Kefernahum 2018 tr-TR

Kefernahum (2018)

(Dram)
2018
IMDB
8.4
(17) 4 91 0 5
90
1
İZLEDİM
SONRA İZLE
17 Yorum
IMDB
8.4
BU FİLM
9.9b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
19 Mart 2019
Bu filmi aranızdan "Levent Okuyucu" ve "Büşra Bakırcı" izlemem için bana tavsiye olarak göndermiş. İkisine de teşekkür ediyor, her zamanki gibi ilk tavsiye eden kişinin profilini yukarıya ekliyor ve beni fazlasıyla etkileyen filmimize geçiyorum. Film, hayatın en sert zorlukları içinde dünyaya gelmiş olan küçük bir çocuğun yaşadıklarını konu alıyor. Zain ismindeki çocuk, sefaletin, yokluğun tam da ortasında yaşam savaşı veriyor. Film de Zain'in yaşadıklarını çok çarpıcı ve çok doğal bir şekilde işliyor. Yani bir süre sonra izlediğiniz şey film olmaktan çıkıyor ve Lübnan'da bir sokak arasında yaşananları canlı olarak izlediğinizi düşünüyorsunuz... Öncelikle 2 buçuk saatlik, ödüllü bir film sizi bekliyor. Özellikle çocuk yapmayı düşünen çiftler mutlaka ama mutlaka bu filmi izlemeli. Film, sorumsuzca yapılan çocukların dünyada hangi koşullarda neler yaşadıklarını tokat gibi yüzümüze çarpıyor. Birkaç yerde gözlerim sulandı yalan yok, fakat "Ağlatsın" kategorime ekleyecek kadar da bir dram bulunmuyor. Yani dram var fakat duygusal anlamda değil. Yokluğu, sefaleti, fakirliği, çaresizliği, cahilliği ve tüm bunlara karşı dik durmaya çalışan küçük bir çocuğu izleyeceksiniz. Hadi tadını çıkarın.

Kefernahum - Capernaum

filmine yorum yap!
Ayşe E.
21 Ağustos 2021
Sıkı Üye
Farkındalık kazandıracak fakat bahsedildiği gibi hüngür hüngür ağlatmayacak bir film.
Nur K.
03 Ağustos 2021
Çaylak
Çok abartılacak bir film değil bence. Fakat çocuğun verdiği o hayat mücadelesi, kız kardeşinin başına gelenler, aslında hayatımızda olan olaylar silsilesi olduğundan etkilenmeden duramıyorsunuz. Tavsiye ederim.
Melisa G.
22 Haziran 2021
Usta Yorumcu
Çocuğun verdiği hayat mücadelesi, işlenilen konu çok anlamlı. Dram denilince aklıma gelen ilk filmlerden.
Mathilda9
28 Mart 2021
Sıkı Üye
Klişe gibi biraz ama izlenebilir. Çok fazla abartanlar, dram olarak çok film izlemeyenler diye düşünüyorum.
Hypatia
15 Ocak 2021
Sıkı Üye
Kaan'ın ve aşağıdaki arkadaşların yorumları çok doğru. Akılda kalıcı, yürek burkan, çok başarılı bir film. İzleyin ve çevrenize önerin. Önerin ki çevremizde yaşananlara dair farkındalığımız artsın.
Miraç I.
05 Ocak 2021
Usta Yorumcu
O kadar çok yazılacak şey var ki hangi birini söyleyeceğimi, kelimeleri nasıl toplayacağımı bilemiyorum. Belki yanından geçip fark etmediğimiz birçok çocuğun hayatı bu şekildedir. İçinize resmen işliyor bu film bir çocuğun yaşadıkları bir annenin yaşadıklarını gözünüzün içine sokuyor ve dünyaya neden diye isyan edesiniz geliyor. Bu filmi izlemeniz, izlettirmeniz gerekiyor. Sanırım bu filmi asla unutmayacağım...
Kaan A.
05 Kasım 2020
Sıkı Üye
Bir 'bakmayacaksanız doğurmayın' filmi. İlginç çünkü bilime göre refah seviyesi düştükçe aileler genlerini sonraki nesillere aktarmak için daha çok çocuk yapar. Ayrıca filmin başkarakteri Zain, Beyrut sokaklarında yönetmen Nadine Labaki tarafından keşfedildiğinde Suriyeli bir mülteciymiş. Yani çocuk yaşadığını yansıtmış bir nevi. Bu filmdeki rolü sayesinde ailesi Norveç vatandaşlığı almış.
Hatem Ben Arfa
27 Temmuz 2020
Çaylak
Film yapım olarak gerek çekimlerdeki başarısı, gerekse başrol oyuncusu çocuğun muazzam oyunculuğu ile güzel bir film. Fakat konu olarak artık sıradanlaşan bir kurgu. Mülteci olmak zorunda kalan insanlar, siyonizm kuşatması altında fakirlikle, cehaletle boğuşan alt tabaka halk ve ortadoğu ülkelerinin günlük yaşantılarından bir kesit desek yanıltmayız. Dram da dozunda, çok boğmuyor. Herkesi sarmayabilir, aksiyon macera aramayın. Şükürler olsun imkanları ve insanları ile güzel bir vatanımız var.
bendensewolmaz
26 Temmuz 2020
Çaylak
Mükemmeldi... İzlediğim en iyi filmlerdendi. Farkındalık yaratmak çağımızdaki çoğu kişinin amacı lakin bunun gibisini hiç görmemiştim. Filmde çok ağlamadım aşırı bi dram yok fakat içinizi daha ne kadar burkabilir bilmiyorum. Gidip birilerine yardım etme isteği doğuruyor içinizde.
Canan S.
27 Haziran 2020
Çaylak
O kadar gerçek bir film ki izleyeli haftalar oldu ama hala filmle ilgili birçok şey aklımdan çıkmadı. Çocukların yaşadıklarını çok üzülürken bir yandan da ailelerinin ve sokaktaki insanların kayıtsızlığına inanamıyor ve çok sinirleniyorsunuz ama maalesef böyle hayatlar var ve elinden bir şey gelemiyor insanın. Bu filmde de bunu hissediyorsunuz. Bu anlamda çok çok başarılı bir film.
Daha fazla yorum7
cafarnaum filmikefernahum filmi konusufilm önerilerifilm önerisifilm tavsiyesi2018 filmleri2018 film önerilerilübnan filmidram filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.