Dünyalı 2007 tr-TR

Dünyalı (2007)

(Fantastik)
2007
IMDB
8
(15) 4 83 0 5
76
7
İZLEDİM
SONRA İZLE
15 Yorum
IMDB
8
BU FİLM
5.0b
kez görüntülendi
BUL BİZİ!
BU FİLM, EN ÇOK BEĞENİLENLER ARASINDA!
20 Ocak 2018
Burada size tavsiye ettiğim filmler arasında belki de en farklı olan filmi izleyeceksiniz. Tabi ikna olursanız... Farklı diyorum çünkü daha önce ben hiç böylesine rast gelmedim. Öncelikle filmimiz bir bilim kurgu filmi, fakat bu filmde vurdulu kırdılı sahneler, paralel evrenler, ışın kılıçları ya da robotlar falan beklemeyin. Gayet mütevazı ve tüm film tek bir salonda geçiyor. Bu sizi korkutmasın çünkü film sizi akışına öyle kaptırıyor ki bu ayrıntıları gözünüz görmez oluyor. Bir tarih profesörümüz var ve çalıştığı üniversiteden nedensiz yere ayrılıyor. Meslektaşları da onun için bir veda partisi yapmayı düşünüp ona geliyorlar, fakat laf lafı açıyor ve adamımız önceleri biraz çekinse de ilerleyen zamanlarda kendisinin 14 bin yaşında bir mağara adamı olduğunu ve asırlardır dünyada yaşadığını söylüyor. Bu şu an size geldiği gibi bana da biraz komik gelmişti, çünkü bu konuyu sadece salonda işleyen bir film nasıl iyi olabilir ki? ama işte o işler öyle değilmiş... Kahramanımız geçmişten deliller sundukça daha çok beyniniz yanıyor ve ''nasıl ya'' şeklinde tepkiler vermekle yetinebiliyorsunuz. Bütçesi düşük fakat etkisi yüksek nefis bir film. Tadını çıkarın!

Dünyalı - The Man from Earth

filmine yorum yap!
Serkan B.
21 Ağustos 2021
Usta Yorumcu
Her şey tadındaydı. Tek mekan filmi olarak küçük ayrıntılar yakalayabilene iyi bir seyir olanağı sunuyor.
eowyn
08 Haziran 2021
Usta Yorumcu
Filmde en çok oturup saatlerce yapılan sohbetleri çok sevdim. Sanki yan koltukta da ben varım gibiydi. Ayrıca böyle bir arkadaş ortamımın olmasını da çok isterdim :')
ayten Y.
21 Ocak 2021
Usta Yorumcu
Filmin en önemli özelliği merak ettirmesi. Tek mekanda gecen, görüntüleri sıradan olan bir film olmasına rağmen insanı kendine çekiyor. Film, anlatılanları basitçe ve abartmadan, yavaşça üzerine koyarak veriyor. Mesajı güçlü. Son olarak isim seçimi de bence çok güzel, sadece 'dünyalı'...
Mustafa
19 Ocak 2021
Usta Yorumcu
Tek mekan, sürekli diyalog ve sıkmadan izleten bir yapım. Din konusuna girmesi biraz rahatsız etti ama onun dışında aktı gitti. Benzeri bu sitede de olan 'k-pax' filmidir.
Ayşe Y.
08 Aralık 2020
İzlediğim en farklı filmlerden. Yıllar oldu izleyeli ve arada hala aklıma gelir, "nasıl bir şeydi o" diye gülümserim... tadını unutamadım. Aynı hevesle ikinciyi izledim ama birinciden sonra eh işte dedirtiyor. Bunu izleyin!
NevermoreDotA M.
02 Aralık 2020
Sıkı Üye
Zekice işlenmiş senaryoya sahip bir tek mekan filmi. Zaten diyaloglara dayalı filmleri seven biri olarak yıllar önce izleyip hayran kalmıştım. Bilim, din, tarih gibi konulara çok zekice değiniyor. Bu filmin 2.si de çekildi yıllar sonra ama o pek tutmadı bunun kadar iyi olmadığı için. 8/10
UğurKibrit
02 Aralık 2020
Sıkı Üye
Bu tür konularla ilgilenenler için sonu tahmin edilebilir ama gayet güzel bir film.
Daphne
19 Ekim 2020
Sıkı Üye
Film güzeldi fakat film afişi ve adıyla pek bir bağlantı kuramadım ben. Bir kış günü sakin bir akşam elinizde kahvenizle izleyebileceğiniz samimi, durağan bir film. Ben bir yerden sonra koptum, çok odaklanamadım ama izlenir mi izlenir.
Sena
16 Temmuz 2020
Tek mekan olmasına rağmen hiç sıkılmadım, bu tip filmlerin başında gelir.
Darth Movier
13 Temmuz 2020
Sıkı Üye
Oyunculuk, kamera kalitesi, ortam, sesler kötü fakat senaryo yetiyor sanırım. Şöyle beş kişi bir araya geliyor ve tarihten, coğrafyadan, dinden, inanıştan konuşuyorlar. Hoş bir sohbet süresi de az zaten bence sıkılmazsınız.
Daha fazla yorum5
the man from earth konusuthe man from earth yorumlarthe man from earth izlebilim kurgu filmleribeyin yakan filmleretkileyici film önerileribeyin yakan film önerileri

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.