Yağız Şimşek

simsekyagiz2008@gmail.com
Sıkı Üye
Toplam Yorum: 59
2021 yılında katıldı
Tomb Raider (2018)
Tomb Raider (2018)
Tabi ki oyundan aldığınız zevki alamıyorsunuz ama yine de izlenir mi izlenir. Ama mantık hatalarına çok takılıyorsanız sakın izleyeyim demeyin, m*nyak olursunuz.
09 Eylül 2022
Tüp (2020)
Meander (2020)
Her ne kadar ilk okuduğumda filmin konusu çok ilgi çekici gelse de ben sevemedim bu filmi. İşin garibi, neden sevmediğimi ben de çözemedim. Sanki film de bir şeyler eksik ama ne..
04 Ağustos 2022
Başlat: Ready Player One (2018)
Ready Player One (2018)
Hem Barış Özcan'ın hem de Kaan'ın aynı anda önerdiği bir film düşünün. Sonra da o filmin kötü olma ihtimalini... Eminim hemen filmi izlemeye karar vereceksiniz.
04 Ağustos 2022
Rango (2011)
Rango (2011)
Hani bazen sadece biraz kafa dağıtıp eğlenmek için film izleme isteği gelir ya. Hani eğlenmekten başka amacınızın, beklentinizin olmadığı filmler. Ha işte o film bu film. İzle 1 saat 45 dakika boyunca eğlen ve git.
03 Ağustos 2022
Kimi (2022)
Kimi (2022)
Öncelikle; mükemmel oyunculukla başlamak istiyorum. Zoe Kravitz... Normalde bu kadının oyunculuğunu kötü bulmasam da öyle çok beğendiğim bir oyunculuğunu gördüğümü de söyleyemeyeceğim. Bu filme kadar. Kadın bu filmde resmen karakteri yaşamış, muazzam bir oyunculuk sergilemiş. Filme geri dönersek de kendini izlettiren, sürükleyici bir yapımdı. Sondaki aksiyon sahneleri de bir o kadar güzeldi ama yine de dört dörtlük bir film değil. Neden değil? Çünkü sonu havada kalmış. Mesela Angela sonradan gidip görüntüleri polise verdi mi? Verdiyse verdikten sonra kötü karakterlerimize sonradan ne oldu? Bunların hiçbir cevabını bulamıyoruz filmin sonunda. Sadece Angela'nın artık korkusunu yendiğini görüyoruz, o kadar. Keşke filmi bir yirmi bilemedin yirmi beş dakika daha uzatsaydınız da bu soruların cevabını da öğrenmiş olsaydık. DÜZENLEME: Arkadaşlar bu filme yaptığım ilk yorum için hepinizden özür diliyorum çünkü yorumum yanlış. Şimdi olay şu: Filmin sonun da bir dört beş saniyelik kısımda kötü adamımızın tutuklandığı gözüküyor ama ben bunu muhtemelen cips yediğim için kaçırıyorum. Bu da ilk yorumumdaki sonu havada kalmış kısmını yanlış yapıyor. Yine de sonu biraz daha etkileyici olabilirdi tabi ki ama artık bu film tavsiye isteyenlere ilk sıralarda önereceğim filmlerden olacak. İlk yanlış yorumum için tekrar herkesten özür diliyorum.
03 Ağustos 2022
Nerve (2016)
Nerve (2016)
Güzel, eğlenceli bir filmdi. Sonu da güzeldi. Bu yapıdaki bir filmin çekimleri de en az senaryoyu yazmak kadar zordur. Yine de filmde görüntüler de mükemmeldi. Başyapıt olmasa da güzeldi. IMDB puanında da büyük bir haksızlık var. En az 7.5'lik bir filmdi bence.
03 Ağustos 2022
Önemsiz Biri (2021)
Nobody (2021)
Öncelikle filmin başında işinde gücünde pısırık bir adam olan karakterimiz bir ''kedi bileziği'' için manyağa bağlıyor, psikopatlaşıyor. Hiçbir insan da böyle aniden bir değişim olmaz. Hele kedi bileziği için hiç olmaz. Bütün bir film boyunca bir adamın millete dalıp durmasını izlemek istiyorsanız izleyin. Sanki Bob'a 'sen önüne gelene dal biz seni çekeceğiz' denmiş gibi. Bu filmi John Wick ile kıyaslayanlara da ayrı bir şaşırıyorum. Biri dünyanın en iyi aksiyon filmi. En azından bir hikayesi var. Diğeri ise hikayesi olmayan sadece adamın birinin psikopat gibi birine dalmasını izlediğimiz bir film olup olmadığı bile tartışılabilecek bir VİDEO.
01 Ağustos 2022
Salgın (2011)
Contagion (2011)
Aman aman bir şey olmasa da güzel bir salgın filmiydi. Eğer buna benzer daha iyi işler görmek istiyorsanız sitede de bulunan ''the flu'' filmi de tavsiyemdir.
01 Ağustos 2022
Umudunu Kaybetme (2006)
The Pursuit of Happiness (2006)
Yine Will Smith yine mükemmel işler. Bu adamın rol aldığı filmlerden beğenmediğim hiç çıkmadı. Bu film de onlardan biri. Film, yaşatmak istediği duyguları size geçirebiliyor. Başka bir deyişle sizi içine alıyor. Ayrıca sakın filmin süresine bakıp gözünüzü korkutmayın çünkü filme kapılınca o zaman öyle bir akıp gidecek ki siz bile şaşıracaksınız. En sonunda film tamamlanınca da kendinizi boş duvarlara bakarak bu filmi düşünürken bulabilirsiniz.
31 Temmuz 2022
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (2010)
How to Train Your Dragon (2010)
Film sizi kendine bağlamayı başarıyor. Ondan sonra da bir daha bırakmıyor, sonuna kadar sürüklüyor. İzlemesi keyifli, mükemmel bir animasyon filmi.
30 Temmuz 2022
i See You (2019)
I See You (2019)
Kardeşlerimle beraber oturduk ve seçtiğimiz 7 Kaan'ın tavsiyesi filminden bu filmi izlemeye karar verdik... Ve evet şu anda o mükemmel filmler arasından muhtemelen en sıkıcısını seçtiğimiz için film bilgimizi sorguluyoruz.
26 Temmuz 2022
Escape Room (2019)
Kaçış Odası (2019)
Film ilk dakikadan itibaren sarıyor. Ve temposunu hiç düşürmeden devam ediyor. Eğer birkaç klişeye katlanabilirim diyorsanız ve şöyle sağlam bir film arıyorsanız bu film sizin için mükemmel bir filme dönüşebilir. Benim için dönüştüğü gibi.
24 Temmuz 2022
Büyük Felaket (2016)
Deepwater Horizon (2016)
İlk yarım saati sıkıcı olsa da sabredip beklerseniz size ödülünüzü veren bir film. Bir de gerçek hayattan uyarlama olması filmi daha çok izlenebilir kılıyor.
24 Temmuz 2022
Çatı Katı (2008)
Loft (2008)
Yaani... Tabi ki bir başyapıt değil ama kendini izlettiriyor mu? Evet... Eğer konusu hoşunuza gittiyse ve durgun filmlerden sıkılmam diyorsanız, son olarak da bol ters köşeli bir yapım arıyorsanız bir göz atın bence.
22 Temmuz 2022
Grip (2013)
The Flu (2013)
Bu film salgın konulu en iyi filmlerden değil, salgın konulu en iyi film bana göre. İçinde hüzün, sevinç, heyecan ne ararsanız var. Mükemmel ötesi bir film. Yıllar önce izlemiştim ama adı aklımda hep 'virüs' olarak kalmış. Sonradan Kaan'ın hazırladığı bir liste sayesinde buldum filmi.
19 Temmuz 2022
Ölümlü Dünya (2018)
Ölümlü Dünya (2018)
Bütün bir film boyunca mimik oynamadı. Filmde bir tane şöyle kahkaha attıracak sahne yok. "It" filmindeki palyaçonun eşgali bu filmden daha komik. Tamam oyuncu kadrosu çok iyi ona lafım yok ama ya bu nasıl senaryo. Filmde sonuç yok resmen. Cumali Ceber izleyip de gülenler vermiş herhalde IMDB puanını. 8.1 nedir? 1 saat 47 dakika boyunca bu filmi izlemek mi?, Yoksa 1 saat 47 dakika boyunca boş duvara öylece bakmak mı? Bence ikincisi.
02 Temmuz 2022

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.