Yapay Oyun: Enigma 2014 tr-TR

Yapay Oyun: Enigma (2014)

(Gerilim - Dram)
2014
IMDB
8
(24) 4 268 0 5
261
7
İZLEDİM
SONRA İZLE
24 Yorum
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
30 Aralık 2017
Filmimiz, ünlü İngiliz matematikçi "Alan Turing" isminin 2. dünya savaşı sırasında sergilediği zeka dolu mücadeleyi konu alıyor. Siz de benim gibi bu ismi ilk kez duyanlardansanız, muhtemelen film sonunda bu ismi google'layacak ve bir daha da aklınızdan çıkaramayacaksınız. Matematikçi ve bir bilgisayar bilimcisi olan bu müthiş adamı Sherlock'umuz, "Benedict Cumberbatch" canlandırıyor. Gerçek hayattan alınan filmlerin tam ortalarında hep bunun geçmişte yaşanmış olduğunu hatırlayıp daha büyük bir zevkle filmi izlemeye devam ederim. İşte aynı olayı bu filmde de yaptım ve inanılmaz bir haz aldım. Konusu, işleyişi ve nefis oyunculukları sizi keyiften götürebilir dikkat. Hadi tadını çıkarın!

Yapay Oyun: Enigma - The Imitation Game: Enigma

filmine yorum yap!
Tural İ.
03 Şubat 2023
Aşırı kötü, sıkıcıvge gereksiz film olmuş, ben beğenmedim sakın izlemeyin diyorum.
Özgür A.
14 Kasım 2022
Çaylak
Bakış açımı değiştiren filmlerden biriydi... İnsanların tercihlerine değil yaptığı işe bakılmalı.
ümit ç.
08 Temmuz 2022
Son zamanlarda çıkan dizi ve filmlerin neredeyse hepsinde olan bir eşcinsellik vurgusu burada da var ne yazık ki. Sırf bu bile beni soğutmaya yetti.
Eren T.
07 Mayıs 2022
Çaylak
Harika, aşırı etkilendim, oyunculuklar, mekan seçimleri ve kıyafetler müthişti, izlediğim en iyi filmlerden biri oldu, teşekkürler Alan Turing. Tavsiye ederim.10/10
Helinn
22 Şubat 2022
Sıkı Üye
Çok çok başarılı ve etkileyici. İzlediğinize kesinlikle değecek!
Filmmath
15 Ekim 2021
Çaylak
Film top 5' imde. Bittikten sonra hemen google'a Alan Turing yazıyorsunuz. Apple doğrulamasa da bence Apple'ın logosu da bu adamdan geliyor.
Mustafa
10 Nisan 2021
Usta Yorumcu
Büyük beklentiye girmeden izlerseniz iyi bir tat alacağınız film.
Ozan K.
24 Mart 2021
Sıkı Üye
Favori filmlerim arasında. İzlediğim filmleri tekrar izlemek hoşuma gittiği için 3-4 defa izlemişimdir.
uykusarhosu
11 Mart 2021
Sıkı Üye
Biyografik bir film. Gayet akıcı, sıkmıyor, oyunculuk mükemmel, dönemi anlatan kostümler gayet başarılı. Daha ne? İzlenilmesi gereken bir film.
Ama ek olarak beni 2. Dünya Savaşının o kaosuna götürmesini, istihbaratı iletip iletmeme konusunda olan o tartışmanın etkileyici olmasını, eşcinsellere yapılan o baskının tedirgin etmesini beklerdim.
bendamla
31 Ocak 2021
Sıkı Üye
Ölmeden önce izlenmesi gereken filmlerin başında, çok büyük bir etki bıraktı hayran kaldım bir de bu filmin gerçek olması... Keşke insanlar bu kadar acımasız olmasaydı.
Daha fazla yorum14

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.