Tenet 2020 tr-TR

Tenet (2020)

(Aksiyon - Gerilim)
2020
IMDB
7.8
(24) 4 152 0 5
IMDB
7.8
BU FİLM
22b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
06 Ekim 2020

Her ne kadar bu filmi kendisinin tavsiyesi ile izlememiş olsam da yine de ilk tavsiye olarak gönderen Akif'in profilini de yukarıya ekliyor ve konumuza geçmek istiyorum. Filmimiz, dünyanın sonunun gelmesini engellemeye çalışan 2 ajanın yaşadıklarını konu alıyor. Her ne kadar film böyle basit bir şekilde özetlense de, film bu "basit" konuyu öyle bir işliyor ki, beyninizin yanmaması imkansız hale geliyor. Zamanda geriye gitme, paralel evrenler ve daha detaylı konular sayesinde film, ilk 40 dakikasında izleyenin kafasını arap saçı gibi birbirine dolamayı başarıyor. Peşin peşin söylüyorum, eğer bu tarz filmlerle aranız iyi değilse, izlerken düşünmek, parçaları birleştirmek size bir haz vermiyorsa 2 buçuk saatlik bu filmi es geçin derim çünkü üzülürsünüz. Fakat benim gibi bu türe ilgi duyanlardansanız mutlaka kendinize iyi bir boşluk yaratın ve sakin, dingin kafayla bu filmi izleyin derim. Hakkında kısa bir inceleme yazısı da yazıp buraya ekleyeceğim zira filmi tek seferde anlamak, hazmetmek hiç kolay değil. Aslında konu çok basit fakat işlenişi öyle karmaşık ki, insan izledikten sonra bazı detayları okuyup "Yok artık burada böyle miymiş?" diye şaşırabiliyor. İşin özü, çok uçuk, bir o kadar da akılda kalıcı, "farklı bir dünya" konulu, üzerine düşünülmüş bir film izleyeceksiniz. Aşağıya iyi-kötü yorumunuzu mutlaka bekliyorum, hadi tadını çıkarın! 

Filmi izledikten sonra kafanız çok karışmış olacak, panik yapmayın ve hemen şu inceleme yazısını okuyun. Filmden replikler görmek isterseniz de şuraya göz atabilirsiniz.

Tenet - Tenet

filmine yorum yap!
Popüler Yorum
Almila Ö.
2 yıl önce
Sıkı Üye
Kaan ne güzel söylemiş, izlerken düşünmek değil sadece seyretmek istiyorsanız bu filmi izlemeyin bence de. Son zamanların en iyi filmi belki bir Interstellar veya Inception olamayacak belki ama yine de farklı bir soluk.
Bülent K.
07 Ekim 2022
Sıkı Üye
Okuduğum güzel yorumlar ve tavsiyeler üzerine izledim. Ama biraz erken oldu galiba, zira henüz zaman ve uzaysal kavramlarda master yapmadım, kuantum fiziğini tam anlayamadım. Bunları yaptıktan sonra izlenirse daha çok zevk alınır diye düşünüyorum. Kimse kusura bakmasın ben pek beğenemedim...
Ayhan B.
31 Mart 2022
Usta Yorumcu
Zaman kaybı bence. Kendini film filozofu sananların abarttığı bi film, o kadar.
Fatma E.
27 Şubat 2022
Çaylak
Ben ne izledim şimdi? Beyin yakan filmlere bayılırım ama çok karmaşık anlayamadım bende mi bir sorun var acaba dedim..
Mel
10 Şubat 2022
Usta Yorumcu
İnce elenip sık dokunulduğu, ayrıntılı düşünüldüğü o kadar belli ki. Emek kokan bir yapım. Süresi epey uzun, bittiğinde baş ağrısı hissettim, dikkatli izlerseniz tek seferde anlayabilirsiniz. Bazı detaylar çok bariz fark edilirken alalade söylenmiş bir cümlenin bile bir anlamı olduğunu sonradan fark edebiliyorsunuz. Taze bir beyinle oturup izlenmeli, klişeler de var fakat bazı detayları gerçekten sıradışı.
ayizim
01 Şubat 2022
Çaylak
Çok değişik bir konusu var bu yüzden konuyu takip etmek biraz zor kafası karıştırıyor insanın fakat bu tarz filmleri sevenleri mutlu edecek bir yapım.
E.N.A.
14 Ocak 2022
Usta Yorumcu
Christopher Nolan yazmış zaten. Daha ne olabilir ki! Zengin kız fakir oğlan senaryosu da yazsa koşarak seyrederim.
Buket D.
26 Aralık 2021
Sıkı Üye
Beyin yakan filmleri çok sevmeme rağmen bu filmi izleyemedim çok yordu. 20 dk'dan sonra bıraktım. Ama tekrar deneyebilirim.
ilknur K.
25 Kasım 2021
Çaylak
Başım ağrıdı izlediğimde, normalde böyle filmleri 2 kez izlerim ki tam anlayayım diye ama anlamak için nasıl kullandıysam tüm beyin hücrelerim ağrıdı, hakkında kritik falan okuyamadan Tenet defterini kapattım...
widight
03 Kasım 2021
Sıkı Üye
Film çok karışık ilerliyor konusundan dolayı, çoğu kişi beğenmiş fakat bana göre güzel gelmedi. Ha son zamanlardaki çoğu filme oranla daha kaliteli bir yapım var ortada. Ama filme puanım: 5/10
mamicillo
19 Eylül 2021
Sıkı Üye
Aksiyon desen var, beyin yakmak desen o da mevcut. Filmin çekimlerinde, filmin gerçeğe yakın olması için yapılan çekimleri görünce gerçekten film gibi film diyebiliyorsun.
Daha fazla yorum13
tenet filmtenet konusutenet incelemetenet açıklamatenet yorumtenet film analizitenet film incelemesitenet filmi konusutenet oyuncularıfilm önerileri 2020tenet filmi analiztenet filmi kaç saattenet filmi yorumları

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.