Yapay Oyun: Enigma 2014 tr-TR

Yapay Oyun: Enigma (2014)

(Gerilim - Dram)
2014
IMDB
8
(19) 4 226 0 5
221
5
İZLEDİM
SONRA İZLE
19 Yorum
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
30 Aralık 2017
Filmimiz, ünlü İngiliz matematikçi "Alan Turing" isminin 2. dünya savaşı sırasında sergilediği zeka dolu mücadeleyi konu alıyor. Siz de benim gibi bu ismi ilk kez duyanlardansanız, muhtemelen film sonunda bu ismi google'layacak ve bir daha da aklınızdan çıkaramayacaksınız. Matematikçi ve bir bilgisayar bilimcisi olan bu müthiş adamı Sherlock'umuz, "Benedict Cumberbatch" canlandırıyor. Gerçek hayattan alınan filmlerin tam ortalarında hep bunun geçmişte yaşanmış olduğunu hatırlayıp daha büyük bir zevkle filmi izlemeye devam ederim. İşte aynı olayı bu filmde de yaptım ve inanılmaz bir haz aldım. Konusu, işleyişi ve nefis oyunculukları sizi keyiften götürebilir dikkat. Hadi tadını çıkarın!

Yapay Oyun: Enigma - The Imitation Game: Enigma

filmine yorum yap!
Filmmath
15 Ekim 2021
Çaylak
Film top 5' imde. Bittikten sonra hemen google'a Alan Turing yazıyorsunuz. Apple doğrulamasa da bence Apple'ın logosu da bu adamdan geliyor.
Mustafa
10 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Büyük beklentiye girmeden izlerseniz iyi bir tat alacağınız film.
Ozan K.
24 Mart 2021
Sıkı Üye
Favori filmlerim arasında. İzlediğim filmleri tekrar izlemek hoşuma gittiği için 3-4 defa izlemişimdir.
uykusarhosu
11 Mart 2021
Sıkı Üye
Biyografik bir film. Gayet akıcı, sıkmıyor, oyunculuk mükemmel, dönemi anlatan kostümler gayet başarılı. Daha ne? İzlenilmesi gereken bir film.
Ama ek olarak beni 2. Dünya Savaşının o kaosuna götürmesini, istihbaratı iletip iletmeme konusunda olan o tartışmanın etkileyici olmasını, eşcinsellere yapılan o baskının tedirgin etmesini beklerdim.
bendamla
31 Ocak 2021
Sıkı Üye
Ölmeden önce izlenmesi gereken filmlerin başında, çok büyük bir etki bıraktı hayran kaldım bir de bu filmin gerçek olması... Keşke insanlar bu kadar acımasız olmasaydı.
Ahmet Y.
24 Ocak 2021
Sıkı Üye
Genel itibariyle oyunculuklar güzeldi, filmden beklentim çok yüksekti bu yüzden bi tık hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Sonu da benim istediğim gibi değildi. Genel olarak film güzel, izleyebilirsiniz. 10/7
Jennifer F.
16 Ekim 2020
Usta Yorumcu
Film çok güzeldi. Sonu duygusaldı. Gerçek olaylardan esinlenilen filmler böyle gerçeğe bağlı olarak anlatılınca etkileyici oluyor.
Darth Movier
13 Temmuz 2020
Sıkı Üye
II. Dünya Savaşı'nın dolaylı kazananı Alan Turing'in -ki hepimiz onun adını Turing Testi ile duymuşuzdur- hayatını anlatan bu filmin hiçbir eksiği yok. Bakınız bu adamın yaptığı iş kesinlikle küçük değil. Üstüne bir de yaşarken ve öldükten ancak 50 yıl sonraya kadar adı anılmıyor, neredeyse kimse değerini bilmiyor. Üstüne bir de cinsel eğilimi yüzünden (amacım kesinlikle farkındalık yaratmak değil) acılar çekiyor ve ancak öldükten 60 yıl sonra şöyle bir madalya veriliyor. İzleyin, izlettirin.
Esra
12 Temmuz 2020
Yaşanmış bir olay olması filmi anlamlı yapıyor. Benedict'in mükemmelliğini söylemiyorum bile...
Enis Y.
11 Temmuz 2020
Çaylak
Siz de benim gibi 'yaşanmış hikayeler'den ayrı bir etkileniyorsanız kaçırmamanız gereken bir film. Zira Benedict abimiz yine formunda.
Daha fazla yorum9

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.