Fall 2022 tr-TR

Fall (2022)

(Gerilim - Dram)
2022
IMDB
6.5
(25) 4 65 0 5
63
2
İZLEDİM
SONRA İZLE
25 Yorum
1s 47dk
IMDB
6.5
BU FİLM
34b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
03 Eylül 2022

Her ne kadar yeni filmleri takip etsem de bazen gözümden kaçırdıklarım olabiliyor. Aranızdan Sude de yeni çıkan ve bir şekilde kaçırdığım bu filmi bana tavsiye olarak göndermiş. Kendisine teşekkürler edip konumuza geçiyorum... Beni gerim gerim germeyi başaran bu film, dağ tırmanışı gibi pek çok ekstrem sporla uğraşan 2 genç kızın çıktıkları yeni ve bir o kadar da tehlikeli bir macerayı konu alıyor. 2 cesur yürek tırmanışçımız, "Amerika'nın en yüksek 4. yapısı" dedikleri, çölün ortasındaki aşırı yüksek direğe tırmanmaya çalışıyor. İşte film de, hayatta kalma savaşına dönüşen gerilim dolu bu tırmanışı işliyor... Öncelikle yükseklik korkusu olanlar için bu filmi izlemek zor olabilir, uyarayım... Film beni kesinlikle germeyi başardı. "Şimdi görsel efekt doludur..." diye düşünüyordum fakat birkaç sahne dışında gözüme bir efekt batmadı. Ayrıca film, içinde bir de sürpriz saklıyor. Bu da zaten aldığım tadın üzerine tuz, biber olmuş oldu. İşin özü; ben bu filmi başarılı buldum... Darısı başınıza... Hadi tadını çıkarın!

Fall - Fall

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
kaanintavsiyesi.com
9 ay önce
Çaylak
Filmin sonundaki eksikliği muhtemelen siz de fark ettiniz... Böylesine merakla 'ne olacak?' diye izleten bir hikayeyi böyle alelacele bitirmek kimin fikriydi allah aşkına?

Baba ne zaman mesajı gördü? Ne zaman polise haber verdi? Polis olay yerine nasıl geldi? Kız nasıl aşağıya indirildi? Bunca detayın atlanmış olması beni inanılmaz derecede şaşırttı doğrusu.

Film zaten iyi gidiyorken neden böyle aceleci bir sona başvuruldu? Anlamak güç. Bunun harici, yukarıda da bahsettiğim gibi, iyi bir gerilim filmiydi bu.
SPOILER [GÖSTER]
Ayfer Y.
08 Mayıs 2023
Sıkı Üye
İzlememin üzerinden aylar geçse de etkisinden çıkamadığım bir filmdi. Film az kişi ve tek mekanlı kategorisinden iyi iş çıkarılan bir film olmuş. İzlerken gerçekten gerdi ve sonu da tam bir ters köşe yapmadı değil yani :)
Alkanistan
04 Mayıs 2023
Çaylak
Sinemayı çok yakından takip eden bir izleyici olarak, bu muazzam filmin varlığından bihaber oluşumdan dolayı kendime şaşırdım açıkçası. Bu yorumu yazarken bile, ekranın sol köşesine kayan gözlerim afişi gördükçe içim ürpermiyor değil. Sude hanımın önerisi ve Kaan'ın tavsiyesi ile dün gece izleme fırsatı bulduğum bu gerilim dozu yüksek yapım beni ziyadesiyle tatmin etmeyi başardı. Aşırı derecede yükseklik fobisi olan biri olarak, deyim yerindeyse koltukta hop oturup hop kalktım diyebilirim. Benzer hikayelerde genellikle dağ tırmanışları konu edilir ki aslında filmimiz de öyle bir sahneyle başlıyor ancak bir anten kulesine bu delicesine tırmanış fikri akıl alır gibi değil. Baştan sona gerilim dozu hiç düşmeyen, izlerken birçok sahnede nefesini tutarak irkilmenize sebep olan çok başarılı bir film olduğunu söylemek abartı olmaz sanırım.

Kesinlikle izlenmeli.
Thalia
27 Mart 2023
Çaylak
Gerilimi tatmin edici, beklediğimden daha iyi bir filmdi. Hayatta kalma konulu filmleri çok seven biri olarak, ciddi yükseklik korkusu olanlar hariç herkese tavsiye ederim.
Aslı B.
23 Şubat 2023
Sıkı Üye
Gerilim heyecan olup bitti zaten filmin içinde sonunu aceleye getirmeleri normal, yer yer avuçlarım terledi o kadar yüksek yere tırmanan birini görünce herkeste olacak bir reaksiyon gerilme terlemek ama bence çok da unutulmayacak bir film değil.
Gökmen D.
03 Şubat 2023
Çaylak
Gerilim filmlerini seven biri olarak, kaçırmamanızı öneririm.
Kez U.
25 Ocak 2023
Çaylak
Dağcılık ve tırmanış konusundan dolayı ilgimi çekmeyeceğini düşünüyordum ancak beklentime göre çok güzeldi. Çok gerildim ve şimdi ne olacak diye heyecanla izledim. Mutlaka şans verin.
Büşra Ö.
24 Ocak 2023
Çaylak
Acayip gerildim ya bu nasıl bi cesaret, izleyin güzel film, hep ertelemiştim bugün izledim sonunda.
dwaekki W.
19 Ocak 2023
Usta Yorumcu
Sıfır beklentiyle açmıştım filmi ama beklemediğim kadar iyi çıktı. Eksikler ya da hatalar olabilir ama yine de gerilim dozu aşırı yüksekti. Sonunu tahmin etmek zor olmadı bekliyordum böyle bir şey olmasını zaten ama dediğim gibi gerilim çok iyi verilmiş filmde.
lemans
26 Aralık 2022
Çaylak
Gerilim filmlerini severlere önerilir! Filmin ortasında gerim gerim gerildiğinizi hissettirecek tarzda bir film. Mesajı da; 'hayat kısa, yaşadığınızı hissedin/hissettirin'... Bence güzel film olmuş.
Gizem O.
16 Aralık 2022
Sıkı Üye
Film sizin tutmayı başarıyor. Gerilimi her saniye hissediyorsunuz. 15 dakika daha uzatıp sonunu daha açıklayıcı yapabilirlerdi..
Daha fazla yorum14
fall filmi konusufall filmi yorumfall filmi 2022 konusuen iyi gerilim filmlerien yeni gerilim filmlerigerilim filmleri yenigerilim filmi önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.