyla bir yemek savaşı başlıyor. İşte böyle bir ortamda, hem hayatta kalma savaşı verip hem de sistemi çözmeye çalışan bir adamın yaşadıklarını izleyeceksiniz... Uzun zamandır böyle nefis bir senaryo, böyle nefis bir film izlememiştim. Hiç bitmesin istedim desem abartmış da olmam. İnsanın beynini zorlayan senaryosu, yer yer artan gerilimi ve içindeki gizemi ile nefis bir İspanyol sineması izleyeceksiniz. Bu arada filmimizde +18 sahneler de bulunuyor, uyarayım da sonra yemek yerken izleyenler kulağımı çınlatmasın... Film hakkında yazdığım ve 100 binden fazla kişinin göz attığı analizi de şuraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Yorumlarınızı aşağıya mutlaka ama mutlaka bekliyorum. Hadi tadını çıkarın!

El Hoyo - The Platform

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
Ayşegül A.
1 yıl önce
Sıkı Üye
Harika bir filmdi. Mantık hataları aramak yerine psikolojik çözümlemeler ararsanız anlatılmak isteneni kavrayabiliyorsunuz. 2 kez izlediğinizde kaçırdığınız diyaloglarla anlatılmak isteneni daha iyi anlıyorsunuz zaten. Kaan'dan yine 10 numara tavsiye olmuş teşekkür ediyoruz.
Sena A.
30 Temmuz 2021
Çarpık dünya düzenini gösteren ve en temel anlamıyla bencillik-alt üst sınıf ilişkisini gösteren bir film. Bunu gösterirken çok fazla metafor ve dini göndermeler yapılıyor bence bu sayede mesajı genel olarak herkese iyi geçirebilmişler. Kullandıkları metaforlar herkesin bildiği şeyler ve bunu filme güzel yedirmişler. Kesin izleyin...
fulya A.
27 Temmuz 2021
Çaylak
İştahınıza odaklanırsanız filmden çıkarmanız dersleri tam olarak anlayamazsınız, ancak filmi ''film'' olarak izlerseniz hayatınıza ekleyebileceğiniz önemli dersler çıkarabilirsiniz. İzlemeyen kalmamıştır diye düşünüyorum ama yine de söyleyeyim; İZLEYİN!
elifff
02 Temmuz 2021
Çaylak
Çok iyi bi filmdi. İzledikten sonra insanda pek iştah bırakmıyor.
Emine T.
27 Haziran 2021
O kadar iyi bi film ki arkadaşlar çok iyi, beklemeden izleyin!
entelamafularsız
21 Haziran 2021
Seyirciye vermek istediği mesaj, senaryonun farklılığı, oyuncuların performansı... Bütünüyle MUHTEŞEM bir film. Film aslında günümüz toplumunu konu alıyor. Vermek istediği mesajı 2. izleyişinizde daha iyi anlayacağınıza eminim. İzlerken asla sıkmıyor aksine 'acaba ne olacak' merakıyla göz kırpmadan izlettiriyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Melisa G.
26 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Üzerine düşündüğünüz zaman anlamını ve gerçek hayattaki yerini anlayabiliyorsunuz.
Alpay E.
01 Mayıs 2021
Sıkı Üye
Overrated bir film daha. Tamam evet vermek istediği mesaj var fakat filmin sonunu bile getiremedim. Ortalama bile diyemem.
ada A.
25 Nisan 2021
Abi şu pasta olayı ne bi ben mi anlamadım? ama filme bayıldım. Gördüğüm iğrenç ama güzel filmlerden biri oldu.

● Cevap: Ada selam. Yukarıdaki "şuraya tıklayarak" kısmına tıklayıp filmin incelemesine ulaşabilirsin. Aradığın cevap orada. Sevgiler.
bünyamin G.
23 Nisan 2021
İnanılmaz ötesi bir film. Günümüz dünyasını konu alıyor; "yukarıdakiler paylaşmadan aşağıdakiler doymaz"...
Hayri S.
12 Mart 2021
Sıkı Üye
Filmin fikri, anlatmak istediği konu güzel ama film çok yetersiz ve kötü olmuş. Film hakkındaki yorumlar okunsa yeter, izleyerek zaman kaybedilmemeli.
Daha fazla yorum96
the platform filmi konusuthe platform izlethe platform filmi analizthe platform filmi incelemethe platform konusuthe platform yorumlarel hoyo film konusuthe platform fragmanen iyi ispanyol filmlerien iyi bilim kurgu filmleri2020 film önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.