Alperen

I'm alone but not lonely.
Usta Yorumcu
Toplam Yorum: 167
Toplam Film Tavsiyesi: 1
2021 yılında katıldı
Sosyal Ağ (2010)
Social Network (2010)
Ul*n Eduardo reise yapılır mı bu be k*lleş Mark!... Tavsiye ederim iyi film.
11 Mayıs 2024
K-Pax (2001)
K-PAX (2001)
Büyük beklenti içinde olduğum bir filmdi ancak Kevin Spacey'nin müthiş oyunculuğu hariç beni yakalayan bir şey olmadı. Alt metni her ne kadar sağlam olsa da filme bağlanabilecek gerekli motivasyonu bulamadım. Bu tabi ki benden kaynaklı da olabilir yine de izlemenizi öneriyorum.
05 Mayıs 2024
Ocean's Eleven (2001)
Ocean's Eleven (2001)
Bu filmi izleyecekken yanlışıkla 1960 yapım olanı izlemiştim, siz aynı hataya düşmeyin. Filmimize gelince tüm Holywood'u bir araya getirmişler e burdan kötü bir şey çıkması bir hayli zor tabi. Soygun temalı filmlerde en önemli şey bence senaryoyu düzgün bir mantık çerçevesine oturtmak ve bu film bunu neredeyse kusursuz bir şekilde yapıyor diyebilirim. Gayet heyecanlı ve zamanın nasıl akıp gittiğini anlayamadığınız harika bir film.
04 Mayıs 2024
Katil Avcısı (2018)
Hunter Killer (2018)
Kaan'ın dediği gibi ben de başta klasik Amerikan propagandası olan filmlerden biri olduğunu düşündüm ama hiç alakası yok gerçekten. Denizaltı teması aksiyon filmlerinde pek görmeye alışık olduğumuz bir şey değil o yüzden daha da ilgimi çekti. Birkaç mantık hatası ve her aksiyon filminde mutlaka olan bazı klişe sahneleri görmezden gelirsek sürükleyici ve tatmin edici bir aksiyon filmiydi.
29 Nisan 2024
Ölümle Yaşam Arasında (2003)
The Life of David Gale (2003)
Öncelikle olay örgüsü çok sürükleyici o yüzden uzun olmasına rağmen izlerken hiç sıkılmadım. Filmin değindiği felsefi konular kafa açsa da oldukça iyiydi. Kesinlikle üstüne düşünülmesi gereken bir yapım. Sonu çok tahmin edilebilir olmuş diye düşünürken tekrardan iyi ters köşe oldum. Tavsiye ederim.
28 Nisan 2024
Sahtekar (2008)
Changeling (2008)
Angelina Jolie oynamamış bildiğin yaşamış rolü, gerçekten harika bir performanstı. Filme gelince benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Ambiyans, renkler, mekanlar falan o dönemi müthiş yansıtmış.
27 Nisan 2024
İlk Korku (1996)
Primal Fear (1996)
Bu tarz ağır tempoyla ilerleyen ve diyalog ağırlıklı olan filmlere bayılıyorum. Çok kaliteli bir film ancak eminim ki herkesin beğenebileceği tarzda değil. Edward Norton'un ilk film tecrübesi olmasına rağmen müthiş bir oyunculuk sergilemiş. Mahkeme konulu filmler arasında izlediklerimin içinde en iyilerlerden biri olarak yerini aldı.
21 Nisan 2024
Tam Gaz (2017)
Baby Driver (2017)
Fazla beklentiye girmeden izleyin çünkü IMDb puanı haddinden fazla olmuş. Film gayet sürükleyici ve izlerken ciddi anlamda müziğe doydum diyebilirim. Tempo nerdeyse hiç durmuyor bu da sizi sürekli filmin içinde tutuyor. Oyunculuklar ve bol aksiyonlu araba sahneleri de cabası tabii.
11 Nisan 2024
Sıkıysa Yakala (2002)
Catch Me If You Can (2002)
Bu filmin gerçek bir hikayeden uyarlama olması beni hayrete düşürdü gerçekten. Film üzerine ise söylenecek pek söz yok. Kesinlikle izlemenizi öneririm.
01 Nisan 2024
Araftaki Ev (2013)
La Casa Del Fin de Los Tiempos (2013)
Atmosferik korku, psikolojik gerilim, gizem, zaman yolculuğu... Little little into the middle olmuş yani biraz. Filmimiz, Her zaman ucuz ve saçma bulduğum jumpscare ve ani ses efektleri ile ilk yarısı yarattığı kötü izlenimi ikinci yarı toparlamayı başarıyor. Fazla beklentiye girmeden izlenebilir.
26 Mart 2024
Oblivion (2013)
Oblivion (2013)
Bilim kurgu sevmeyen ve bu türde az film seyretmiş biri olmama rağmen izlerken ben bunu daha önce izledim sanki hissiyatına kapıldım, demek istediğim; diğer bilim kurgu filmlerinin pek ötesine geçememiş bir film olmuş ama yine de sonuna kadar sıkılmadan izletti kendini. Film adına en beğendiğim şeyler görsel sunum ve müzikleri oldu. Hikaye ise çok sıradan ve onu bile fazla yüzeysel işlemişler. Çok iyi bir oyuncu kadrosuna da sahip ancak birçoğu fazla ön planda değil. Bilim kurgu tutkunuysanız izlemenizi tavsiye ederim. Son olarak bu filmi neden beyin yaksın kategorisine koydun çok merak ettim doğrusu Kaan :)
24 Mart 2024
Solace (2015)
Solace (2015)
Ben özellikle Jeffrey Dean Morgan için izledim ancak elbette çok daha usta isimler de var kadroda ve bu isimlerin ağırlığını kaldıramayan bir film olmuş bana göre. Polisiye ve kısmen doğaüstü güçleri bir araya getirmek ilgi çekici bir konu ama ben yeterince iyi işlendiğini düşünmüyorum. Filmi izlerken hep bir şeyler eksikmiş gibi hissettim. Oyunculuklar ve atmosferin hatrına bir şans verilebilir.
21 Mart 2024
Uyanışlar (1990)
Awakenings (1990)
Her şeyiyle birlikte resmen bayıldım bu filme. Özellikle oyunculuklar şapka çıkartılacak seviyedeydi. Çok farklı duygular uyandırdı bende, belki de gerçek olaylara dayanıyor olmasından kaynaklı daha da çok etkilendim. Uzun lafın kısası biraz yavaş ilerliyor ama buna takılmayın ve kesinlikle izleyin derim.
19 Mart 2024
Julia'nın Gözleri (2010)
Los Ojos de Julia (2010)
Oriol Paulo, virtüoz, orkestra şefi... Yine gizem - gerilim türünde iyi bir işe imzasını atmış. Senaryosu ve kurgusunu çok beğendim, süresine rağmen hiç sıkılmadan son ana kadar merakla izledim. Birkaç mantık hatası dışında güzel bir filmdi. İspanyollardan şaşmayın!
16 Mart 2024
Çizgi Ötesi (2017)
Flatliners (2017)
2 yarısı birbirinden çok farklı bir film. Gerilim sahnelerinde ucuza kaçarak sadece JumpScare kullanmaları ise çok can sıkıcı ve ucuz bir yöntem olmuş. Aşağıdaki çoğu arkadaş gibi ben de konunun yeterince iyi işlenemediğini düşünüyorum kesinlikle daha iyisi olabilirdi. Çok boş vaktiniz varsa fazla beklentiye girmeden izleyebileceğiniz filmlerden biri.
12 Mart 2024
Ölüm Emri (2015)
Eye in the Sky (2015)
Bir savaş filminin vurdulu kırdılı aksiyon sahneleri olmadan da izleyiciyi nasıl ekrana kitleyebileceğinin müthiş bir örneği olmuş bu film. İzlerken bir an olsun bile sıkılmadım ve filmin gergin atmosferi içerisinde sürekli kendimi ben olsam ne yapardım sorusuna cevap ararken buldum. Hem politikacıların hem de askerlerin bakış açısıyla olayları bize aktarmaya çalışırken alttan alta da güzel mesajlar verdiğini düşünüyorum.
12 Mart 2024

kaanintavsiyesi.com
Samimi Film Tavsiye Platformu
Hayat, kötü filmler izlemek
için çok kısa.