Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok 2022 tr-TR

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok (2022)

(Dram - Savaş)
2022
IMDB
7.9
(16) 4 47 0 5
45
2
İZLEDİM
SONRA İZLE
16 Yorum
2s 23dk
IMDB
7.9
BU FİLM
7.6b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
29 Ekim 2022

Filmimiz, toplamda 15 milyondan fazla insanın hayatını kaybettiği 1. Dünya Savaşı'nda, Batı Cephesi'nde savaşan genç bir Alman askerinin yaşadıklarına odaklanıyor. Cepheye yakın arkadaşlarıyla birlikte gidecek olmanın heycanını yaşayan askerimiz, kendini birden çok acımasız bir dünyanın içinde buluyor. İşte film boyunca da, biz de tüm bu acımasızlıkları tek tek izliyor ve kendimizi 'çömez' başrolün yerine koyup, hayatta kalmaya çalışıyoruz... Öncelikle az önce de söylediğim gibi; Bu filmde, kendimizi çaylak başrolün yerine kolayca koyabiliyoruz. Etraftaki kaosa, vızır vızır geçen mermilere, kana, çamura verdiği tepkilerde kendimizi bulabiliyoruz. Özellikle bu tür 'hayatta kalma filmlerinde' bence bu unsur çok önemli. Bunun yanında filmin atmosferi, renkleri, oyunculuklar, dev sahneler, hepsi çok başarılı. Film çamurlu cepheleri, gri havasıyla izleyicisine o sıkışmışlığı, çaresizliği öyle bir yansıtıyor ki, kendinizi birden savaşın tam da ortasında bir başınıza buluveriyorsunuz... Süresinin uzun olmasına rağmen ben filmi fazlasıyla sürükleyici buldum. Gerçek, çarpıcı bir savaş filmi izlemek istiyorsanız, Netflix imzalı bu yapıma bir göz atın derim... Ayrıca; "Adamlar girdikleri her savaşı bırak, her cephesinden ayrı film çıkardılar bizde hala tık yok..." diyenler Kurtuluş Savaşı'mızı nefis bir şekilde konu alan, fakat hala birçok kişinin izlemediği şu dizi tavsiyeme göz atabilirler. Hadi tadını çıkarın!

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok - All Quiet on the Western Front

filmine yorum yap!
Semy
18 Eylül 2023
Çaylak
Savaşın, askerlerin üzerindeki psikolojik etkisini gayet iyi bir şekilde inceleyen bir film.. Doyumsuz nef(i)slerin nelere yol açabileceğini de göstermeyi başarıyor.
Ertuğrul U.
05 Eylül 2023
Sıkı Üye
Savaşın karanlık tarafını anlatan güzel bir film, izleyin, pişman olacağınızı düşünmüyorum.
Ayhan B.
08 Mayıs 2023
Usta Yorumcu
Gereksiz duygu katmadan yalın bi şekilde savaşın tüm kötülüklerini anlatmışlar, izleyin pişman etmez.
İsmail Ç.
25 Nisan 2023
Çaylak
Filmin süresinin uzun olduğunu belirtmeliyim. Ben filmi bir belgesel izler gibi izledim. Savaşa dair gerçekçi bir şeyler izlemek istiyorsanız bu filme bir bakın bence.
411
16 Nisan 2023
Sıkı Üye
Askerde çok zorluk çekmiş biri olarak içim buruk izledim. Bir roman uyarlaması olan 1930 yapımı ilk film Türkiye'de Atatürk tarafından sakıncalı bulunmuş ve zaten zor durumda olan halk etkilenmesin diye gösterime sokulmamıştı. Avrupa'da hala savaş devam ediyorken böyle bir savaş karşıtı filmin en iyi film Oscar'ı almasını beklerdim.
Gizem O.
02 Nisan 2023
Sıkı Üye
Savaş filmlerini severim çünkü gerçek olduğunu bilirsiniz ve istemsizce empati kurarsınız. Yer yer sıkılıp atladığım birkaç kısım olsa da oldukça başarılı bir film, bitince daha çok anlam kazanıyor.
Yusuf M.
24 Mart 2023
Film çok iyi yapılmış sonlara doğru ağlatan, başta sempatikleştiren ve bu filmi etkileyici kılan şey çok gerçekçi olması, mutlaka izleyin bu arada film; Almanya Prusya 2. Dünya Savaşı cephelerinde geçiyor.
Mustafa
13 Mart 2023
Usta Yorumcu
Savaşın gerçek yüzünü rambovari değil de çaresizlik, yorgunluk, ölüm korkusuyla anlatan bir film. Filmdeki kasvetli havayı çok sevdim. Birkaç yüz metrelik bir alan için ne kadar kişinin öldüğünü, sırf komutanların isteği diye bile bile ölüme sürüklenmenin anlatıldığı gerçek bir yapım.
Pinkmoon
26 Ocak 2023
Sıkı Üye
Üzüldüm ya çocuğa kan, dehşet. Savaşlar neden var dedirtiyor insana.. İzleyin.
sekivanc
29 Aralık 2022
Çaylak
Savaş filmleri hakkında büyük laflar etmekten kaçınırım çünkü bana fazla romantize ediliyormuş gibi gelir fakat batı cephesinde yeni bir şey yok, o büyük lafları ziyadesiyle hak ediyor bence. Savaşın kimseye hiçbir şekilde faydası olmadığını çarpıcı bir şekilde anlatan iyi bir film.
Daha fazla yorum6
batı cephesinde yeni bir şey yok filmibatı cephesinde yeni bir şey yok filmi konusubatı cephesinde yeni bir şey yok filmi yorumbatı cephesinde yeni bir şey yok filmi gerçek mibatı cephesinde yeni bir şey yok yorumlaren iyi savaş filmlerien yeni netflix filmlerinetflix savaş filmlerisavaş filmi önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.