Transcendence 2014 tr-TR

Transcendence (2014)

(Bilim Kurgu - Romantik)
2014
IMDB
6.3
(9) 4 44 0 5
1s 59dk
IMDB
6.3
BU FİLM
8.5b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
23 Nisan 2021

Bu filmi izlemem için "Tavsiyeni Gönder" köşemizden onlarca kişi göndermiş. İlk gönderenin profilini ekliyor ve gönderen tüm üyelere teşekkür edip konumuza geçiyorum... Filmimiz, Yapay Zeka projesi yürüten bir grup bilim insanını konu alıyor. Konu 'yapay zeka' olunca birtakım radikal grupların hedefi oluyorlar ve bilimcilerimizden biri bu saldırılardan birine kurban gidiyor. İşte filmimiz de tam olarak bundan sonra başlıyor. Bedeni ölmekte olan biri için "Acaba beynini kurtarıp, onunla iletişim kurmaya devam edebilir miyiz?" sorusunu soruyorlar ve böylece olaylar başlıyor... İtiraf etmek istiyorum ki çıktığı yıllarda bu filme şöyle bir göz atmış ve es geçmiştim. Fakat siz benim yaptığım hatayı yapmayın. Başrolde Johnny Depp, Morgan Freeman ve Cillian Murphy gibi isimleri görünce beklenti fazlasıyla yükseliyor ve belki de çoğu kişi bu yüzden günün sonunda bu film için 'iyi' diyemiyor... Müthiş bir başyapıt izlemeyeceksiniz, fakat benim gibi bu konulara ilginiz varsa büyük keyif alacağınızı da söyleyebilirim. İyi veya kötü yorumunuzu aşağıya mutlaka bırakın, hadi tadını çıkarın! 

Transcendence - Transcendence

filmine yorum yap!
pinkdreams
11 Ekim 2021
Çaylak
Konuya azıcık ilgisi olanlar reelde de filme konu olan olayın yapılmaya başlandığını çeşitli belgesellerde keşfedebilir, hayatımın anlamı Johnny Depp rol aldığı için söylemiyorum ama açın izleyin, hani bazı bilim kurgu filmleri vardır sizi geleceğin dünyasına şimdiden alıştırır, işte tam da o tarzlardan, tşk kaan.
chansbabystay T.
04 Temmuz 2021
Sıkı Üye
İki kere ters köşe olduk... İlk önce anlamamıştım ama sonradan dank etti; müthiş bir film. Bazen sıkıldım izlerken ama sonu tatmin etti. Harika.
ayten Y.
28 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Film beklediğimden çok farklı ilerledi. Fena değildi. Bazı sahneleri Lucy ve Limitless'ı anımsattı. Ama filmde eksikler vardı sanki genel bir konu yazılmış ve onu çekmişler. Kurgu ve senaryo çok eksik kalmış bence.
eowyn
12 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Beklentimin çok çok altında kalan bir film oldu, benim için yoklukta bile izlenilmez bir film.
Darth Movier
27 Nisan 2021
Sıkı Üye
Abi kötü. Film, anlattığı hikaye bakımından zamanının bile gerisinde kalıyor. Tutarsız senaryo ve akmayan sahneler, beklentiyi yükselten ancak istediğinizi alamadığınız cast ile birleşince iyice çekilmez bir hale geliyor. Bir süre sonra sadece "bu iş nereye bağlanacak acaba" diye izliyorsunuz ama final de zaten sönük olan eseri kaldırıp beynin dışına bırakıyor ve filmi izledikten sonra hiçbir şey hatırlamıyor veya hissetmiyorsunuz.
Serkan B.
24 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Temel olarak kurgu-bilim filmlerinin gerisinde kalır, ancak zihin açıcı ögeler de barındırmıyor değil. Vakti olanlar için 2 saatlik bir boş zaman tıkacı :)
Hypatia
24 Nisan 2021
Sıkı Üye
Oyuncu kadrosuna göre yeterli etkiyi bırakamayan bir film. Evet yapay zeka teknolojisini konu alıyor ama yapım yılına göre yüzeysel ve birazda ütopik yönleriyle... Bu yüzden çok beğenilmediğini düşünüyorum. Evet bir kurgu var yapay zeka tekniği üzerine ama seyirciyi etkisi altına alamıyor.
Miraç I.
24 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Akılda çok kalıcı bir film değil ama tür olarak böyle filmleri çok seviyorum, belki de onun için severek izledim.
Aşkın K.
23 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Seyircinin arada kalmayıp sevdiği ya da nefret ettiği çok net 3 film var. Drive, Predestination ve bu film yani "Transcendence". Bilim kurguda mantık arayan ve finali beğenmeyenler biraz çoğunluk olsa da, ben beğenen taraftayım. Konu güzel, kurgusu da bir o kadar zor. Kafa karıştıran, mantığa aykırı sahneler, bilim kurgunun vazgeçilmezi ama finalde bu zirve boyutunda. O yüzden pek hak ettiği değeri görmedi film. İzleyip kararı kendiniz verin derim. (Beğenenler Lucy filmine de baksın. Bir tık daha iyidir)
transcendence film konusutranscendence konusutranscendence film yorumlartranscendence oyuncularıbilim kurgu filmleriyapay zeka konulu filmler

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.