Dune: Çöl Gezegeni 2021 tr-TR

Dune: Çöl Gezegeni (2021)

(Bilim Kurgu - Macera)
2021
IMDB
8.1
(9) 4 35 0 5
32
3
İZLEDİM
SONRA İZLE
9 Yorum
2s 36dk
IMDB
8.1
BU FİLM
3.4b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
15 Kasım 2021

Çok uzun zamandır beklediğim bu filmi nihayet az önce izledim. Aranızdan Alperen ve birçok kişi de filmi "Tavsiyeni Gönder" köşemizden bana göndermiş. Teşekkürler ediyor ve konumuza geçiyorum... Günümüzden binlerce yıl sonraki bir gelecekte geçiyor filmimiz. Galaksideki farklı medeniyetlerin, yüzeyinde bulunan "baharat" ile zengin bir kaynak olan Arrakis gezegeninin kontrolüne sahip olma mücadelesini izliyoruz... Öncelikle filmi çok beğendiğimi söylemek istiyorum. Bu tür tadı damakta kalan iyi filmler çok zor bulunuyor. Bu yüzden izlerken bitmesini hiç istemedim diyebilirim. Günümüzden 60 yıl önce yazılan bir romanın sinemaya böyle müthiş bir şekilde uyarlanması gerçekten alkışı hak ediyor. Dev solucanların kol gezdiği, gezegenler arası yolculukların yapıldığı, kasvetli atmosferi ve başarılı müzikleriyle ben bu evreni gerçekten çok beğendim. Sadece alışkın olmayan bazı kişiler için süresi bir tık uzun gelebilir. Fakat eğer gerçekten 'iyi' bir şeyler izlemek istiyorsanız mutlaka bu film için boş bir zaman dilimi yaratın derim... Hadi tadını çıkarın!  

Dune: Çöl Gezegeni - Dune

filmine yorum yap!
safiye K.
07 Ocak 2022
Bir bilim kurgu filminin hayal gücü zenginliği ancak bu kadar olabilirdi. Birçok yazarın neden bu seriden esinlendiği anlaşılmış oldu.
krmzcn
19 Aralık 2021
Çaylak
Farklı bir dünyanın farklı yaşam koşulları ile birlikte güzel bir anlatımı olmuş. O hissedilen eksiklik ise sanırım 2. film ile tamamlanacak. İzlemeyenlerden olmayın.
Genel İzleyici
18 Aralık 2021
Çaylak
Gerçekten çok farklı bir tadı var. Görsel efektler (grafik kalitesi hariç) harika... Kötü değil, belki de daha başlangıç filmi diyedir ama beni tam olarak pek sarmadı. Yani ne beğendim, ne de beğenmedim :) Günlerdir şişirilen film bu muydu diyor insan...
Nihat Ü.
01 Aralık 2021
Sıkı Üye
LOTR gibi yeni ve DEV bi seri geliyor bu başlangıç filmi de beni yeterince heycanlandırdı.
Sude B.
28 Kasım 2021
Çaylak
Film çok başarılı ama Zendaya sadece birkaç dakikalık bi sahnede görünüyor. Tüm tanıtım çalışmalarını neden onun üzerinden yaptılar ki? Instagram'da 110 milyon takipçisi olduğu için mi acaba. Yani çözemedim.
Miraç I.
27 Kasım 2021
Usta Yorumcu
Film bir tık uzun gibi ama nedense bana yeterli gelmedi, biraz daha izlemek için can attım. Farklı konusu ve oyuncularıyla inanılmaz güzeldi.
mamicillo
19 Kasım 2021
Sıkı Üye
Keyifle izlenen ve devamı da merakla beklenebilecek bir filmdi.
Mehmet C.
18 Kasım 2021
Sıkı Üye
Seri film denince ilk akla yüzüklerin efendisi ve harry potter geliyordu bence gelecek yıllarda DUNE bunu değiştirecek. Kesinlikle izlenmesi gereken büyük bir yapım olmuş.
Omer B.
15 Kasım 2021
Kasvetli atmosferinden, işleyişine kadar her şeyi süperdi. Bu filmi arşivinize ekleyin derim, iyi seyirler.
dune filmi konusudune filmi yorumçöl gezegeni filmidune filmi yorumlardune yorumbilim kurgu filmlerien yeni bilim kurgu filmleri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.