Arınma Gecesi 2013 tr-TR

Arınma Gecesi (2013)

(Gerilim - Korku)
2013
IMDB
5.7
(16) 4 141 0 5
132
9
İZLEDİM
SONRA İZLE
16 Yorum
IMDB
5.7
BU FİLM
6.6b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
30 Kasım 2017
Şimdi; sizden sadece düşünmenizi istiyorum. Dünyayı, ya da durun ülkemizi ele alalım. Tüm suç sayılan şeyler, hırsızlık cinayet her türlü suç sadece bir gece boyunca serbest olsaydı? Uyuşturucu serbest olduğunda kullanımı azalan pek çok ülke mevcut. Bu "suç" olayında neden olmasın? Siz ne yapardınız? Ya da o 12 saatlik gece boyunca neler yaşanırdı bir düşünün. ''Suç'' kavramı yok. Sadece vicdanınız ve siz... Güçsüz, hasta olanlar o gece ölüyor ve bunun da ekonomiye can verdiği söyleniyor.. İşte bu güzel ve bir o kadar da uçuk fikri bir film olarak izleyebildiğinizi düşünün. Heyecanlandınız değil mi? İşte filmimiz tam da bunu konu alıyor. Size daha önce tavsiye ettiğim ''Don't Breathe'' filmini hatırlayın. İşte bu filmimiz de onun gibi sadece bir evde geçiyor. Bir ailemizin bir arınma gecesinde yaşadıklarını izleyeceksiniz. Fikir nefis, fakat daha iyi olabilir miydi? Kesinlikle. ''Peki neden buraya getirdin bu filmi kaan?'' diyecek olursanız da, filmin tüm açıklarını ve yetersizliğini görmezden gelirseniz sadece kurgusu için bile izlenebilecek bir film. Üstelik devam filmleri de mevcut. Dediğim gibi tekrar altını çizerek söylüyorum, sadece hayran kaldığım kurgusu için size bu filmi tavsiye ediyorum. Film yetersiz olsa da bu kurguyu sizle paylaşmazsam gözüme uyku girmezdi. Hadi tadını çıkarın!

Arınma Gecesi - The Purge

filmine yorum yap!
widight
03 Kasım 2021
Sıkı Üye
Saf kaos.. Serinin "Anarşi" filmini de izlemenizi öneririm. Filme Puanım: 8/10
Dark
14 Ağustos 2021
Çaylak
Farklı bir fikir, farklı bir işleyiş. Bir sahnesinde koltuktan düşüyordum...
Melisa G.
05 Temmuz 2021
Usta Yorumcu
Fikir ilgimi çektiği için izlemiştim. İnsanların eline fırsat verin, suç işleyince de cezalandırılmayacağını söyleyin ve bakın neler oluyor... Bu temayı güzel işlemiş film.
yağız şimşek
27 Haziran 2021
Sıkı Üye
Ortalama bir film. Gerilim filmi yokluğunda izlenir.
Serkan B.
01 Mayıs 2021
Usta Yorumcu
Kısaca kara mizah demek isterim. Amerikan 'rüya'sının sınır tanımazlığına kısa bir örnek. Vakti olan için aksiyonu ve gerilimi tadında bir film.
Lara C.
24 Ekim 2020
Film sadece Frank Grillo için bile izlenir, son derece müthiş.
rabia D.
13 Ekim 2020
Aşırı güzel bi film. Şunu söylemek istiyorum serinin 2. ve 3.'sü daha da güzel, bir de Frank Grillo'nun oyunculuğu.. Adam yapıyor cidden.
Yigittheripper
03 Eylül 2020
Usta Yorumcu
Anlatmak istediği mesajla öne çıkan, gerilimi ve aksiyonuyla sizi içine çeken bir seri. Ethan abimizin yer aldığı ilk film ve ikinci film serinin en iyileridir, tavsiye edilir.
ayten Y.
21 Temmuz 2020
Usta Yorumcu
İlk filmi mükemmel olan, zekice tasarlanmış bir seri. Diğer filmlerini pek beğenemedim.
Darth Movier
13 Temmuz 2020
Sıkı Üye
Bu yaratıcı fikri için en azından ilkini izlemenizi tavsiye ederim çünkü devam filmlerinin kalitesi gittikçe azalıyor. Senaryo ilk film için tam olması gerektiği gibi, oyunculuklar idare eder, gerilim ögelerinin hepsi birer klişe. Pişman olmazsınız: 7.7/10
Daha fazla yorum6

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.