Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok 2022 tr-TR

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok (2022)

(Dram - Savaş)
2022
IMDB
7.9
17
2
İZLEDİM
SONRA İZLE
6 Yorum
2s 23dk
IMDB
7.9
BU FİLM
2.5b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
29 Ekim 2022

Filmimiz, toplamda 15 milyondan fazla insanın hayatını kaybettiği 1. Dünya Savaşı'nda, Batı Cephesi'nde savaşan genç bir Alman askerinin yaşadıklarına odaklanıyor. Cepheye yakın arkadaşlarıyla birlikte gidecek olmanın heycanını yaşayan askerimiz, kendini birden çok acımasız bir dünyanın içinde buluyor. İşte film boyunca da, biz de tüm bu acımasızlıkları tek tek izliyor ve kendimizi 'çömez' başrolün yerine koyup, hayatta kalmaya çalışıyoruz... Öncelikle az önce de söylediğim gibi; Bu filmde, kendimizi çaylak başrolün yerine kolayca koyabiliyoruz. Etraftaki kaosa, vızır vızır geçen mermilere, kana, çamura verdiği tepkilerde kendimizi bulabiliyoruz. Özellikle bu tür 'hayatta kalma filmlerinde' bence bu unsur çok önemli. Bunun yanında filmin atmosferi, renkleri, oyunculuklar, dev sahneler, hepsi çok başarılı. Film çamurlu cepheleri, gri havasıyla izleyicisine o sıkışmışlığı, çaresizliği öyle bir yansıtıyor ki, kendinizi birden savaşın tam da ortasında bir başınıza buluveriyorsunuz... Süresinin uzun olmasına rağmen ben filmi fazlasıyla sürükleyici buldum. Gerçek, çarpıcı bir savaş filmi izlemek istiyorsanız, Netflix imzalı bu yapıma bir göz atın derim... Ayrıca; "Adamlar girdikleri her savaşı bırak, her cephesinden ayrı film çıkardılar bizde hala tık yok..." diyenler Kurtuluş Savaşı'mızı nefis bir şekilde konu alan, fakat hala birçok kişinin izlemediği şu dizi tavsiyeme göz atabilirler. Hadi tadını çıkarın!

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok - All Quiet on the Western Front

filmine yorum yap!
Canan S.
28 Kasım 2022
Çaylak
Netflix standartları üzerinde harika bir film. Savaşın korkunç yüzünü o kadar iyi yansıtmış ki. Savaş filmlerini seviyorsanız kesinlikle çok seveceksiniz.
Mathilda9
20 Kasım 2022
Sıkı Üye
''Bir avuç toprak'' için ne kadar kanlar döküldüğünü gösteren, savaşın içinde hissettiren bir filmdi. İzlemenizi tavsiye ederim.
Pablo.Escobar
15 Kasım 2022
Sıkı Üye
"Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok"... Filmde de pek bi şey yok... Tavsiye etmiyorum.
Büşra Ö.
04 Kasım 2022
Çaylak
Çok hüzünlü bi filmdi, savaşın acımasız yüzü. Tavsiye ederim, iyi seyirler.
Nihat Ü.
01 Kasım 2022
Sıkı Üye
Çok sert ve gerçek bi filmdi. Netflix şaşırttı.
Omer B.
31 Ekim 2022
Harika filmdi. Tavsiye eder, iyi seyirler dilerim.
batı cephesinde yeni bir şey yok filmibatı cephesinde yeni bir şey yok filmi konusubatı cephesinde yeni bir şey yok filmi yorumbatı cephesinde yeni bir şey yok filmi gerçek mibatı cephesinde yeni bir şey yok yorumlaren iyi savaş filmlerien yeni netflix filmlerinetflix savaş filmlerisavaş filmi önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.