Dünyalı 2007 tr-TR

Dünyalı (2007)

(Fantastik)
2007
IMDB
8
(24) 4 116 0 5
106
10
İZLEDİM
SONRA İZLE
24 Yorum
IMDB
8
BU FİLM
10b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
20 Ocak 2018
Burada size tavsiye ettiğim filmler arasında belki de en farklı olan filmi izleyeceksiniz. Tabi ikna olursanız... Farklı diyorum çünkü daha önce ben hiç böylesine rast gelmedim. Öncelikle filmimiz bir bilim kurgu filmi, fakat bu filmde vurdulu kırdılı sahneler, paralel evrenler, ışın kılıçları ya da robotlar falan beklemeyin. Gayet mütevazı ve tüm film tek bir salonda geçiyor. Bu sizi korkutmasın çünkü film sizi akışına öyle kaptırıyor ki bu ayrıntıları gözünüz görmez oluyor. Bir tarih profesörümüz var ve çalıştığı üniversiteden nedensiz yere ayrılıyor. Meslektaşları da onun için bir veda partisi yapmayı düşünüp ona geliyorlar, fakat laf lafı açıyor ve adamımız önceleri biraz çekinse de ilerleyen zamanlarda kendisinin 14 bin yaşında bir mağara adamı olduğunu ve asırlardır dünyada yaşadığını söylüyor. Bu şu an size geldiği gibi bana da biraz komik gelmişti, çünkü bu konuyu sadece salonda işleyen bir film nasıl iyi olabilir ki? ama işte o işler öyle değilmiş... Kahramanımız geçmişten deliller sundukça daha çok beyniniz yanıyor ve ''nasıl ya'' şeklinde tepkiler vermekle yetinebiliyorsunuz. Bütçesi düşük fakat etkisi yüksek nefis bir film. Tadını çıkarın!

Dünyalı - The Man from Earth

filmine yorum yap!
Alperen
02 Ekim 2023
Usta Yorumcu
Büyük saygı duyduğum bir film. Diyaloglar o kadar akıcıydı ki 3 saat daha olsa izlerdim. Tek mekanda geçmesine rağmen ekrana kitlemeyi başardı ve gerçekten çok etkilendim. İnsanın ufkunu açan ve düşünmeye iten, diyalog ağırlıklı tek mekan harika bir film.
Ahmet Ç.
07 Eylül 2023
Sıkı Üye
Konusuyla çok ilgimi çekmişti. Film, düşük bütçe ile yapılmasına rağmen gerçekten konuyu şahane işlemiş.
İsmail Ç.
29 Nisan 2023
Çaylak
Diyaloglar üzerinden ilerleyen filmler her zaman ilgimi çekmiştir. Diyaloglar yönünden başarılı olduğunu söyleyebilirim ama bence ele aldığı konuyu daha iyi bir şekilde işleyebilirdi. Sanki bir şeyler eksik kaldı gibi hissettim.
cuneytakus
24 Mart 2023
Çaylak
Film, tek mekanda size şu soruyu yöneltiyor "Tüm insanlık tarihine şahit olsaydınız ve tüm önemli tarihi figürlerle birebir tanışma şansınız olsaydı?"... Kesinlikle kaçırmayın derim.
UĞUR D.
21 Mayıs 2022
Çaylak
Ön yargılı davranmayın kesinlikle mükemmel bir film. İzleyin.
Bedia
05 Mayıs 2022
Sıkı Üye
Uzun zaman önce izlemiştim. Masrafsız, mükemmel senaryolu, harika bir başyapıt ancak dikkatli izlenildiği zaman anlaşılacak türden.
Mrtsrpc
20 Mart 2022
Bu zamana kadar nasıl izlemediğim dediğim filmlerden biriydi, gerçekten çok iyi film.
E.N.A.
12 Ocak 2022
Usta Yorumcu
Tek mekan, az sayıda insan ama bence harika bir bilim kurgu filmi. 10 yıl sonra ikinci film çekiliyor. Oldukça manidar. Umarım devamı gelir. Ucu açık bırakıldığı için biraz sinirlendim. İkinci film çok daha heyecanlı olmasına rağmen yine "ya sonra" sorusu sizi biraz yoruyor. Eğer film bittikten sonra sıradaki deyip önünüze bakabiliyorsanız direkt seyredin.
Enes E.
21 Kasım 2021
Sıkı Üye
Ben bu filmi niye izledim dediğim filmlerden, bence vaktinizi boşa harcamayın.
Serkan B.
21 Ağustos 2021
Usta Yorumcu
Her şey tadındaydı. Tek mekan filmi olarak küçük ayrıntılar yakalayabilene iyi bir seyir olanağı sunuyor.
Daha fazla yorum14
the man from earth konusuthe man from earth yorumlarthe man from earth izlebilim kurgu filmleribeyin yakan filmleretkileyici film önerileribeyin yakan film önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.